[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="ms07">Miből maradt kevés?
Talán a Gyoda pengedrótból. Valahol volt hír, hogy két német cég nem ad el Magyarországnak, mert embertelen a menekültek ellen használni, stb.
</blockquote>

Azt a két céget be kellene perelni, mert szabotálják az EU határainak védelmét és a schengeni szerződés betartását. Na meg röhely, hogy Magyarországon nincs egy cég amelyik le tud gyártani pengedrótot, de akár a szlovákoknál vagy Romániában is szét lehetne nézni a piacon, esetleg raktáron levő készletet felvásárolni belőle. Ha nincs, akkor tűzparancs és ráfogni a németekre, hogy a vérontás kizárólag az ők hibájuk, mert szabotálták a sokkal humánusabb határvédelmet.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem Kell die (nem kell ide tűzparancs akart lenni de kívételesen az android jól összefoglalta).A drót megfogja a zozót, a könnygáz pedig útvonalváltoztatásra is készteti.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Én nem gondolom, hogy ideiglenesre kellene tervezni ezeket a műszaki határzárakat! Ezek akkor is betöltenék a funkciójukat,ha éppen nincsen semmi helyzet a határokon. Így (természetesen őrizve ezeket) a zöld határon való ember, autó, drog, cigaretta és egyéb csempészet, meg is szűnne. Csak a kijelölt átkelőknél lehetne átkelni. Ebbe nem halna semelyik jogvédő sem bele!
A házad körül sem bontod le a kerítést, ha elvonult a rossz arcúak társasága.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ez a német cégek nem adnak pengés drótot hír a jereváni rádió nem osztogatnak, hanem fosztogatnak hírének tipikus esete. A hír valójában így szól:

"Kínából vették Orbánék a pengés drótot

Szakértők szerint Magyarország alighanem Kínából szerezte be a határkerítéshez használt pengés drótot, méghozzá a jelek szerint igen sietősen bonyolították le az adásvételt, a 9-10 ezer tekercs repülővel érkezett – írja a Die Welt.

A magyarok több német céget is felkértek, hogy tegyenek ajánlatot, ám az egyik eleve elutasította a lehetőséget, mondván, hogy az ilyen drótokat bűnözők és nem menekülő nők és gyerekek ellen kell bevetni. Ezért nem is pályázott, pedig nagy üzletről lett volna szó.

A másik ugyan jelentkezett, de nem rúgott labdába, amit most már nem is bán, mert, mint egy szóvivő elmondta: szégyen, hogy gyerekek akadnak fenn a pengés dróton, amely különben nagyon alattomos, mert minél jobban mozog valaki, ha beleakad, annál nagyobb sérüléseket okoz saját magának."

Tehát még a német hír szerint sem a németektől vesszük. Ráadásul a német sajtó e téren finoman szólva nem túl megbízható információ forrás.

Eredetileg a magyar hivatalos tájékoztatás az volt, hogy a pengés drótot itthon a BV intézetekben gyártják. De van pár hazai cég, amely a honlapja szerint nem csak forgalmazza, de gyártja is. A kapacitásuk persze kérdéses. Azonban szinte mindenhol a világon gyártják. Garantáltan van alternatív beszerzési forrás.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Hmm... kb. 1000+ Euró egy tonna
http://www.aliexpress.com/af/razor-barbed-wire.html?ltype=wholesale&SearchText=razor+barbed+wire&d=y&origin=n&initiative_id=SB_20150920090240&isViewCP=y&catId=0
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ne tonnára számold, hanem kihúzás utáni folyóméterre! Itthon nettó kisker. áron kb. 1000 Ft/fm kihúzott állapotban, kis tételben. Nyilván abban a mennyiségben, amiben mi vennénk közvetlenül egy gyártótól sokkal olcsóbb. 3 sor a GYODA + 1 sor a kerítés tetejére. Így a horvát határra leszámítva a Drávát és számolva némi hulladékra, selejtre, átfedésre, szűk 500 ezer km kell. Nem egy elviselhetetlen költség. A GYODA-hoz még szükséges betonvas és feszítődrót ehhez képest kerekítési hiba. A kerítésfonat sem túl drága. Ami még drága, azok a 4 méteres acél C profilok, amit kerítésoszlopnak levernek. Anyagáron az egész horvát kerítés max pár milliárd.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A gyártó adta így meg az árat, valahol lennebb láttam, hogy olyan 444 Euró kilóméterje. De van még pengés háló is. Azt valamiért hatékonyabbnak találom.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
A gyártó adta így meg az árat, valahol lennebb láttam, hogy olyan 444 Euró kilóméterje. De van még pengés háló is. Azt valamiért hatékonyabbnak találom.

Azzal az eszközzel amivel a pengés drótot átvágják (erővágó/csapszegvágó, vagy flex), azzal a pengés hálót is. Nem érdemes költeni rá. Ráadásul sokkal macerásabb és lassabb a készítése is. Ha drága kerítésfonatot használnánk, akkor már olyat kellene amit praktikusan nem lehet hideg eszközökkel átvágni. Ez lehet olyan, aminek sűrű a szövése. Nem megy közé a fogó csőre, illetve amilyen mélyen be tudja fogni, azon az erőkaron nem vágod át kézi erővel a drótot, ha meg át is vágod a sűrű szövés miatt nagyon hosszú ideig egy ember méretű lyuk kivágása. Ráadásul a sűrű szövés miatt praktikusan mászhatatlan. Ilyen a rostaszövet lenne mondjuk 3x3 mm lyukméret, 1 mm drótátmérővel, vagy 4x4/1,2, vagy 10x10/2,0. Ki kel próbálni melyik a legjobb. De a rostaszövet sokkal drágább, szerintem nem tudnak rövid időn belül 3 méter széles tekercset gyártani és a gyártása sokkal lassabb. A másik megoldás a 12-es betonacél háló + csirkedrót. A függőlegesen álló 12-es betoncél háló átvágásával nagyon megküzdene a bevándorló még egy hosszú csapszegvágóval is. Viszont az a háló ideálisan mászható, ezért kell a csirkedrót. Azonban ez is drága és lassabban építhető megoldás.

A realitás most az a kerítés, amit építenek. Ehhez van anyag, az építésében már gyakorlott munkaerő és ez megy a leggyorsabban. Márpedig az idő a legfontosabb.

Tényleg csak a GYODA van kész a horvát-magyar határ egy részén. A rendes kerítéssel szerintem még a szerb határon sem végeztek. A horváton még csak most tűzik ki és dózerolják el a nyomvonalát. Itt a video:

http://www.honvedelem.hu/cikk/53162

Keddre megvannak a legújabb jogszabályok Magyarországon és kedden szavaznak újra a kvóta tervről az EU-ban. A GYODA-val talán szerda lehet a céldátum a horvát határon, de nem csodálkoznék, ha a hét végére készülnének csak el. A rendes kerítés még minimum 2-3 hét.
 
T

Törölt tag 008

Guest
9947871_5c2517aa44e66b89c600efac8bc4b89a_t.jpg


Mintha a horvát gyoda alacsonyabb lenne és a tartó oszlopot se látom.
2 guriga pengésen egy harmadik. Ez igy......nemtom mennyit ér, de szerintem én át tudnám ugrani.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
9947871_5c2517aa44e66b89c600efac8bc4b89a_t.jpg


Mintha a horvát gyoda alacsonyabb lenne és a tartó oszlopot se látom.
2 guriga pengésen egy harmadik. Ez igy......nemtom mennyit ér, de szerintem én át tudnám ugrani.

Kikarózás nélkül gyorsabban telepíthető. Igen alacsonyabb. A szerb határon betonvasat nyomtak le, arra ment 3 feszítő drót és három sor pengés drót egymás fölé. Itt a 3 drót gúlában van. 1,5-szer alacsonyabb. Kb. bő 1 méter széles és szűk 1 méter magas. Egy tigrisbukfenccel nekifutásból átugorható. De azért a többségét ez is megfogja. Szükségmegoldás a gyorsaság oltárán. Katonai módi. Háborúban is így használnák.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 184
15 860
113
<blockquote rel="Fennek">
9947871_5c2517aa44e66b89c600efac8bc4b89a_t.jpg


Mintha a horvát gyoda alacsonyabb lenne és a tartó oszlopot se látom.
2 guriga pengésen egy harmadik. Ez igy......nemtom mennyit ér, de szerintem én át tudnám ugrani.

Kikarózás nélkül gyorsabban telepíthető. <b>Igen alacsonyabb.</b> A szerb határon betonvasat nyomtak le, arra ment 3 feszítő drót és három sor pengés drót egymás fölé. Itt a 3 drót gúlában van. 1,5-szer alacsonyabb. Kb. bő 1 méter széles és szűk 1 méter magas. Egy tigrisbukfenccel nekifutásból átugorható. De azért a többségét ez is megfogja. Szükségmegoldás a gyorsaság oltárán. Katonai módi. Háborúban is így használnák.
</blockquote>

Viszont jogilag ez már határzár.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Fennek
Csak addig van így amíg fel nem építik a kerítést. Ha azzal végeztek akkor közvetlenül mellé rakják a gyodát. Úgy már nem ugrod át. :)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 692
5 543
113
9947871_5c2517aa44e66b89c600efac8bc4b89a_t.jpg


Mintha a horvát gyoda alacsonyabb lenne és a tartó oszlopot se látom.
2 guriga pengésen egy harmadik. Ez igy......nemtom mennyit ér, de szerintem én át tudnám ugrani.

Hát, a péntek éjfélig határidőt mikor kapták? 1-1,5 nappal előtte kb? Ennyi idő alatt nem lehetett a betonvas tartókat kimérni, leverni, a tartódrótot kötözgetni. Kihúzták magában a gyodát, és cső. Díszletnek jó, népvakítás kellett gyorsan. Szerintem a terroristát fogtunk, horvát lefegyverzés is csak hősködés
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="laiki"><blockquote rel="Fennek">
9947871_5c2517aa44e66b89c600efac8bc4b89a_t.jpg


Mintha a horvát gyoda alacsonyabb lenne és a tartó oszlopot se látom.
2 guriga pengésen egy harmadik. Ez igy......nemtom mennyit ér, de szerintem én át tudnám ugrani.

Kikarózás nélkül gyorsabban telepíthető. <b>Igen alacsonyabb.</b> A szerb határon betonvasat nyomtak le, arra ment 3 feszítő drót és három sor pengés drót egymás fölé. Itt a 3 drót gúlában van. 1,5-szer alacsonyabb. Kb. bő 1 méter széles és szűk 1 méter magas. Egy tigrisbukfenccel nekifutásból átugorható. De azért a többségét ez is megfogja. Szükségmegoldás a gyorsaság oltárán. Katonai módi. Háborúban is így használnák.
</blockquote>

Viszont jogilag ez már határzár.
</blockquote>

Nem is ezen jönnek keresztül, hanem a horvátok áthozzák őket busszal, vonattal a még le nem zárt átkelőkön. Úgyhogy egyenlőre csak szabálysértők (mármint a bevándorlók, mert a horvátok viszont embercsempészek).
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="Fennek">
9947871_5c2517aa44e66b89c600efac8bc4b89a_t.jpg


Mintha a horvát gyoda alacsonyabb lenne és a tartó oszlopot se látom.
2 guriga pengésen egy harmadik. Ez igy......nemtom mennyit ér, de szerintem én át tudnám ugrani.

Hát, a péntek éjfélig határidőt mikor kapták? 1-1,5 nappal előtte kb? Ennyi idő alatt nem lehetett a betonvas tartókat kimérni, leverni, a tartódrótot kötözgetni. Kihúzták magában a gyodát, és cső. Díszletnek jó, népvakítás kellett gyorsan. Szerintem a terroristát fogtunk, horvát lefegyverzés is csak hősködés

</blockquote>

Az a "népvakítás" a bevándorlók többségét megállítaná, a többit meg lelassítaná, úgy hogy élőerővel útjukat lehetne állni. De most praktikusan senki nem a zöldhatáron jön, mert a horvátok kényelmesen leszállítják őket.

Mi lenne ha egyszer a határon kőkeményen dolgozó és minden megoldással megpróbálkozó katonák munkáját elismerné és nem mindig csak kritizálná a sok fotelszakértő, aki a gyakorlatban nem tesz semmit a probléma megoldására, vagy az abban résztvevők segítésére?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 692
5 543
113
<blockquote rel="ms07"><blockquote rel="Fennek">
9947871_5c2517aa44e66b89c600efac8bc4b89a_t.jpg


Mintha a horvát gyoda alacsonyabb lenne és a tartó oszlopot se látom.
2 guriga pengésen egy harmadik. Ez igy......nemtom mennyit ér, de szerintem én át tudnám ugrani.

Hát, a péntek éjfélig határidőt mikor kapták? 1-1,5 nappal előtte kb? Ennyi idő alatt nem lehetett a betonvas tartókat kimérni, leverni, a tartódrótot kötözgetni. Kihúzták magában a gyodát, és cső. Díszletnek jó, népvakítás kellett gyorsan. Szerintem a terroristát fogtunk, horvát lefegyverzés is csak hősködés

</blockquote>

Az a "népvakítás" a bevándorlók többségét megállítaná, a többit meg lelassítaná, úgy hogy élőerővel útjukat lehetne állni. De most praktikusan senki nem a zöldhatáron jön, mert a horvátok kényelmesen leszállítják őket.

Mi lenne ha egyszer a határon kőkeményen dolgozó és minden megoldással megpróbálkozó katonák munkáját elismerné és nem mindig csak kritizálná a sok fotelszakértő, aki a gyakorlatban nem tesz semmit a probléma megoldására, vagy az abban résztvevők segítésére? </blockquote>

Látsz Te valahol az írásomban olyat, hogy a katonákat szidnám? Kb ugyanazt leírtam, mint Te, hogy ennyi idő alatt nem volt idő karózni, kötözgetni....

Másrészt, szerintem nem a katonák, rendőrök nyilatkozgatnak mindenféle hőstettet, szóval megint nem őket bántottam. Jó lenne értelmezni is, amit olvasol

OFF
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 390
113
Tényleg. Eredetileg kettő volt nekik tudtommal. Ez a négy zöld viszont nem az a 4 ami a határőrségé volt Szombathelyen.
 
Status
Not open for further replies.