[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 143
73 702
113
Ez a 4 gép idén megérkezik
Ha idén érkezik a +4 gép, akkor valószínűleg legkésőbb tavasszal építeni kellene nekik még egy zöld hangárt, ahogy a svédek a többihez is kérték. Nem valószínű hogy lenne elég hangárhely, ha idén érkezik még 4 L-39-es és 2 KC-390-es is. Vagy mobil hangárban fognak lakni? Vettek Saab DAM mobil hangárt a pápai áttelepüléshez, de azokat most Szolnokon használják a helikopterekhez.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
Faxa hogy ilyen lekoszlott xarokat vettünk, a svédek biztos tapsikolnak hogy ezekért meg valaki ad pénzt 2024-ben. :(
Ezért kellett kinyalni a segguket, a törökök jobban megkertek az árát.
Az E/F többet ért volna mindenképp.
Ezek a rebesgetett vegyes századba mennek a Csehszlovák "harci" gépekkel kb.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
A Gripen képzés előtt fognak a pilóták L-39-en repülni. Az NKE-n megszerzik a diplomát és pilóták lesznek, de Zlin után L-39-en reptetik majd őket még kb. 1-3 évig az alakulatnál, hogy megszokják a nagyobb sebessséget és begyakorolják így is a feladatokat, majd utána küldik el a legjobbakat fél éves Gripen átképzésre a svédekhez, de csak ha lesz a Gripenen üresedés. Ebben a topikban sokat vitatkoztunk erről: [HUN] Magyar katonai pilóták képzése

Jó kérdés hogy 14+4 Gripenre a 2026-2036 időszakra mennyi éves repült órát terveznek. Az határozza meg az alkatrészfogyást és a karbantartásigényt, ezáltal a költségek nagy részét és a 800 órás karbantartások ütemezését.

A Saab sajtóközleményében a "The cooperation includes support for the establishment of a Centre of Excellence for VR technologies in Hungary." szerintem a pilótaképzésre és a karbantartóképzésre vonatkozhat, mert a VIKI VR-t bemutató videói ilyesmiről szólnak.
Én azt reméltem komolyan beindítják a pilotaképzést a 8 39-essel és ezért reméltem a 2 századot. Ez már csak akkor jöhet össze ha, ahogy a csehek mi is egyszerre több típussal repülünk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
Faxa hogy ilyen lekoszlott xarokat vettünk, a svédek biztos tapsikolnak hogy ezekért meg valaki ad pénzt 2024-ben. :(
Ezért kellett kinyalni a segguket, a törökök jobban megkertek az árát.
Az E/F többet ért volna mindenképp.
Ezek a rebesgetett vegyes századba mennek a Csehszlovák "harci" gépekkel kb.
Hát ha a a csehekkel közös rep.század annyi kiképzésen és annyi helyen gyakorlatozna ahogy a csehek az előrelépés lenne.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 507
4 662
113
A légierő részéről van ilyen szándék (második század), csak k. nem sikerül keresztül vinni... :(
Ez is mutatja mennyire gyenge lábakon áll a szövetségi rendszer.
Az orosz fenyegetésre hivatkozva öntik az ukrajnának nevezett fekete lyukba a pénzt és fegyvereket, de nem hajlandóak megerősíteni a szövetség keleti határát, ami ténylegesen indokolt volna, ha valós lenne a veszély.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 073
4 037
113
Szerintem nincs itt háttéralku.
Politikai tőke van, amiből most sikerült kanyarítani egy nagyobb darabot (tetszik vagy sem).
Újabb 10 perc hírnév Orbánnak, amiért egy ország van szopóágon. Mert előnye ennek is jóval kevesebb, mint hátránya, ahogy az ideiglenes vétózgatások, időhúzások esetében is!
A visszatartott EU pénzek helyett felvett hitelek kamatát, éppen most fizetjük meg európabajnok hitelkamatokkal.
És ez még eltart egy darabig.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
501
2 655
93
Ez is mutatja mennyire gyenge lábakon áll a szövetségi rendszer.
Az orosz fenyegetésre hivatkozva öntik az ukrajnának nevezett fekete lyukba a pénzt és fegyvereket, de nem hajlandóak megerősíteni a szövetség keleti határát, ami ténylegesen indokolt volna, ha valós lenne a veszély.
Nem áll gyenge lábakon. Egyszerűen nincs szuverén európai döntéshozatal, mert USA távírányítás van... Amit Washington DC parancsol, azt hajtatják végre. Ide jutottunk. Vazallusok lettünk, holott lehetne ez másként is. Borzasztó.. Ami ukrajnát illeti, kikérem magamnak, hogy az én adóforintjaimból(is) tartsák el az ukrán nyuggertől kezdve, a korrupt tisztségviselőket, ill építsék fel a lerombolt infrát, stb! A blackrock, és hasonló szervezetek meg nyíltan sütögetik a pecsenyéjüket... Elég volt ebből, zéró, 0 közös EU-s pénzt ukrajnának! Adjon aki akar!
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
940
2 622
93
A légierő részéről van ilyen szándék (második század), csak k. nem sikerül keresztül vinni... :(
Ha meg nézitek a fényképet amit ki raktak, a svéd faxi vigyorog mint akit baxni visznek, míg Orbán olyan komoly arcot vágott mint atom. Szerintem valakik, valahonnan ránk szóltak hogy ennek az ügynek itt és így van vége. Egyébként meg mi is történt utána? Megint meg vétoztunk vmit. Adok-kapok.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 118
2 305
113
Ha meg nézitek a fényképet amit ki raktak, a svéd faxi vigyorog mint akit baxni visznek, míg Orbán olyan komoly arcot vágott mint atom. Szerintem valakik, valahonnan ránk szóltak hogy ennek az ügynek itt és így van vége. Egyébként meg mi is történt utána? Megint meg vétoztunk vmit. Adok-kapok.
US of A szólt ránk, az garantált, meg a svédek re is, hogy a bohózatot be lehet fejezni. O eljön és mosolyog, Viktor meg megszavaztatja.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
Ma Orbán Viktor miniszterelnök 4 JAS 39C Gripen vadászbombázó beszerzését jelentette be Ulf Kristersson svéd kormányfővel való találkozója után. Egy repülőszázad általában 9-14 gépből áll, tehát a most
...
A beszerzési ár mellett a gépek fenntartási költsége is fontos szempont: a repülőgépek röpképesen tartásához ugyanis folyamatos karbantartás, korszerűsítés, szakértelem szükséges. Amerikai lapok pár éve a Gripent nevezték meg, mint a NATO-ban rendszeresített, legolcsóbb fenntartási költségekkel működő, modern vadászbombázója, miközben az F-35-ös toronymagasan a legdrágább.


Én más következtetést vontam le, de érdekes mki véleménye.
 

fmedve

Member
2018. augusztus 4.
29
97
13
Ma Orbán Viktor miniszterelnök 4 JAS 39C Gripen vadászbombázó beszerzését jelentette be Ulf Kristersson svéd kormányfővel való találkozója után. Egy repülőszázad általában 9-14 gépből áll, tehát a most
...
A beszerzési ár mellett a gépek fenntartási költsége is fontos szempont: a repülőgépek röpképesen tartásához ugyanis folyamatos karbantartás, korszerűsítés, szakértelem szükséges. Amerikai lapok pár éve a Gripent nevezték meg, mint a NATO-ban rendszeresített, legolcsóbb fenntartási költségekkel működő, modern vadászbombázója, miközben az F-35-ös toronymagasan a legdrágább.


Én más következtetést vontam le, de érdekes mki véleménye.
" Egy repülőszázad általában 9-14 gépből áll, tehát a mostani beszerzés valószínűleg egy nagyobb vásárlást alapoz majd meg." ez a sor lehet érdekes....
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 162
10 905
113
Zlin után L-39-en reptetik majd őket még kb. 1-3 évig az alakulatnál, hogy megszokják a nagyobb sebessséget és begyakorolják így is a feladatokat, majd utána küldik el a legjobbakat fél éves Gripen átképzésre a svédekhez, de csak ha lesz a Gripenen üresedés.

Értem én, csak ez így megint félmegoldás. Kb. 60 óra után simán mehetnének Gripenre. Ez fél, rossz esetben egy év.
Minden más Kádárista szarakodás.

Ha idén érkezik a +4 gép, akkor valószínűleg legkésőbb tavasszal építeni kellene nekik még egy zöld hangárt, ahogy a svédek a többihez is kérték. Nem valószínű hogy lenne elég hangárhely, ha idén érkezik még 4 L-39-es és 2 KC-390-es is. Vagy mobil hangárban fognak lakni? Vettek Saab DAM mobil hangárt a pápai áttelepüléshez, de azokat most Szolnokon használják a helikopterekhez.

Ennyit tudnak, meg a nevüket.
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa