[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 506
4 655
113
" Egy repülőszázad általában 9-14 gépből áll, tehát a mostani beszerzés valószínűleg egy nagyobb vásárlást alapoz majd meg." ez a sor lehet érdekes....
Ahogy már első alkalommal is ki lett fejtve, amikor a prezentációban feltűnt a +4 gép, és tegnap is, egyszerűen ennyi hiányzik amikor a baltikumba kell menni. Pont.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 073
4 036
113
Dehogyis...... Majd felnégyeljük és a négy legnagyobb vár...megye központjában kitesszük.. :)

Egyébiránt az én véleményem is az, hogy a négy gép csak a kezdet.....
Annak csak akkor van értelme, ha már titokban leszerződtünk a többire is, mert jövő héttől már nem aktuális az "akciós" ár. És egyébként is, minél kisebb tételt veszünk, annál magasabb a gépenkénti ár.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 632
5 354
113
... " már egyes katonai ütemezési tervekben is szerepelt, hogy 2024-ben megérkezik a négy új repülőgép, ezzel 18-ra bővítve a flotta darabszámát. Ugyanezen ütemezési terv azt is tartalmazza, hogy 2030-után beérkezik újabb 16 darab Gripen vadászrepülőgép melyet jó eséllyel a SAAB mostani közleménye is megerősíthet, mint írták 2035-ig és után is készen állnak a magyar Gripen flotta támogatására.

Ugyan csak idénre várható az ütemterv szerint az első és a második KC-390-es szállítórepülőgépe is a honvédségnek, ezt követően pedig 2028-ban további két gép érkezésével számoltak."


Lhsn Face.

2030ban +10 Gripen. Akkor már minek?


 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 797
35 984
113
Én bízom benne hogy ez a félmegoldás csak időnyerésre játszik, hogy talán lesznek később elérhető(bb) 5genek. És szerintem egy Trump F35 kártya még ott figyel a pakliban.
nem értem ezt Trumpos csodavárást.
1. Nem biztos, hogy nyer.
2. Utána meg majd a demokraták jönnek előbb-utóbb. Nem lehet 30+ évre gépet venni "pártalapon"
3. Továbbra is piszok drága az a gép mind megvenni, mind működtetni.
4. Ipari ellentételezés zéró, pláne arra 24-28 gépre ami nálunk szóba jöhet. Nálunk meg az ipari ellentételezés fontos.

Itt az az ajánlat fog befutni ami hoz egy bizonyos műstaki minimumot és(!) erős gazdasági csomagot is adnak mellé.
Ez utóbbibank a koreaiak elég erősek: nagyon nyomulnmak és van is bőven iparuk amiből iderakhatnak valamit. Ha KF-21 hozza minimum elvárást műszakilag ("fogjuk rá hogy 5G"), akkor is esélyesebb lesz ha F-35 műszakilag jobb gép. (Ez utobbi biztos, hogy így lesz.)
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 709
2 258
113
nem értem ezt Trumpos csodavárást.
1. Nem biztos, hogy nyer.
2. Utána meg majd a demokraták jönnek előbb-utóbb. Nem lehet 30+ évre gépet venni "pártalapon"
3. Továbbra is piszok drága az a gép mind megvenni, mind működtetni.
4. Ipari ellentételezés zéró, pláne arra 24-28 gépre ami nálunk szóba jöhet. Nálunk meg az ipari ellentételezés fontos.

Itt az az ajánlat fog befutni ami hoz egy bizonyos műstaki minimumot és(!) erős gazdasági csomagot is adnak mellé.
Ez utóbbibank a koreaiak elég erősek: nagyon nyomulnmak és van is bőven iparuk amiből iderakhatnak valamit. Ha KF-21 hozza minimum elvárást műszakilag ("fogjuk rá hogy 5G"), akkor is esélyesebb lesz ha F-35 műszakilag jobb gép. (Ez utobbi biztos, hogy így lesz.)
Veledek értek egyet , a csehek az itteni topic információi alapján esélyes hogy megtérdeltek az F-35.miatt!Lehet rúgózni , de mi is erősen megbicsaklanánk benne! A koreaiak nyomulnak , lásd aksigyár!Nem egyszerű , a Tempest darabár ~ 150-200M$ , elméletileg marad az amerikai és a koreai!A törököt inkább hagyjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
nem értem ezt Trumpos csodavárást.
1. Nem biztos, hogy nyer.
2. Utána meg majd a demokraták jönnek előbb-utóbb. Nem lehet 30+ évre gépet venni "pártalapon"
3. Továbbra is piszok drága az a gép mind megvenni, mind működtetni.
4. Ipari ellentételezés zéró, pláne arra 24-28 gépre ami nálunk szóba jöhet. Nálunk meg az ipari ellentételezés fontos.

Itt az az ajánlat fog befutni ami hoz egy bizonyos műstaki minimumot és(!) erős gazdasági csomagot is adnak mellé.
Ez utóbbibank a koreaiak elég erősek: nagyon nyomulnmak és van is bőven iparuk amiből iderakhatnak valamit. Ha KF-21 hozza minimum elvárást műszakilag ("fogjuk rá hogy 5G"), akkor is esélyesebb lesz ha F-35 műszakilag jobb gép. (Ez utobbi biztos, hogy így lesz.)
Én csak a "mindenképpen 5gent akarunk"-ból indultam ki. Ez szerintem egy átmeneti megoldás...4 db C változat? Lízing? Nem hiszem hogy ez egy végleges megoldás lenne. Ja, és aztán tökmindegy, hogy akár más 5genest veszünk, csak a lehetőségek közül Trump F35 a legsanszosabb.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 170
7 104
113
Honnan jön ez hogy 16 gép egy NATO század? Csak arra emlékszem hogy sokszor vitatkoztatok már itt róla, de mindig arra jutottatok hogy kb. minden országban más, hagyományoktól függően.
Engem anno kiiktatták hogy egy század nem 14gep hanem 16 azóta tartom ehhez magam de valaki máshogy tudja szóljon nyugodtan :D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 797
35 984
113
Én csak a "mindenképpen 5gent akarunk"-ból indultam ki. Ez szerintem egy átmeneti megoldás...4 db C változat? Lízing? Nem hiszem hogy ez egy végleges megoldás lenne.
Erre az évtizedre a Gripen a "végleges" megoldás szerintem. Majd a 30-as években jön egy 5G-s típus - addigra KF21 is kiforrhatja magát 5G-sre.
Sokkal nagyobb a valszínűsége, hogy szerzünk még néhány Gripent a következő pár évben, minthogy 5G-s gépet vegyünk 2030 előtt.

Most is több Gripent akartak szerintem elhozni, csak nem sikerült.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Erre a a Gripen évtizedre ez a "végleges" megoldás szerintem. 30-as években jön egy 5G-s típus - addigra KF21 is kiforrhatja magát 5G-sre.
Sokkal nagyobb a valszínűsége, hogy szerzünk még néhány Gripent a következő pár évben, minthogy 5G-s gépet vegyünk 2030 előtt.
Igen lehet, de ezért is tűnik ez még időhúzásnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 797
35 984
113
Igen lehet, de ezért is tűnik ez még időhúzásnak.
KF-21-est várják szerintem: koreaiak hitelt, ipart mindent adnak, csak valaki vegye cuccaikat!
Eléggé kétségbeesetten, elszántan próbálnak bejutni a NATO-piacra amcsi és európai ellenszélben. Eddig csak a lengyeleknél sikerült...

A hogy @krisss mondta: itt (hadi)ipari projekt van első sorban, fegyvervásárlás csak mellékes. Kis 1-2 százados tételeknél az amcsik úgy állnak hozzá hogy "Örülj, hogy megveheted! Még hogy ellentételezés!?! :D "
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 709
2 258
113
Igen lehet, de ezért is tűnik ez még időhúzásnak.
Ha tényleg esélyes a koreai gép , ésssssssss legyen!Kvázi nem lenne elég a jelenlegi feladatok ellàtására ez a 16 + 2 gép?Nyílván nagyon sovány!De nem hiszem - nem tudhatom hogy mit terveznek - hogyha akartak volna még venni , ezt tegnap ne tudták volna keresztülvinni!
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 709
2 258
113
Nem hiszem hogy ne tudtunk volna a tegnap bejelentett 4 db "C" - hez még 6 db "C"- t és 2 db "D"- t , venni , ha 4-re van ; van 12-re is szerintem!Nemakartak , ez egy üzenet is egyben!A minimálisnál azért valszeg többet fognak szerintem rákölteni , nemcsak a vételár részét , hanem valszeg az MS20 2.1.-2.2. upgradet teljesen!
 

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
347
900
93
18 db Gripen! Amiből 14 db már eléggé használt! A döntés hozóink nem igazán látják/látták át ennek a fontosságát!

1: Szlovákia 14 db F-16V ami jobbak a gripen C/D-nél plusz még 4 db vásárlása belengetve!
2: Ausztria semlegesek 15 db Typhoon géppel amit cserélni akarnak
3: Szlovénia 0 vadászgép!
4: Horvátország 12 db Rafale! Használtak de már ezzel komoly légierőt állítottak fel!
5: Szerbia a MIGek mellé még Rafale MK3-at akarnak venni! Se NATO se EU tag! Hiába vagyunk velük jóba komoly veszélyt jelent a térségre! Lsd Koszovó
6: Románia 17+32 db használt F-16! És ha jól tudom több F-35 akarnak venni mint a lengyelek!
7: Ukrajna...

Ebből csak annyit akarok leszűrni hogy leghamarabb 2030-ra tető alá kell hozni egy olyan beszerzést ami már 5. genes gép vételéről szól max 2036-ig tartó leszállítással! Elég lenne számunkra 28-32 db 5. genes vadászgép is!