[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
hol mondtam ilyet, hogy nem jó?
Azt mondtam, hogy úgy hallottam, hogy nálunk még mindig az L60-ra vannak rákattanva és azt várjuk hogy az RM megszülje végre. Remélem téves értesülés és hagyjuk a francba ezt drága és kétes kifutású projektet!

Ha L/52-est akarunk, akkor az ATMOS-nál nincs jobb árérték-arányú önjáró löveg szerintem.
A PULS mellé egy csomagban meg lehetne venni mint ahogy dánok tették - lenn rá némi kedvezmény szerintem, ha egy helyről letudnánk a komplett tüzérségünket.
emlékszem én a vitára veled amikor nem akartad megérteni 100 adjára sem hogy az L60 as lőtávja túl sok egy dandárnak meg hogy a cső hamar melegedik mert hosszú és a többi és a többi meg hogy nem kell 52 csak a 60 meg a többi meg a többi. mert csak az autoskártya adatokból táplálkoztál (mondjuk e téren legalább fejlődö képes vagy de az olvasással még mindig nagy nehézségeid vannak... ahogy azzal is hogyha valaki hoz egy linket legalább olvasd el mielött az abbopl kiinduló beszélgetésbe becsetlakozol... tiszteld meg annyira a másikat hogy megteszed.)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
hol mondtam ilyet, hogy nem jó?
Azt mondtam, hogy úgy hallottam, hogy nálunk még mindig az L60-ra vannak rákattanva és azt várjuk hogy az RM megszülje végre. Remélem téves értesülés és hagyjuk a francba ezt drága és kétes kifutású projektet!

Ha L/52-est akarunk, akkor az ATMOS-nál nincs jobb árérték-arányú önjáró löveg szerintem.
A PULS mellé egy csomagban meg lehetne venni mint ahogy dánok tették - lenn rá némi kedvezmény szerintem, ha egy helyről letudnánk a komplett tüzérségünket.
Khm....T5-52.....Maig a legnagyobb teljesítményű platosloveg.Es az egyetlen,ami kortuzelokepes
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Aladeen

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 805
35 251
113
hol mondtam ilyet, hogy nem jó?
Azt mondtam, hogy úgy hallottam, hogy nálunk még mindig az L60-ra vannak rákattanva és azt várjuk hogy az RM megszülje végre. Remélem téves értesülés és hagyjuk a francba ezt drága és kétes kifutású projektet!

Ha L/52-est akarunk, akkor az ATMOS-nál nincs jobb árérték-arányú önjáró löveg szerintem.
A PULS mellé egy csomagban meg lehetne venni mint ahogy dánok tették - lenn rá némi kedvezmény szerintem, ha egy helyről letudnánk a komplett tüzérségünket.
Az amerikai hadsereg törli a kiterjesztett hatótávolságú ágyútüzérségi programot
"A 2018-ban indított ERCA kezdeményezés magában foglalta egy 30 láb (9 méter), 58 kaliberű fegyvercső felszerelését a Paladin M109 önjáró tarackra, hogy 155 milliméteres lőszereket indítson.

Célja egy nagy hatótávolságú képesség biztosítása volt, 70 kilométeres (43 mérföldes) tervezett műveleti hatótávolsággal.
A korábbi éleslövészeti tesztek eredményei az ágyú túlzott kopását mutatták viszonylag kevés lőszer kilövése után."
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 800
113
Az amerikai hadsereg törli a kiterjesztett hatótávolságú ágyútüzérségi programot
"A 2018-ban indított ERCA kezdeményezés magában foglalta egy 30 láb (9 méter), 58 kaliberű fegyvercső felszerelését a Paladin M109 önjáró tarackra, hogy 155 milliméteres lőszereket indítson.

Célja egy nagy hatótávolságú képesség biztosítása volt, 70 kilométeres (43 mérföldes) tervezett műveleti hatótávolsággal.
A korábbi éleslövészeti tesztek eredményei az ágyú túlzott kopását mutatták viszonylag kevés lőszer kilövése után."
Ha már a RM löveghez ragaszkodnak nálunk akkor az L/52-es megnövelt töltényűrös löveg is elég lenne. A nagyobb töltény űrnek köszönhetően több lőportöltettel lehet tüzelni nagyobb távolságra. L52A1 jelzésű löveg akár 68 kilométerre lévő célokat is támadhat és várhatóan 2025 végére készülhet el ez a fejlesztés (az RM szerint).
60 kilométerrel is már messze túllőnénk bármelyik potenciális ellenfelen. Felesleges az L/60-ra várni...
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 828
113
Nem lesz HX3 szerintem kb sehol. Mindenki ráált a rakétára és 0 lett az érdeklődés.
Tavaly itt olvastam valahol egy cikket a német tüzérség (talán főszemlélőjével?) egyik pk-ával aki ugyanezt boncolgatta, hogy a 70-80 km-es lőtávnál sokkal gazdaságosabb a sorozatvető, mint a tarack.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 892
113
Tavaly itt olvastam valahol egy cikket a német tüzérség (talán főszemlélőjével?) egyik pk-ával aki ugyanezt boncolgatta, hogy a 70-80 km-es lőtávnál sokkal gazdaságosabb a sorozatvető, mint a tarack.

Ez annyira meglepő infó! Ehhez is német forrás kell hazai szak-politikának! (Ez itt a hányás-emijok helye... )

...sőt: Szinte senki nem is mondogatta ezt a HTKA-n. Az olyan "szitokszavakat" meg mint a "költség-hatékonyság", és szinonímái szerintem letiltották a hivatalos kommunikációs csatornákon. Azt a keveset amit "soros-bérencek", ... mégis kiejtettek tévedésbőla szájukon(nillentyűzetükön), azt utána" lesavazták" a "Jóindulat-vásárlás", "Piackutatás" és hasonló "panelekkel" az évi 2-300 média-milliárdból...

Egy rendes toborzó-kampányra nem futotta, de az ilyenekre szinte korlátlanul! ...és ez elég a "magyarnak"! :(

.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 805
35 251
113
Ez annyira meglepő infó! Ehhez is német forrás kell hazai szak-politikának! (Ez itt a hányás-emijok helye... )

...sőt: Szinte senki nem is mondogatta ezt a HTKA-n. Az olyan "szitokszavakat" meg mint a "költség-hatékonyság", és szinonímái szerintem letiltották a hivatalos kommunikációs csatornákon. Azt a keveset amit "soros-bérencek", ... mégis kiejtettek tévedésbőla szájukon(nillentyűzetükön), azt utána" lesavazták" a "Jóindulat-vásárlás", "Piackutatás" és hasonló "panelekkel" az évi 2-300 média-milliárdból...

Egy rendes toborzó-kampányra nem futotta, de az ilyenekre szinte korlátlanul! ...és ez elég a "magyarnak"! :(

.
Mi a redvás édes búbánatér nem bírnak már venni valami rakétatüzérséget!?
 
  • Tetszik
Reactions: bel and LMzek 2.0

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 063
6 824
113
Meg azt is megjegyeznem melle ha sikerül idén jelenleg 0db van nekünk ilyen képesség nem létezik a honvédségnek, ha alacsony számú lesz esetleg :oops: Akkor is örülhetünk mert a 0nal minden jobb ez egy eléggé drága fegyver rendszer
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Nemerson

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Ha már a RM löveghez ragaszkodnak nálunk akkor az L/52-es megnövelt töltényűrös löveg is elég lenne. A nagyobb töltény űrnek köszönhetően több lőportöltettel lehet tüzelni nagyobb távolságra. L52A1 jelzésű löveg akár 68 kilométerre lévő célokat is támadhat és várhatóan 2025 végére készülhet el ez a fejlesztés (az RM szerint).
60 kilométerrel is már messze túllőnénk bármelyik potenciális ellenfelen. Felesleges az L/60-ra várni...
De ehez meg minek egy meg kiforratlan,meg ki se fejlesztett tipust megrendelni rajzasztalrol? Ott a Sigma,G6/T6-52,Krab,AGM modul,Paladin,K9,PzH- lehet valogatni .Platos lovegek is vannak kesszen,kiprobalhatoan.
Ki kell(ene) irni egy alapos probakat is tartalmazo,jol osszerakott tendert,es kivalasztani a szamunkra legmegfelelobb tipust.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 140
10 850
113
akarnak venni csak megy az alkudozás már egy ideje ebben az évben a történet végére akarnak érni meglátjuk mi lesz belőle

Arra gondoltak már, hogy ha mit tudom én 24-et szeretnének, de annyira nincs pénz, akkor rendelnek mondjuk 16-ot, +8 -as opcióval?
Legénység úgy sem lesz hirtelen az egészre.