[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
GrGly,

Én ezt úgy nevezném,hogy elfogultság az elfogulatlansághoz. Akármennyire is csinosíthatják a cikkeket, az újságírók (hiszen törvények és felelősségek is hárulnak rájuk) hiába próbálják beadni,hogy nincsen feszültség és oldódnak. Oldódhatnak valóban, a szlovákokkal és a románokkal az ellentét enyhült, csekély mértékben. De azt ne feledjük el,hogy rengetegen (mi nacionalisták, nem fasiszták és nem nácik, csak erősebb hazafik!) nem csípjük azt, ha más államok a nemzetünk ellen tevékenykednek.

Itt leszögezném,hogy például én utálom a románokat,illetve romániát,szlovákiát,szerbiát,ukrajnát. Főleg azért, ahogy a magyarsághoz viszonyulnak. Hozzáteszem az állampolgárok utálják a másik nacionalista oldalt, illetve azt az államot. Amint leírták a régi sérelmek hatalmas foltot jelentenek, az egyik ilyen például Trianon és az azt követő népirtások. A kisantant államai azért ellenségesek és kemények a magyarokkal,mert féltik a területeiket és mivel NEM ismerik egymást, a sztereotípiákra alapoznak. Egy ismeretlen, személytelen románt én is utálok, viszont ha korrektül áll hozzám , akkor én sem basztatom. Na de ez az ami nem megy, vagy nagyon nehezen. Ezek az etnikai bombák pedig bármikor robbanhatnak. Sokan gondolják,hogy a szláv népek... hát igen, nézzük csak meg Jugoszláviát, vagy éppen azt,hogy szlovákia megtámadta Lengyelországot a 2.vh-ban , míg Magyarország nem! A horvátokkal,szlovénekkel nincs baj, az osztrákok meg a csúnya sógorok,akikre csúnyán nézünk de nem basztatjuk egymást (bár az utóbbi időben a részükről volt rá példa).

Katonai szövetség? Ugyan már... ez csak papírforma, sokan tudják. Nehogy azt higgyük már,hogy a NATO mindentől megvéd és az etnikai bomba egy háború során nem robban... ez fog a legnagyobbat szólni. A NATO egy akkora szövetségi rendszer,hogy rengeteg olyan tagállama van akik egymással szemben, nyíltan vagy burkoltan de ellenségesek. A V4 lenne még életképes, egy lengyel-cseh-magyar-horvát szövetségben,mivel itt tényleg szinte 0 lenne az ellenérdek.

A háború talán nem váratlanul kezdődik,de mi van ha mégis?

Tegyük fel,hogy háborús készültség van, oké fegyverezve állnak a griffek, vagy 2 mindig a levegőben van? Ki bírná azt fizetni? 2 a levegőben mire elég?



A konkrét gépre emelt készültségről pedig : Elvileg a határtól vették át,a flightradat szerint pedig ,mikor már Tiszafüred térségében járt az említett gép, akkor jelent meg a Titán 1 Cegléd térségében, akkor mi az igazság? Mellesleg végignéztem az útvonalát, de sem a cseh és sem a szlovák gépeket sem jelezte. Ha pedig 2 állam vadászai ellenőrizték, akkor nem valószínű,hogy olyan veszélyes gép lenne.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
786
1 944
93
Már bocs, de kicsit hollywood-i forgatókönyvekben gondolkoztok. Vmi őrült parancsnok megtámadja Kecskemétet, vagy mi?
Jelenleg egyik emlegetett ország sincs abban a helyzetben, hogy számot tevő fegyverkezés nélkül ilyen kalandba bocsátkozhasson.
Ez pedig minimum hírszerzési fronton 99%, hogy kiderül.
Jelenleg olyan a helyzet itthon, amilyen, de szerintem konkrét fenyegetés esetén még nálunk is villámgyorsan történnének ellenlépések, fegyverbeszerzés. Tuti lenne (frissen beszerzett) légvédelem Kecskeméten, Pakson stb, vagy pl. én azonnal lízingelnék/bérelnék a svédektől 340 AEW gépeket. Ne feledjétek, egy háborús helyzet mindent felülír, ilyenkor nincs tendereztetés, közbeszerzési tökölés. Igazi vész esetén szerintem heteken belül érkeznének további Gripenek (akár svéd állományból), Amraam-ok.

A szövetséget sem látjátok jól, szerintem. Teljesen más a világ, régen pl. török időkben 100 km-re a "frontvonaltól vígan élte mindenki a megszokott LOKÁLIS világát, nem okozott nagy változást a közeli háború. A GLOBÁLIS világban itt egy gazdasági érdekszférában élünk, ha vmi bolond ránk támad, az destabilizálja az egész régiót, Ny-Európa nem engedheti meg magának, hogy itt kiboruljon a bili, mert megborulhat az ottani gazdaság is.

A jugoszláv helyzet bonyolultabb volt, több együttállásnak kellett megtörténnie.
A hidegháború végén erős, felfegyverzett hadseregek voltak minden országban (méretükhöz képest);
az egész addigi világ felborult, a k-európai régió kvázi senkiföldjévé vált, a szovjet szféra már nem létezett, a nyugati pedig még nem tette be a lábát;
és országon belül történt, amihez eleve nehezebb hozzányúlni.

Egyébként a 2 készültségi Gripen 8 Amraam-mal pont elég lenne, hogy szétzavarjanak egy 12-16 db-os csapásmérő csoportot.
Ilyenkor akire indítanak, minimum szabadul a dögnehéz fegyverzettől és pucol/ü.a.-ot éget és gyak. mehet is haza, persze, ha nem kapták le az égről.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
. Tuti lenne (frissen beszerzett) légvédelem Kecskeméten, Pakson stb, vagy pl. én azonnal lízingelnék/bérelnék a svédektől 340 AEW gépeket

párkocka.hu?
 
M

molnibalage

Guest
-Ukrán oldalon milyen magas a kárpátok? 600m+? Elég akkor 600m alatt repülniük és egy résen becsorogni a kárpát medencébe. Mennyi idő alatt ér a Szu-27 Munkács környékéről Kecsóra?

Egy csapásmérő konfigban alacsonyan replő gép gazdaságos utazósebessége kb. 700-800 km/h. Utánégető nélkül 1000-1100 km/h felett még moderált konfiggel sem megy egyetlen gép sem. Ez néhány légiharc rakéta és legfeljebb két egy tonnás bomba.

A Szu-27-nek nincs csapásmérő képessége, mert a CFE egyezmény miatt ezt megszüntették és ez az örökölt ukrán gépekre is vonatkozik szeritnem. Még, ha lenne is eléggé jelképes...

Az ukránoknak meg van más bajuk is most és a közeljövőben, mint háborúzni. Az ukrán fegyvers erők állapota meg egyébként katasztrofális. Évi 20-30 órákat repkednek állítólag vagy még annyit sem. Hadrafoghatóság a béke segge alatt. Lehet, hogy papíron nagy a légierő, de valójában az is meglepne, hogy két tucatnál több valóban harcképes gépük lenne. A 30 órás pilóta meg minden, csak nem hadrafogható az én szemszögemből...

Egy okot mondj, hogy mi a fenéért támadnának meg minket a semmiből, hogy az készületlenül érje a légierőt!

Fegyveres konfliktus esetén pedig nem két Gripen ad keszit, hanem nyilvánvalóan az egész flotta, ráadásul az Arrabonások sincsenek odaszögelve Győrbe (normál esetben egy hét, szorított helyzetben 3-4 nap az áttelepülés)...

Ez így van. A Gripen FAQ is leírja, hogy a semmiből nem jön támadás. Egy légitámadást leszervezni a nagy semmiből értelmetlen, mert ha azt nem követi szárazföldi akció, akkor felesleges. Viszont egy mozgósítást meg észre lehet venni, ha az valóban komoly...


Ami elvileg egymást forogva váltja hogy mindig legyen gép a levegőben (elkerülve a 10perces elindulást)? Meddig bírnák ezt a forgást a pilóták?

Nem a pilóták jelentenék a szűk keresztmetszetet. Mivel légutántöltés képessége nincs, ezért a földi forgás a szűk kersztmetszet. Légiharc CAP konfigban Kecsótól 100 km-re nagy magasságban 1-1,5 órát simán kihúz a Gripen, BVR légiharchoz elég keró tartaléka marad. A dofgiht az már más tészta.

A győriek meg... mijük van? Mistral? Felejtős holmi. Kub? Még rendszerben van? Hány darab? 6?

Attól függ mi ellen. Egy ECM nélküli Szu-27 ellen a Kub minden, csak nem felejtős, ahogy a Mistral sem.


12-16 egyszerre bejövő gép eltüntetné a repteret kecskeméten.

És a környéknen kinek van ennyi valóban bevethető csapásmérő gépe...? Ja, hogy kb. senkinek.

Egy esély maradna ha széttelepülnek mindenféle ad-hoc helyekre mint a svédeknél.

Tököm teli van már ezzel a példával. Hányszor kell még leírni az ég szerelmére, hogy a svédek felszámolták gyakorlatialg az airstrip renszert és ők is néhány bázisra korlátozták az erőforrásokat...? Ha hússzor nem írtam le, hogy miért, akkor egyszer sem...

Szimplán csak a logikát hiányolom az egész mögül
.

Én is. Nagyon elegem van, hogy több éves fejtágítás után is egyesek akkora baromságokat böfögnek ide, hogy a monitorom majdnem meggyullad olvasás közben a tömény hülyeségtől...


Aztán hirtelen egy hét alatt átfordult minden.

És egy hét véleményed szerint nem elég arra, hogy a CAP-elni kezdjen a légierő és kitelepüljön a légvédelem...? Ha a pilótának van repórája, akkor ez simán megy. A líbiai bombázás a politikai elhatározástól számított 12-16 órán belül indult.

Mondjuk egy erősen szélsőséges csoport által felbérelt pilóta szeretne Pakson látogatást tenni, stb...

Ebből is elegem van már. Egy kisgépes pilóta kb. a reaktor csarnok festésében tudna kárt tenni, de másban nemigen. A legsúlyosabb kár amit el tud érni az, hogy ha trafókertre zuhan rá vagy a vízkivételi műre, de tudtommal sem puhatestű csarnokban van. A reaktor fizika károsítására mindenféle jöttment hülyének nincs eszköze. Ember, a reaktor egy olyan csarnokban van, ami több barg túlnyomásnak ellenáll és 7-es földrengésnek. Ebben van benne az reaktor, ami olyan masszív, hogy egy 2000 fontos PEN bomba is felsszisszene. Mindeféle kisgép kb. annyi kár tesz, mint egy szélvédőn szétcsattanó bogár... Az erőműnek meg van vészhűtő rendszere is és PWR reaktor technológiánál csak a remanens hővel kell megküzedni az negatív üregtényező miatt nem tud megszaladni a teljesítmény, csak elégtelen hűtés esetén leolvadni.

Itt leszögezném,hogy például én utálom a románokat,illetve romániát,szlovákiát,szerbiát,ukrajnát.

Szíved joga. Viszont én élből nem kedvelek senkit, aki kollektíve után egy népcsoportot. A nem kedvelek igazából enyhe kifejezés...


Katonai szövetség? Ugyan már... ez csak papírforma, sokan tudják
.

Aha... A VSZ-t ez a "papír" tartotta vissza attól, hogy ne meneteljen az Atlanti-óceánig...

Tegyük fel,hogy háborús készültség van, oké fegyverezve állnak a griffek, vagy 2 mindig a levegőben van? Ki bírná azt fizetni? 2 a levegőben mire elég?

Háborús időben megváltoznak a prioritások is...

Vmi őrült parancsnok megtámadja Kecskemétet, vagy mi?

Mond valamit az a kifejezés, hogy "parancsnoki lánc"...? So, hány ember is kellene abban a láncban hogy "őrült" legyen, hogy egyáltalán egy gépre éles fegyverzet kerüljön, nemhogy felszálljon...?


Na, ma is megvolt a mai vérnyomás serkentés...
 
  • Vicces
Reactions: Tumpek

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
786
1 944
93
Mond valamit az a kifejezés, hogy "parancsnoki lánc"...? So, hány ember is kellene abban a láncban hogy "őrült" legyen, hogy egyáltalán egy gépre éles fegyverzet kerüljön, nemhogy felszálljon...?

Molni!

Azt hiszem nem értetted az iróniát részemről. Ezért írtam, hogy hollywood-i mese!
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 899
4 451
113
"Ebből is elegem van már. Egy kisgépes pilóta kb. a reaktor csarnok festésében tudna kárt tenni, de másban nemigen. A legsúlyosabb kár amit el tud érni az, hogy ha trafókertre zuhan rá vagy a vízkivételi műre, de tudtommal sem puhatestű csarnokban van. A reaktor fizika károsítására mindenféle jöttment hülyének nincs eszköze. Ember, a reaktor egy olyan csarnokban van, ami több barg túlnyomásnak ellenáll és 7-es földrengésnek. Ebben van benne az reaktor, ami olyan masszív, hogy egy 2000 fontos PEN bomba is felsszisszene. Mindeféle kisgép kb. annyi kár tesz, mint egy szélvédőn szétcsattanó bogár... Az erőműnek meg van vészhűtő rendszere is és PWR reaktor technológiánál csak a remanens hővel kell megküzedni az negatív üregtényező miatt nem tud megszaladni a teljesítmény, csak elégtelen hűtés esetén leolvadni. "

Üdv újra Molni!

Szóval egy Paks felé repkedő azonosítatlan bolhafing szerinted NEM egy nemzetbiztonságilag veszélyesnek nyílvánított tényező??? Még ha szét is fröccsen rajta!?

Komolyabb országokban ezt nem így gondolják. De akár a Parlamentet is írhattam volna, vagy egy péntek délutáni vasúti pályaudvart. A 2001 szept. 11-ről hallottál már? Az kicsiben is megeshet, főleg egy ilyen impotens védelemmel rendelkező országban.

Sajnos a szimulátorharcosokból álló jövőtudók juttatták ide a Honvédségünket.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 173
113
Ez így van. A Gripen FAQ is leírja, hogy a semmiből nem jön támadás. Egy légitámadást leszervezni a nagy semmiből értelmetlen, mert ha azt nem követi szárazföldi akció, akkor felesleges. Viszont egy mozgósítást meg észre lehet venni, ha az valóban komoly...
Osirak? Pl. De nagyobban a sivatagi vihar pl. Először letakarították Szaddam légvédelmét,megroggyantották a védelmet,aztán mikor már a madarak se repültek bevonult a gyalogság rá 1 hónapra. Nem az a lényeg mije van most a szomszédoknak, vagy egy 3-ik országnak,nem azért írtam. 1-2 hét - hónap alatt változhat a helyzet, az alatt szvsz semmit sem szerzünk be. Még levegő-föld fegyvereket sem. Nem beszélve a kiképzésről. Igen a Kub esetleg beleszólhatna a dolgokba, de talán ha 6 db van hadrendben(?) , és már igencsak a kivonás szélén van. Van róla szó hogy lesz helyette valami? Nincs. Ennyi egység szvsz amúgy sem tud mélységi légvédelmet adni, max letelepítik 1 célpont köré aztán ennyi.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 173
113
A nato sem érdekel ha benn vagyunk ha nem. A törökök-görögök tudnának erről mesélni. Nem emlékszem rá hogy minket valaha is bárki megvédett volna. Mire a natoban megemelik a seggüket egyesek és eldöntik mi legyen itt akár több hónap is eltelhet.
 
M

molnibalage

Guest
Szóval egy Paks felé repkedő azonosítatlan bolhafing szerinted NEM egy nemzetbiztonságilag veszélyesnek nyílvánított tényező??? Még ha szét is fröccsen rajta!?

Nem annyira jelentős, mint amennyire egyesek gondolják. Sokkal veszélyesebb lenne, ha más ipari létesíményt célozna meg. Tippeket viszont itt nem fogok adni ehhez, pedig tudnék...

A nukleáris energitermeléshez itton és a nagyvilágban irracionális félelmek tapadnak, miközben a sok gyökkető user nem is tudja, hogy milyen potenciális bombák mellett éli le életét...

Komolyabb országokban ezt nem így gondolják. De akár a Parlamentet is írhattam volna, vagy egy péntek délutáni vasúti pályaudvart.

És ennek megint mi köze van ahhoz, hogy paksi reaktorokat egy kisgép totálisan nem hatja meg...? Eszemfaszom megáll ettől a nevetséges érvelési technikától...

A 2001 szept. 11-ről hallottál már? Az kicsiben is megeshet, főleg egy ilyen impotens védelemmel rendelkező országban.

És...? Ennek megint mi köze Pakshoz és az ország működő képességéhez...? Igen, ha egy barom úgy gondolná, hogy akkor rázuhan a nyugatira sok ember halna meg. Magyarország azonban ettől még működőképes maradna. Zárd el a gáz- és kőolaj távvezetéket Ukrajnában 3 hónapra novemberben és tedd fel magadnak akkor a kérdést, hogy melyik veszélyesebb és melyik valószínűbb.

Sajnos a szimulátorharcosokból álló jövőtudók juttatták ide a Honvédségünket.

Ezzel meg mégis mit akarsz mondani...? Mert itt jutottam el oda, hogy a magadfajtát leszívesebben élből pofánrúgnám már. Handabandázol összevissza, érvelési kultúra 0 és akkor még nekiállsz sértegeni. És akkor még engem vágnak ki 1 hónapra, mert ilyen faszfejektől eldurran az agyam.
 
M

molnibalage

Guest
Osirak? Pl. De nagyobban a sivatagi vihar pl. Először letakarították Szaddam légvédelmét,megroggyantották a védelmet,aztán mikor már a madarak se repültek bevonult a gyalogság rá 1 hónapra.

És...? Ez a vitánk szepontjából hogyan releváns...? Sehogy. Egyébként meg a koalíciós iszonyatos túlerőben volt és minőségileg is superior volt.

Osirakban meg semmiféle reaktor nem volt. Egy építés alatt álló erőmvet kaptak szét, ahol semmiféle kritikus nukleáris technológia még nem üzemelt.

Nem az a lényeg mije van most a szomszédoknak, vagy egy 3-ik országnak,nem azért írtam. 1-2 hét - hónap alatt változhat a helyzet, az alatt szvsz semmit sem szerzünk be.

Nem is kell. A 14 Gripen akkora potenciál a környező országokat figyelembe véve, hogy ez középtávon is elég. Ha lenne légiutántöltési képesség, akkor meg főleg.

A Sivatagi Vihart meg 4 hónapot erőfelépítés előzte meg és az iraki felvonulást is látták, csak a szándékát értették félre.

Nem beszélve a kiképzésről.

Ezt a részt nem is értem. Néhány hónapja itt számolgatták, hogy kb. 25 pilótánk van. Ha megvan folyamatosan a repülési lehetőség, akkor miféle kiképzés kell...? Jön a parancs, felszállnak és CAP-elnek, amíg a technika bírja.

Komolyan mondom, hogy az ide kommentelők elég nagy hányada sak összefüggés nélkül handabandázik itten mindenféle logikai összefüggés nélkül. Tessék már valamiféle koherens gondolatmenetet felépíteni, mert ez így röhejes.

ui. Holnap elvileg kaptok valami szépet tőlem.
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
Bocs, ezt most nagyon elnéztem. Felejtsük el a fenti postom.

Az utóbbi pár napban nagyon nem megy a szövegértés.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 173
113
Ezt a részt nem is értem. Néhány hónapja itt számolgatták, hogy kb. 25 pilótánk van. Ha megvan folyamatosan a repülési lehetőség, akkor miféle kiképzés kell...? Jön a parancs, felszállnak és CAP-elnek, amíg a technika bírja.

Komolyan mondom, hogy az ide kommentelők elég nagy hányada sak összefüggés nélkül handabandázik itten mindenféle logikai összefüggés nélkül. Tessék már valamiféle koherens gondolatmenetet felépíteni, mert ez így röhejes.

ui. Holnap elvileg kaptok valami szépet tőlem.

Vonatkoztass el a gripentől, más légvédelmi eszköz is van. Lokátorok, csöves és rakétás légvédelem, stb-stb. Oda is kell,kellene kiképzés egy eszköz beszerzésnél. 1-2 hónap alatt beszerezni ,kiképezni, hm... Ez a 14 gripen se egy nagy darabszám, még egy fél tucatot összeguberálhatnának mellé.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 899
4 451
113
"És ennek megint mi köze van ahhoz, hogy paksi reaktorokat egy kisgép totálisan nem hatja meg...? Eszemfaszom megáll ettől a nevetséges érvelési technikától..."

Ez volt az eredeti, amire irtál.

"Mondjuk egy erősen szélsőséges csoport által felbérelt pilóta szeretne Pakson látogatást tenni, stb..."

Tehát egy példa, de neked a Paks a gondolataid vezérfonala és mást nem látsz meg.

"Ezzel meg mégis mit akarsz mondani...? Mert itt jutottam el oda, hogy a magadfajtát leszívesebben élből pofánrúgnám már. Handabandázol összevissza, érvelési kultúra 0 és akkor még nekiállsz sértegeni. És akkor még engem vágnak ki 1 hónapra, mert ilyen faszfejektől eldurran az agyam."

A kivágás aTe viselkedésednek köszönhető, ami a 18 karikás megjegyzéseid miatt vannak.

A pofánrúgásban nem segíthetek, de megadhatom a koordinátáimat és Te lebombázhatsz a játékodban. : ))))

"Handabandázol összevissza, érvelési kultúra 0"

Persze, a Te kultúrádról ne is beszéljünk.
 

ruhakupac

Active Member
2012. július 31.
158
37
28
Kezdjuk egy megtortent esettel:
En 1991-ben epp a barcsi szakkozep elotti placcra leptem fel amikor elsuhant az akkor mar az utolsokat rugo mig-21.
Osztalytars apja vadaszpilota volt. Elmondta, hogy egy ilyen esetet keptelenseg lett volna/lenne megfogni.
A jugoszlav haboru alatt folyamatosak volt a legtersertesek, ahol 4-6 percet toltottek a gepek a magyar legterben, tobbnyire legvedelmi tuzet, utegeket kerulgetni.

Elfogasukra akkor lett volna esely, ha folyamatosan a levegoben van egy geppar.
Ezt amugy a vilagon senki sem csinalja, mert a vilag minden penze keves ra.

Ha mar Jugoszlav valsag:
Az egyik volt tanarom horvat nemzetisegu. Elmondta, hogy a falujaban az egyik srac a sajat apjat lotte le, aki epp a szomszedbol jott. A szomszed epp masik nemzetisegu volt, mint ok.

Szoval ennyit a logikus es ertelmes ervekrol.
Masreszt meg tessek ranezni a terkepre, es megmondani, hogy mekkora + ut es koltseg lenne a romanoknak Europaval kereskedni, ha mi nem engedjuk be az allampolgaraikat, vonatjaikat es kamionjaikat. (Egy fegyveres konfliktus utan, allando utokartya lenne ez.)
Tessek megnezni az ukran (ahogy molni is allitotta) vagy a szlovak hadero allapotat.
Tessek megnezni a szerbekhez, horvatokhoz valo viszonyunkat.
S vegul tetelezzuk fel, hogy az orok semleges Ausztria lerohan minket. :) (Nem csatlakozhatnank onkent? ;) )

A NATO kapcsan a gorog/torok harc azert erdekes, mert:
- kulso tamadas ellen ved a szovetseg
- egyik fel sem kerte a beavatkozast tudtommal, de vegul NATO tagallamok nyomasa allitotta le a fegyveres konfliktust

Utasszallito gepre es annak kozelebe nem lovunk!
(Ujabb jugoszlav pelda, hogy amikor Szeged es Hodmezovasarhely kozt a keszultsegi geppar megcsipte a szerb Mig29-eseket, es azok leoldottak a pottartalyt, akkor sem lohettek rajuk. Pedig az harci cselekmenynek szamit.)
Komoly riadalmat es diplomaciai feszultseget okozna a tersegben, foleg a par "emlekezetes" tortenet utan.
Az pedig, hogy az Airbus leszallas nelkul elhagyta a legteret es nincs tobb hir errol, nem jelenti azt, hogy a:
- magyar kormany/NATO nem szamlazza ki a riasztas koltsegeit
- Az Europai Legugyi felugyelet nem csapja orcan a legitarsasagot


Vegul pedig en nem igazan kovetem a magyar honvedelmi torteneseket, de azert meglepodnek, ha a strategiai letesitmenyek teljesen vedtelenek lennenek.

Vegul pedig egyet kell ertenem molni-val:
Az atomenergiarol leginkabb csak akkor hallunk, ha:
- az eromuvet elhanyagoltak _ES_ nem vart esemeny(Fukusima) vagy sulyos es tobbszoros emberi hanyagsag (Csernobil) tortenik.
A legnagyobb problema az atomenergiaval a visszamarado hulladek kezelese es tarolasa. Ennyi.

(OFF: Mindig mokasnak talalom a nemet szuperzold ismerosoket. Akik kertvarosban laknak, 3 kocsival, XBox, Playstation, 5 telefon, fel falat beterito lcd tv mellett kardoskodnak, hogy marpedig a nemet atomeromuveket le kell allitani. Szerintem is. Harom hetre, hogy mindenki aterezze milyen a gyertyafenyes estek diszkret romantikaja.)
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 899
4 451
113
Én csak hivatásos katona voltam 6 évig (1997-2003).

Jelenleg sem foglalkozok ilyen írásokkal, privátba küldhetek egy pósztert a kutatásunkról de az nem a TE világod.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
molni: te tényleg nagyon rászálltál az atomerőműre.

Viszont amit válaszoltál , hogy 14 gép adná a keszi és folyamatosan a levegőben lennének... Háborúban más a prioritás? Valóban, csak lehet,hogy te 1000 forinttal kezded a háborút, akkor 1000 forintod van és nem több,ha ebből 2-t visz el a Gripen repült órája, akkor nem fogod 500 órát reptetni. Ezen felül,az inflációval is számolhatunk. Szóval nem valószínű,hogy az a prioritás olyan sokat számítana a Gripenek esetében.

Ki támadhatna meg minket? Khmm mintha szerbiának és romániának pöppet erősebb és nagyobb hadserege van,mint a mienk. Bármilyen hihetetlen NATO ide vagy oda a románok bármikor szívesen megtámadhatnának minket. A 14 Gripen, pedig szerintem kurvára nem potenciál,ugyanis kevés, főleg élőerő ellen.


Az elfogás pedig még mindig lassú, ami nem feltétlen a légierő hiánya. Lehet mondani,hogy a NATO szintideje... ez is olyan duma mint a T 72 v Leo2A4+ , azaz a trabant és a merci példája. Lehet ezzel védekezni,hogy mit mivel hasonlítunk össze és mi mennyivel öregebb/modernebb. De az a helyzet, ha neked csak trabantod van egy versenyben a merci ellen, akkor b*szopod. Nem hiszem,hogy a merci sofőrje hagyná magát,mert neked szarabb a cuccod. Ergo a légtérbe úgy jönnek be ahogy akarnak, 50km-re a határtól talán megtörténik az elfogás..
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 102
3 061
113
pela3
"a románok bármikor szívesen megtámadhatnának minket"
Mi a francnak,de most komolyan vagy egy titkos lehallgató készüléked a románoknál?
Ne haragudj,de honnan vesztek ennyi és ekkora ökörséget.
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote rel="ijasz">Én csak hivatásos katona voltam 6 évig (1997-2003).

Bokorugró?
 
Status
Not open for further replies.