[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Szívesen tekerne egyet egy leláncolt kerékpárral? Tegye meg bátran! Magyarországon ez nem bűncselekmény
Forrás: https://kuruc.info/r/2/165208/.
Illiberális helyett ultra liberális intézkedés "két hét alatt rend lesz" Sanya belügyminiszterségének 10-dik évében.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
Fideszes jogállam:

http://kemk.blog.hu/2016/10/20/legalissa_valt_a_kerekparlopas_magyarorszagon

14671153_1788460181434044_2130480869991281589_n.jpg


És mielőtt még valaki nekiáll itt okoskodni, hogy mi köze ehhez a fidesznek, nos minimum annyi, hogy ők emelték meg a lopás bűncselekményi értékhatárát 50 ezer forintra.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
És mielőtt még valaki nekiáll itt okoskodni, hogy mi köze ehhez a fidesznek, nos minimum annyi, hogy ők emelték meg a lopás bűncselekményi értékhatárát 50 ezer forintra.
Es ki volt az aki lecsokkentette? Illetve az mennyire valt be?
Szvsz. elobb az intezkedessel jaro adminisztraciot es a burokraciat kell megvaltoztatni es akkor majd a rendoroknek is jut ideje erdemi munkara. A torvenykezesnek pedig tennie kell rola, hogy ez a 25 eve velunk elo nevetseges kifogas ne lehessen tobbe kibuvo. Rohadtul ideje lenne mar.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Nemzetközi ös


Jó nevetèst kivànok, làtom, szakemberek közé keveredtem :)
Országok termelèkenységènek összehasonlitàsàra az OECD a gdp/teljesitett munkaóra mutatót hasznàlja évtizedek óta. Tehât a Magyarorszâgon egy év alatt megtermelt gdp elosztva az egész orszàgban egy ev alatt ledolgozott munkaóràk szàmâval az amerikai ugyanigy kiszàmított mutató 44 %-a.
Ennek semmi köze ahhoz, hogy te mennyit termeltèl.( Vagy gondolod, hogy termeltél..)
Megjegyzem: Minden magyar, melóstól orvosig, azt àllitja, hogy keményen dolgozik. Ez lehet, csak ez a munka nem elég hatékony, ahogy a szàmok ezt mutatjàk. Ezen nem igen lehet vitatkozni.Illetve lehet, de nincsen semmi èrtelme.
Sok magyar ceget ismerek, akik simân versenyképesek nemzetközileg. De az orszàg összességèben még nem az.


Akkor engedd meg, hogy én mint szakember (már amennyiben elfogadod, hogy egy közgazdász, akinek pénzügyi elemzés a munkája szakember e téren) elmagyarázzam neked, amit a többiek is próbáltak.

A magyar GDP 65 %-át a szolgáltató szektor adja. Ausztriában ez az arány 69 %, a németeknél 71 %, a briteknél 78 %, az USA-ban és a franciáknál 80 %. Míg a boltban megvehető árukra többé-kevésbé igaz, hogy a szállíthatóságuk miatt óriási különbség nincs az árakban a Lajtán innen és túl. Szárazelemet, mosóport és sajtot hasonló áron kapsz. Addig a szolgáltatások árszínvonala nagyban eltér. Menj át a Lajtán és próbáld ki, hogy mennyivel drágábban kapsz ugyanolyan ebédet, vágják le hajad, dolgozik neked óránként egy ügyvéd, vagy mennyi a lakbér! Többszörös különbséget tapasztalhatsz, lévén ezeket a szolgáltatásokat csak helyben lehet nyújtani, nem lehet azokat szállítani, kiszervezni, távolról biztosítani, így nincs árkiegyenlítődés. Az árak a helyi keresleti és kereseti viszonyokhoz igazodnak. Persze van olyan szolgáltatás, amit lehet határon átnyúlóan is nyújtani, így van kiegyenlítő hatás is, mint az Indiába kiszervezett ügyfélszolgálatok, és back office tevékenységek, vagy a Nyugat-Európából Magyarországra irányuló fogászati turizmus, de a szolgáltatások legnagyobb része mégis csak a helyi lakosság jövedelmi helyzetéhez van árazva. Nagyrészt azért is így van, mert a szolgáltatások költségszerkezetében meghatározó elem a bérköltség. Magas bérű országokban drága a szolgáltatás.
Lévén, hogy a szolgáltatások anyaghányada jellemzően igen alacsony, az adott szolgáltatásért elkért ár legnagyobb része statisztikai szempontból hozzáadott értéknek minősül és megjelenik a GDP-ben. A fodrász, ha 4-5-ször drágábban csinálja ugyanazt a hajvágást Németországban, mint Magyarországon és ugyanannyi idő alatt végez vele, akkor a statisztikában kimutatva 4-5-ször akkora GDP-t termel munkaóránként, mint a magyar fodrász. Szó sincs arról, hogy a német fodrász jobban dolgozik, többet dolgozik, vagy a szó hétköznapi értelmében hatékonyabban dolgozik. Mindössze annyiról van szó, hogy ott a bérek és a szolgáltatások ára ennyivel magasabb.
Márpedig a szolgáltatások adják a fejlett országok GDP-jének messze legnagyobb részét. Azaz a fenti hatás meghatározó a GDP szempontjából.
Ha egy kicsit makroökonómiásabb megfogalmazást szeretnél, akkor a kifizetett bérek definíciószerűen részét képezik a hozzáadott érték statisztikának, azaz az ország GDP-jének. Ha egy munkaórára többszörös bért fizetnek valahol, akkor az egy munkaórára jutó GDP is magasabb lesz.

Az a termelékenységi mutató, amit az OECD használ és amire te is hivatkozol, a GDP/munkaóra a fentieknek miatt valós közgazdasági értelemmel csak eléggé korlátozottan bír. Akik a közgazdaságtan tankönyvet kritika nélkül forgatták, nem néznek a mutató mögé, hogy hogyan számítják azt, mi kerül bele a számlálóba, nevezőbe és mi annak a valós közgazdasági tartalma, hanem csak a mutató nevéből indulnak ki, hajlamosak azt hinni, hogy a bérkülönbségek oka a termelékenység különbsége. Ez a helyzet veled is. De a valóság inkább az, hogy a termelékenységi mutatóban látható eltérés a bérkülönbségek következménye. Jobbára azért magasabb a kimutatott termelékenység, mert magasabb az egy munkaórára jutó bér és ezt érvényesítik az árakban is. Gyakorlatilag az erre hivatkozók a magasabb béreket magukkal a magasabb bérekkel próbálják megmagyarázni, csak ezt becsomagolják egy ilyen termelékenységi mutatóba.

Ha már OECD statisztikára hivatkoztál, akkor engedd meg hogy idézzem az OECD ténylegesen ledolgozott, e munkavállalóra jutó évi munkaórák számára vonatkozó statisztikáját: 2015-ben Magyarország 1749, Ausztria 1625, USA 1790, Anglia 1674, Franciaország 1482, Németország 1371, OECD átlag 1766. Jól látható, hogy a németek, vagy a franciák úgy élnek messze jobban, hogy ezért kevesebbet dolgoznak. Azt a kevesebbet pedig nem jobban, keményebben, hatékonyabban, hanem egyszerűen csak sokkal magasabb bérért dolgozzák. Egyébként a ledolgozott munkaórák számában most az amerikaiak által lenézett Mexikó vezet évi 2246 órával.

Mielőtt magadat szakembernek és mindenki mást, aki szól neked, hogy rossz nyomon jársz, amatőrnek minősítesz, nem ártana egy kicsit a Szent Grálként kezelt mutató mögé is nézni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
Akkor engedd meg, hogy én mint szakember (már amennyiben elfogadod, hogy egy közgazdász, akinek pénzügyi elemzés a munkája szakember e téren) elmagyarázzam neked, amit a többiek is próbáltak.

A magyar GDP 65 %-át a szolgáltató szektor adja. Ausztriában ez az arány 69 %, a németeknél 71 %, a briteknél 78 %, az USA-ban és a franciáknál 80 %. Míg a boltban megvehető árukra többé-kevésbé igaz, hogy a szállíthatóságuk miatt óriási különbség nincs az árakban a Lajtán innen és túl. Szárazelemet, mosóport és sajtot hasonló áron kapsz. Addig a szolgáltatások árszínvonala nagyban eltér. Menj át a Lajtán és próbáld ki, hogy mennyivel drágábban kapsz ugyanolyan ebédet, vágják le hajad, dolgozik neked óránként egy ügyvéd, vagy mennyi a lakbér! Többszörös különbséget tapasztalhatsz, lévén ezeket a szolgáltatásokat csak helyben lehet nyújtani, nem lehet azokat szállítani, kiszervezni, távolról biztosítani, így nincs árkiegyenlítődés. Az árak a helyi keresleti és kereseti viszonyokhoz igazodnak. Persze van olyan szolgáltatás, amit lehet határon átnyúlóan is nyújtani, így van kiegyenlítő hatás is, mint az Indiába kiszervezett ügyfélszolgálatok, és back office tevékenységek, vagy a Nyugat-Európából Magyarországra irányuló fogászati turizmus, de a szolgáltatások legnagyobb része mégis csak a helyi lakosság jövedelmi helyzetéhez van árazva. Nagyrészt azért is így van, mert a szolgáltatások költségszerkezetében meghatározó elem a bérköltség. Magas bérű országokban drága a szolgáltatás.
Lévén, hogy a szolgáltatások anyaghányada jellemzően igen alacsony, az adott szolgáltatásért elkért ár legnagyobb része statisztikai szempontból hozzáadott értéknek minősül és megjelenik a GDP-ben. A fodrász, ha 4-5-ször drágábban csinálja ugyanazt a hajvágást Németországban, mint Magyarországon és ugyanannyi idő alatt végez vele, akkor a statisztikában kimutatva 4-5-ször akkora GDP-t termel munkaóránként, mint a magyar fodrász. Szó sincs arról, hogy a német fodrász jobban dolgozik, többet dolgozik, vagy a szó hétköznapi értelmében hatékonyabban dolgozik. Mindössze annyiról van szó, hogy ott a bérek és a szolgáltatások ára ennyivel magasabb.
Márpedig a szolgáltatások adják a fejlett országok GDP-jének messze legnagyobb részét. Azaz a fenti hatás meghatározó a GDP szempontjából.
Ha egy kicsit makroökonómiásabb megfogalmazást szeretnél, akkor a kifizetett bérek definíciószerűen részét képezik a hozzáadott érték statisztikának, azaz az ország GDP-jének. Ha egy munkaórára többszörös bért fizetnek valahol, akkor az egy munkaórára jutó GDP is magasabb lesz.

Az a termelékenységi mutató, amit az OECD használ és amire te is hivatkozol, a GDP/munkaóra a fentieknek miatt valós közgazdasági értelemmel csak eléggé korlátozottan bír. Akik a közgazdaságtan tankönyvet kritika nélkül forgatták, nem néznek a mutató mögé, hogy hogyan számítják azt, mi kerül bele a számlálóba, nevezőbe és mi annak a valós közgazdasági tartalma, hanem csak a mutató nevéből indulnak ki, hajlamosak azt hinni, hogy a bérkülönbségek oka a termelékenység különbsége. Ez a helyzet veled is. De a valóság inkább az, hogy a termelékenységi mutatóban látható eltérés a bérkülönbségek következménye. Jobbára azért magasabb a kimutatott termelékenység, mert magasabb az egy munkaórára jutó bér és ezt érvényesítik az árakban is. Gyakorlatilag az erre hivatkozók a magasabb béreket magukkal a magasabb bérekkel próbálják megmagyarázni, csak ezt becsomagolják egy ilyen termelékenységi mutatóba.

Ha már OECD statisztikára hivatkoztál, akkor engedd meg hogy idézzem az OECD ténylegesen ledolgozott, e munkavállalóra jutó évi munkaórák számára vonatkozó statisztikáját: 2015-ben Magyarország 1749, Ausztria 1625, USA 1790, Anglia 1674, Franciaország 1482, Németország 1371, OECD átlag 1766. Jól látható, hogy a németek, vagy a franciák úgy élnek messze jobban, hogy ezért kevesebbet dolgoznak. Azt a kevesebbet pedig nem jobban, keményebben, hatékonyabban, hanem egyszerűen csak sokkal magasabb bérért dolgozzák. Egyébként a ledolgozott munkaórák számában most az amerikaiak által lenézett Mexikó vezet évi 2246 órával.

Mielőtt magadat szakembernek és mindenki mást, aki szól neked, hogy rossz nyomon jársz, amatőrnek minősítesz, nem ártana egy kicsit a Szent Grálként kezelt mutató mögé is nézni.

Erről van szó!:)
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 764
113
Köszönet, hogy a témàt hosszabban kifejtetted. Egyrészt igazad van, màsrészt nem, szerintem. Senkit nem neveztem amatörnek.Feltünhetett volna a smiley a mondat vegén.:)
Aki azt àllitja, hogy hazànk( makró szinten) a termelékenység terén nincs jelentősen lemaradva , az âmitja magàt. De az is, aki kiment nyugatra és azt állitja, hogy itthon is ugyanolyan keményen dolgozott, mint kint. ( Pincèr, benzinkutas, vizvezetékszerelő, markolókezelő, nővèr, de orvos is...)
Évtizedekig dolgoztam nyugaton és Magyarorszàgon is és nem mint markolókezelő...:) Van elèg pontos tapasztalatom arról, hogy milyen a "munkaerkölcs" ès a hatékonysàg mindkét helyen (persze àltalanositva). Mellesleg én ezen a tèren jelentős fejlődèst làtok itthon ( megint àlltalànositva) az utolsó években.( ès nem a multikról beszélek).
1. Nem mondtam, hogy a bèrkülönbség oka KIZÀRóLAG a termelékenységben lévő különbseg. De EGYIKE az okoknak orszàgos szinten, amit nem lehet figyelmen kivül hagyni. Ilyen szempontból mindegy, milyen módszerrel szàmolok.
2.Az OECD adatait ( amelyek olyanok, amilyenek, jobb nem igen van. Lehet nézni a ppp-t figyelembe vévő adatokat is.) azert hoztam fel, hogy kicsit ràiranyitsam a figyelmet arra, hogy túlzàsnak tartom a " halàlra dolgozzuk magunkat, mégsem fizetnek meg...). Ezt én a legkàrtekonyabb mitosznak tartom, mert sajnos sajàt tapasztalatom alapjàn többnyire nem felel meg a valósàgnak ( kissebb részben igen). A sajàt hianyossàgainkat ugy allitják be, mintha azok valamilyen külsó okra lennenek visszavezethetőek, nem pedig sajàt magunkra. Sehol ( Ausztria, Németorszàg, Hollandia, Belgium, UK...) nem tapasztaltam ezt a " keményen dolgozok" mentalitàst. Ezekben az orszàgokban az emberek, tapasztalatom szerint, csak egyszerűen " dolgoznak". Nyolctól ötig. Mellekesen, elhagytad, hogy a közismerten " lusta" görögök 2026 óràt dolgoznak évente, tehàt jóval többet, mint mi " szorgalmas" magyarok. A ledolgozott óràk szàma mégsem lehet az az àtütő èrv....:)
Nem akarok meggyőzni senkit, mindenki üdvözöljön a sajàt kedve szerint.De a kulcs a boldogabb, eredményesebb jövő felé szerintem csak a sajât kezünkben van, nem màséban.És oda az út keserves.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
Köszönet, hogy a témàt hosszabban kifejtetted. Egyrészt igazad van, màsrészt nem, szerintem. Senkit nem neveztem amatörnek.Feltünhetett volna a smiley a mondat vegén.:)
Aki azt àllitja, hogy hazànk( makró szinten) a termelékenység terén nincs jelentősen lemaradva , az âmitja magàt. De az is, aki kiment nyugatra és azt állitja, hogy itthon is ugyanolyan keményen dolgozott, mint kint. ( Pincèr, benzinkutas, vizvezetékszerelő, markolókezelő, nővèr, de orvos is...)
Évtizedekig dolgoztam nyugaton és Magyarorszàgon is és nem mint markolókezelő...:) Van elèg pontos tapasztalatom arról, hogy milyen a "munkaerkölcs" ès a hatékonysàg mindkét helyen (persze àltalanositva). Mellesleg én ezen a tèren jelentős fejlődèst làtok itthon ( megint àlltalànositva) az utolsó években.( ès nem a multikról beszélek).
1. Nem mondtam, hogy a bèrkülönbség oka KIZÀRóLAG a termelékenységben lévő különbseg. De EGYIKE az okoknak orszàgos szinten, amit nem lehet figyelmen kivül hagyni. Ilyen szempontból mindegy, milyen módszerrel szàmolok.
2.Az OECD adatait ( amelyek olyanok, amilyenek, jobb nem igen van. Lehet nézni a ppp-t figyelembe vévő adatokat is.) azert hoztam fel, hogy kicsit ràiranyitsam a figyelmet arra, hogy túlzàsnak tartom a " halàlra dolgozzuk magunkat, mégsem fizetnek meg...). Ezt én a legkàrtekonyabb mitosznak tartom, mert sajnos sajàt tapasztalatom alapjàn többnyire nem felel meg a valósàgnak ( kissebb részben igen). A sajàt hianyossàgainkat ugy allitják be, mintha azok valamilyen külsó okra lennenek visszavezethetőek, nem pedig sajàt magunkra. Sehol ( Ausztria, Németorszàg, Hollandia, Belgium, UK...) nem tapasztaltam ezt a " keményen dolgozok" mentalitàst. Ezekben az orszàgokban az emberek, tapasztalatom szerint, csak egyszerűen " dolgoznak". Nyolctól ötig. Mellekesen, elhagytad, hogy a közismerten " lusta" görögök 2026 óràt dolgoznak évente, tehàt jóval többet, mint mi " szorgalmas" magyarok. A ledolgozott óràk szàma mégsem lehet az az àtütő èrv....:)
Nem akarok meggyőzni senkit, mindenki üdvözöljön a sajàt kedve szerint.De a kulcs a boldogabb, eredményesebb jövő felé szerintem csak a sajât kezünkben van, nem màséban.És oda az út keserves.

Senki nem írta azt, hogy a magyar béreket azonnal osztrák szintre kell emelni, csak azt, hogy a gazdaságnak ki kellene bírnia akár egy azonnali 25-30%-os béremelést.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 318
55 717
113
Köszönet, hogy a témàt hosszabban kifejtetted. Egyrészt igazad van, màsrészt nem, szerintem. Senkit nem neveztem amatörnek.Feltünhetett volna a smiley a mondat vegén.:)
Aki azt àllitja, hogy hazànk( makró szinten) a termelékenység terén nincs jelentősen lemaradva , az âmitja magàt. De az is, aki kiment nyugatra és azt állitja, hogy itthon is ugyanolyan keményen dolgozott, mint kint. ( Pincèr, benzinkutas, vizvezetékszerelő, markolókezelő, nővèr, de orvos is...)
Évtizedekig dolgoztam nyugaton és Magyarorszàgon is és nem mint markolókezelő...:) Van elèg pontos tapasztalatom arról, hogy milyen a "munkaerkölcs" ès a hatékonysàg mindkét helyen (persze àltalanositva). Mellesleg én ezen a tèren jelentős fejlődèst làtok itthon ( megint àlltalànositva) az utolsó években.( ès nem a multikról beszélek).
1. Nem mondtam, hogy a bèrkülönbség oka KIZÀRóLAG a termelékenységben lévő különbseg. De EGYIKE az okoknak orszàgos szinten, amit nem lehet figyelmen kivül hagyni. Ilyen szempontból mindegy, milyen módszerrel szàmolok.
2.Az OECD adatait ( amelyek olyanok, amilyenek, jobb nem igen van. Lehet nézni a ppp-t figyelembe vévő adatokat is.) azert hoztam fel, hogy kicsit ràiranyitsam a figyelmet arra, hogy túlzàsnak tartom a " halàlra dolgozzuk magunkat, mégsem fizetnek meg...). Ezt én a legkàrtekonyabb mitosznak tartom, mert sajnos sajàt tapasztalatom alapjàn többnyire nem felel meg a valósàgnak ( kissebb részben igen). A sajàt hianyossàgainkat ugy allitják be, mintha azok valamilyen külsó okra lennenek visszavezethetőek, nem pedig sajàt magunkra. Sehol ( Ausztria, Németorszàg, Hollandia, Belgium, UK...) nem tapasztaltam ezt a " keményen dolgozok" mentalitàst. Ezekben az orszàgokban az emberek, tapasztalatom szerint, csak egyszerűen " dolgoznak". Nyolctól ötig. Mellekesen, elhagytad, hogy a közismerten " lusta" görögök 2026 óràt dolgoznak évente, tehàt jóval többet, mint mi " szorgalmas" magyarok. A ledolgozott óràk szàma mégsem lehet az az àtütő èrv....:)
Nem akarok meggyőzni senkit, mindenki üdvözöljön a sajàt kedve szerint.De a kulcs a boldogabb, eredményesebb jövő felé szerintem csak a sajât kezünkben van, nem màséban.És oda az út keserves.


Hát akkor nem értünk egyet.
1 évet dolgoztam az államokban,majdnem annyit angliában,ír csapattal,és bő 10 éve itt írországban,felelősségem teljes tudatában állítom,hogy az említett országok dolgozói,lényegesen rosszabbul végzi ua a munkát,amit mi otthon,vagy jómagan itt,félelmetesen 2balkezesek,lusták,motiválatlanok,képtelenek folyamatában látni,szervezni a termelést,pont lesz@rják az egészet,csak annyit dolgoznak,amennyit nagyon muszáj.
Nem mellesleg komoly kihívásokkal küzdenek pl az alapvetö higiéniával,szenvedély betegségekkel,beszédkészséggel,kézügyességgel,stb.
A személyes véleményem erről a nevetséges méretű béremelésről,ill az egész kelet-nyugat bérről,hogy pont annyi indoka van az ottani jólétnek,mint az itteni córesznek:semmi.
Nettó s z @ o p a tá s az egész kettősség,semmi több.
Pont annyi meló lenne a mi jegybankunknak is engedni,hogy annyi zsét bocsáthasson ki,mint a lajtán túl,azt kész,hagyjuk már.
Mindkét európai háború után poénra felnyonták ny európát pénzzel,keletet meg nem.
Pont.
Akármekkora volt a szembenállás,azért az elvtik csak felvettek $ milliárdokat,a nyugati elvtik meg adtak,azóta vissza fizettük a 10szeresét,és még 20x annyi van....
Erre itt szakértjük,hogy lehetne e évi 2.5% helyett 3.5-öt növekedni,vagy lehetne e a 140 000ft fizetéseket 10 000ft-al megemelni.
Dörzsizzük már ki a port a szemecskénkből,mert a villanyoszlop nem fog félreugrani,ahogy boldog révületben sétálunk a "nyugati civilizáció" meg az "európai értékek" irányába.
Ilyen hátránnyal mit akarunk?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 764
113
Papajoe:
Unalmas lenne, ha mindenben egyetèrtenènk...:)
Különböző emberek, különböző meglàtàsok. Ez a szép az életben
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
A volt munkahelyemen nagyszámú dolgozó volt egy katólikus többségű telepűlésről. Egyfolytában ilyen ünnep, olyan búcsú, ennek a napja, annak a nemtudommije, csak kapkodtam a fejem és nem tudtam lépést tartani vele. Mondtam is, hogy át kell keresztelkedjek és fel kell vegyek még legalább 1-2 vallást, egyik mindenképp a muzulmán lenne a ramadan miatt. Ha jól beosztom egész évben szabadságon leszek, csak épp legyen munkaadó aki tolerálja.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
A volt munkahelyemen nagyszámú dolgozó volt egy katólikus többségű telepűlésről. Egyfolytában ilyen ünnep, olyan búcsú, ennek a napja, annak a nemtudommije, csak kapkodtam a fejem és nem tudtam lépést tartani vele. Mondtam is, hogy át kell keresztelkedjek és fel kell vegyek még legalább 1-2 vallást, egyik mindenképp a muzulmán lenne a ramadan miatt. Ha jól beosztom egész évben szabadságon leszek, csak épp legyen munkaadó aki tolerálja.


Egy csomó nyugati országban jóval több állami szabadnap van, mint nálunk. az osztrákoknál pl. majdnem az összes nagyobb katolikus ünnep. Lemásolhatnánk.

Igen. Egyetértünk.
Persze erre a forint azonnal gyengülne ( remelem csak) egy kicsit....

Én meg remélem, nem csak egy kicsit.

A forintgyengülése ugyanis valamelyest ellensúlyozná a béremelések miatti versenyképesség csökkentést és a megnövekedett fogyasztást nem terelné annyira az importtermékek és szolgáltatások felé.


A probléma az, hogy egy csomó dolgot az ő kérésük/lobbijuk menték ***t szét a jelenlegi kormány. Közoktatás, szakképzés, munkavállalói jogok, stb.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
Pofonegyszerű dolog jelenthetne megoldást a kínzó munkaerőhiányra

Az egyre kínzóbb munkaerőhiány kezelésére létezik egy pofonegyszerű megoldás, emelni kell a dolgozók bérét - véli a Portfolio és a Magyar Gépjárműipari Egyesület (MAGE) által közösen megrendezett Járműipar 2016 ősz konferenciájának hallgatósága. A közönség válaszaiból az is kiderült, hogy Magyarország versenyképessége múlhat azon, hogy a jövőben rendelkezésre áll-e a megfelelő mennyiségű és minőségű munkaerő vagy nem.


http://www.portfolio.hu/vallalatok/...goldast_a_kinzo_munkaerohianyra.2.239106.html
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
Status
Not open for further replies.