[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ha annyi harcoló egység nincs, hogy egy fegyvertelen tömeget egyáltalán csak feltartson normál munkaidőben, kerítéssel, mikor épp nem lendülnek tömegesen támadásba, akkor hogyan akarják megvédeni az országot valós harci helyzetben? Ha pl tavasszal lesz egy árvíz és kivezényelik oda a katonákat akkor mi lesz a határral? A kerítést el is lopják mire lesz elég ember újra a védelmére.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Nagyon annak néztem alig tudtam észre venni szürke színe miatt sőt! hátul kicsi farok jellemzi és elől hatalmas rotor
Faternak is egyből az ugrott be pedig nem jártas annyiira de már látta tv-ben.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
A szíriai topikban elindult eszmefuttatáshoz:
Kézifegyvergyártásnál nagyon nincs amit fejlesztgetni, hacsak első körben ki nem találnak valami működőképes csodát. Akkor mehetne exportra is, de másként csak a melegvizet találnák fel újra. Inkább licenszbe kellene gyártani pár jóbb típust, ami hadi alkalmazásra megfelel, meg lőszergyártást beindítani hozza. Aztán a civil piacot kellene megnyissák neki. Mert ha komolyan gondolják, hogy ez egy húzóágazat lesz, vagy legalább egy életképes ágazat, akkor nagyon ki kell bővítsék a belső piacot. Kezdetnek a 197 lőtér megnyitása fontos lépés (lenne), de ha ott nem lesz aki és amivel lőjjön, akkor nem értek el ezzel semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 378
7 867
113
Én erre külön befizetek ha ebből lesz valami. Sajnos a szürkeállományi elképzelés meg a megvalósítások között valahogy nincs őszhang :(
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
A szíriai topikban elindult eszmefuttatáshoz:
Kézifegyvergyártásnál nagyon nincs amit fejlesztgetni, hacsak első körben ki nem találnak valami működőképes csodát. Akkor mehetne exportra is, de másként csak a melegvizet találnák fel újra. Inkább licenszbe kellene gyártani pár jóbb típust, ami hadi alkalmazásra megfelel, meg lőszergyártást beindítani hozza. Aztán a civil piacot kellene megnyissák neki. Mert ha komolyan gondolják, hogy ez egy húzóágazat lesz, vagy legalább egy életképes ágazat, akkor nagyon ki kell bővítsék a belső piacot. Kezdetnek a 197 lőtér megnyitása fontos lépés (lenne), de ha ott nem lesz aki és amivel lőjjön, akkor nem értek el ezzel semmit.

Khm... beszállítót tudok. Szal ne hidd, hogy nincs gyártás, csak nem ide. A másik, hogy faék egyszerűségű a lőfegyver, nem véletlenül ezzel akarják kezdeni a hadiipari fejlesztést.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nem tudom mekkora az a gyártás, természetesen valami kell legyen. Az irány szerintem jó, ha egyszerű fegyverekkel akarják kezdeni, ha úgy döntenek akkor a civil piacra is ebből tudnak majd eladni. Pl HK-416, FN-SCAR mehetne licenszbe a karabélyok között, pisztolyoknál valamelyik Glock model, tolózáras puskákat meg még egyszerűbb gyártani, mint az előző kettőt, abból sok jó konstrukció van amiket licenszben gyárthatnának.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 203
93
Nem tudom mekkora az a gyártás, természetesen valami kell legyen. Az irány szerintem jó, ha egyszerű fegyverekkel akarják kezdeni, ha úgy döntenek akkor a civil piacra is ebből tudnak majd eladni. Pl HK-416, FN-SCAR mehetne licenszbe a karabélyok között, pisztolyoknál valamelyik Glock model, tolózáras puskákat meg még egyszerűbb gyártani, mint az előző kettőt, abból sok jó konstrukció van amiket licenszben gyárthatnának.

A pisztolyoknál már írták hogy az Arsenal cég műanyag tokos pisztolya lesz tán gyártva és rendszeresítve. Mellé kéne még legelőször is valami 22-es pisztoly és 22-es kispuska gyártásba, mert a 197 lőtéren a srácoknak mindenképp azzal kell kezdeni a lövészetet. Olcsó a lőszer, nincs visszarúgás, garantált sikerélmény, egy jó 22-es meg 100 ezernyi lőszer után is rendben van. Ahova én járok, még régi MCM és TOZ kispuskák vannak, de hát azok szerintem alsó hangon 30-40 évesek már, bele sem merek gondolni, hogy mennyi lövés van bennük.

Gépkarabélyból meg a legjobbat, legmenőbbet venném meg, úgysem kell sok. HK416-ot a franciák most tesztelték le, ha nekik OK, akkor gondolom nekünk is.

Meg akkor már lincenszeljünk valami fasza sörétes puskát is a rendőrségnek, meg 9mm-es géppisztolyt is.

9mm-es pisztolyból így kéne: 100,000 db. vegyesen normál és kompakt méretű, amit megvennének a fegyveres testületek. Plusz ha megkönnyítik az önvédelmi fegyver vételét, akkor -értelmes ár mellett- sok kolléga venne magának.
22-es pisztolyból és kispuskából 197 lőtér x 20. Az mondjuk nem sok. De ha sportcélra megkönnyítik a vételt, pár tízezer elfogyhat.

Sörétesből már 15 éve mentünk kiképzésre, mert pumpást akartak minden járőrkocsiba. Szóval abból is kellhetne vagy 3,000 db, ha ezt meg akarnák valósítani. Bár ez már tényleg nagyon kis mennyiség.

Tudom hogy a 9mm-es géppisztoly talán már elavult a rendőrségnek is, de másik oldalról az AMD-kel mindig baj van a méretük miatt. Nem tudom összesen mennyi AMD-nk van, de pl. a mi kapitányságunkon minden hivatásosnak van. Az már más kérdés hogy a közrendeseken kívül 10-20 éve még csak lövészet sincs velük. Szóval abból is kéne legalább 20,000 a közterületi állománynak. Ha már a civil és vegyesruházatos állománynak pisztoly feletti cucc kellene, ott sztem zombi apokalipszis szintű baj van.

Nem tudom hogy anyagilag megérné-e ennyi fegyverre saját fegyvergyárat csinálni, de gondolom vannak más szempontok is az anyagi hasznon túl.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Jó észrevétel a .22-es. Pisztolyban és puskában is első körben jó lenne sportcélra, hobbicélra, amíg megtanulnak lőni meg lesz fegyverkultúrája annak akit érdekel a dolog.
Amúgy látsz rá reális esélyt, hogy akár lépcsőzetesen is kicsit liberalizálják a fegyvertartást, hobbi / sport / lakásvédelmi fegyverek terén? Egy régebbi videóban volt szó róla, hogy gyakorlatilag az ORFK hozza ezeket a törvényeket, mert mindent kihúznak belőle a "véleményezés" alatt, és csak a herélt változat lesz megszavazva a parlamentbe.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
A fent emlegetett "fegyvergyár" 1 nyamvadt milliárd forint alatti költségen világszínvonalat tudna. Ez nem műszer, hogy pár mikronos tűréssel kell gyártani...indul a cnc-gép és löki az alkatrészeket. Én szándékbeli hiányt láttam eddig. Lehet most is csak beszélnek róla. Nekem fájdalmasabb, hogy nem gyártunk járművet (földi, légi... bármi, csak lenne). Egy sugárhajtómű javítás, pláne gyártás már más tészta. Kéne egy Dunai repülőgépgyárhoz hasonló, meg esetleg egy szárazföldi járműveket gyártani képes egység. ha hihetek a "verebeimnek", akkor még láthatunk "csodát", de én a készet jobban szeretem, mint a cafrangos ábrándokat :)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
Ja és a szakember háttérről csak annyit, hogy van olyan képzésünk, ami már nyugaton megszűnt, így itt állnak sort az IGEN neves gyártók képviselői... 8000 CHF-es kezdőkkel dobálózva. Szal lenne hozzá szakember is!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Pedig a Lemil blogon olyan szepen elmagyaraztak, miert vannak ott. Nem hiszem el, hogy ne olvastak volna...

http://index.hu/mindekozben/poszt/2...harci_jarmuvekkel_parkol_a_margitszigeten_17/
http://index.hu/mindekozben/poszt/2...harci_jarmuvekkel_parkol_a_margitszigeten_17/
"
Önök örülnek, hogy a TEK nehéz géppuskával felszerelt harci járművekkel parkol a Margitszigeten?
"
17848330_24c4bd1f279896320de2fdfc89947b13_wm.png
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Egy ilyen elég hamar meg tud állítani egy autóval a tömeg fele hajtó őrültet (vagy elrettenteni). És az indexesek is megnézhetnék mi van pl az olimpiákon, a város közepére telepítenek légvédelmi komplexumokat, BUK, Sz-300, Patriot, kinek mi van.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 140
113
Egy ilyen elég hamar meg tud állítani egy autóval a tömeg fele hajtó őrültet (vagy elrettenteni). És az indexesek is megnézhetnék mi van pl az olimpiákon, a város közepére telepítenek légvédelmi komplexumokat, BUK, Sz-300, Patriot, kinek mi van.

Ez tényleg csak elrettentés (vagy ha úgy tetszik, a tisztességes népek biztonságérzetének látványos fokozása). Nincsen benne senki. Csak parkol. Meg is főnének odabenn. Úgyhogy ténylegesen nem állít meg senkit és semmit, hacsak az illető nem hívja fel magára jó előre a figyelmet, hogy legyen idő a BTR-be való bebújásra és a beizzítására. Viszont onnan 50-100-150 méterre betárazott géppisztollyal (KGP-9) mászkálnak a fiúk. Az ő sorozataik esetleg tényleg meg tudnak állítani ezt-azt.
Szerintem az elrettentésen kívül a BTR fő feladata, hogy lehessen vele fotózkodni.
Először úgy oldották meg a Margit-híd felőli bejáratot, hogy mindkét sávba sakktábla szerűen betontömböket raktak. De a busz alig fért el mellette és szlalomoznia kellett. Rájöttek hogy jobb az egyik sávot szabadon hagyni. Így most az egyik sávban betontömb, míg a másikban 50-100 méterrel arrébb (mikor hol, változtatják a helyét) ott parkol a BTR az adott sávra néző géppityuval. Így a rossz emberek esetleg nem ott akarnak majd próbálkozni. Ráadásul ha időben kapnak információt egy próbálkozásról akkor a BTR guruló akadályként begördül a betontömbmellé, és fizikailag lezárja az utat.

TEK_Margitsziget_vizes_vb_-MTI-_Czagany_Balazs_2..jpg


TEK_Margitsziget_vizes_vb_-MTI-_Czagany_Balazs_5..jpg


Magyar_Honvedseg_katonai_rendeszek_vizes_vb_-MTI-_Czagany_Balazs_1..jpg
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Pedig a Lemil blogon olyan szepen elmagyaraztak, miert vannak ott. Nem hiszem el, hogy ne olvastak volna...

http://index.hu/mindekozben/poszt/2...harci_jarmuvekkel_parkol_a_margitszigeten_17/
"
Önök örülnek, hogy a TEK nehéz géppuskával felszerelt harci járművekkel parkol a Margitszigeten?
"
17848330_24c4bd1f279896320de2fdfc89947b13_wm.png

Nem csak a Margit - Szigeten van. Közvetlen a duna aréna bejáratánál is van egy, meg még hozzá a bercsényi különleges műveleti zászlóaljból is pár emberke. Vasárnap jártam arra.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Tegnap (kedd) délután Harta magasságában 8+ C-130-as ( ha jól láttam a párás időben) haladt Kecskemét felé. Látta valaki rajtam kívül vagy csak a láz miatt láttam? Esetleg tudja valaki, merről és merre tartottak?
 
Status
Not open for further replies.