1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Információs hadviselés

Diskurzus a(z) 'Egyéb, vegyes haditechnikai témák' témában - ulippo által indítva @ 2016. szeptember 23..

1. koppany

koppany Well-Known Member

Megint magas labdát adsz.
    Oroszország meg akarja támadni a Baltikumot, a Skandináv országokat, Lengyelországot, Kelet Európát.
    Vicces "ember" vagy te ulippo

antigonosz and silurusglanis like this.
  2. Terminator

Terminator Well-Known Member

3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Majd csinálnak ebből egy álhírt az indexen meg a hvg-n hogy a kormány be akarja tiltani a facebookot itthon. Na a sok függő egyből forradalmat csinálna.

4. ulippo

ulippo Well-Known Member

5. Biztos hogy Oroszországnak van anti-EU propagandája és nem az EU-nak anti-Oroszország propagandája?

fip7, silurusglanis and zeal like this.
  6. Szittya

Szittya Well-Known Member

Off de lenne egy kerdesem. Az aktiv tagok listajan vannak tagok vendegek es robotok. /azt vagom hogy azok programok/ de azt lehet tudni valahonnan hogy infovadasz vagy web felugyeletiek?

antigonosz and endre like this.
  7. endre

endre Active Member

Ez engem is érdekel.

8. ulippo

ulippo Well-Known Member

Szakértői csoport alakult aminek feladata, hogy uniós szintű stratégiát dolgozzon ki a dezinformációk kezeléséhez, erről jelentést készítenek ami tavaszra várható.

9. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

boki likes this.
  10. boki

boki Well-Known Member

Andersen mese.

Egyébként az (orosz) elnökválasztásokig egyre fokozódni fog az orosz ellenes információs hadviselés .

11. Ursa Maior

Ursa Maior Well-Known Member

Hát ez aztán a fake news csúcsa.

Már 2014ben ! sok kormányzati tag ÉS (mindegyikük főnöke) Putyin is. Segítek a cikk írónak, amióta léteznek a titkosszolgálatokat ERRE használják!!!

Minket itt hülyének néznek.

antigonosz likes this.
  12. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

:) valoban nagy leleplezes ez a cikk!

endre likes this.
  13. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Amugy jol ertem, hogy ezt meg a malaj gep lelovese elott tulajdonkepp a hollandok kezdtek?

fip7, endre and antigonosz like this.
  14. Terminator

15. ulippo

ulippo Well-Known Member

A Twitter jelentése az orosz szervek tevékenységéről az amerikai választás idején. 3814 IRA-hoz köthető fiókot azonosítottak (Internet Research Agency, ismertebb nevén a szentpétervári trollgyár) akik 175993 posztot gyártottak. Náluk jóval szorgalmasabbak voltak a robot trollok, 50258 IRA-hoz tartozó automatizált fiókot azonosított a Twitter.
    https://blog.twitter.com/official/en_us/topics/company/2018/2016-election-update.html

16. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Kíváncsi vagyok az orosz választás idején hány külföldi posztot gyártanak. :D Netán a mi idei választásunkkor is hány külföldi poszt készül, Uli ugye megosztod majd velünk
    Azt nem lehet megtudni hogy a Majdan féle puccs idején ezek a számok hogy alakultak?

17. drqv

drqv Well-Known Member

Ulippó, az a helyzet, hogy nem egészen az van a blogbejegyzésben, amit te ide leírtál.

Amelyeknek "hozzávetőlegesen" 8.4%-a volt a választással kapcsolatos.

Nem, 50258 automatizált üzeneteket is tweetelő, választással kapcsolatos üzeneteket is tweetelő, Oroszországhoz köthető fiókot azonosítottak. Itt az "Oroszországhoz köthető" nem azt jelenti, hogy az IRA működteti a fiókot(ezt nem is állítják sehol), hanem megnézik, hogy teljesül-e, hogy
    • A fiók Oroszországban lett létrehozva
    • A fiók orosz telefonszámmal, vagy orosz e-mail szolgáltatón keresztül lett regisztrálva
    • A fiók nyilvánosan megjelenített nevében cirill karakterek vannak
    • A fiók "gyakran" tesz közzé orosz nyelvű tweeteket
    • A fiókba akárcsak egyszer is orosz IP-címről léptek be
    Ha a fentiek közül bármelyik igaz egy fiókra, akkor azt a továbbiakban Oroszországhoz köthetőként kezeli a Twitter.

Ennek a kutatásnak a metodológiájáról bővebben a szenátusi meghallgatás anyagában lehet olvasni:

United States Senate Committee on the Judiciary, Subcommittee on Crime and Terrorism
    Testimony of Sean J. Edgett Acting General Counsel, Twitter, Inc.
    October 31, 2017

szuvorov, zeal and antigonosz like this.
  18. ulippo

ulippo Well-Known Member

De pontosan azt jelenti. Én sem az mondtam, hogy "Oroszországhoz köthető" és a twitter sem azt mondta, hogy "Oroszországhoz köthető", hanem konkrétan azt mondták, hogy "IRA-hoz köthető", én is ezt idéztem szó szerint.
    "In total, during the time period we investigated, the 3,814 identified IRA-linked accounts posted 175,993 Tweets"
    https://blog.twitter.com/official/en_us/topics/company/2018/2016-election-update.html

Nem lehet őket összemosni az oroszországi fiókokkal, mert ezek nem csupán oroszországi fiókok hanem konkrétan a szentpétervári trollgyárból (IRA) irányított fiókok, ahogy az 50258 automatizált fiókot sem lehet összemosni az egyszerű orosz twitterezőkkel, mert azok nem emberek hanem robot trollok.

19. Sharid

Sharid Well-Known Member

20. Terminator

Ezen oldal megosztása