[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
http://444.hu/2016/07/04/negy-eve-nincs-biztositasa-a-magyar-katonaknak
No comment.

Valami olyasmit hallottam, hogy a HM állítólag ezt úgy oldja meg, ha egy katona megsérül, vagy meghal, akkor a Honvédség fizet (ez sokkal kevesebbe kerül, mint a biztosítás). A tűzszerészek esetében talán 10 millió áldozatonként.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 927
113
<blockquote rel="minszk2">http://444.hu/2016/07/04/negy-eve-nincs-biztositasa-a-magyar-katonaknak
No comment.

Valami olyasmit hallottam, hogy a HM állítólag ezt úgy oldja meg, ha egy katona megsérül, vagy meghal, akkor a Honvédség fizet (ez sokkal kevesebbe kerül, mint a biztosítás). A tűzszerészek esetében talán 10 millió áldozatonként.</blockquote>

Amúgy logikus is, ha ugyanolyan gyakorisággal és ugyanolyan összegeket fizet a HM mint a biztosító fizetne. A biztosítók az adatbázisuk alapján jól ki tudják számítani, hogy mennyibe kerül átlagosan egy katona, és ennél többet fognak fejenként kérni, mert valamiből profitjuk is kell legyen meg van működési költslgük is amit szintén a beszedett díjakból fedeznek. Ezt a részt meg megspórolhatja a HM azzal, ha baleset esetén kártérítést fizet a katonának vagy a családjának, de nem köt biztosítást.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
A magyar időkben van egy cikk, hogy a fegyvertörvényen enyhíteni kellene, mert szigorú nagyon. Pár éve még sírtak, nehogy valaki fegyvert kapjon. És mivel indokolják?
Azzal, hogy a szlovákoknál és a szerbeknél ezer lakosra vetítve sokkal nagyobb a tartott fegyverek száma.

M1-en is volt interjú a Globserver Stratégiai és Védelemkutatási fejlesztő Kft igazgatójával.

Csak nem valami országvédelmi elképzelés része ez, hogy ha van sok stuki a népnél, akkor jobban védve van az ország (a lá usa)?
Vagy csak egyszerű fegyverlobbis téma?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A magyar időkben van egy cikk, hogy a fegyvertörvényen enyhíteni kellene, mert szigorú nagyon. Pár éve még sírtak, nehogy valaki fegyvert kapjon. És mivel indokolják?
Azzal, hogy a szlovákoknál és a szerbeknél ezer lakosra vetítve sokkal nagyobb a tartott fegyverek száma.

M1-en is volt interjú a Globserver Stratégiai és Védelemkutatási fejlesztő Kft igazgatójával.

Csak nem valami országvédelmi elképzelés része ez, hogy ha van sok stuki a népnél, akkor jobban védve van az ország (a lá usa)?
Vagy csak egyszerű fegyverlobbis téma?

Sajnos úgy látom az első verzió a valószínűbb.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Álom világ....
Még az EU egész területén szabadon hordható gáz-riasztó pisztolyokat is viselési engedélyhez kötik! Ha meg otthon felejtetted az engedélyt, vagy nem váltottad ki (be a rendőrségre, sorban áll, kitölti a papírokat, bemutatja a pisztolyt és az mkh kártyát, el a postára a csekkel, vissza a rendőrségre a befizetett csekkel, és vár, majd jön az engedély) és elkap a rendőr (pl. sima közúti ellenőrzés) akkor bizony szabálysértési eljárás indul ellened tiltott fegyverviselésért (csak pénzbírság, de az legalább jó sok)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 724
113
Álom világ....
Még az EU egész területén szabadon hordható gáz-riasztó pisztolyokat is viselési engedélyhez kötik! Ha meg otthon felejtetted az engedélyt, vagy nem váltottad ki (be a rendőrségre, sorban áll, kitölti a papírokat, bemutatja a pisztolyt és az mkh kártyát, el a postára a csekkel, vissza a rendőrségre a befizetett csekkel, és vár, majd jön az engedély) és elkap a rendőr (pl. sima közúti ellenőrzés) akkor bizony szabálysértési eljárás indul ellened tiltott fegyverviselésért (csak pénzbírság, de az legalább jó sok)




Na bumm,a kocsi sem jogosítvánnyal megy.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Álom világ....
Még az EU egész területén szabadon hordható gáz-riasztó pisztolyokat is viselési engedélyhez kötik! Ha meg otthon felejtetted az engedélyt, vagy nem váltottad ki (be a rendőrségre, sorban áll, kitölti a papírokat, bemutatja a pisztolyt és az mkh kártyát, el a postára a csekkel, vissza a rendőrségre a befizetett csekkel, és vár, majd jön az engedély) és elkap a rendőr (pl. sima közúti ellenőrzés) akkor bizony szabálysértési eljárás indul ellened tiltott fegyverviselésért (csak pénzbírság, de az legalább jó sok)

Engem büntettek már meg azért, mert gyalogsági ásó volt a csomagtartóban. Az milyen volt már. Amúgy komolyan, ha átmegyek a gáz-riasztómmal Felvidékre és elkapnak a tót bokorugrók vele, nem lesz semmi? Én úgy tudtam, nem vihetem át (van viselési engedélyem).
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="szuvorov">Álom világ....
Még az EU egész területén szabadon hordható gáz-riasztó pisztolyokat is viselési engedélyhez kötik! Ha meg otthon felejtetted az engedélyt, vagy nem váltottad ki (be a rendőrségre, sorban áll, kitölti a papírokat, bemutatja a pisztolyt és az mkh kártyát, el a postára a csekkel, vissza a rendőrségre a befizetett csekkel, és vár, majd jön az engedély) és elkap a rendőr (pl. sima közúti ellenőrzés) akkor bizony szabálysértési eljárás indul ellened tiltott fegyverviselésért (csak pénzbírság, de az legalább jó sok)

Engem büntettek már meg azért, mert gyalogsági ásó volt a csomagtartóban. Az milyen volt már. Amúgy komolyan, ha átmegyek a gáz-riasztómmal Felvidékre és elkapnak a tót bokorugrók vele, nem lesz semmi? Én úgy tudtam, nem vihetem át (van viselési engedélyem).</blockquote>

Bele kell tenni egy táskába, az már csomagolásnak számít, tehát szállításnak minősül. ;)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="szuvorov">Álom világ....
Még az EU egész területén szabadon hordható gáz-riasztó pisztolyokat is viselési engedélyhez kötik! Ha meg otthon felejtetted az engedélyt, vagy nem váltottad ki (be a rendőrségre, sorban áll, kitölti a papírokat, bemutatja a pisztolyt és az mkh kártyát, el a postára a csekkel, vissza a rendőrségre a befizetett csekkel, és vár, majd jön az engedély) és elkap a rendőr (pl. sima közúti ellenőrzés) akkor bizony szabálysértési eljárás indul ellened tiltott fegyverviselésért (csak pénzbírság, de az legalább jó sok)

Engem büntettek már meg azért, mert gyalogsági ásó volt a csomagtartóban. Az milyen volt már. Amúgy komolyan, ha átmegyek a gáz-riasztómmal Felvidékre és elkapnak a tót bokorugrók vele, nem lesz semmi? Én úgy tudtam, nem vihetem át (van viselési engedélyem).</blockquote>

Jó, hogy mondod! Nekem is minimum egész télen bent van, igaz nagyon komolyan elcsomagolva egy nejlonszatyorba. :)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
<blockquote rel="tomsinner"><blockquote rel="szuvorov">Álom világ....
Még az EU egész területén szabadon hordható gáz-riasztó pisztolyokat is viselési engedélyhez kötik! Ha meg otthon felejtetted az engedélyt, vagy nem váltottad ki (be a rendőrségre, sorban áll, kitölti a papírokat, bemutatja a pisztolyt és az mkh kártyát, el a postára a csekkel, vissza a rendőrségre a befizetett csekkel, és vár, majd jön az engedély) és elkap a rendőr (pl. sima közúti ellenőrzés) akkor bizony szabálysértési eljárás indul ellened tiltott fegyverviselésért (csak pénzbírság, de az legalább jó sok)

Engem büntettek már meg azért, mert gyalogsági ásó volt a csomagtartóban. Az milyen volt már. Amúgy komolyan, ha átmegyek a gáz-riasztómmal Felvidékre és elkapnak a tót bokorugrók vele, nem lesz semmi? Én úgy tudtam, nem vihetem át (van viselési engedélyem).</blockquote>

Bele kell tenni egy táskába, az már csomagolásnak számít, tehát szállításnak minősül. ;)</blockquote>

Átviheted :

"Általánosságban elmondható, hogy az unión belül legtöbbször minden további nélkül szállítható, de ez nem az uniós jogharmonizáció következménye, hanem annak, hogy a legtöbb uniós országban már eleve nem tartozott az engedélyköteles kategóriába. Természetesen mindig akadnak kivételek, korlátozások (pl. Németországban
a PTB-jelzés megléte), ezekről érdemes utazás előtt tájékozódni.
Ami biztos: Ausztriában, Szlovákiában, Csehországban, Horvátországban (nem EU-tag) a gáz-riasztó fegyverek mindenfajta engedély nélkül tarthatóak és rejtve, megtöltve viselhetőek is."

http://www.kaliber.hu/jog-es-fegyver/jog-es-fegyver-108.html
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Két év alatt ötödével nőttek a magyar védelmi kiadások, ami Szijjártó Péter külügyminiszter szerint azt jelenti, Magyarország jól teljesít ezen a téren. A varsói NATO-csúcson tartózkodó tárcavezető arról is beszélt, Magyaroszágon jövőre megalakul a NATO egyik előretolt irányítási egysége.
http://www.hirado.hu/2016/07/08/uj-katonai-egyseget-allitanak-fel-magyarorszagon/
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Két év alatt ötödével nőttek a magyar védelmi kiadások, ami Szijjártó Péter külügyminiszter szerint azt jelenti, Magyarország jól teljesít ezen a téren. A varsói NATO-csúcson tartózkodó tárcavezető arról is beszélt, Magyaroszágon jövőre megalakul a NATO egyik előretolt irányítási egysége.
http://www.hirado.hu/2016/07/08/uj-katonai-egyseget-allitanak-fel-magyarorszagon/

Két év alatt ötödével? :D Inkább elhallgatni kéne ezt, nem még dicsekedni vele. Elég égő, hogy csak ennyi megy.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha már szóba került a határ... az a szokásos, hogy visító rendőr (katonai rendész?) autókkal vezetnek fel-kísérnek 3 BTR-t közúton?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 384
113
a bocskait én sem értem, +25 fok felett nekünk a múlt évtizedben a Határőrségnél nem kellett hordani sapkát. A zubbony az nem olyan vészes, Pár évig nyári divat volt a póló+zubbony feltűrve nálunk is. Igazából nem volt rosszabb mint a kék műanyag ing ami utána jött. Mivel nem volt egységes póló és letiltották a zöld inget a póló a sokszínű volt,vagy ing és úgy a zubbony. Ha nem mozgott az ember sokat és árnyékban volt semmi gond nem volt vele, még a napon is fogta a meleget valamennyire.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ha már szóba került a határ... az a szokásos, hogy visító rendőr (katonai rendész?) autókkal vezetnek fel-kísérnek 3 BTR-t közúton?

Hát én a a múlt héten a hódmezővásárhelyi úton oda-vissza találkoztam a határra vonuló BTR-ekkel, a lehető legnagyobb csendben, egy árva fakabát nem volt a környéken.
3 BTR mint a teherautók, mindenféle haccacárét mellőzve közlekedtek a négysávoson.
 
Status
Not open for further replies.