Jak-52 / Yak-52 (Jakovlev, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 597
7 906
113
Jak-52_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 597
7 906
113
Jó hír, hogy az "öreg" Jak tovább fog élni új motorral Jak-152 néven, gondolom minden téren jobb lesz.
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 597
7 906
113
Jak-50_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jak-50
Műrepülőgép, a Jak-18 továbbfejlesztése, kétszemélyes, alapszintű kiképzésre szolgáló változata a Jak–52.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
42 800
82 285
113
  • Hűha
Reactions: enzo

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 685
14 984
113
A lelőtt UAV-ok jeleit az ukrán Jak-52 szárnyára festették.

A legénység azt állítja, hogy legalább két ZALA-t és hat Orlant lőttek le.

A jobb alsó sarokban lévő madár és felhő a madárral való ütközés és az időjárásnak való kitettség következtében lezuhant drónokat jelöli, aminek a repülőgép személyzete is tanúja volt.

 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 685
14 984
113

A Yak-52 dróngyilkos repülőgépet állítólag az ukrán Civil Air Patrol személyzete üzemelteti, amely civil szervezet főként amatőr pilótákból és magánrepülőgép-tulajdonosokból áll. A konfliktus szükségletei, és különösen a drónfenyegetés miatt a szervezet egy úgynevezett Tactical Aviation Groupot állított fel, hogy „elpusztítsa az ellenséges UAV-kat”.


A korábbi videók hangsúlyozták az első világháborús stílusú légiharc jellegét, pusztán látótávolságon belül, valószínűleg kézzel működtetett puskakaliberű fegyverzettel, és nagyon alacsony szinten. Ami kevésbé volt egyértelmű, az az, hogy a Yak-52 mennyire volt sikeres a drónok lelövésében. Az elfogott típusok drónjai közül sok robotpilóta működik, nincs „pilóta a hurokban”, így nem tudnak elmozdulni vagy kitérőt tenni.

Amint arra már korábban rámutattunk, a fegyver kézi célzása vas irányzékokkal, a repülőgép csúszóáramával és két különálló testtel, amelyek háromdimenziósan mozognak a levegőben, aligha könnyű. Lassú repülés közben az elfogott drónok a legtöbb esetben nagyon kicsi célpontok. A megfelelő tüzelési pozícióba való bejutás nehézségei mellett a drón észlelésének és a Yak-52 pilóta rájuk irányításának szélesebb körű problémája is. A bevonási folyamat ezen része támaszkodhat a földi megfigyelők rendszerére, amelyet Ukrajna vezetett be a drónfenyegetés hatására, és amely mikrofon- és mobiltelefon-alapú riasztórendszereket is magában foglal.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 587
36 942
113
  • Tetszik
Reactions: Loken