[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
A magas jegybaki alapkamatok a magyar társadalom működő tőkéhez való jutását lehetetlenítették el!! Ezzel kizárva őket a privatizációból jó formán! Az idő tájt is volt egy piramis játék a gilisztázás biohumusz termelés amely a háztáji által létre jött kis tőkéket nyelte le!

Sok sok olyan folyamat ami jelenükhöz vezet. Nem a Kádár rendszer hibája amely 1980 években a katonai fejlesztési kiadásokat is igyekezett vissza fogni! Nem népjólétre ment el a hitel hanem gazdaság fejlesztésre. Gulyás kommunizmus egyik eleme a háztáji engedélyezése volt munka után még maszekba kicsibe dolgozhattál. Sok kicsi sokra megy! Családi példa nagyapámék évente akkor 20 hízott sertést adtak le és mert asztalos volt nagyapám maszekba hétvégente tetőket építettek csapatával stb. Az embereknek ebből lett egy kis plusz pénzük. Innen ered az a társadalmi felfogás, hogy az embernek legyen másod állása. Ami akkor oké ha 8 óra munka idő tényleg csak annyi és nem 9-10 óra ingyen ! csúsztasd le ha tudod! Jelenben kollégám 120 órája( három hónap alatt) került az Isten fizesse meg kategóriába!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A magas jegybaki alapkamatok a magyar társadalom működő tőkéhez való jutását lehetetlenítették el!! Ezzel kizárva őket a privatizációból jó formán! Az idő tájt is volt egy piramis játék a gilisztázás biohumusz termelés amely a háztáji által létre jött kis tőkéket nyelte le!

Sok sok olyan folyamat ami jelenükhöz vezet. Nem a Kádár rendszer hibája amely 1980 években a katonai fejlesztési kiadásokat is igyekezett vissza fogni! Nem népjólétre ment el a hitel hanem gazdaság fejlesztésre. Gulyás kommunizmus egyik eleme a háztáji engedélyezése volt munka után még maszekba kicsibe dolgozhattál. Sok kicsi sokra megy! Családi példa nagyapámék évente akkor 20 hízott sertést adtak le és mert asztalos volt nagyapám maszekba hétvégente tetőket építettek csapatával stb. Az embereknek ebből lett egy kis plusz pénzük. Innen ered az a társadalmi felfogás, hogy az embernek legyen másod állása. Ami akkor oké ha 8 óra munka idő tényleg csak annyi és nem 9-10 óra ingyen ! csúsztasd le ha tudod! Jelenben kollégám 120 órája( három hónap alatt) került az Isten fizesse meg kategóriába!


Van a témányak némi irodalma a neten. Pár link alább (étolaj):



http://magyarnarancs.hu/belpol/a_novenyolaj-ipari_privatizacio_tiz_eve_leepules-61048


http://elelmiszer.hu/cikk/mar_tizennyolc_eve_vizsgaltak_a_novenyolaj_ipari_privatizaciot
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
kezdjük a növényolajjal. halgattassék meg a másik fél is..

A növényolaj-gyártás az egyetlen olyan élelmiszeripari ágazat volt Magyarországon, amelyben
89628.jpg
a rendszerváltozás után is megmaradt a monopolpozíció – állapítja meg elemzésében Raskó György. Az ágazat egyetlen érdemi termeléssel bíró szereplője a Növényolaj-ipari és Mosószergyártó Vállalat volt, amely egyben az ország legnagyobb élelmiszer-feldolgozó vállalkozásának számított. A NÖMOV évente 700 ezer tonna olajos magot dolgozott fel martfűi és győri üzemében, emellett a hazai margaringyártás 100 százalékát is e társaság uralta.

A cég ugyanis 1991-ben 11 milliárd forint rövid lejáratú hitelt (váltót) halmozott fel, és ennek önálló egységekre való átcedálását a bankok a visszafizetés magas kockázata miatt nem tartották járható útnak. Ráadásul a napraforgóolaj világpiaci ára 1991 őszén több mint 20 százalékkal csökkent és az exporttámogatás is a felére mérséklődött, ami együttesen 900 millió forint veszteséget hozott a társaságnak. Ilyen körülmények között került sor a NÖMOV privatizációs pályázatának meghirdetésére, 1991 novemberében.
http://magyarnarancs.hu/belpol/a_novenyolaj-ipari_privatizacio_tiz_eve_leepules-61048

egy késöbbi
„Amikor 1992 februárjában a Cereol végrehajtotta a privatizációt, csak a martfűi gyárban több mint hatszázan dolgoztak – emlékezett vissza a vezérigazgató. – Jelenleg ez a szám háromszáz alatt van, pedig a kapacitás közben megháromszorozódott, s azóta étolaj-finomítással és palackozással is foglalkoznak az üzemben.”

https://www.vg.hu/manager-magazin/etolajozott-uzlet-325444/

A sokat emlegetett Mentor kisszövekezet vezetőjéről:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Varga_István_(vállalkozó)
megjegyzem, a magyar ajánlat az volt, hogy jórészt kárpótlási jegyekkel fizet, azaz "ingyen ebédre" számított.
karpotlasijegyrealarfolyam.jpg


Korrajz:
 
M

molnibalage

Guest
Igen. Sokan miért gondolják, h a nehezen megkeresett pénzével egy vadidegen jól fog sáfárkodni. 2005 körül konkrétan lehülyézett egy befektetési tanácsadó, amiért nem akartam a pénzt rábízni. Kérdi mibe rakom? Hát vennék szántót, vagy aranyat. A föld árán röhögött, meg, h az arany padlón van. A picike föld azóta dupláját éri, az arany is jócskán drágult...az istenített ble-chipek meg azóta is az akkori ár alatt, vagy névérték körül. Persze a jattot leszedi, meg a tőzsdealkusz is.
A földön is lehet bukni és bármit. Ha ezzel azt sugalod, hogy mekkora kristálygömbös spíler vagy... Ezért találták ki azt, hogy nem egy dologba fekteti az ember a pénzét...

Egyébként meg a sok károgót figyelembe véve én azt látom, hogy tiszerintetek semmibe nem kell fektetni, mert mindent lehet bukni. Apró hiba, hogy a készpénz és a bankszámládon levő pénz értéke is függ a valutától és sokminden mástól. Ha összeomlik egy ország gazdasága, akkor pont úgy seggtörlésre jó a pénz, mint egy csődbement befektetés alap...

A difi az, hogy ha a kötMANYUP számlát lenyúlták, ahova a saját befizetésem ment, ami örökölhető, stb. akkor még csak-csak nem szóltam volna, ha azt mondják, hogy az oda befolyó részt onnantól én kapom meg, hiszen az egyik lába az előtakarékoskodásnak megszűnik Az volt az érvelés egyik része az volt, hogy szarul kereskednek. Ok, akkor adják oda és majd én jó helyre teszem. Nem ez történt. Simán megy a közösbe a befizetés ÉS a megtakarítás részét konkrétan elvették...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ezzel egyet értek. Ma ezt kell a kulcs kérdésnek venni idehaza, hogy ne fogyjunk el. A jelenlegi családtámogatási rendszer minden problémáját az országnak nem fogja megoldani egy csapásra, de eddig én ettől jobbat nem láttam, és láttam már párat.

Én véletlenül se látom jónak az eredmények tükrében. Ráadásul az "arany évek"nek vége, pár év és az utolsó népes Ratkó unokák is kifutnak a szülőképes korból és onnan kb nincs megállás.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A magas jegybaki alapkamatok a magyar társadalom működő tőkéhez való jutását lehetetlenítették el!! Ezzel kizárva őket a privatizációból jó formán! Az idő tájt is volt egy piramis játék a gilisztázás biohumusz termelés amely a háztáji által létre jött kis tőkéket nyelte le!

Sok sok olyan folyamat ami jelenükhöz vezet. Nem a Kádár rendszer hibája amely 1980 években a katonai fejlesztési kiadásokat is igyekezett vissza fogni! Nem népjólétre ment el a hitel hanem gazdaság fejlesztésre. Gulyás kommunizmus egyik eleme a háztáji engedélyezése volt munka után még maszekba kicsibe dolgozhattál. Sok kicsi sokra megy! Családi példa nagyapámék évente akkor 20 hízott sertést adtak le és mert asztalos volt nagyapám maszekba hétvégente tetőket építettek csapatával stb. Az embereknek ebből lett egy kis plusz pénzük. Innen ered az a társadalmi felfogás, hogy az embernek legyen másod állása. Ami akkor oké ha 8 óra munka idő tényleg csak annyi és nem 9-10 óra ingyen ! csúsztasd le ha tudod! Jelenben kollégám 120 órája( három hónap alatt) került az Isten fizesse meg kategóriába!


Részben igazad van, de a banki alapkamat
Az MDF is MSZMP utódpárt. 3 részre bontották. Szóval ugyanaz a banda.


Ha már megmondtad, ki MSZMP utód, akkor kíváncsi lennék kik és miért nem azok???
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Én véletlenül se látom jónak az eredmények tükrében. Ráadásul az "arany évek"nek vége, pár év és az utolsó népes Ratkó unokák is kifutnak a szülőképes korból és onnan kb nincs megállás.
Te hogy csinálnád jobban, hogy azt a réteget hozd helyzetbe, akik a lehető legtöbb eséllyel törvénytisztelő, normalitáspárti, adófizető/értékteremtő leendő felnőtteket nevelnek majd a saját gyermekeikből? Mert csak ez lehet a cél, az nem hogy mindegy melyik réteg, a lumpen/naplopó/bűnöző is jó alapon, csak szaporodjon a lakosság.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
A difi az, hogy ha a kötMANYUP számlát lenyúlták, ahova a saját befizetésem ment, ami örökölhető, stb. akkor még csak-csak nem szóltam volna, ha azt mondják, hogy az oda befolyó részt onnantól én kapom meg, hiszen az egyik lába az előtakarékoskodásnak megszűnik Az volt az érvelés egyik része az volt, hogy szarul kereskednek. Ok, akkor adják oda és majd én jó helyre teszem. Nem ez történt. Simán megy a közösbe a befizetés ÉS a megtakarítás részét konkrétan elvették...

A manyup számlákban a durva az volt, hogy azok magán számlák voltak.

A szarul kereskednekről akkor is tudták, hogy össze-vissza hazudoznak. Így utólag meg méginkább egyértelmű. http://www.azenpenzem.hu/cikkek/magannyugdij-hatalmas-nyereseget-hoztak-a-tagoknak/4631/
"A többségnek tavaly 7-11 százalékkal hízott a vagyona, miközben soha nem látott mélységbe süllyedő pénzpiaci hozamok sokkolták 2017-ben a megtakarítókat. Hat év alatt pedig 10 százalékos infláció mellett átlagosan 70 százalékkal nőtt a megtakarítás."
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
A földön is lehet bukni és bármit. Ha ezzel azt sugalod, hogy mekkora kristálygömbös spíler vagy... Ezért találták ki azt, hogy nem egy dologba fekteti az ember a pénzét...

Egyébként meg a sok károgót figyelembe véve én azt látom, hogy tiszerintetek semmibe nem kell fektetni, mert mindent lehet bukni. Apró hiba, hogy a készpénz és a bankszámládon levő pénz értéke is függ a valutától és sokminden mástól. Ha összeomlik egy ország gazdasága, akkor pont úgy seggtörlésre jó a pénz, mint egy csődbement befektetés alap...

A difi az, hogy ha a kötMANYUP számlát lenyúlták, ahova a saját befizetésem ment, ami örökölhető, stb. akkor még csak-csak nem szóltam volna, ha azt mondják, hogy az oda befolyó részt onnantól én kapom meg, hiszen az egyik lába az előtakarékoskodásnak megszűnik Az volt az érvelés egyik része az volt, hogy szarul kereskednek. Ok, akkor adják oda és majd én jó helyre teszem. Nem ez történt. Simán megy a közösbe a befizetés ÉS a megtakarítás részét konkrétan elvették...

Nem károgok legalább is én Magánnyugdíjnak mint minden pénzügyi terméknek van egy magas kockázata.
Jelenlegi nyugdíj rendszer olyan amilyen ki lett tárgyalva. Nyugdíj járulékot én egy fajta adónak tekintem aminek hozadékát jelen folyamatok tükrében soha nem fogom élvezni. Sőt édesapámnak is olyan jellegű betegsége van hogy a mostani nyugdíj korhatárt az orvosok szerint nem fogja megérni neki úgy mond 30-40 év közötti befizetése nullázódik így ! Folyamatosan dolgozott iskolás évek után !
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Te hogy csinálnád jobban, hogy azt a réteget hozd helyzetbe, akik a lehető legtöbb eséllyel törvénytisztelő, normalitáspárti, adófizető/értékteremtő leendő felnőtteket nevelnek majd a saját gyermekeikből? Mert csak ez lehet a cél, az nem hogy mindegy melyik réteg, a lumpen/naplopó/bűnöző is jó alapon, csak szaporodjon a lakosság.

Én nem írtam semmit ezekről. De ha már én nem látom, hogy hude nagy lökést adott volna a fenti törvénytisztelő... rétegnek az elmúlt 8év.
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez and szpg9

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Nem károgok legalább is én Magánnyugdíjnak mint minden pénzügyi terméknek van egy magas kockázata.
Jelenlegi nyugdíj rendszer olyan amilyen ki lett tárgyalva. Nyugdíj járulékot én egy fajta adónak tekintem aminek hozadékát jelen folyamatok tükrében soha nem fogom élvezni. Sőt édesapámnak is olyan jellegű betegsége van hogy a mostani nyugdíj korhatárt az orvosok szerint nem fogja megérni neki úgy mond 30-40 év közötti befizetése nullázódik így ! Folyamatosan dolgozott iskolás évek után !

Értem, hogy annak tekinted, de ez elég nagy változás ahoz képest, hogy a magán számláján gyűlik édesapád/édesanyád/te pénze 30-40évig, erre rájön ld fenti linket 10évenként ~80-100% hozam és azt nyugdíjba menéskor megkapja/megkapod.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
akkor mi a fenének az iskola, tanuljon meg mindent magától???????????????????????????
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 860
15 257
113
/sarcasm ;)

Egyébként nem ártana, valami alapfokú állampolgári/pénzügyi ismeret nem ártana tényleg. Nekem azt hiszem még volt, de valami vicc módon álltak hozzá, semmi értelme nem volt abban a formában.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 860
15 257
113
Én nem írtam semmit ezekről. De ha már én nem látom, hogy hude nagy lökést adott volna a fenti törvénytisztelő... rétegnek az elmúlt 8év.

Akkor tessék levenni a szemellenzőt. Egykulcsos adó, szociális ellátórendszer, munkanélküli rendszer megreformálása, segíly helyett közmunka, CSOK és családosokat segítő adóreformok, az ÁFA és a munkabérek fehérítése elég masszívan a törekvő, tisztességes, értékteremtő (=társadalmilag hasznos) réteget helyezik pozícióba. Végre.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Én nem írtam semmit ezekről. De ha már én nem látom, hogy hude nagy lökést adott volna a fenti törvénytisztelő... rétegnek az elmúlt 8év.
Mást nem lehet tenni, mint kb. ezt ami történt. Erőszakkal nem lehet rávenni senkit hogy szüljön gyermeket, többet is. Nem is kell. Hozzáteszem, hogy nem csak a mi problémánk ám ez, jellemzi az egész fejlett nyugati szabad világot, általánosan.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
Status
Not open for further replies.