[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 586
16 186
113
Csak az a dühítő, hogy ennek a rabszolgaságnak a lehetőségéhez saját országunk választott kormányai is hozzájárultak az ezt lehetővé tévő törvényeikkel!! Harcolnak Soros meg Brüsszel ellen, ezeket a törvényeket meg megszavazta a "családbarát"-nak csúfolt kormány!! :(:mad::hadonaszos:
Az usának mondtad a kifogást? Mert az ottani "családbarát" rendszerben a papíron 20-25 nap szabi 1-2 nap! Sokszor dolgozol ám hétvégén is...persze papíron más a helyzet. A horror hiteltömegről nem beszélve. A "wanabe" jólét úgy néz ki, hogy nem tudsz megfizetni egy mestert. Hihetetlen? Az. Nekem is az volt. Ismerősöm hasonló beosztást visz... Papíron jobban is él, de én lakok jobb házban, nincs hitelem és nyaralni is járunk. De majd kiderül, H mégis én látom rosszul.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az usának mondtad a kifogást? Mert az ottani "családbarát" rendszerben a papíron 20-25 nap szabi 1-2 nap! Sokszor dolgozol ám hétvégén is...persze papíron más a helyzet. A horror hiteltömegről nem beszélve. A "wanabe" jólét úgy néz ki, hogy nem tudsz megfizetni egy mestert. Hihetetlen? Az. Nekem is az volt. Ismerősöm hasonló beosztást visz... Papíron jobban is él, de én lakok jobb házban, nincs hitelem és nyaralni is járunk. De majd kiderül, H mégis én látom rosszul.
Mi köze ennek az USA-hoz, ki beszélt róluk (rajtad kívül persze)?!!
 
M

molnibalage

Guest
Na látod amit leírsz az is ezt igazolja. Az emberek papíron lehet még egyre több pénzt is kapnak de csak aludni járnak haza stb Akkor ahogy te is néven nevezed ez rabszolgaság csak az eszközök kicsit mások!!!
A tötrénet vége az, hogy önként lelépett. Szólj, ha egy rabszolga leléphet. Annál a cégnél annyi óraszámmal a nettó fizetése valahol 600k táján lehetett. Ami azért nem kevés.

Szóval azért fullba tolni nem kéne, mert ha gondolod, akkor tarhatok neked 1 hetes demót az igazi rabszolgaságból...
 
M

molnibalage

Guest
Az usának mondtad a kifogást? Mert az ottani "családbarát" rendszerben a papíron 20-25 nap szabi 1-2 nap! Sokszor dolgozol ám hétvégén is...persze papíron más a helyzet. A horror hiteltömegről nem beszélve. A "wanabe" jólét úgy néz ki, hogy nem tudsz megfizetni egy mestert. Hihetetlen? Az. Nekem is az volt. Ismerősöm hasonló beosztást visz... Papíron jobban is él, de én lakok jobb házban, nincs hitelem és nyaralni is járunk. De majd kiderül, H mégis én látom rosszul.
No, az USA-ban asszem 14 nap az alapszabadság, csak ott rugalmasabban kezelnek olyat, hogy akkor X hét vagy akár hónap fizetésnélkülire mész. Próbáld meg itthon... Egy munkatársamnak hónapokban terlt meggyőzni a vezetést és kb. első volt a cégénl akinek sikerült úgy, hogy az egyik legkorrektebb ahol dolgozom...
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 586
16 186
113
No, az USA-ban asszem 14 nap az alapszabadság, csak ott rugalmasabban kezelnek olyat, hogy akkor X hét vagy akár hónap fizetésnélkülire mész. Próbáld meg itthon... Egy munkatársamnak hónapokban terlt meggyőzni a vezetést és kb. első volt a cégénl akinek sikerült úgy, hogy az egyik legkorrektebb ahol dolgozom...
A rugalmasság ára, hogy nincs hétvégéd, szabin is zaklatják. Bent alvós buli sem ritka. Nem cserélnék, sem fizut, sem életkörülményt.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Áthoztam ide a haderő fejélesztés topikból a kérdést,hogy mennyire útálnak minket a szomszéd országok lakói.
A saját tapasztalatim szerint minden ember úgy viszonyul hozzád,ahogy te viszonyulsz hozzá,jó 1/4 évszázada dolgozok az építőiparban,aminek megkerülhetetlen részei a helyi kisebbségünk.Mivel többször is voltam a közvetlen főnökük,és bizton állíthatom,hogy meg lehet velük találni a hangot,lehet velük dolgozni,nem kell őket kapásból lekezelni,és működik a dolog.Nem kell őket hülyének nézni,megvan a magukhoz való eszük,tudtam őket motiválni,elbeszélgetni velük,célokat kitűzni nekik,és hétvégén kiosztani a kitűzött célért járó pénzt,anélkül mondom,hogy megalázó legyen rájuk nézve,de meg lehet őket szakítani,ha tudsz velük bánni,megy a meló,telik az idő.
Kint dolgozok 12 éve,itt sokszor dolgoztam együtt a szomszédos országainkból származó népekkel,a bányában dolgozva a környék összes vállalkozójának a tgk,traktor sofőrjeit ismerem,több Szlovák,román,meg egy Szerb pilótát is ismerek innen,no meg rengeteg Lengyelt.Soha 1 rossz szót nem szóltak hozzám,mindnek volt otthon Magyar ismerőse,szomszédja,rokona,egy rossz szót nem hallottam rólunk,tőlük,2x is volt céges összeröffenés,ahol a főnökeink meghívtak minket egy nagy kajára,egy nagyobb munka után,még pár sör után is probléma mentes volt a dolog,az Írek beültek közénk,hallgatták a mi sztoriainkat,a kommunizmusról,meg 56-ról,a szovjetúnióról,mi meg hallgattuk őket,a kedves angol szomszédjuk csínytevéseit,meg a ira történeteket.
Már írtam,a szomszédom volt majd 2 évig 1 ukrán család,az ő kert szomszédjuk 1 Orosz család,együtt játszottak az utódaink,mindhárman elvittük a srácainkat egy negyedik utcabeli kölyök szülinapi bulijára,és ott söröztünk,egyik oldalamon az ukrán,a másikon az Orosz,szemben velem lett apuka,mégsem volt egy rossz szó sem.
Most a nyáron fent dolgoztam az itteni nagy faluban,ott 4 román volt mellém beosztva,ők az itteni "brazil gépsor",ott sem volt gond,odaültek hozzám ebédelni,reggelizni,nyáron mindenki hazament szabira,hozott kaját,körbekínáltak engem is,viccelődtünk,elmeséltük az életünket egymásnak,simán együtt tudtunk dolgozni.
Ugyanitt 2 napig együtt dolgoztam egy Szlovákkal,aki betonmixert/pumpát kezelt,azzal is rendben volt minden,fel sem merült,hogy utáljuk egymást.
A nejem egy húsüzem csomagoló részlegén dolgozik,az ő műszakjában vannak úgy 30-an,abból ketten Magyarok,a Lengyelek,Lettek,Litvánok,Románok összeülnek a szünetekben,együtt esznek,szusszantanak,melón kívül is összejárnak,diaszpórát alkotnak.
Lehet tippelni melyik nemzet 2 lánya nem ül egy asztalhoz....?:oops:
Az itt élő honfitársaim fele kb a marsról jött,hallom,hogy Magyarul beszélnek a boltban,rájuk köszönök,erre elfordítja a fejét,hogy ne is kelljen visszaköszönni...
A másik család jön ki a lildliből,a gyerekek egyik kezében csipsz,a másikban 79centes freeway cola,mert az élet szép,és ők már Írek,a Magyarokra rá se néznek,mert nehogymár.A szomszéd lakóparkban 200méteren belül lakik 3 Magyar család,azok is köztudottam útálják egymást,nem beszélnek egymással,ha kint együtt játszik 20 gyerek,és a másik Magyar gyerek is ott van,akkor ő behívja a sajátját,mert ne játszon már azzal a hülyével.
Szóval először magunkban a szálkát,aztán másokban a gerendát...
Ha ez megvan,lehet beszélni a határokról.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Áthoztam ide a haderő fejélesztés topikból a kérdést,hogy mennyire útálnak minket a szomszéd országok lakói.
A saját tapasztalatim szerint minden ember úgy viszonyul hozzád,ahogy te viszonyulsz hozzá,jó 1/4 évszázada dolgozok az építőiparban,aminek megkerülhetetlen részei a helyi kisebbségünk.Mivel többször is voltam a közvetlen főnökük,és bizton állíthatom,hogy meg lehet velük találni a hangot,lehet velük dolgozni,nem kell őket kapásból lekezelni,és működik a dolog.Nem kell őket hülyének nézni,megvan a magukhoz való eszük,tudtam őket motiválni,elbeszélgetni velük,célokat kitűzni nekik,és hétvégén kiosztani a kitűzött célért járó pénzt,anélkül mondom,hogy megalázó legyen rájuk nézve,de meg lehet őket szakítani,ha tudsz velük bánni,megy a meló,telik az idő.
Kint dolgozok 12 éve,itt sokszor dolgoztam együtt a szomszédos országainkból származó népekkel,a bányában dolgozva a környék összes vállalkozójának a tgk,traktor sofőrjeit ismerem,több Szlovák,román,meg egy Szerb pilótát is ismerek innen,no meg rengeteg Lengyelt.Soha 1 rossz szót nem szóltak hozzám,mindnek volt otthon Magyar ismerőse,szomszédja,rokona,egy rossz szót nem hallottam rólunk,tőlük,2x is volt céges összeröffenés,ahol a főnökeink meghívtak minket egy nagy kajára,egy nagyobb munka után,még pár sör után is probléma mentes volt a dolog,az Írek beültek közénk,hallgatták a mi sztoriainkat,a kommunizmusról,meg 56-ról,a szovjetúnióról,mi meg hallgattuk őket,a kedves angol szomszédjuk csínytevéseit,meg a ira történeteket.
Már írtam,a szomszédom volt majd 2 évig 1 ukrán család,az ő kert szomszédjuk 1 Orosz család,együtt játszottak az utódaink,mindhárman elvittük a srácainkat egy negyedik utcabeli kölyök szülinapi bulijára,és ott söröztünk,egyik oldalamon az ukrán,a másikon az Orosz,szemben velem lett apuka,mégsem volt egy rossz szó sem.
Most a nyáron fent dolgoztam az itteni nagy faluban,ott 4 román volt mellém beosztva,ők az itteni "brazil gépsor",ott sem volt gond,odaültek hozzám ebédelni,reggelizni,nyáron mindenki hazament szabira,hozott kaját,körbekínáltak engem is,viccelődtünk,elmeséltük az életünket egymásnak,simán együtt tudtunk dolgozni.
Ugyanitt 2 napig együtt dolgoztam egy Szlovákkal,aki betonmixert/pumpát kezelt,azzal is rendben volt minden,fel sem merült,hogy utáljuk egymást.
A nejem egy húsüzem csomagoló részlegén dolgozik,az ő műszakjában vannak úgy 30-an,abból ketten Magyarok,a Lengyelek,Lettek,Litvánok,Románok összeülnek a szünetekben,együtt esznek,szusszantanak,melón kívül is összejárnak,diaszpórát alkotnak.
Lehet tippelni melyik nemzet 2 lánya nem ül egy asztalhoz....?:oops:
Az itt élő honfitársaim fele kb a marsról jött,hallom,hogy Magyarul beszélnek a boltban,rájuk köszönök,erre elfordítja a fejét,hogy ne is kelljen visszaköszönni...
A másik család jön ki a lildliből,a gyerekek egyik kezében csipsz,a másikban 79centes freeway cola,mert az élet szép,és ők már Írek,a Magyarokra rá se néznek,mert nehogymár.A szomszéd lakóparkban 200méteren belül lakik 3 Magyar család,azok is köztudottam útálják egymást,nem beszélnek egymással,ha kint együtt játszik 20 gyerek,és a másik Magyar gyerek is ott van,akkor ő behívja a sajátját,mert ne játszon már azzal a hülyével.
Szóval először magunkban a szálkát,aztán másokban a gerendát...
Ha ez megvan,lehet beszélni a határokról.
Ez így igaz, mint az én nagypapás storym, aki a legerősebb volt a faluban, mert USA/Kanadában bányász, és dokkmunkás volt. Magyar, ha jó melóhelyet talált, kerülővel ment, hogy a másik véletlen se tudja meg, hol dolgozik. Bajorországi szerszámgépgyárban, a régi "veterán" ott dolgozó, a friss jövevényt arra figyelmezteti "Ne tartsál, csak a magyartól", magyar szót halva messze a hontól, úgy csinál, mintha nem értené stb.
Csőcselék egy népség, én utálom a fajtámat.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 586
16 186
113
Ez így igaz, mint az én nagypapás storym, aki a legerősebb volt a faluban, mert USA/Kanadában bányász, és dokkmunkás volt. Magyar, ha jó melóhelyet talált, kerülővel ment, hogy a másik véletlen se tudja meg, hol dolgozik. Bajorországi szerszámgépgyárban, a régi "veterán" ott dolgozó, a friss jövevényt arra figyelmezteti "Ne tartsál, csak a magyartól", magyar szót halva messze a hontól, úgy csinál, mintha nem értené stb.
Csőcselék egy népség, én utálom a fajtámat.
Utáld csak...de elég patológiás esetnek tűnik. Amit itt leírtál, annyi kiegészítésre szorul, hogy ad 1: kik is vándorolnak ki? Akik debil mód annyi hitelt vettek fel, hogy deviza átverés nélkül sem tudták visszafizetni. Ad2 itthon sem állta meg a helyét -mert lusta, nem tanult vagy hülyeséget tanult. És végül azok, akik nem tudtak itthon- tehetségük ellenére- érvényesülni. Utóbbiakat 1-5 %-ra tippelem. Böcsületes ember felveszi a keresztjét ott, ahová az Úristen teremtette .
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and antigonosz

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Utáld csak...de elég patológiás esetnek tűnik. Amit itt leírtál, annyi kiegészítésre szorul, hogy ad 1: kik is vándorolnak ki? Akik debil mód annyi hitelt vettek fel, hogy deviza átverés nélkül sem tudták visszafizetni. Ad2 itthon sem állta meg a helyét -mert lusta, nem tanult vagy hülyeséget tanult. És végül azok, akik nem tudtak itthon- tehetségük ellenére- érvényesülni. Utóbbiakat 1-5 %-ra tippelem. Böcsületes ember felveszi a keresztjét ott, ahová az Úristen teremtette .
Nagyapám korába még nem volt devizahitel, meg írtam, hogy a legerősebb volt százak közül, a pap mondta amúgy, nem magát fényezte, akkor gondolom nem a leglustább fajtából származott, de így látta a fajtáját. Eichmannéknak is vadászni kellett mindenhol a zsidókra/komcsikra/partizánokra, mert máshol nem árulták el a honfitársaikat, csak ebben az általad túlbecsült hunniában.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 586
16 186
113
Nagyapám korába még nem volt devizahitel, meg írtam, hogy a legerősebb volt százak közül, a pap mondta amúgy, nem magát fényezte, akkor gondolom nem a leglustább fajtából származott, de így látta a fajtáját. Eichmannéknak is vadászni kellett mindenhol a zsidókra/komcsikra/partizánokra, mert máshol nem árulták el a honfitársaikat, csak ebben az általad túlbecsült hunniában.
Nem becsülöm sem túl, sem alá, de nálad kibújt a szög. Nyilván a zsidók azért menekültek ide, mert hemzsegtek a kollaborálók. Meg "véletlenül" Horthyt is élete végéig támogatták portugáliában a zsidók. No és az ensatzgrupperól hallott e kend? A nyilas pártra felesküdő Pomper félékről? Ellentétben veled, nem általánosítok. Minden népnél vannak hitvány emberek, de amit te művelsz, lassan kimerít néhány jogi paragrafust :)
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and fip7
Status
Not open for further replies.