[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
most nem úgy van mint régen ,hogy elindul 10 millió ember a harctéren, elindul pár ezer harci gép és megsemmisit egy egész hadsereget, jó, hogy a vezetés veszi az irányt ;) jó ,hogy államositották a RÁBA gyárat...
 

tallking

Member
2011. július 6.
417
3
18
chimera: honnan veszed a megállapításod? Elegendő lenne kb 100 darab 155ös tarackágyú (akár vontatott is) , komolyabb páncéltörő képesség akár földi gépjárműves akár helikopteres hordozással, 120-as aknavető 200-as darbszámban, és egy viszonylag olcsó akár irányítatlan  gyalogsági robbanólövedékes fegyver az RPG-nél erősebb, pl hátrasiklás nélküli löveg, carl gustaff  több ezres nagyságrendben stb.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Szinte védtelen a Magyar Honvédség egy külső támadással szemben
Dudikám, kb azt se vágod mi a lényeg....
Ez a harci-marciskodás elmegy kb 6-tól huszonéves korig.... Elhivatottaknál-akiket mindenképpen tisztelet illet-eltarthat tovább is.
De -én se gondoltam- mikor eléred azt a kort, amikor reggel azt veszed észre, hogy csak úgy elkezd fájni a "forgód" a semmitől, akkor elkezded átértékelni a helyzetedet... Igen ,volt, hogy huszonéves korodban simán meg volt 13.20 alatt a 3200, de ez elmúlt. Láttam embert 1.18-as 400-at futni 50 évesen. Egyet. És a többiek??
Tegyük fel van két, nem teljesen agyhalottnak született gyereked...Elérik azt a kort, mikor mehetnének a felsőoktatásba és látván apjuk "sikerét" nem a katonai pálya vonzza őket.
Te, 8-10 misszijó után, már megteremtetted amit csak bírtál, devizás kertes ház, szépautó, nagytv, laptop....aztán egyszer csak nem sikerül a fölmérő. Misszijó nuku, lóvé nuku.
Akko , mi lesz kb15-20 évig?????
Rohadt kemény, odabaszós "beosztott altiszt" leszel, kinek akkorra kb30éve nem emeltek fizetést. De a gyerekeknek meg tudod mutatni a rozsdás rohamövész jelvényedet.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Ksspsta nem tudom mért szívod dudi vérét,de ha már pár év katona akkor le a kalappal a kitartásáért. Én volt legjobb haveromnak 3 év után ott hagyta a sereget pont mikorra kiverekedte magának  hogy Debrecenbe kerüljön közelharc kiképzőnek. Nem volt neki elég a havi 90-100 k fizetés. 6 hónapon belül készenléti lesz havi 130k pesten :) csömörből vödörbe :)

 

Itteni témához vissza térve. Interneten jól látni a frusztrációt ami az emberekbe van, ezért is írnak egyesek nagyon durva dolgokat. Aki megteheti  meg megy ki külföldre.

 

A jelenünk a legnagyobb baja, hogy nincs jövőkép és nem lehet tervezni 5-10 évre. Ez mindent megfolyt. A gazdaságot, a hadsereget, társadalmat.

Honvédelemről felesleges beszélni ha 4 évente mindig új koncepció van.

A gazdaság meg folyamatosan zsugorodik mintha csak 1920 évekbe lennék. Haderők is majd nem olyan szintre levan gatyásodva mint azokba az évekbe csak a kis antant ellenőrök hiányoznak a helyőrségekből.

Valamint a politikai akarat hogy ebből kilábaljunk. Írónikus de még a nagybírtok rendszer is a közel 100 évvel ezelőtti elődjét idézi :)
 

tallking

Member
2011. július 6.
417
3
18
Egy M777  ára 1 millió dollár de van ennél kevéssé vadiúj  kevéssé szupertech,   de mégis korszerű nyugati ágyú is ami biztosan még olcsóbb is. Egy 120mm-es aknavető tízezer dollár. Egy Carl Gustaff 3000...5000 dollár. 1,3 milliárd dolláros évi védelmi költségvetéssel pár év alatt,  pénzileg minden beszerezhető.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
Fúha!Elképzelésed sincs arról,hogy milyen vagyok,arról meg pláne nem,hogy hogyan működik egy akármilyen misszió vagy maga a Honvédség(ha lenne nem írtál volna ekkora valótlanságokat).

Tudom milyen az amikor reggel felkel az ember és fáj a térde(bár nem a semmitől hanem egy teljes keresztszalag szakadástól egy-egy nagyobb megterhelés után),nem akarok kertes házat még véletlen sem(bár ez valóban részletkérdés) és missziókba is kellenek beosztott altisztek...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
Egyébként nem tervezek életem végéig katonáskodni emiatt velem nem fog az megesni,hogy már a Himnuszra is csak Viagrával tudok felállni a kerekes székből de még a laktanya betonját koptatom!
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
 Más se tervezte.

De inkább a wot, ott több a sikerélmény.

Nem akarlak elképzelni.

Hogy működik? Na azt télleg nem akarom tudni..

A valótlanság az ugyan az , mint a baromság, fa...ság, idiótaság, hülyeség???
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
Kipróbáltam a wot-ot és nem tetszett.

" Más se tervezte."

De hidd el ezt tervezte(és ez a szomorú)!

"Nem akarlak elképzelni."

Akkor ne írj a jövőmről...

 

"A valótlanság az ugyan az , mint a baromság, fa…ság, idiótaság, hülyeség???"

Igen azt akarná jelenteni csak nem szoktam így beszélni totál ismeretlen emberekkel.De ha így jobban tetszik akkor fa...ságot,idiótaságot és hülyeséget beszéltél.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Hát, nem a Te jövődről írtam....

És őszintén remélem neked lesz igazad.

Viszont akkor légyszi magyarázd már el nekem  a "hivatás" fogalmát is lécci. Köszcsi, puszcsi:)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
Csak mert nem akarok életem végéig katona lenni még lehet erős hivatástudatom.Azt kell látni,hogy katona egy bizonyos fizikai állapot után már nem lehetsz csak a megfelelő beosztásban és ezek a beosztások javarészt papírmunkából állnak amit gyűlölök,annak pedig nem látom értelmét,hogy szenvedjek valami olyan dologgal ami nem megy a fizikai korlátaim miatt.
 

panzerpityke

New Member
2012. november 20.
2
0
1
Nos ha tudsz olvasni, akkor megértetted volna, hogy nem nyugdíjas lettem, hanem kirúgtak. Nem az én életem volt ebben a lényeg, hanem az, hogy amikor a vezetői állomány csökkentéséről beszél bármelyik vezető, akkor ez a valóságban hogyan is működik. Az egyik haver nem fogja kirúgni a másik havert. Hiszen a nagy többség egy helyen egy időben járt iskolába anno. Egyébként a civileknél rengeteg tévhit volt, van és lesz is a Honvédségben zajló valóságról.

Ami engem illet, mivel 24 év 7 hónapom volt, így ez nekem probléma, de megoldottam. Azt azonban elmondanám, hogy ez a jelenség pártoktól függetlenül mindig így zajlott és zajlik ezután is.
 

peti7788

New Member
2013. február 23.
2
0
1
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Szinte védtelen a Magyar Honvédség egy külső támadással szemben
Ha nem tudjuk megvédeni magunkat, holott befizetjük az adót, és az utolsó bőrt is lenyúzzák rólunk, akkor minek van ilyen dísz hadsereg?! Csak pénzkidobás. Azért fizetünk adót ős idők óta hogy fent tudjunk tartani egy hadsereget, ami garantálják a rendet és a békét, kb az államalapítás óta. Oké azóta jött több szolgáltatás amit az államnak kötelező elvállalnia, főleg így a 21. században, de akkor is a hon védelme a prioritás minden normális nemzetnél, csak nálunk nem. Persze nem olcsó dolog, de költeni kell rá, még akkor is ha Nato tagok vagyunk. Ők ugyan is GDP 2%át írják elő. Más tagországok sem tartják be, de törekednek rá. A hon védelme mindenek az alapja egy erős nemzetnek, ha ez nincs vagy nem működik, ne csodálkozzunk hogy a többi civil szektor sem. Egy állam abból indul ki hogy meg tudja védeni a polgárait, rendet, békét teremt és ha ez megvan erősebben tudja érvényesíteni érdekeit a gazdaságban, üzletben, külpolitikában...(USA, Franciaország, Lengyelország)Nekünk meg csak a szánk nagy, a semmire. Ha ilyen sok mindenki tudja hogy mi a baj, akkor miért nem történik semmi. Persze nem kell egy hidegháborús tömeg hadsereg, de egy ésszerű fenntartható professzionális honvédséget tényleg ilyen nehéz létrehozni 20 év alatt?! Ez emberi nemtörődömség, irigység, ego, stb...
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
702
1 941
93
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Szinte védtelen a Magyar Honvédség egy külső támadással szemben
Én alapvetően abban látom a megoldás egy kis szeletének titkát, hogy nem eszközöket kell vásárolni, hanem liszenszeket! És nekilátni az itthoni gyártásnak. Első körben, főleg a nagy mennyiségben szükséges, szervízigényes dolgoknak. Ha vannak ilyenek. Sajnos egy 10-20 ezer fős haderőnél nagy mennyiségről nehéz beszélni. De még így is ezt tartom járható útnak.
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
minek képeznek az egyetemeken annyi okos tojást ? azért,hogy kimenjenek külföldre és ott fejlesszenek ,és aztán jó drágán megvegyük a harci eszközöket stb...
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
702
1 941
93
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Szinte védtelen a Magyar Honvédség egy külső támadással szemben
De addig , amig azokat az embereket, kik eltartják az országot, alulról és felülről is hiénák rágják, nem lesz itt sem hadsereg, sem ország! (((( polgárháborúban élünk, csak nem látjuk! Minket, akik dolgozunk és etartjuk az országot, támadtak meg , a saját parazitáink!!! ))))) Nem hiszem, hogy bármiféle lehetősége lenne a honvédségnek ebben az állapotban a fejlődésre..... Bármnnyire szomorú is ez! De, jelen pillanatban az ellenség a kapukon belül van, ezért talán nem is a Hm a legfontosabb ....
 

peti7788

New Member
2013. február 23.
2
0
1
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Szinte védtelen a Magyar Honvédség egy külső támadással szemben
nani1980 és fip7!

Osztom a véleményeteket, még leírok pér dogot, aztán szerintem nincs értelme tovább ragoznom. Még a 90-es években a tisztikar kidogozott egy elég jó fejlesztés tervet, a Nato csatlakozás környékén, ami teljesen megvalósítható, átfogó, és nem került volna olyan sokba mint most. A lényeg pl. a helikopter képesség megőrzésénél, hogy a megörökölt orosz technikának ésszerű darabszámot és üzemeltetést, karbantartást, felújítást írtak elő, majd az eszközök végleges üzemidőjének lejárta előtt 3-5 évvel kiírnak tendert a váltótípusokra, hogy legyen idő a rendszerbe állításra, kiképzésre. És kis léptékben fokozatosan átfegyverezni az alakulatokat Nato minőségűre. Szóval azért a Vízfejnek is volt esze, csak az aktuális politika mindig leszarja őket, és ha lyuk van a költségvetésben, a honvétségtől vesznek el, mert az az átlag ember úgy sem látja, ha a mávtól vesznek el, egyből vasúti szakaszok szűnnek meg. Ehelyett azt csinálták hogy majdnem f 35-ös árban vettek vadászgépeket (egyébként indokolt volt, mert a mig 29 élettartalma, kompatibilitása, hadrafoghatósága, alkatrészigénye stb. nem érte volna meg hosszú távon a rendszerben tartásukat) és ez majdnem kimeríti a teljes honvédelmi költségvetést. Persze a svédek sem voltak hülyék, mind két politikai oldalt megkenték, így senkinek sem sír a szája ilyen ostoba beszerzés miatt, és nem is vizsgálnak felül semmit, még Svédországban sem. Amúgy a gripen király, sok mindenben felül múlja a konkurens f-16ost, csak félig fogyatékos, normális fegyverzet nélkül. De a Mistralok...kritikán aluli, max. egy Cesnat lehet vele lőni, nem véletlenül akartak a franciák qurva gyorsan megszabadulni tőle. Most ugye kb. minden eszköz a végét járja, ami nem lenne para ha az említett előre betervezett nagyjavításokat, beszerzéseket megtették volna, mert ez így egyszerre nem hogy sok, de lehetetlen. És ahogy a cikkből is kiderül több használt nyugati technikát is kaphattunk volna: 3 C-130-ast ami most a lengyeleké, osztrák vagy német vagy holland Leopard 2 tankokat, BW tarackokat, G36-os gyártási licenszet, (persze dabrabszám korlátoltat) Vagy a csehekkel ill. lengyelekkel közös modernizációs programok, amit ők egyébként meg is csináltak (mi-8, t72, sa6) így nekünk, meg nekik is még olcsóbban ki jött volna a darab ár. Oké ez a múlt, mit lehet tenni: az biztos ha gondos kezekbe kerül a honvédség, még is el kell szenvedni fegyvernemek megszűnését, hogy a többit meg lehessen menteni. És ha majd csinálnak egy normális honvédelmi költségvetést, akkor lehet növekedni. Annyi mákunk azért van hogy jelenleg nem fenyeget háború, a legtöbb szomszédunk szövetséges, és a románok, szlovákos is elég szarul állnak. UI: hiába ütős honvédség, ha gyökerek irányítják.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Van lőszer ne aggódj.. ez a röhej egyébként hogy mindig is volt lőszer rogyásig csak spóroltak vele, aztán mikor lejárt akkor  lehetett "ártalmatlanítani".

42M kézigránátból sokszázezres nagyságrend ment a levesbe
 
Status
Not open for further replies.