[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Keresd ki, légy oly kedves, pl. a Magyar Idők példányszámát. Már ha tudod, mert soha nem teszik közzé. Nem büszkék rá talán???. A nyomtatott napilapok közül csak a bulvárok (Blikk, Bors...) verték a Népszabit. Ez így nagyon gyenge...

Vajon ebben a példányszámba benne van, hogy az előfizetőknek két példányt is küldtek egy áráért -szinte folyamatosan? Mert akkor ez csak parasztvakítás, a reklámérték feltornászása.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szánalmas, hogy még ezt is elhiszitek (mármint hogy a veszteség miatt zárták be a lapot)...
Tényleg nem látjátok a párhuzamot a hitleri Németország harmincas évei és a napjainkban Magyarországon történtek között?
Tényleg még mindig a (lassan már) 30 évvel ezelőtti rendszer hibáira kell mindent fogni?

Én látom a párhuzamot.

  • Könyvégetés hitleri Németországban:

32221_1987_87-03_05_szlavik1_original.jpg


Újságégetés (Magyar Idők) Magyarországon 2016. októbere:
Magyar-Id%C5%91k-Kossuth-t%C3%A9r-.jpg


  • És még a 4. Köztársaság párt (aminek domináns színe a vörös -na mi volt vörös, igen, a náci zászló és jelképében egy fél horogkereszt és egy fasces van összemontírozva úgy, hogy ss rúnákra emlékezetetve rettegést váltson ki minden jóérzésű magyarból) is bejelentette, hogy a demokratikus útról le kell térni, és antidemokratikusan kell harcolni a hivatalos hatalommal. A fasizmus vérgőzös szele újra az utcákon.

:D
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Visszakérdezek. A Pesti Hírlap bezárásával történt értékvesztés? Számodra talán vagy egyértelműen igen Tiszteltek Téged, a hírek iránti igényeidet, a politikai irányultságodat mikor megszüntették? Kiknek számítasz Te ebben a társadalomban? Csak azoknak, akik azonos véleményen vannak Veled? Vagy szeretnéd, ha mások is tisztelettel bánnának Veled és a véleményeddel? Ne csak ÉN és MI számítsunk már! Vannak MÁSOK is, más véleménnyel, és vannak esetek amikor MI vagyunk a MÁSOK!

Nem tudom, erre speciel nem emlékszem, és akkoriban még nem is olvastam ilyeneket. Mondjuk most sem, mindemellett. Azokat a forrásokat monitorozom ahol hatalmi szereplők üzennek burkoltan vagy nyíltan, illetve köreikből származó anyagok lelhetőek fel.
Igen úgy érzem csak egy szűk rétegnek számít amit mondok és amiért teszek.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem tudom, erre speciel nem emlékszem, és akkoriban még nem is olvastam ilyeneket. Mondjuk most sem, mindemellett. Azokat a forrásokat monitorozom ahol hatalmi szereplők üzennek burkoltan vagy nyíltan, illetve köreikből származó anyagok lelhetőek fel.
Igen úgy érzem csak egy szűk rétegnek számít amit mondok és amiért teszek.
Folyt.
Egyszerű belpolitikai elveim vannak. Jelenleg vannak csoportok amelyek a biztonságunk ellen vannak, mellettük olyanok amelyek most éppen hasznosak, és olyanok amelyek stabilan ide dolgoznak. Ez utóbbi a leginkább esendő, sajnos. Ez a felosztás pedig nem jobbról, balról és véleményekről szól.
Az első csoport a szememben legyűrendő, és jókat kacarászok a reakcióikon mikor a lábukra lépnek. Jelenleg ez a helyzet, nem egy véleményre tesznek zárat hanem egy szerkesztőségre. Hatalmi tényező érzelmek nélkül, sakk az egész.
Akik meg vonulnak értük hasznos idióták, mert nem konstruktív gondolatokért hanem propagandistákért vonulnak.
Sosem valamiért bújnak elő, hanem valami ellen. Az építő jellegű ellenzékből csak az építő szándék meg a jellem hiányzik.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
A Népszabadság "ügy" margójára a Népszabadság "léte" kapcsán:

"Mintha a Völkischer Beobachter 1945 tavaszát követően is megjelenhetett volna, ugyanazon riporterek és újságírók alkotásában, csak effektív nácizmus nélkül."
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and zeal

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
Ez így féligazság, mert csak a cégek szemszögéből nézed a béreket. Tipikus esete, hogy miképpen ne a cégeknek keljen a dolgozóikat megfizetni. Elvárnád, hogy csak az állam mondjon le a bevételéről, kisebb összeg költsön pl. egészségügyre, oktatásra, hogy csak a legnépszerűbbeket említsem, de a cégeknek ne keljen a dolgozóikra többet költenie. Sajnos nem tapasztalom, hogy az évente szépen gyarapodó cégek emelnék a dolgozóik fizetését jelentősen. Ha emelik, akkor csak a kulcspozícióban lévő egy-két emberét , a többi dolgozó bérét nem emelik, pedig a háttér dolgozók munkája nélkül nem jutnának semmire.

Nem a cégek szemszögéből nézem a béreket, hanem a piacéból. Ugyanis az határozza meg alapvetően a béreket. Nem lehet ezt kézzel állítgatni. Magyarországon meg nagyobb az állami újraelosztás mint kéne, tehát igen, csökkenteni kéne az államnak a bevételeket. Az egészségügyre meg az oktatásra épp nem kevesebbet kell költeni, hanem többet.
A fizetéseket a gazdaság hozza létre. Ha növelni akarjuk, akkor a gazdaságot kell erősíteni és akkor a bérek maguktól nőnek.
 

kolka

Member
2014. április 12.
82
2
8
+1

Nem csak a kiemelt részre.



Legfeljebb egy kis részét. De pl. a 2010-es SZJA csökkentésnek is csak is kisrészéből lett kiskereskedelmi forgalom emelkedés.

A közalkalmazottak létszámát hová csökkentenéd? Egészségügy, fegyveres testületek mind létszámhiánnyal küszködnek. Közoktatás? Ott is az lenne, ha nem vinné/küldené egyre több ember külföldi iskolákba a gyerekeit.

Amit csökkenteni lehetne az az állami bürokrácia, de az állami bürokrácia nem fogja javasolni/támogatni a saját leépítését.

És kiket küldenél el?

Azt szokták mondani, hogy a bürokráciában az alkalmazottak 3 csoportra bonthatók:

- az idősebb, a modern technológiához nem igazán értő, részben méltányosságból foglalkoztatott emberek
- a csókosok, akiket protekciójuk miatt vettek fel
- azok az emberek akik értenek hozzá és az érdemi munkát végzik.


Melyik réteget küldenéd el?

A csókosokat nyilván nem fogják, és tippem szerint az idősebbeket sem, mert hogy nézne már az ki + ők vélhetően tudnak régi dolgokat.

Termesztésen én is a bürokráciára gondoltam. Részben igazad van, de ha el se kezdjük akkor mindig így lesz, az idősebbek pedig igen is megtudnak tanulni a fejlettebb technikával/technológiával dolgozni, ha rá vannak kényszerítve. (szintén ázsiai példa, Tajvanon a legtöbb idős embernek volt valamilyen okos szerkezete 3 éve és vígan candy crushoztak). A csókosokkal sajnos nem lehet mit kezdeni, de eseteleg be lehetne őket sorozni :D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Én dolgoztam a mátészalkai carl zeiss-be persze ott tanulóként voltam 2 évet és 3 évet a MOM-ba szintén mátészalkán de már csak vízórát gyártanak ott:)
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 975
113
Nem a cégek szemszögéből nézem a béreket, hanem a piacéból. Ugyanis az határozza meg alapvetően a béreket. Nem lehet ezt kézzel állítgatni. Magyarországon meg nagyobb az állami újraelosztás mint kéne, tehát igen, csökkenteni kéne az államnak a bevételeket. Az egészségügyre meg az oktatásra épp nem kevesebbet kell költeni, hanem többet.
A fizetéseket a gazdaság hozza létre. Ha növelni akarjuk, akkor a gazdaságot kell erősíteni és akkor a bérek maguktól nőnek.
Az úgynevezett piac mindig a lehető legkevesebb bért állapítja meg. A német lidl bécsi dolgozóinak háromszor annyi bért fizet mint a pesti dolgozóinak, pedig a profit ott sem nagyobb mint itt. Ha az állam csökkenti a bevételét miértis kapna nagyobb bért a dolgozó? Ha csökkenne a bevétele az államnak, csökkentenie kellene az újraelosztást mint pl. egészségügy, oktatás.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and fip7

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ha növelni akarjuk, akkor a gazdaságot kell erősíteni
És a hazait. Nem a külföldit. Olyan bevételt teremteni mi itt marad.

Az előbb néztem a szektatévén Gál J. Z szockó exszóvivőt, akik még mindig a népszabón rugóznak - néha hozzátették, hogy ha a kormányoldal áll az ügylet mögött - de közben olyan szinten szidták, hogy el is kapcsoltam mert a a sok fröcsögéstől hoznom kellett a felmosót. Ők abszolút értelemben készpénznek veszik hogy itt a Fidesz áll a háttérben.... Ja, biztos az ötmilliárdos veszteség mögött is ...
No, ő már azzal indított, hogy milyen előremutató volna, ha külföldi tőkét vonnának be a sajtópiacba, mert az aztán biztosítja a média függetlenségét ....
Hát, a vörösök még itt tartanak, a morális hazaárulás első számú kezdeményezői, mint mindig., semmi nem drága nekik ha a hatalomról van szó.
Látva a felháborodást és az egyebeket, kérdem én, mármint kívülálló, ki az a marha kormánypárti üzletember, aki szánt szándékkal belerongyol egy őskomesz lap tulajdoni viszonyaiba, a csúcsveszteséget kifizeti csak azért hogy megszüntesse ... És az is hihetetlen, hogy azt hiszik ezt a másik oldal nem tudta, mekkora xarban vannak.
Silurus fórumtárs is írta régebben, ez az ötödik hadoszlop műve, és ezek a agyhalottak az ő szolgálatukban menetelnek az általuk gründolt háborúba. Önként.
Nem véletlen, hogy soros kiemelt "civil" támogatotti köre éppen Burma és Magyarország.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Én dolgoztam a mátészalkai carl zeiss-be persze ott tanulóként voltam 2 évet és 3 évet a MOM-ba szintén mátészalkán de már csak vízórát gyártanak ott:)
A budapesti anyavállalatot meg felrobbantották egy bevásárló központért! Tán konkurenciája volt a Carl Zeiss? Minden bizonnyal, mint, ahogy a gamma Művek is. Itt most, ki kellene térnem a II-k világégés folyamán a németek által is használt lőelem képzőkre, ami, ugye jobb volt, mint a hazai termék.
Ha már a MOM művek régi környezetében járunk, ép most aktuális, hogy előtte való területen volt egy régi temető... '48-49- es honvédek végső nyughelye. egy emléktábla sincs, csak teniszpálya, szálloda és kulturális központ. Bezzeg, a liberális temető két méter magas kőfallal körbevéve ott maradhatott.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

torsen

Guest
Akagi

A Gamma, köszöni, létezik. Lásd Kommondor.

http://www.gammatech.hu/index.php?lang=hun&mnuGrp=mnuMain&module=main

A Gamma-Juhász lőelemképző jó volt, de nem volt egyértelműen jobb, mint a német készülékek. Én úgy tudom, a németek nem is vettek belőle, azaz nem fizettek érte. (lehet, hogy a háború vége felé "elvettek" néhányat, de azt ne tekintsük korrekt üzletnek.) Ellenben a ruszkik elvitték az egész gyárat.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Akagi

A Gamma, köszöni, létezik. Lásd Kommondor.

http://www.gammatech.hu/index.php?lang=hun&mnuGrp=mnuMain&module=main

A Gamma-Juhász lőelemképző jó volt, de nem volt egyértelműen jobb, mint a német készülékek. Én úgy tudom, a németek nem is vettek belőle, azaz nem fizettek érte. (lehet, hogy a háború vége felé "elvettek" néhányat, de azt ne tekintsük korrekt üzletnek.) Ellenben a ruszkik elvitték az egész gyárat.
..., hmm! Ahogy leírtad tul'képp' igaz!;)De nem csak erre gondoltam, hanem a MOM által tüzérségi sztereo távcsövekre. Néhány kurrens német hadihajó fegyverzetébe beletatozott, mint a Szent István hadi zászlaja is! De, megemlíthetném a kommulativ HK akna kifejlesztését is.
Bocsika!
Most fogom elolvasni a betett linkedet.
 
Status
Not open for further replies.