[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Spöttle qrvagáz. Ennek a faszinak van esze.
Szerintem is jobb, de azért nem vagyok tőle "hasra esve". Rasperger meg Tálas Péter elég jók, szerintem még Tarjáni is egész oké.
A legalja tényleg az ufós Spöttle, utána jön Nógrádi aztán meg ez az izraeli csávó - nálam kb. ez sorrend, pláne Ukrajna témában.
Persze kinek mi... :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 813
113
Szerintem is jobb, de azért nem vagyok tőle "hasra esve". Rasperger meg Tálas Péter elég jók, szerintem még Tarjáni is egész oké.
A legalja tényleg az ufós Spöttle, utána jön Nógrádi aztán meg ez az izraeli csávó - nálam kb. ez sorrend, pláne Ukrajna témában.
Persze kinek mi... :)

Már bocs, de ebben a mezőnyben Castle a legjobb.

Akire még érdemes odafigyelni az Vukics és Somkuti.

Raspergert és Demkót is szeretem hallgatni náluk már érzek elfogultságot ill. a pozícióból adódóan tudatos önkontrollt, de nekik még sok a saját hozzáadott értékük.

Nógrádi ugye nem katonai hanem biztonság/külpolitikai szakértő, azon a vonalon érdemes rá hallgatni,

Rácz András jó is lehetne, de borzasztóan elfogult, és kritika nélkül vesz át amerikai propagandát. Tarjányinak is jó a stílusa, de vele is ez van.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerintem is jobb, de azért nem vagyok tőle "hasra esve". Rasperger meg Tálas Péter elég jók, szerintem még Tarjáni is egész oké.
A legalja tényleg az ufós Spöttle, utána jön Nógrádi aztán meg ez az izraeli csávó - nálam kb. ez sorrend, pláne Ukrajna témában.
Persze kinek mi... :)
Mind olyan, mint ha haditechnikát, meg hadtörit Földi Palibá'-ból tanulna az ember. Helyén kell kezelni. Népszerűen, populárisan elmondják, amit elmondanak és láthatóan igény is van rá.
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93
Szerintem is jobb, de azért nem vagyok tőle "hasra esve". Rasperger meg Tálas Péter elég jók, szerintem még Tarjáni is egész oké.
A legalja tényleg az ufós Spöttle, utána jön Nógrádi aztán meg ez az izraeli csávó - nálam kb. ez sorrend, pláne Ukrajna témában.
Persze kinek mi... :)
Spöttle szinten van még az a ”szakértő” (nem jut eszembe a neve), aki lenyilatkozta anno, hogy ha senki nem meri kiadni a tűzparancsot a migránsokra a határon, akkor ő szívesen kiadja.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Mind olyan, mint ha haditechnikát, meg hadtörit Földi Palibá'-ból tanulna az ember. Helyén kell kezelni. Népszerűen, populárisan elmondják, amit elmondanak és láthatóan igény is van rá.
Sok minden olyanra van igény a világban aminek nem kellene teret és bátorítást adni. :D

Szoktam pl. amerikai panelbeszélgetéseket nézni. Ott úgy kezdik mindig, hogy a résztvevők szakmai életrajzát röviden ismertetik - ebből nagyjából el lehet helyezni az embert és mondókáját.
Az ilyen Spöttle féléknél nem véletlen nem mondják el, mert nincs mit! Sokan tök készpénznek veszik amit mond, pedig ha arra van igény akkor annak ez ellenkezőjét is szívesen elmondja. Ezek média bohócok, nem "szakértők"...
Szóval nem kellene műsor időt adni ez ilyeneknek, de a korrekt tájékoztatás már régóta nem szempont sajnos.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 330
113
Mind olyan, mint ha haditechnikát, meg hadtörit Földi Palibá'-ból tanulna az ember. Helyén kell kezelni. Népszerűen, populárisan elmondják, amit elmondanak és láthatóan igény is van rá.
Tálas-t nem hallgattam még, de Raspergert és Tarjányit igen , Földit egyet olvastam- nem estem tőle hasra!Az előző kettő szerintem elég jó.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Tálas-t nem hallgattam még, de Raspergert és Tarjányit igen , Földit egyet olvastam- nem estem tőle hasra!Az előző kettő szerintem elég jó.
Földi Pali bácsi a vicc kategória, a hadtörténelem ZS-listás ponyvaregény-írója. Számvéber Norbert mondta nekem régebben, hogy egyszer megpróbált beszélni az öreggel, hogy miért szar amit csinál - nem sok jó sült ki belőle! :D
Azóta is fossa ezeket a könyveket, pedig már 85 éves és mivel ez Magyarország ahol a népszerűség számít és nem a szakmaiság (lásd Spöttle vagy sok politikus esete), így 2021-ben még ki is tüntették a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Földi Pali bácsi a vicc kategória, a hadtörténelem ZS-listás ponyvaregény-írója. Számvéber Norbert mondta nekem régebben, hogy egyszer megpróbált beszélni az öreggel, hogy miért szar amit csinál - nem sok jó sült ki belőle! :D
Azóta is fossa ezeket a könyveket, pedig már 85 éves és mivel ez Magyarország ahol a népszerűség számít és nem a szakmaiság (lásd Spöttle vagy sok politikus esete), így 2021-ben még ki is tüntették a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével.
Én anno azért vettem, mert sokat vonatoztam és várakoztam napi szinten; az állomáson mindig lehetett venni valami újdonságot tőle és árban ott volt (arányosan) mint ha bulvárújságot vettem volna és értelemszerűen haditechnika terén is egy bulvár színvonalú volt; tényleg elég potom pénzbe került, talán valami 300-400 ft körül, mikor egy újság talán 70-100 forint? Ha lokálisan és árban elérhető lett volna komolyabb valószínűleg azt, vagy azt is vettem volna; de nem volt (sem akkor meg szerintem még inkább azóta sincs még egy normális antikvárium se), ez Palibá meg a kiadója nagy találmánya. Számvéber nagyon jó, csak nem az az olvasgatós, időtöltős, belebasszuk az iskolatáskába ponyva kategória. Ennek is, annak is helye van és helyén kell kezelni.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 330
113
Földi Pali bácsi a vicc kategória, a hadtörténelem ZS-listás ponyvaregény-írója. Számvéber Norbert mondta nekem régebben, hogy egyszer megpróbált beszélni az öreggel, hogy miért szar amit csinál - nem sok jó sült ki belőle! :D
Azóta is fossa ezeket a könyveket, pedig már 85 éves és mivel ez Magyarország ahol a népszerűség számít és nem a szakmaiság (lásd Spöttle vagy sok politikus esete), így 2021-ben még ki is tüntették a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével.
Ez kemény , mint a kád széle!
 
K

kamm

Guest
Gondolod, hogy fegyverbeszerzés meg hadsereg átszervezés ügyében Viktor vagy valamelyik nemesúr a hármasból dönti el, hogy miből mennyit rendeljünk, milyen határidővel? Tehát Varga mondjuk a tüzérség mellett érvel, Rogán meg légvédelmet akar, és Viktor elmondja, hogy inkább az egyéni felszerelésre fektessük a hangsúlyt? Azt sem tudják, hogy ezek a fogalmak léteznek. Nem is kell nekik tudniuk. (Viktornak nagy vonalakban kell.) Varga végülis azt eldönthette, hogy leállítjuk a fejlesztést, mert nincs rá fedezet - oké. Viktornak rá is kellett bólintania, mégiscsak ő a főnök. De Bobót szerintem megkérdezték ezekről, ha a katonákat nem is, és neki csak elő kellett állnia egy értelmezhető koncepcióval, amit a többiek elfogadtak. És az a lényeg, hogy ez a koncepció mit tartalmazott. Mert a többi nem fog tudni magától ezen a területen stratégiát megalkotni, még rossz stratégiát se, mert teljesen világtalan benne.
What.
 
  • Hűha
Reactions: Venom85

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 827
113
Hát a szolgálatoknák 22 februárban teljes cserebere volt európa szerte.
Felfoghatatlan szàmomra, hogy ez valós. Màrmint, hogy a szolgàlatok, gondolkodók, biztonsàgpolitikusok összesen ennyit tudtak. Ha ez a hàborús helyzet egy ember lenne, màr màsfél évtizede üvöltve telefonàlt volna be mindhez, hogy megöllek g*ci, annyira egyértelmû volt màr 2005-tôl, hogy 2021-re kész lesz a helyzet. Legkésôbb a 2008-as vàlsàgosdikor észbe kellett volna kapniuk, mert egyszerûen csak lecsapkodtàk eléjük unott arccal a +3 escalation kàrtyàkat. Ha ennyi az 'elitje' ennek az egésznek, akkor mire szàmíthatunk? Nem hiszem el, hogy ennyit tudtak, nem hiszem el, hogy nem forgatókönyvet jàtszatnak velünk, a cél pedig kurcàra kiszàmítható.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Abban igazad van, ha két évvel korábban indul a Zrínyi, több hadiipari beruházást tudtunk volna behúzni. Putyin jól belexart a magyar program ütemezésébe.

Ezt amúgy már tavaly sem értettem, hogy általános magyarázat mindenre, hogy Putyinnak várnia kellett volna, mert nekünk az jött volna jól.
Nem csak nálunk nem ért véget az átfegyverkezés, ha körbe nézel a régióban, akkor 2026-ra lett kiírva mindenkinél, hogy addigra kell felállítani a varázslatos NATO nehéz dandárokat (és közepes dd-ket). Hogy sokan ellógták? Hát igen, nem lett volna végül talán egyik sem teljes. Mire kellett volna Moszkvának várnia? Hogy felálljon az a sereg a NATO keleti határán, ami alaposan csökkenti a ruszki fenyegetés mértékét? Ha tavaly papír forma szerint átgyalogol az ellenségen, akkor 250 lengyel Leo2-vel, 300 román TR-85-tel néztünk volna farkasszemet vele. Putyinnak soha nem az volt az érdeke, hogy Ukrajna után szembe találja magát néhány száz F-35 lopakodóval és 60-70 tonnás MBT-k egész hadseregével. Neki az lett volna a legideálisabb, ha az ukrán hadsereg átáll vagy csak az út szélén hagyott fegyverekbe szakadárokat ültet, plusz 1000-1500 tank; és tárgyalóasztalhoz kényszeríti a most önelégült nyugati vezetőket, mert elérte a lengyel határt.

És itt csak a környékünket néztük. Valójában az USA-nak is ez jön ki jobban, ami történt. A vírus az első időkben sokkal jobban megterhelte Amerika gazdaságát, mint Kínát, ezért úgy tűnt, felgyorsítja a gazdasági elsőbbség megszerzését. Kedves szövetségeseinknek az volt az érdeke, hogy még az előtt át tudjanak csoportosítani keletre, hogy ez a reálgazdasági előny katonai túlsúllyá válna. Nekik nem az az érdekük, hogy hány méterrel tolódik keletebbre vagy nyugatabbra a határ, hanem a kirobbanó káoszban az ő diplomáciai súlyuk növekedjen az EU-n belül, miközben a katonai elköteleződésük csökkenthető legyen. És persze, hogy berobbantsák azt a fegyverkezési pánikot, melyet sikeresen elértek és ami következtében középtávon már Európa sokkal jobban meg tudja magát is védeni. (Miközben gazdaságilag kiszolgáltatottabbá válik már rövid távon is, így a katonai függőséget gazdasági pórázra cserélhetik.)

Sőt, Kínának is igazából jól ez a háború, de erről nem beszélek, mert ez nagyon messzire vinne.

Ha 2 évvel korábban kezdünk mindent, közel ugyan ott tartanánk. Ezért nem értem a visszatérő nyafogást. Nekünk lenne 1 dd-vel több, de sem az orosz-amerikai tárgyalásokra ennek vajmi ráhatása nem lenne, se egy kirobbanó orosz-NATO háborúban nem sokat érne. Lokális háborúra pedig nincs felkészülve egyetlen környező ország hadserege sem.

Egyedül egy balkáni háború az, ami be tud kavarni nekünk, ami még csak nem is elképzelhetetlen. De amikor sopánkodnak a fórumon, nem erre szoktak gondolni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 813
113
Nem hitték el hogy itt van. 2030. körülre várták. Illetve nem gondolták, hogyha az orosz megindul, nem végez pár hét alatt. Ahogy arra sem számítottak, hogy a nyugat ennyire egységesen és erősen beleáll az orosz ellen. Minden borult, ami fixen maradt ,az a letolt gatya állapot.

Nem úgy tűnik mintha lenne pénz vagy szándék felhúzni, látványosan nem történt semi az utóbbi 1 évben.

Minimum be kellett volna jelenteni a második nehéz dandárt, azzal a fantasztikus kapacitással amivel a gyártósor rendelkezik 2032 körülre állhatna fel...
 
Status
Not open for further replies.