[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 376
30 755
113
<blockquote rel="phaidros">Ha már szóba került a határ... az a szokásos, hogy visító rendőr (katonai rendész?) autókkal vezetnek fel-kísérnek 3 BTR-t közúton?

Hát én a a múlt héten a hódmezővásárhelyi úton oda-vissza találkoztam a határra vonuló BTR-ekkel, a lehető legnagyobb csendben, egy árva fakabát nem volt a környéken.
3 BTR mint a teherautók, mindenféle haccacárét mellőzve közlekedtek a négysávoson.</blockquote>

Én is a múlthéten, az említett úton. De elöl hátul régebbi Opelnek tűnő (VW?) autók visítóan szirénáztak, szerintem katonai rendészek voltak, de nem láttam jól, mert pont az új szakaszon volt, a beton elválasztónál.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 140
4 998
113
<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="phaidros">Ha már szóba került a határ... az a szokásos, hogy visító rendőr (katonai rendész?) autókkal vezetnek fel-kísérnek 3 BTR-t közúton?

Hát én a a múlt héten a hódmezővásárhelyi úton oda-vissza találkoztam a határra vonuló BTR-ekkel, a lehető legnagyobb csendben, egy árva fakabát nem volt a környéken.
3 BTR mint a teherautók, mindenféle haccacárét mellőzve közlekedtek a négysávoson.</blockquote>

Én is a múlthéten, az említett úton. De elöl hátul régebbi Opelnek tűnő (VW?) autók visítóan szirénáztak, szerintem katonai rendészek voltak, de nem láttam jól, mert pont az új szakaszon volt, a beton elválasztónál.


</blockquote>

Olyan is volt, hogy egy BTR és egy Ural.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 376
30 755
113
Tehergépjárművel sokkal találkoztam, Rába, Ural, busz, G-Merci. Eddig aki nem figyelte, azt se tudta, hogy ott van az út mellett a honvédség, annyira nem volt mozgás, most meg... de az egész országrészre igaz, hogy az eddig szinte sose látott honvédség most lépten-nyomon jelen van.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Negyven katona állomásozik majd a NATO Székesfehérváron kialakítandó új vezetési pontján – mondta kedden Szijjártó Péter külügyminiszter.
http://vs.hu/kozelet/osszes/elrettentes-es-parbeszed-egyszerre-0712
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 982
56 423
113
Negyven katona állomásozik majd a NATO Székesfehérváron kialakítandó új vezetési pontján – mondta kedden Szijjártó Péter külügyminiszter.
http://vs.hu/kozelet/osszes/elrettentes-es-parbeszed-egyszerre-0712



Kellenek is mint sárgaláz a lepratelepre.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 466
27 454
113
Szirénázni csak ott érdemes, ahol a forgalom sűrű és megkívánja a hanggal való megkülönböztetést. Kint az autó pályán és utakon maximum a fényjelzés megy és csak ritkán kell a hangjelzés is. Persze azért vannak olyanok, akiknek mindenképpen fel kell, hogy hívják magukra a figyelmet.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 376
30 755
113
Az igaz, hogy volt forgalom.
Egyébként nem amortizálódnak nagyon? Mint ha a btr-ek gumija kevésbé szeretné az aszfaltot, ha minden nap megjárják HMVH-határ vonalat, az napi 80-100km.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://444.hu/2016/07/13/a-szovjetunio-nyerte-a-magyar-helikoptertendert

Mondjuk, nem zavarja őket, hogy Szovjetunió nincsen. Vagy pont azért írják, hogy riogassanak.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 246
19 374
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/58258_osztrak_katonak_erkezhetnek_magyarorszagra_a_hatar_vedelmere
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Megosztott honvédelmi tárca:
Ha a következő két évben sikeresen megvalósul a Honvédelmi Minisztérium (HM) és az orosz helikoptercég között négy honvédségi, Mi–17 típusú szállító helikopter nagyjavításáról kötött szerződés, a magyar fél élhet egy opcióval is, miszerint tíz további helikopterét – információink szerint Mi–24 harci típusokat – is Oroszországban tegye további működésre alkalmassá – tudta meg lapunk repülőgép-ipari forrásból.
http://mno.hu/belfold/megosztott-honvedelmi-tarca-1352211
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 587
11 881
113
Megosztott honvédelmi tárca:
Ha a következő két évben sikeresen megvalósul a Honvédelmi Minisztérium (HM) és az orosz helikoptercég között négy honvédségi, Mi–17 típusú szállító helikopter nagyjavításáról kötött szerződés, a magyar fél élhet egy opcióval is, miszerint tíz további helikopterét – információink szerint Mi–24 harci típusokat – is Oroszországban tegye további működésre alkalmassá – tudta meg lapunk repülőgép-ipari forrásból.
http://mno.hu/belfold/megosztott-honvedelmi-tarca-1352211

Az elején még 5 helikopterről volt szó.
Amúgy arra még nem gondoltak, hogy az állományt kéne megfizetni, meg hasonlók?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 822
5 895
113
<blockquote rel="Python">Megosztott honvédelmi tárca:
Ha a következő két évben sikeresen megvalósul a Honvédelmi Minisztérium (HM) és az orosz helikoptercég között négy honvédségi, Mi–17 típusú szállító helikopter nagyjavításáról kötött szerződés, a magyar fél élhet egy opcióval is, miszerint tíz további helikopterét – információink szerint Mi–24 harci típusokat – is Oroszországban tegye további működésre alkalmassá – tudta meg lapunk repülőgép-ipari forrásból.
http://mno.hu/belfold/megosztott-honvedelmi-tarca-1352211

Az elején még 5 helikopterről volt szó.
Amúgy arra még nem gondoltak, hogy az állományt kéne megfizetni, meg hasonlók?</blockquote>

A rá szánt összegből az oroszok csak 4-et tudnak kihozni. Idézet Zordtól: "Az eredeti felhívás öt helikopter javításáról szólt, de a kiírás rögzítette, hogy az ajánlatkérő a rendelkezésre álló fedezet függvényében legalább 4 darab helikopter ipari nagyjavításának megrendelésére vállal kötelezettséget."

Mondjuk, ha csak sima nagyjavítás lesz, az esetleges Mi-24-nél is, akkor kár az egészbe pénzt tolni.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
<blockquote rel="Python">Megosztott honvédelmi tárca:
Ha a következő két évben sikeresen megvalósul a Honvédelmi Minisztérium (HM) és az orosz helikoptercég között négy honvédségi, Mi–17 típusú szállító helikopter nagyjavításáról kötött szerződés, a magyar fél élhet egy opcióval is, miszerint tíz további helikopterét – információink szerint Mi–24 harci típusokat – is Oroszországban tegye további működésre alkalmassá – tudta meg lapunk repülőgép-ipari forrásból.
http://mno.hu/belfold/megosztott-honvedelmi-tarca-1352211

Az elején még 5 helikopterről volt szó.
Amúgy arra még nem gondoltak, hogy az állományt kéne megfizetni, meg hasonlók?</blockquote>

Kéne itt sok minden, de ha nem állítják le pár éve a repidő kifutásánál a gépeket, hanem akkor teremtenek keretet a nagyjavításra, akkor nem itt tartanánk, de ez van!
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 740
4 261
113
„A rá szánt összegből az oroszok csak 4-et tudnak kihozni.”
Vagy a Sp...pex elteszi az ötödikre való lóvét, vagy a kettő együtt.

A 6db P-n kívül a többi felélesztésének én sem látom értelmét. Kérdés, hogy az irányított rakétákkal mi lesz, mert a nagyjavítás után képes lesz alkalmazni újra őket a gép, de ha rakéta meg nem lesz hozzá, akkor az megint egy megmosolyogni való helyzetet eredményez. (persze, csak, ha tényleg lesz újra harci helikopterünk)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 822
5 895
113
Sturm-ot lehet még kapni egyáltalán? Mert ha nem, akkor integrálni kellene valami újabbat... Persze, örülni kell ennek a nagyjavításnak, de azért az vicc, hogy 2018-ban egy nyomorult időjárásradar se lesz a gépeinken. FLIR, NVG stb nem is említem
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 376
30 755
113
Ha a honvédelem.hu-ból indulunk ki, akkor van egy államilag jól finanszírozott hagyományőrző szervezetünk, ami jó; ami rossz, hogy ezek szerint nincs honvédségünk.

Azért az már kabaré kategória, hogy nem lehet egy nyúlfarknyit közölni arról, hogy amerikai (-magyar?) gyakorlat lesz, ezzel és ezzel a technikával ... nem kell részleteket, de olyat miért nem lehet kommunikálni, ami az első percben megjelenik a közösségi médiában, vagy egy olvasott online felületen? Vagy csak én nem kerestem elég alaposan?
 
Status
Not open for further replies.