1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Iron Dome (Vaskupola)

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. emel

emel Well-Known Member

Amíg a Moszad létezik és működik, az nem lenne egy életbiztosítás!!

Masztiff and zsolti like this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

Nem Izrael önmagában tartja el hanem Izrael meg az aki segélyezi vagy olcsóbban ad el cuccot nekik.

KoviUbi, fip7 and zsolti like this.
  3. zsolti

zsolti Well-Known Member

Oké, ez így igaz, de akkor is lássuk már be, hogy gyakorlatilag NIR-kategóriás szarokra lövöldöznek aktív radaros elfogó rakétákkal. Ezvicckabaréparádé, pláne úgy hogy még így sem tudnak mindent fogni, és nem azért mert nem jó minőség a vaskupola, hanem mert egyszerűen annyi szart tudnak az arabok egyszerre a nyakukba szórni, hogy simán túlterhelik a rakéták darabszámát.

Ez vakvágány.

4. dudi

dudi Well-Known Member

Persze,hogy az.Az álló védelem már nagyon régóta az.

zsolti likes this.
  5. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ők is licitálhatnak.

6. emel

emel Well-Known Member

Ja, tuti hogy övék lenne a győztes ajánlat!!

gacsat likes this.
  7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Én nem vagyok ebben olyan biztos, ha a másik oldalon meg sejthetően valami hárombetűs Orosz cég tartja a licitáló táblát. Azok is elég jól "alkudoznak".

8. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Minden orosz profizmus ellenére holtak ritkán licitálnak...;)

arcas and gacsat like this.
  9. gacsat

gacsat Well-Known Member

Mostanában nagyon rosszak a külföldi akciókban. Legutóbb Putyin elbeszélgetett a felelős tábornokkal, akit már lábbal előre hoztak ki az irodájából.

Masztiff likes this.
  10. Fade

Fade Well-Known Member

Nem aktív radaros.

Egy tipikus quassam 800-1200$ írnak. Egy Tamir 2018ban 20.000$. És ezt még lejjebb akarják szorítani. Tamirt mindig is egy ultra olcsó rakétának tervezték, pont mert tisztába voltak vele, hogy quassam és klonjai ellenében máshogy nem megy.

és mindig van egy határ amikor eljön a na akkor átlövünk ha kell bemegyünk.

pl 2014 nyarán OPE elött és alatt ~50nap alatt rekord mennyiségű 4800+db quassam szerüséget indítottak Izrael ellen. Fajr-5... most nem számolok azok drágák de kevés volt. Voltak napok amikor 150+dbot. De csak 735db elfogás indult a többit úgy itélte meg a rendszer, hogy nem fog semmi érdemlegest eltalálni. 4600*1000= 4.8m$ 20000*735 = 14.8m$
    Ez nem egy elfogadhatatlan arány.
    Cserébe mindösszesen 6db civil halt. Nem pl 200. Anyagi kárral is lehet számolni, nem tudom mit okoz 700+db lakóterületen becsapodó ~20kgs fej. Ide is lehet írni egy számot meg beszorozni 700al.
    Hirtelen már nem is drága?

Hirtelen a filléres rpg/atgm jutott eszembe ami miatt a tankok kihaltak már ~50éve. Ja mégsem.

gacsat, Masztiff and mindenen kívül like this.
  11. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Ezert bombazzak azizraeliek a sufnit ahol keszules amikor keszul meg amikor szallitjak. Erre mondja az ultra liberalis sajto hogy provokacio mert a zsidok ugy bombaznak hogy nem is lott rajuk senki. Ja! Ott keszitik a raketakat inditoallasokat bekesen szerenyen .Es a zsidok mg veszik a batorsagot loni oket.

Masztiff, Celebra and zsolti like this.
  12. zsolti

zsolti Well-Known Member

Én ezzel tisztában vagyok.

Ezért nem is igen szoktam pampogni, egyetlen helyes válasznak tartom ha a forrást kicsapkodják. Ami nem korrekt, mikor televerik a sűrűn lakott részeket fehér foszforral, vagy csak átlövöldöznek a mezőgazdasági munkát végző arabokra a határon. Láttam ilyet is.

Mindkét fél megéri ott a pénzét, ezért nem lesz ott sosem béke.

KoviUbi, Rotten878, HAndrás and 3 others like this.
  13. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A probléma az, hogy akárhány fotót nézek a rakéta orrán nem látszik az IR érzékelő. Ellenben a kép alapján az a kör alakú cucc az pontosan egy síkantennának néz ki.

Meg ez maga a gyártó.
    Active RF seeker. RF = radio freqency. Ez bizony aktív radaros. Csak sanszosan óccó, kis teljesítményű, mert ABM esetén a cél nem manőverezik és nem kell soha önállóan nagyobb távon kutatnia, mert tűpontos MCG-t kap. Zavarszűrés sem kell, mindig égháttérben lesz kvázi a célpont és zavarást sem alkalmat az ellen.

Ilyen egy aktív radaros rakéta orrkúpja. AIM-120, R-77, amit csak akarsz.

Ilyen meg egy infravörös. R-73, AIM-9X, IRIS-T, tökmindegy. Átlátszó orrkúp kell.

Ebből és a kép alapján hogyan sikerült azt megszülni, hogy ez IR vezérlésű? Nem értem...

fishbed, rudi, HAndrás and 6 others like this.
  14. Fade

Fade Well-Known Member

Én EOt láttam több helyen. Nem csak Rafael fejlesztésben, kompnensek gyártásában részt vevő reytheonnál is. pl https://www.raytheon.com/capabilities/products/irondome
    +1 lehetőség, hogy több féle rávezetés is létezik.

De az egész mondandónak nem ez a lényege. Hanem, hogy nagyon nem egyértelmű, hogy mennyire éri, nem éri meg. Mennyibe kerül pl 200 emberélet? Ha rémítő materialista vonalra akarod lehozni, mennyi adót fizet be 200 ember 10-20-40év alatt?
    Mindenki saját izlésvilágának megfelelően számoljon.

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hol késik a rég kipróbált lézeres cucc?

16. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Csak megjegyzes. Mistral orra sem atlatszo.

17. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Egyik semartatlan barany. Azonban azt jo latnihogy erdekes modon azon orszagok parasztjait nem lovik akikkel beket kotottek sot meg csak nem is bombazzak oket. Sot2 Kereskednek veluk. Azokkal az orszagokkal van a problema ahol a zsidoknak meg letezni sem szabadna az asszonyaikrol meg egyebb huncut terveik lennenek.

Masztiff, BiancoGasto and Celebra like this.
  18. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Gondolom, hogy ez csak egy kiegészítés, és te sem tagadod, hogy ARH-s rakéta.

Látható fényben lehet, hogy nem átlátszó, de IR ben biztosan. Közeli fotókon látszik, hogy anyagában más az orr szekció és okkal van olyan darabokból, ahogy kinéz. A linkelt Iron Dome rakétánál ilyennél nincs. Bár az érdekes, hogy nem mindegyik Mistral rakétánál azonos az orr szekció.
    • A szóban forgó Iron Dome rakéta pontosan úgy néz ki, mint egy kutya közönséges ARH rakéta.
    • A gyártó anyagát RF vezérlés van = ARH.
    • A képen feltett érzékelő egy síkantennás ARH cuccnak tűnik, pont úgy, ahogy az AIM-120 vagy R-77.
    Szóval ami úgy hápog, mint egy kacsa, úgy néz ki, mint egy kacsa és a gyártó szerint is kacsa azt én kacsának fogom kezelni.

Rotten878, fishbed and rudi like this.
  19. misinator

misinator Well-Known Member

Számomra meglepően egyben maradt.

Ezen oldal megosztása