Járványok, fertőzések (humán)

Pedig fölösleges...
„Minden előállított ampulla nagyon szigorú, többlépcsős ellenőrzésen megy keresztül, beleértve a WHO akkreditációval rendelkező laboratóriumokat is. Ezért a vakcinák ellenőrzésének és minőségének szintje ma példátlan ”- mondta Murashko.

Megj.: Murasko az orosz egészségügyi miniszter
Valószínűleg felesleges. Csak lehet, hogy a gyártás nem mindenben felel meg az európai előírásoknak. Leginkább az előírt dokumentációkkal szokott gond lenni. kb. ha az üzemben be akarsz verni egy szeget a falba, akkor előtte a kalapácsot validálni kell, hogy mindenben megfelel-e az előírásoknak. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
Valószínűleg felesleges. Csak lehet, hogy a gyártás nem mindenben felel meg az európai előírásoknak. Leginkább az előírt dokumentációkkal szokott gond lenni. kb. ha az üzemben be akarsz verni egy szeget a falba, akkor előtte a kalapácsot validálni kell, hogy mindenben megfelel-e az előírásoknak. :D

Rendnek kell lenni kérem szépen, mert ha nem validálunk akkor eluralkodik a káosz:-):-).
 
Egyebkent feltunt masnak is hogy az emberek nem hasznalnak annyi kezfertotlenitot mint tavaj tavasszal/nyaron? Akkor csomoszor lattam hogy a bevasarlo kocsi fogantyujat is lefertotlenitettek eleg sokan mielott tolni kezdtek. Manapsag meg a kis tubusost sem latom hasznalni. /de lehet csak en jarok rossz helyeken./kesztyut meg tenyleg nagyon ritkan tavaj az is ment.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Letesztelték a Sputnikot a szlovákok, mint a 3. világ országaiban :)

 
Letesztelték a Sputnikot a szlovákok, mint a 3. világ országaiban :)

Csak csendben mondom, ezt a tesztet nálunk is megcsinálták. Mivel az in vivo kisérletek nem véletlenül in vivok. Én a magam részéről a hajam tépem amikor a 3R megcsúfolásaként a szegényállatok felkiáltással alapvető kisérleteket húzogatunk ki, mer in vitro jobb. A nagy szagló pacikukit jobb.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Blitz97
Letesztelték a Sputnikot a szlovákok, mint a 3. világ országaiban :)

Megnyugodtam. Legalâbb túlèlték, ami ugye egy minimális elvárâs egy oltóanyaggal szemben. Ha esetleg meg hat is, az egy extra feature, amit szivesen fogad a túlèlö. :confused:
 
Lesz bőven oltás a héten, jövő héten.

Ma 121 ezer Pfizer-vakcina, holnap 100 ezer Sinofarm-vakcina érkezik Magyarországra, és az NNK vizsgálatának lezárultával 280 ezer Szputnyik és 450 ezer Sinofarm-vakcina szabadul fel az oltásra
 
Néztük a tájékoztatót, közben bevágtak egy részletet Orbán reggeli rádiós beszélgetéséből, vmi ilyesmi hangzott el:

"Önök ezt nem látják, de itt van a kezemben az Astra Zeneca levele amiben azt írják, hogy az elkövetkező hetekben néhány százezerrel kevesebbet szállítanak, de majd valamikor a jövőben pótolják a hiányt. Ezt csak így elintézik. Mi lenne velünk most, ha nem rendelünk keletről is vakcinákat?"
 
Lesz bőven oltás a héten, jövő héten.

Ma 121 ezer Pfizer-vakcina, holnap 100 ezer Sinofarm-vakcina érkezik Magyarországra, és az NNK vizsgálatának lezárultával 280 ezer Szputnyik és 450 ezer Sinofarm-vakcina szabadul fel az oltásra
Ceci néni mai tájékoztatása szerint már felszabadult mind a 730.000 orosz és kínai vakcina. :)
 
Anyámat tegnap beoltották Szputnyikkal. Tapasztalatai.

Nem volt tömegnyomor. Fegyelmezett és türelmes sorban állás volt. Félóránkénti berendelés, behívás volt. Nagyon szervezetten irányítottak. Először az első helyiségben 3 ablakban történt az adategyeztetés, a következő állomáson megkerestek a listán, kaptam egy lapot, az adatlapomat és a kapott lapot átvették a nagy váróteremben

Fémvázas padokon ülve vártuk, (egy padon ketten egyik az egyik végén a másik a másik végén, megvolt a a kötelező távolság) hogy bemehessünk az oltópontra. Több ilyen volt

Két férfi volt az irányító, mutatták és mondták hova mehetünk be. Ott (amibe voltam, az könyvtár "előszobája") egy orvos megnézte a két papírt, kérdezett, és majd a mellette lévő nagyobb helyiségben két ember oltotta a népet. Ott töltötte ki a beoltó ember az oltási igazolást .Kijövet az irányító a pihenő helyiségbe küldött. Ott elvették a két papírt, leültettek műanyag székbe. Az iratokat igazolványt lepecsételték, ráírták, hogy mikor kapom meg a második oltást. Kb. 20 perc után ki is jöhettem. A pihenő teremben is megvolt az előírt távolság. Az oltást nem fájt.


Húsvét hétfőre kapott időpontot a második oltásra.
Mindkettőt piros betűs ünnepen kapja majd így, micsoda véletlen.
 
Gyerekek, azért teszek egy megjegyzést!

Az AZ problémát nem a 17 millió beadottra kell vonatkoztatni, hanem az utolsó 0,5-1 millióra. Szóljon aki tudja a pontos számot!
Már vagy 2 hónapja oltanak vele és csak az utolsó 10 napban jött ez elő.
Sokkal valószínűbb, hogy utolsó gyártási sorozattal van valami bibi.

A Pfizer-EMA levelezésből - amit hackerek tettek közzé - lehet tudni, hogy a Pfizernél is az egyes tételek változó minőségét kifogásolták, a névleges hatóanyag mennyiség kb. 50%-át találták egyes mintákban.

Az ilyen részleteket meg nem fogják közölni, legfeljebb egyesek kiszivárogtatnak egy s mást.
en gyanakodok hogy az indiaban gyartot astra a problemas.
most lehet libsizni meg demokraciazni itt nekem, de en az indiaiaknak egy kalapacsot nem adnak a kezukbe, nem valami komolyabat.

amugy...az amicsiknal a moderna/pfizer beadasa utan tobb mint 36 problemas eset volt, halott is volt.
de arrol miert kussol az europa osszes szarkevero ujsagiroja?
itt egy januari hir, azuta ki tudja hogy alnak a szamok.

One day after receiving her first dose of Moderna’s Covid vaccine, Luz Legaspi, 72, woke up with bruises on her arms and legs, and blisters that bled inside her mouth.
She was hospitalized in New York City that day, Jan. 19, with a severe case of immune thrombocytopenia — a lack of platelets, a blood component essential for clotting.
The same condition led to the death in January of Dr. Gregory Michael, 56, an obstetrician in Miami Beach whose symptoms appeared three days after he received the Pfizer-BioNTech vaccine. Treatments failed to restore his platelets, and after two weeks in the hospital he died from a brain hemorrhage.
It is not known whether this blood disorder is related to the Covid vaccines. More than 31 million people in the United States have received at least one dose, and 36 similar cases had been reported to the government’s Vaccine Adverse Event Reporting System, VAERS, by the end of January. The cases involved either the Pfizer-BioNTech or Moderna vaccine, the only two authorized so far for emergency use in the United States.

elment ez a vilag a budos picsaba, amikor nem az a fontos hogy az embereket gyogyitsuk es normalis eletet nyujtsunk hanem politikuskent azon szarakodunk melyik gyarat favorizaljuk hogy tobb penzt birkon keresni. egy globalis pandemia kozzepen.

en a politikusoknak csak gratulalni birok milyen kretenek lettek. a nepnek meg megjobban ha ezeket, ez a sok szarkavaras miatt ami az utolso 1 evben menn, ujbol megszavaza. itt aztan globalis politikai reset kell.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and L.O.B
Hát az AZ felfüggesztése kapcsán azért felmerül sok kérdés.

Először is nem EU, hanem brit oltás. A brittek már rég oltottak vele, amikor az EU másfél hónap késéssel engedelyezte, úgy hogy már raktáron állt egy csomó.

Az EU az összes gyógyszergyár közül egyedül az AZ-vel keménykedik, a sajtó is rájuk szállt rá. Most mikor bejelentették, hogy az ígért mennyiség harmadát szállítják, hirtelen Németország és láncreakcióban a többi nyugati felfüggeszti a használatát. Valszeg a következő hetekben úgyis minimál jönne.

A sajtótámadások hatására már így is több országban pl. németeknél, több ezer felhasználatlan AZ áll, mert a negatív sajtókampány elbizonytalanította a lakosságot és nem kéri.

Másrészt már a bevezetéskor a tesztelés kapcsán felmerült több hiba. A hatásfoka nem a legjobb. Vannak halálesetek, igazolt összefüggés, még nincs.

Jah, és az ára ötöde, tizede a többinek. Rontja a bizniszt??

Hát, ember legyen a talpán, aki kiigazodik. Mivel az EU oltásstratégia, nem szakmai, hanem gazdasági - politikai alapon megy, lásd orosz-kínai vakcinacirkusz, hajlok rá, hogy az AZ esetén is ez van. Megérzés. Ha a többi oltást megtúrnánk, találnánk arányaiban ennyi gyanus elhunytat.
nem olyan regen meg ment a harc az Astra Z miatt

EU, Italy block AstraZeneca shipment to Australia: sources​


nagyon nem tiszta ez a dolog.