[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 638
14 613
113
„Orbán Viktor miniszterelnök szó szerint azt mondta, hogy várja a Nyugat-Európából érkező valódi menekülteket. El akartunk jönni, erre most kitiltanak?”

https://444.hu/2017/06/01/orban-viktor-azt-mondta-hogy-jojjunk-ide-erre-kitiltanak-magyarorszagrol

„Angliában már eladtunk dolgokat, az egész család arra készült, hogy Magyarországra jön, négy gyerek, hét unoka, mindenki.”

„Hat héttel ezelőtt a ferihegyi reptéren állítottak meg. Pár óra után annyit közöltek a TEK-től, hogy két évre ki vagyok tiltva Magyarországról. Milyen eljárást ez? Ha azt hiszik, hogy terrorista vagyok, akkor tartóztassanak le, és bizonyítsák be a bíróság előtt.”

***

Mostanra legalább neki is leesett, hogy az alcsúti nem más, mint egy szavahihetetlen hazug gazember.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 638
14 613
113
Olyan remek dolog mikor magukat hazafiak tartó magyartestvírek. Magyar történelmi alkotmány egyik alapvető pontját szegik meg! Még pedig ti pártoskodtok.
Ehhez jön, hogy tárgyilagosság helyett érvek helyett ti személyeskedtek.

Francia, Angol és más nyugati szélsőjobbosok azok szellemi örökösei aki Trianoni gyalázatot véghez vitték!
Most pátyolgassuk őket mert a jólét közben hazájukat veszni hadják.
Hungarica Szíva Balázsnak van egy száma Magyarnak születem, ott is azt a kérdést teszi fel, Hányszor fog még másokért folynia a drága magyar vérnek?!

Ha olyan tökösek vagytok mennyetek Francia helyett Párizsba értük harcolni. Londonba az angolok ért! Közben meg hazátok idegenek és ebek harmincadjára jut! Francia meg angol majd veletek sajnálkozik azon hazátok teteme felett aminek 2/3 ők vettek el!

A magyar történelmi alkotmány értelmében egy református nem is vezethetné az országot.

Szóval ennyit erről.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
A magyar történelmi alkotmány értelmében egy református nem is vezethetné az országot.

Szóval ennyit erről.
Taps, taps, taps taps. Ennyire felületes tudással személyeskedtek és egyből FIDESZ bérencezitek az embert! Ilyenkor kocsmába érzitek magatokat 4-6 korsó sör után mellény nagy, tudás érzete még megvan.
Református vallású a Magyar Király nem lehet! Pl Horthy ezért se fogadta el ezen tisztséget maradt kormányzó! Mivel Magyar Királyság apostoli volt így a király a magyar püspökök kinevezésébe is döntő szava volt!
Nem értem milyen logikai el szerint jó az országnak ha nyugati radikális szervezetek vezetői és családjai ide költöznek! Ezek megint csak nem illeszkednek be mert hozzák az über nézetüket valójában. Hazáikban továbbra is csinálnák a balhét így még nagyobb célpont lenne hazánk. Akkor pl iszlám országok tényleg elkezdhetnének iszlám ellenességgel vádolni!
stb.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 821
113
tete.jpg

image.aspx
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
524
1 670
93
Ezt a sablont szépen bemagoltad a Hírtévéről. Ott hajtogatják ezt a méretes ökörséget jobbikos és liberális megmondóemberek Kálmán Olgával duettben.
Mégis kik azok a "kiválasztott ellenségek", akiket a csúnya, diktatórikus kormány a Viktátor vezetésével ádáz módon megtámad?

Dzsordszi bácsi meghurcolása miatt aggódsz?
Esetleg a képzett, munkára fogható, dolgozni és beilleszkedni vágyó, az európai együttélési normákat betartó ártatlan "menekültekért"? :D
Esetleg az államellenes és nemzetellenes tevékenységet folytató CEU miatt, amelynek működése kapcsán legalább az esélyegyenlőséget meg fogják teremteni?

Eddig még nagyjából ügyesen leplezted, hogy liberális vagy, ezután az elszólás után már kicsit nehezebb lesz. Esetleg egy újabb profillal.

Engem az zavar, hogy beszedik tőlem az adókat és utána hülyeségekre költik. Nem tudom kinek akarják beadni, hogy egy 86 éves öregember tartja sakkban az országot, miközben bevallotta, hogy már 10 év nem foglalkozik aktívan pénzügyekkel, minden üzletből kiszállt.
Igen, azokért aggódok akik valóban be tudnának illeszkedni, akik viszont erre képtelenek azoknak nincs helye Európában. (csak zárójelben írom, nem csak a menekültekre, hanem ez a cigányokra is vonatkozik)
A CEU egy magán egyetem és mint magán egyetem azt oktatnak amit akarnak. Egy demokratikus országban, egy modern társadalomban szerintem ezen nem kell csodálkozni, hogy kritikát foglmaznak meg az állam vagy a nemzet ellen, szólásszabadság van. A hatalom birtokosainak a közjóért és a társadalmi jólétéért kellene dolgozniuk az időlegesen megkapott mandátumot használva és nem visszaélni vele. A törvényt amit összeraktak, pedig a vak is látja, hogy nem az esélyegyenlőség miatt csinálták, hanem, hogy ezzel az egy egyetemmel tojjanak ki.
Nekem még mindig szimpatikusabb, amikor egy videóklippel próbálják megdönteni a rendszert, mintha fegyverrel lőnék a politikusokat le a CEU-n végzettek:

Nem leplezek semmit, én magam ugyan nem tartom magam liberálisnak, de sok mindennel egyetértek amit képviselnek.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Olyan remek dolog mikor magukat hazafiak tartó magyartestvírek. Magyar történelmi alkotmány egyik alapvető pontját szegik meg! Még pedig ti pártoskodtok.
Ehhez jön, hogy tárgyilagosság helyett érvek helyett ti személyeskedtek.

Francia, Angol és más nyugati szélsőjobbosok azok szellemi örökösei aki Trianoni gyalázatot véghez vitték!
Most pátyolgassuk őket mert a jólét közben hazájukat veszni hadják.
Hungarica Szíva Balázsnak van egy száma Magyarnak születem, ott is azt a kérdést teszi fel, Hányszor fog még másokért folynia a drága magyar vérnek?!

Ha olyan tökösek vagytok mennyetek Francia helyett Párizsba értük harcolni. Londonba az angolok ért! Közben meg hazátok idegenek és ebek harmincadjára jut! Francia meg angol majd veletek sajnálkozik azon hazátok teteme felett aminek 2/3 ők vettek el!

Ehhez annyit tennék hozzá drága kedves barátom, hogy a mohácsi csatában is rengeteg külföldi harcolt értünk. De Zsigmond király (pl Nikápolynál) és a Hunyadiak háborúiban is rengeteg külföldi harcolt. Ezúton is gratulálok a jó példádhoz. Másrészt tőlem nem egy francia vagy angol, vagy német vagy román, szerb vagy szlovák vette el az országom, hanem egy zsidó illetve több. De ezt te is tudhatnád persze, ha már ennyire szerelmes vagy az úgynevezett tényeidbe :)
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Segitek. :)
Feltetelezem nem anabolikus szteroidrol van szo, mert akkor nagyon agressziv lennel. :p
A kortikoszteroidok pedig nem gyogyitasra vannak, hanem kezelesre. Alkalmazasuk kizarolag rovid tavon indokolt, Hosszu tavon biztosan ki fog nyirni. Tessek szepen utanajarni, hogy mi okozta a problemat, meg ha sokaig tart is.

én utána jártam, de gyógyulást nem egy egészségügyi intézményben leltem, mert ott erre képtelenek voltak (több orvost végigjártam) hanem egy természetgyógyásznál aki egyből megmondta mi a bajom :D:D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 619
113
Nekem még mindig szimpatikusabb, amikor egy videóklippel próbálják megdönteni a rendszert, mintha fegyverrel lőnék a politikusokat le a CEU-n végzettek:

Mindig vannak a hírek a terrortámadásokról, ahol kiderül, hogy a szolgálatok már jóideje figyelték a radikalizálódó fiatalt, de nem találták végül veszélyesnek. Na pont az ilyen logika miatt. Nem a radikalizálódásra figyeltek, mint a terrorizmus alapjára, hanem arra, hogy éppen milyen módszereket akar alkalmazni és úgy találták, hogy egyelőre veszélytelen. Pedig minden radikális megmondóember, legyen iszlamista mullah vagy liberális professzor ugyanazt ülteti az arra hajlamosak fejébe: jogotok van bármire a szent cél érdekében. És mindig lesznek köztük mentálisan sérültebbek, ami szintén vezérmotívum korunk terrorjában. Itt magyarországon a liberalizmus jelenti a legjelentősebb terrorkockázatot és már átlépték a határt az origós sétával például teljesen egyértelműen mutatva, hogy bármire fejlogosítva érzik magukat a sorosisták és társaik.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Azert nem haragudhatsz a rezsimre, mert atvette a jo otleteket, meg ha finomitott is rajtuk. Megjegyzem korabban szepen nott is a jobbik tabora, de amiota valtottak...

Gondolom, ha neked lenne egy jó ötleted és elvenné a Nájki majd nagy mellénnyel a sajátjaként adná el és profitálna belőle te sem lennél mérges. Ugyan legalább ezt a képmutatást hagyjuk abba, a lopás az lopás, hiába írod "átvette"-nek. Ez az a szint, amikor fiatalok követnek el bűncselekményt öregek ellen és mindenki tudja, hogy cigányról van szó :D
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and jimkirk

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Engem az zavar, hogy beszedik tőlem az adókat és utána hülyeségekre költik. Nem tudom kinek akarják beadni, hogy egy 86 éves öregember tartja sakkban az országot, miközben bevallotta, hogy már 10 év nem foglalkozik aktívan pénzügyekkel, minden üzletből kiszállt.
Igen, azokért aggódok akik valóban be tudnának illeszkedni, akik viszont erre képtelenek azoknak nincs helye Európában. (csak zárójelben írom, nem csak a menekültekre, hanem ez a cigányokra is vonatkozik)
A CEU egy magán egyetem és mint magán egyetem azt oktatnak amit akarnak. Egy demokratikus országban, egy modern társadalomban szerintem ezen nem kell csodálkozni, hogy kritikát foglmaznak meg az állam vagy a nemzet ellen, szólásszabadság van. A hatalom birtokosainak a közjóért és a társadalmi jólétéért kellene dolgozniuk az időlegesen megkapott mandátumot használva és nem visszaélni vele. A törvényt amit összeraktak, pedig a vak is látja, hogy nem az esélyegyenlőség miatt csinálták, hanem, hogy ezzel az egy egyetemmel tojjanak ki.
Nekem még mindig szimpatikusabb, amikor egy videóklippel próbálják megdönteni a rendszert, mintha fegyverrel lőnék a politikusokat le a CEU-n végzettek:

Nem leplezek semmit, én magam ugyan nem tartom magam liberálisnak, de sok mindennel egyetértek amit képviselnek.
Szavazhatsz másra, s ha bejön akkor hátha arra költi amire te szeretnéd, de az majd másoknak nem fog tetszeni. Az a 86 éves nem sakkban tartja az országot, hanem a szart kavarja, nagy különbség, de megvannak hozza az erőforrásai is, a gyakorlata is, és a gerinctelensége meg legfőképp. A beilleszkedős dolgot ha a migránsokra értetted akkor szomorú hírem van, mert a németek egymillióból 54-et tudtak alkalmazni, abból 50-et állami cég. Ez nem úgy néz ki, mint a húzóágazatok alapköve és Európa egyik alappillére. A CEU-ban nem oktatnak azt amit akarnak ha egyáltalán folyik ott oktatás. Nekem is ha van egy magáncégem, nem csinálhatok ott azt amit akarok, hanem csak azt amit a hatályos szabályok megengednek. A szólásszabadságos kijelentésed meg hülyeség, nincs szólásszabadság, sehol, max az alkotmányban, aztán gumitörvények alapján kimondhatod amit szabad. És már ideje lenne leszokni arról, hogy " egy demokratikus országban ..." aztán írtok ezután annyi faszságot, hogy olvasni is szörnyű. Demokrácia annyit tesz néphatalom, egy államigazgatási forma, nem azt jelenti, hogy azt tehetsz amit akarsz, az az anarchia. Ha a törvényt azért hozták létre, hogy megszívassák Sorost, hát áldásom rájuk, a vén szarkeverő is kapjon egy kis mérget mert adott másoknak bőven. A tobbi egyetem meg valahogy mégsem visít, hogy milyen szar ez a törvény, valahogy gond nélkül folytathatják a működésüket pedig nem 1-2 van.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
én utána jártam, de gyógyulást nem egy egészségügyi intézményben leltem, mert ott erre képtelenek voltak (több orvost végigjártam) hanem egy természetgyógyásznál aki egyből megmondta mi a bajom :D:D
Rabasztal. :D
(Csak szolok: Fajni fog. Nagyon... :oops:)

En is tudom mi a bajod, csak tedd a kezed a monitorra, egybol megmondom. :D:p

Gondolom, ha neked lenne egy jó ötleted és elvenné a Nájki majd nagy mellénnyel a sajátjaként adná el és profitálna belőle te sem lennél mérges. Ugyan legalább ezt a képmutatást hagyjuk abba, a lopás az lopás, hiába írod "átvette"-nek. Ez az a szint, amikor fiatalok követnek el bűncselekményt öregek ellen és mindenki tudja, hogy cigányról van szó :D
Ne legyel mar ovis! :p
At is irtak a nagy otleteket. Meg persze kihagytak egyes reszeket, miszerint lovetni kellene a hataron, plusz aknazar, ilyesmik. Halisten'!
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Nem értem milyen logikai el szerint jó az országnak ha nyugati radikális szervezetek vezetői és családjai ide költöznek! Ezek megint csak nem illeszkednek be mert hozzák az über nézetüket valójában. Hazáikban továbbra is csinálnák a balhét így még nagyobb célpont lenne hazánk. Akkor pl iszlám országok tényleg elkezdhetnének iszlám ellenességgel vádolni!
stb.

Tudod én attól félek, hogy előbb utóbb nyugat Európa buzirudi liberált része kezd majd el ide jönni ahelyett hogy megdöglene, pardon megenné amit főzött. Az, hogy ideköltözne egy fehér jó eséllyel keresztény a saját hazájában kirekesztett (mint ahogy itthon, mi "szélsőjobbosok" is azok vagyunk, lásd Budaházyék kormányokon átívelő szopatását és a többit) ember a családjával, szerintem garantálná a hűséget a befogadó környezethez és semmi lázongás nem lenne, úgy ahogy orbánék ellen sincs nagy lázongás és a Sorosék se tudtak minket rávenni arra ami mondjuk 2006 után történt, mert mint láthatod több szélsőjobbos tudja honnan fúj a szél mint liberális valaha. Pedig kísérletek voltak erre, mert ilyen kis hugyos raszta vértelen pucájú nyomorultakkal nem sok mindent lehet csinálni. Ami pedig a szélsőjobbosokra a legjellemzőbb, hogy minket eszmék tartanak össze, nem pártok. Az, hogy kivagyunk attól hogy orbánék pofátlanul, gátlástalanul lopnak és hazudoznak, ezt mindenki látja, ha te nem vagy pártoskodó, akkor ezt neked is látnod kéne. Ettől függetlenül elismerjük, amit az ország déli határának védelmében tettek, elismerjük a rendőrség szakszerű munkáját, amivel a CEU-s tűntetéseket kezelik és kívánjuk, hogy velünk is csak egyszer ilyen kesztyűs kézzel bánjanak :p de lehet ehhez be kéne szerezzünk egy milliárdos spekuláns zsidó patrónust :D
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
En is tudom mi a bajod, csak tedd a kezed a monitorra, egybol megmondom. :D:p

Ne legyel mar ovis! :p
At is irtak a nagy otleteket. Meg persze kihagytak egyes reszeket, miszerint lovetni kellene a hataron, plusz aknazar, ilyesmik. Halisten'!

Ha jól emlékszem a Schmidt Pali is ezért mondott le, mert attól hogy leschmittelte valakinek a dolgozatát és előadta, hogy az az ő saját szellemi terméke még nem lett az :):)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ha jól emlékszem a Schmidt Pali is ezért mondott le, mert attól hogy leschmittelte valakinek a dolgozatát és előadta, hogy az az ő saját szellemi terméke még nem lett az :):)
Rosszul emlekszel. A Semmelweis rektora szivatta meg a politikus haverjai unszolasara. (Ó, azt a rektort jol ismerem. Tok utolso szar alak.) Megjegyzem - meglepo, de - akkoriban torvenyes volt a plagizalas. Uj kutatasert vagy hazahozott tudasanyagert lehetett akkoriban diplomat kapni. Ez kesobb megvaltozott, sajnos.
Mindettol fuggetlenul megjegyzem, en plagizalas parti vagyok. Nezd csak meg a kinaiaknak mennyire bejott.
Egyebkent meg ciki ez a lopaskampany. Kar a szot vesztegetni ra. :p
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Rosszul emlekszel. A Semmelweis rektora szivatta meg a politikus haverjai unszolasara. (Ó, azt a rektort jol ismerem. Tok utolso szar alak.) Megjegyzem - meglepo, de - akkoriban torvenyes volt a plagizalas. Uj kutatasert vagy hazahozott tudasanyagert lehetett akkoriban diplomat kapni. Ez kesobb megvaltozott, sajnos.
Mindettol fuggetlenul megjegyzem, en plagizalas parti vagyok. Nezd csak meg a kinaiaknak mennyire bejott.
Egyebkent meg ciki ez a lopaskampany. Kar a szot vesztegetni ra. :p

Tehát volt plagizálás és a közízlés nemet mondott rá :) Csak azoknak tetszik, akik a másikban látják a pártkatonát, magukban soha :p
 
Status
Not open for further replies.