[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

torsen

Guest
Nem vagy ellenség , csak üldözési mániád van.

Amíg az én házamban lakik és az én kenyeremet eszi, muszáj lesz hozzám igazodnia és nem nagyon érdekel mivel tömi a fejét a szomszéd gyereke.

Mondom , hogy üldözési mániád van! Egyébként mióta jelent a felkérés tüntetést?

Amíg a Te házadvban....blabal... oké, de ha rászólsz, ellenséges szándékkal teszed-e, vagy javító szándékkal?

Én nem hisztizek, és egyébként nem én illetve a civil szervezetek kezdték a "hisztit". Itt az ellentmondást nem tűrő hozzáállásról van szó, kb. amit molni is ír, vagyis bizonyos személyek szerint csak egymást kizáró vélemények vannak, és egymást erősítő, javító de nem azonos vélemények nem létezhetnek. Egy vélemény, csak egy maradhat...
 
M

molnibalage

Guest
Olyan nincs. Minden mohamedán dzsihadista, legföljebb álcázza magát. Csak hitehagyott mohamedánokban bízhatunk meg, dehát éppen a hitehagyás miatt ők integrálódtak. Az iszlám az ellenség maga, az iszlám vallást kell kiirtani Európából, mert ez a vallás is előírja a nem muzulmánok megszüntetétését. Olvasd el Koránt és tájékozódj egy kicsit a hagyomány (hadithok) előírásai felől, mert az ISIS például nem szélsőség, hanem a muzulmán minimuma az igazhitnek.
Szerintem fordulj elmeorvoshoz a kiemelt szövegrész miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Szerintem az hogy ki milyen vallású vagy vallás nélküli, alapvetően jó dolog. Mert szinesíti a világnézhetet, a látásmódot, de ha valaki már fanatikus, azt pszihiátriára kéne zárni.
A vallas nem szinesit semmit. Pont hogy csokkenti a vilagnezeti varianciat azzal, hogy meghatarozza, miben kell hinnie a kovetoinek. Szerintem a vallas alapvetoen rossz dolog, de sajnos muszaj nemelyiket toleralni.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 620
113
Szerintem fordulj elmeorvoshoz a kiemelt szövegrész miatt.

Szerintem olvasd a Koránt, van magyar fordítás, több is, míg a hagyomány angol fordításban elérhető, mert a dzsihád előírás minden igazhitűnek, anélkül nem lehetsz mohamedán. Vannak korrupt mohamedánok, akik megszegik a vallás parancsait és nem harcolnak az iszlámért amikor kell (amíg nem mohamedánok léteznek), de ők nem igazi mohamedánok, csak hitükben gyenge korruptak!

Az iszlám egy folyamatos háború amíg egyetlen vallás nem marad, az erőszak itt nem elhajlás, hanem követelmény! Annyira aranyos mindig, hogy teljesen tájékozatlan dilinyósok beszélnek hülyeségeket a mohamedán hitről!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Szerintem olvasd a Koránt, van magyar fordítás, több is, míg a hagyomány angol fordításban elérhető, mert a dzsihád előírás minden igazhitűnek, anélkül nem lehetsz mohamedán. Vannak korrupt mohamedánok, akik megszegik a vallás parancsait és nem harcolnak az iszlámért amikor kell (amíg nem mohamedánok léteznek), de ők nem igazi mohamedánok, csak hitükben gyenge korruptak!

Az iszlám egy folyamatos háború amíg egyetlen vallás nem marad, az erőszak itt nem elhajlás, hanem követelmény! Annyira aranyos mindig, hogy teljesen tájékozatlan dilinyósok beszélnek hülyeségeket a mohamedán hitről!
Értem, akkor a Bibla és egyéb régi vallási szöveg azon részei alapján, amik mára elavultak, akkor az jön le, hogy minden zsidó és keresztény rabszolgatartó, asszonyverő?

Valami hihetetlen sötétség árad kommentjeidből.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Olyan nincs. Minden mohamedán dzsihadista, legföljebb álcázza magát. Csak hitehagyott mohamedánokban bízhatunk meg, dehát éppen a hitehagyás miatt ők integrálódtak. Az iszlám az ellenség maga, az iszlám vallást kell kiirtani Európából, mert ez a vallás is előírja a nem muzulmánok megszüntetétését. Olvasd el Koránt és tájékozódj egy kicsit a hagyomány (hadithok) előírásai felől, mert az ISIS például nem szélsőség, hanem a muzulmán minimuma az igazhitnek.


Blogen, a magukat keresztenynek vallok javareszt nem keresztenyek ma Europaban. Lecsitultak, elfogadobba valtak, mikozben par szaz eve meg egymast is irtottak azert, mert a masik "maskepp" volt kereszteny.

Ha az iszlam is ennyire "felhigult" volna, nem lenne gond. Az itt elok egy igen nagy resze sajnos nem tart ott, ahol a keresztenyek, lasd a shariaval kapcsolatos kozvelemenykutatasok; ezert nem kene eroltetni a migrans-simogatast, se az iszlam iranti kritikatlan toleranciat, ebben egyetertunk. Abban is, hogy az iszlam nagyon veszelyes ebben a korai szakaszaban Europara.
Viszont ketlem, hogy pl. az itthon magukat keresztenynek vallok nagyon ellentetes nezeteket vallananak a melegekkel kapcsolatban az angliai kerdoiv kapcsan (pl. szabad-e meleg tanarnak gyerekeket tanitania).

Az a lenyeg, hogy mit csinalnak. A keresztenyekkel nincs kulonosebb baj; nyilvan engem zavar jo par dolog, de mint irtam, ennyi belefer a szinessegbe (akkor is, ha en a vallasokat inkabb problemanak latom). Ha tuzzel-vassal nekiallsz irtani az iszlamot itt, akkor csak ellensegeket csinalsz.

A baj ott van, hogy akkor, ha kovetkezetes akarsz lenni, akkor kiveszed a vallast a szabadsagjogok kozul es megszunteted a templomok, egyhazak tamogatasat, egyhazi jelkepek tamogatasat, egyhazi epitkezeseket vallastol fuggetlenul.
Ezt ma Europa es a Nyugat nem fogja meglepni, pedig hosszu tavon ez az egyetlen mukodokepes strategia, de nem kettosmercezve. Szep lassan megvonni minden egyhaz tamogatasat, az egyhazi epuleteket finanszirozzak a hivek vagy kapjanak altalanos civil funkciot (tortenelmi muemlekek kivetelevel).

Annal egyszerubben nem tudsz embereket a vallasuk elhagyasara birni, minthogy veluk fizetteted meg a hituket.
 
M

molnibalage

Guest
Blogen, a magukat keresztenynek vallok javareszt nem keresztenyek ma Europaban. Lecsitultak, elfogadobba valtak, mikozben par szaz eve meg egymast is irtottak azert, mert a masik "maskepp" volt kereszteny.
Pár száz éve? A Good Friday Agreement jövőre lesz csak 20 éves... Észak-Írországoban ütötték egymást vallási alapon is, vagy legalábbis hozzácsapták azt is.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Szerintem felesleges értelmeznünk a koránt..Nem érzem "nyugatinak". (Pl sária,dzsihád stb...) Nincs európában helye,pont.
Az elmúlt időszakban azon kezdtem el gondolkodni,hogy mi/milyen emberiség által használható fejlesztés került ki az arab országokból ami megkönnyítette az emberiség életét,szórakoztatóbbá tette stb..
Nekem fingom sincs és örülnék ha valaki ebben segítene.Köszi.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and 2ndt

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Szerintem felesleges értelmeznünk a koránt..Nem érzem "nyugatinak". (Pl sária,dzsihád stb...) Nincs európában helye,pont.
Az elmúlt időszakban azon kezdtem el gondolkodni,hogy mi/milyen emberiség által használható fejlesztés került ki az arab országokból ami megkönnyítette az emberiség életét,szórakoztatóbbá tette stb..
Nekem fingom sincs és örülnék ha valaki ebben segítene.Köszi.

En sem gondolom, hogy helye lenne Europaban jelenlegi formajaban. Viszont akkor, ha korrekt akarsz lenni, nem lehet kettos mercezni. A kerdes az, hogy pl. az europai keresztenyek kepesek-e elfogadni azt az aldozatot, hogy az iszlam kivul tartasahoz az o jogaikat is nyirbaljak.
 
  • Tetszik
Reactions: sata

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Bar igy belegondolva a nemetek gond nelkul kitiltottak a szcientologusokat anno bizonyos poziciokbol, ha jol emlekszem.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Értem, akkor a Bibla és egyéb régi vallási szöveg azon részei alapján, amik mára elavultak, akkor az jön le, hogy minden zsidó és keresztény rabszolgatartó, asszonyverő?

Alma-korte. A biblia isten altal sugalmazott tortenetek gyujtemenye. Nem Isten szava. A koran viszont Allah szava (via Gabriel arkangyal es Mohamed profeta) es ezert nem ertelmezes, elemzes kerdese a kovetese.
Valami hihetetlen sötétség árad kommentjeidből.

Sajnos most blogennek van igaza, Az iszlam nem a beke vallasa. Csak akkor bekesek, ha muszaj. A dzsihad minden muzulmannak kotelessege. Megjegyzem a dzsihad nem valamilyen szemelyes aprosag. Pl: Szorgalmasan tanul valaki es ez az o dzsihadja. Francokat! Ez csak egy mese amit az euripaiaknak szoktak magyarazni.
Ha az iszlam is ennyire "felhigult" volna, nem lenne gond.
Nem tud felhigulni, mert nem ertelmezes kerdese a koran. A vita a tobbi konyv miatt van kozottuk. Jut eszembe nemreg talaltak egy eltero szerkestesu osi korant Jemenben. Nemetorszagban restauraltak. Az meg majd felkavarhatja az allovizet.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem megmondtam, hogy feltalálja magát? :D

16508963_1847948658810931_923935291313789952_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
En sem gondolom, hogy helye lenne Europaban jelenlegi formajaban. Viszont akkor, ha korrekt akarsz lenni, nem lehet kettos mercezni. A kerdes az, hogy pl. az europai keresztenyek kepesek-e elfogadni azt az aldozatot, hogy az iszlam kivul tartasahoz az o jogaikat is nyirbaljak.
Meglennénk nélkülük,ahogy eddig is.Arab számokon kívűl nekem csak a kávé ,meg az olaj ugrik be..(Szulejman-t nem nézzem..) Komolyan kérdem."Hasznos" Európának a közel kelet? Olajon kívűl?
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 726
3 828
113
Amíg a Te házadvban....blabal... oké, de ha rászólsz, ellenséges szándékkal teszed-e, vagy javító szándékkal?

Én nem hisztizek, és egyébként nem én illetve a civil szervezetek kezdték a "hisztit". Itt az ellentmondást nem tűrő hozzáállásról van szó, kb. amit molni is ír, vagyis bizonyos személyek szerint csak egymást kizáró vélemények vannak, és egymást erősítő, javító de nem azonos vélemények nem létezhetnek. Egy vélemény, csak egy maradhat...
A sajátra javító szándékkal, a szomszédéra ellenségesen , ha az én családom életét akarja ellenemre megváltoztatni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 620
113
Értem, akkor a Bibla és egyéb régi vallási szöveg azon részei alapján, amik mára elavultak, akkor az jön le, hogy minden zsidó és keresztény rabszolgatartó, asszonyverő?

Valami hihetetlen sötétség árad kommentjeidből.

A Koránnak semmi köze a Bibliához, teljesen más jellegű szöveg. A Korán és a Tóra (merthogy semmilyen lényegi kapcsolat a zsidó és a keresztény hit között nincs, a judaizmus a keleti vallások gyökeresen eltérő családjába tartozik) legközelebbi rokona a nyugati kultúrkörben az alkotmány/alaptörvény, míg a hagyományé (hadithok, talmud) a többi törvénykönyv, a Btk, Ptk. Eleve ott kezdődik az átlag liberális tudatlansága, hogy nem érti (gyakran a saját zsidó őseinek a vallását sem!), hogy nem a mohamedán, vagy a zsidó nem egy próféta szellemiségét követi és e szellemiség céljait valósítja meg szabad akarata révén, hanem akarat nélkül engedelmeskedik a prófáta közvetítette isteni törvénynek.

A muzulmán vallási elöljáró nem pap/lelkész, hanem ügyvéd, ügyész és bíró egy személyben. Ő a törvényt közvetíti és követeli meg a közösségtől és nem holmi lelki vigaszt nyújt. Ez utóbbi nem létezik, ahogy szellmi útmutatás sem, mert a prófétának nincs szellemi hagyománya az iszlámban, csak követendő törvényei. Nem véletlen, hogy a kereszténység, mivel kiszakadt a keleti közegéből és gyökeresen újat alkotott a hellenizmus szinkretizmusának keretei között, ezért létrehozott egy teljesen új formát párhozamosan azzal, ahogy keleti vallásfejlődésben éppen kezdték törvénykönyvekké formálni a hagyományt. Ez a korai keresztény innováció az evangélium volt, aminek a próféta szellemiségének közvetítése volt, mert a keresztény forradalomban ez volt az irányadó. Aki az ennek következményeképpen kialakult nyugati civilizációban e hagyomány alapján próbálja olyan keleti vallásokat, mint az iszlám megérteni, az semmi nem ért ebből, hanem olyan eszement butaságokat fog hinni, hogy valamiféle magasabbrendű szellemiséget követnek a muzulmánok a jó irányába törekedve, pedig amit csinálnak, az nem is lehetne ennél ellentétesebb: minden szellemiség nélkül, vakon követik a törvényt, aminek szóról-szóra lehet csak behódolni. Aki bármi mást akar, az hitehagyott és meg kell ölni.

Például szoktak beszélni a dilinyós libsik az iszlám reformjáról, ami a szituáció teljes félreértése, hiszen itt nincs szellemiség, nem léteznek narratívák, a kritikai gondolkodás halállal büntetendő. Az alkotmány isteni eredetű, a törvények pedig abból következnek. Istent felülbírálni pedig nem lehet. Soha nem fog létezni más iszlám, a muzulmánok automatikusan iszlámon kívülállónak tekintenek bármilyen kísérletet Isten szavának megmásítására. A drúzok, a jazidik azért állnak írtás alatt, mert velük nincs béke, nem lehet béke, mert ők a legocsmányabb állatok a földön a muzulmán szemében: a hitehagyottak leszármazottai. Egyébként s a síiták is beleesnek ebbe a halmazba, csak ők anno egy társadalmi forradalom idején léptek fel, ezért olyan széles körben elterjedtek, hogy máig nem sikerül az igazhitűeknek kiirtaniuk őket!

Itt jegyzem meg, hogy Jézus tanításában semmi nem avult el, ezt a tanítást az Újszövetség közvetíti nekünk, aminek megvalósítása a saját életében és közösségében minden kereszténynek kötelessége, különben pokolra jut. Csakhogy a kereszténynek van mozgástere és mindig is volt az elmúlt kétezer évben a jézusi úton. Mohamedi út nem létezik, ott csak az írott törvény van, amit követni vagy megszegni lehet. Akármit írjon a Korán és hadithok, az tízezer év múlva is változatlan formában a galaxis akármelyik spirálkarján megkérdőjelezhetetlen igazság lesz. Az egyetlen igazság, aminek megkérődjelezői ellen harcolni kell, ha behódolnak addig sanyargatni őket, amíg meg nem térnek, ha ellenállnak pedig meg kell ölni őket.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
az arab országokból ami megkönnyítette az emberiség életét,szórakoztatóbbá tette stb..
- Sok konyv forditasat elvegeztek. Pl.: Az okori gorogok irasait is. A szandekuk inkabb a meghoditandok megismerese volt es nem tudomanyos erdeklodes. De ettol fuggetlenul azert maradtak fenn hasznos irasok.
- A kereskedelmukkel indiabol elhoztak az "arab" szamokat es a "nulla" fogalmat, ami elotte itt ismeretlen volt.
- A korabbi arab allapotokhoz kepest rengeteg jogot adott a noknek. (Mohamednek csak lanyai voltak. Hehe! :)) Ilyenek peldaul a valas, az orokles. Akkor ez elorelepesnek szamitott.
- Megmertek a fold keruletet! (Az egyik uralkodojuk kivancsi volt, hogy mekkora teruleten uralkodhat. :) A tengerre kuldott arbocos hajo eltunt a horizonton, blabla es ebbol kalkulaltak ki a tudosok az eredmenyt.)
- A csillagaszat es az optika fejlodeset is meg kell emliteni. Fontos volt nekik Mekka iranyanak meghatarozasahoz. Illetve a holdhoz kotik az idoszamitasukat mind a mai napig. Iszlam Holdnaptar.
- A kemia fejlodese egy masik fontos elem. Al-kimia. Ez is a haboruzasokhoz volt fontos nekik. Pl.: Igy jottek ra arra, hogy a gyorsan parolgo olajok jobban egnek. Tobbek kozt ezert is voltak hatekonyabbak a fegyvereik.

Mas most nem jut eszembe. Annyi viszont tisztan latszik, hogy a talalekonysaguk az iszlam terjesztesenek szolgalataban allt mindig is.
 
  • Tetszik
Reactions: sata and 2ndt

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 620
113
Blogen, a magukat keresztenynek vallok javareszt nem keresztenyek ma Europaban. Lecsitultak, elfogadobba valtak, mikozben par szaz eve meg egymast is irtottak azert, mert a masik "maskepp" volt kereszteny.

Nem irtottuk egymást soha, mivel a protestánsok nem keresztények és soha nem is voltak azok. A protestantizmus egy kereszténység ürügyén alapított új vallás, aminek annyi köze van a kereszténységhez, mint az iszlámnak, függetlenül attól, hogy továbbviszi a kereszténység szellemiségének jelentős részét. A protestáns vallás, akárcsak az iszlám kimazsolázza a keresztény tanításból a neki tetsző részeket, a többit pedig hozzáköltik a protestantizmus prófétái.

Hogy a keresztények (értsd: katolikusok) nem hangoztatják ezt fennen, az abból a hiú reményből fakad, hogy ezek az eretnekek majd egyszer visszatérnek a keresztények közé, de mint a nyugati példák mutatják, a kereszténygyűlölő protestánsból előbb lesz kereszténygyűlölő liberális, mint keresztény. Nincs értelme a protestánsokkal jóindulatúnak lenni és holmi csodára várni az ügyükben!

Ha az iszlam is ennyire "felhigult" volna

Nem tud felhígulni, mert nem tanítás, hanem törvénykönyv. Hogy híguljon fel Magyarország alaptörvénye és a Btk? Hogyan? Ja igen, összeül a parlament és módosítja. Namost a Koránt ugye az égből hozta le az angyal, szal a módosító indítványt minimum Istennek kell hozzáfűznie, méghozzá meggyőző jelenléttel! Szal, ha majd Isten móltóztatik lejönni és megmutatni magát és kinyilvánítani a szándékát, akkor majd változni fog az írás. De rajta kívül nincs senki aki ezt megtehetné, ahogy a zsidó vallás esetében sincs (a neológia is csak liturgiai reform volt).

Az a lenyeg, hogy mit csinalnak. A keresztenyekkel nincs kulonosebb baj; nyilvan engem zavar jo par dolog, de mint irtam, ennyi belefer a szinessegbe (akkor is, ha en a vallasokat inkabb problemanak latom). Ha tuzzel-vassal nekiallsz irtani az iszlamot itt, akkor csak ellensegeket csinalsz.

Én és te akkor is ellenségük vagy, ha nem is tudnak a létezésedről, mert az igazhitű muzulmán számára minden nem muzulmán ellenség, akit végső soron el kell pusztítania. Ez a törvény, ez a kötelessége, ha nem teszi, ha nem támogatja azokat, akik ezt teszik, akkor pokolra jut.

A baj ott van, hogy akkor, ha kovetkezetes akarsz lenni, akkor kiveszed a vallast a szabadsagjogok kozul es megszunteted a templomok, egyhazak tamogatasat, egyhazi jelkepek tamogatasat, egyhazi epitkezeseket vallastol fuggetlenul.
Ezt ma Europa es a Nyugat nem fogja meglepni, pedig hosszu tavon ez az egyetlen mukodokepes strategia, de nem kettosmercezve. Szep lassan megvonni minden egyhaz tamogatasat, az egyhazi epuleteket finanszirozzak a hivek vagy kapjanak altalanos civil funkciot (tortenelmi muemlekek kivetelevel).

Annal egyszerubben nem tudsz embereket a vallasuk elhagyasara birni, minthogy veluk fizetteted meg a hituket.

Az iszlámot nem támogatjuk, mert nem is lenne mit. Nincs iszlám egyház, még a síiták is ellennének papság nélkül. A muzulmán vallási elöljáró egy tanult jogász, aki a minden igazhitű számára nyilvánvaló dolgokon túli ügyekben érvényt szerez a törvény szövegének az alárendeltek (igazhitűek) fölött.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Meglennénk nélkülük,ahogy eddig is.Arab számokon kívűl nekem csak a kávé ,meg az olaj ugrik be..(Szulejman-t nem nézzem..) Komolyan kérdem."Hasznos" Európának a közel kelet? Olajon kívűl?

Nem kerdes, hogy meglennenk nelkuluk, de az europai lakossag haromnegyede nelkul is meglennenk.
Piackent hasznos a Kozel-kelet.
A haszonalapu gondolkodas messzire vezet; ha szabadsagjogokhoz nem akar a politika nyulni, akkor lehetne alkukat kotni: akkor epul mecset, ha a szaudiaknal kereszteny templom es igy tovabb...
 
  • Tetszik
Reactions: sata

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Sose a vallással vagy az ideológiával van a baj.
A baj azon emberekkel van akik a meggyőződésüket családjuk vagy a társadalom fölé helyezik és rá próbálják kényszeríteni a másként gondolkodókra.
Gyakorolhatná bárki a vallását ha betartaná a társadalmi normákat.
A bigott katolikus ugyanolyan veszélyes mint az ortodox zsidó vagy a dzsihadista muzulmán.
 
Status
Not open for further replies.