[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 718
113
Látom nem érted még mindig a lényeget. Két helyre fizettél két féle járulékot. Az egyik ment azonnali folyósításra, a másik a MNYP-re. A MNYP megszűnt, de ehhez képest ugyanannyit vonnak le úgy, hogy most már törvényi kötelezettség sincs arra, hogy arra költség, amit beszednek. Ha az MNYP-s részt megkapom és én gazdálkodom vele, akkor egy szavam sem lenne. Csak kurvára nem ez van...
Az örökölhetőség az már csak hab a tortán...

Kicsit zavaró, hogy lassan divat szellemi hadirokkantnak lenni a HTKA-n, meg úgy nagy átlagban. Ilyenkor érzem azt, hogy egy kevés értelmes kemény magot leszámítva egy csapat idiótának írom én a HT összefoglalót vagy bármit. Minek? Azért, hogy semmit se fogjatok fel belőle...? :confused:


Az én szerény ismereteim szerint a legnagyobb gond az volt a magán nyp-vel,hogy abból állt,hogy a T. járulékfizető befizette a járulékát(egy zárójelet az is megér,hogy ezt sem választhatta,hanem eszi,nem eszi módban vezették be horn elvtársék),majd a magán nyp-k kemény munkával berakták a bankba,mert akkora volt az alapkamat,hogy felesleges volt/lett volna bármit csinálni vele,kockázat mentesen csengetett az MNB,a közösből.Talán ez miatt(is) lehetett a magán nyp-k működése kiugróan magas,ami-szerintem-méltán szúrta a szemét mindenkinek,hiszen mi fizettük,a közösből.Vagyis csak magánnak hívták,de a közösből lett fizetve(mint megannyi ide települt magán cég,ami állami feladatot lát el)
Nem vagyok biztos benn,de mintha most is lenne lehetőség magán nyp-be fizetni.
Az én,és a nejem megtakarítása is éppen úgy járt,mint a tied,szóval szolidaritást vállalunk veled.

macioleles.jpg
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
Az ő kommunistájuk jó kommunista.

Áder János, Magyarország köztársaság elnöke – a belügyminiszter előterjesztésére – kimagasló szolgálati tevékenysége elismeréséül nemzeti ünnepünk, október 23-a, az 1956. évi forradalom és szabadságharc kezdetének 60., valamint a köztársaság kikiáltásának 27. évfordulója alkalmából előléptette rendőr altábornaggyá Tasnádi László r. vezérőrnagy urat, a Belügyminisztérium rendészeti államtitkárát

http://mandiner.hu/cikk/20161023_ad...iii_ii_es_tasnadit_a_nemzeti_unnep_alkalmabol
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 718
113
Akkor engedd meg, hogy én mint szakember (már amennyiben elfogadod, hogy egy közgazdász, akinek pénzügyi elemzés a munkája szakember e téren) elmagyarázzam neked, amit a többiek is próbáltak.


Ha már OECD statisztikára hivatkoztál, akkor engedd meg hogy idézzem az OECD ténylegesen ledolgozott, e munkavállalóra jutó évi munkaórák számára vonatkozó statisztikáját: 2015-ben Magyarország 1749, Ausztria 1625, USA 1790, Anglia 1674, Franciaország 1482, Németország 1371, OECD átlag 1766. Jól látható, hogy a németek, vagy a franciák úgy élnek messze jobban, hogy ezért kevesebbet dolgoznak. Azt a kevesebbet pedig nem jobban, keményebben, hatékonyabban, hanem egyszerűen csak sokkal magasabb bérért dolgozzák. Egyébként a ledolgozott munkaórák számában most az amerikaiak által lenézett Mexikó vezet évi 2246 órával.

Mielőtt magadat szakembernek és mindenki mást, aki szól neked, hogy rossz nyomon jársz, amatőrnek minősítesz, nem ártana egy kicsit a Szent Grálként kezelt mutató mögé is nézni.


Annyi tennék még hozzá,így utólag,a ledolgozott órákhoz,hogy otthon max 40 órára voltam mindig bejelentve,és 60-80-at is dolgoztam,itt 39-re vagyok bejelentve,és 50-et dolgozom,viszont az itteni adóteher,és járulék a (hivatalos)nettó fizum 6.2%-a.
 
M

molnibalage

Guest
Az én szerény ismereteim szerint a legnagyobb gond az volt a magán nyp-vel,hogy abból állt,hogy a T. járulékfizető befizette a járulékát(egy zárójelet az is megér,hogy ezt sem választhatta,hanem eszi,nem eszi módban vezették be horn elvtársék),majd a magán nyp-k kemény munkával berakták a bankba,mert akkora volt az alapkamat,hogy felesleges volt/lett volna bármit csinálni vele,kockázat mentesen csengetett az MNB,a közösből.Talán ez miatt(is) lehetett a magán nyp-k működése kiugróan magas,ami-szerintem-méltán szúrta a szemét mindenkinek,hiszen mi fizettük,a közösből.Vagyis csak magánnak hívták,de a közösből lett fizetve(mint megannyi ide települt magán cég,ami állami feladatot lát el)
Nem vagyok biztos benn,de mintha most is lenne lehetőség magán nyp-be fizetni.
Az én,és a nejem megtakarítása is éppen úgy járt,mint a tied,szóval szolidaritást vállalunk veled.

macioleles.jpg
Persze, most is van MNYP, de miből fizetssen be oda az ember? Mert ahogy fent írtam arról van szó, hogy a KMNYP-t megszűntették, de az oda folyosított összeget nem kapom meg, továbbra is megy a közösben. Tehát a jövőbe befektetést lenyúlták, az oda betetett alappal együtt...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 718
113
Persze, most is van MNYP, de miből fizetssen be oda az ember? Mert ahogy fent írtam arról van szó, hogy a KMNYP-t megszűntették, de az oda folyosított összeget nem kapom meg, továbbra is megy a közösben. Tehát a jövőbe befektetést lenyúlták, az oda betetett alappal együtt...


Igen,nálam is lekerültek ezért a téli napfordulókor üdvözlendők listájáról,de sebaj,olyanok vagyunk,mint a cipőtalp,mindent túlélünk.;)
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
2006 után kezdtem kicsit és 2011 után nagyon érezni azt, hogy ez az ország soha nem lesz annyira élhető hely, mint amennyire lehetne...

A szellem a palackból a 2002-es választások után jött ki, mikor nem nyugodtak bele a vereségbe egyesek és az utcára vitték a politikát. Addig egész nyugis volt a helyzet.
 
M

molnibalage

Guest
A szellem a palackból a 2002-es választások után jött ki, mikor nem nyugodtak bele a vereségbe egyesek és az utcára vitték a politikát. Addig egész nyugis volt a helyzet.
Ez az utcára vitték a politikát elég bicskanyitogató. Tudod a Lajtán túl rendszeresen vannak érdekvédelmi tüntetések. A poltika régen az utcán zajlott. Tudod Rómában a fórum és egyebek...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and tarzaan

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
A szellem a palackból a 2002-es választások után jött ki, mikor nem nyugodtak bele a vereségbe egyesek és az utcára vitték a politikát. Addig egész nyugis volt a helyzet.

Szelektív a memóriád.

91992. A szocik előhúzták a szociális demagógiát a palackból, amivel meg is nyerték a 94-es választást.

De mondhatjuk az szdsz-t is. Alig pár hónappal a rendszerváltás után már megy a fasisztázás meg a taxisblokád.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Ez az utcára vitték a politikát elég bicskanyitogató. Tudod a Lajtán túl rendszeresen vannak érdekvédelmi tüntetések. A poltika régen az utcán zajlott. Tudod Rómában a fórum és egyebek...

Jól mondod: Érdekvédelmi tüntetések!
Amiről én beszélek, az a "gyertek az utcára, mert nem fogadjuk el a választási eredményeket" típusú felforgató jellegű tüntetések (vagy csak tömeges balhézás politikai alapon)
A taxisblokád sem ilyen okokból történt tudtommal.
 
M

molnibalage

Guest
Jól mondod: Érdekvédelmi tüntetések!
Amiről én beszélek, az a "gyertek az utcára, mert nem fogadjuk el a választási eredményeket" típusú felforgató jellegű tüntetések (vagy csak tömeges balhézás politikai alapon)
A taxisblokád sem ilyen okokból történt tudtommal.
Ha bejelentette a tüntetés, akkor bármiért lehet.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
Úgy tűnik, valakik a fidesz lakájsajtó/média környékén előre megrendeltek egy provokációt a Jobbik nagygyűlésre, ami nem sikerült, viszont a megerősítést meg sem várva idejekorán leközölték a hírt.


Vona Gábor FB:

Vona Gábor
1 órája ·

A Fidesz médiája ma eljutott a mélypontra

A mai megemlékezésünk 16.00-kor kezdődött a Corvin közben. A rendezvény
elején harminc-negyven provokátor érkezett a helyszínre, nyilvánvalóan a
balhé szándékával. A rendezői csapatunk és a rendőrség fél órát
alkudozott velük, mire végül fél 5 tájban elmentek, anélkül, hogy bármi
rendzavarás történt volna. Ez idáig nem igazán izgalmas történet. De!

A 888 oldalára felkerült egy cikk 5 óra körül, hogy lökdösődés,
cigányozás, zsidózás volt a Jobbik rendezvényén, engem pedig
kifütyültek. Aztán az Origo ezt átvette. A baj csak az, hogy nem történt
semmi ilyen. Ebből pedig mi következik? A kormányközeli hírportálok
tudtak arról, hogy valakik balhézni akarnak, előre megírták a cikket, a
beszédem kezdetének pillanatában fel is rakták a hírt, de azt
elfelejtették megkérdezni, hogy meg is történt-e maga a rendzavarás.
Bizonyára ki volt kapcsolva a kontaktszemély... Vagyis kitaláltak egy
aljas akciót, megkerestek hozzá 30-40 provokátort, betáraztak egy
lejárató cikket, azt kirakták, csak a baj az, hogy amit írtak, az
egyszerűen nem történt meg. Mennyire szánalmas ez a Fidesz! Mindezt
október 23-án? A 60. évfordulón? Komolyan nem találom a szavakat! Ez a
tomboló orbánizmus.

Közben a 888 tompitották a cikket, érezték,
hogy öngólt rúgtak, az Origo pedig nem tud frissíteni a részletekről,
ahogy ígérte, mert nincs mit. Hát, gyerekek, ez most nagyon ciki! Volt,
akit kifütyültek, de az nem én voltam. Volt, ahol rendzavarás volt, de
az nem nálunk történt.

G. Fodor Gábor az egykori eminens kutató
ilyen aljamunkát végez a 888 élén? Igen. A polgári Magyarország itt
tényleg csak egy kommunikációs termék. Gábor, Gábor, mit szólna ehhez
Voegelin, ha most látna?
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 022
87 773
113
A szellem a palackból a 2002-es választások után jött ki, mikor nem nyugodtak bele a vereségbe egyesek és az utcára vitték a politikát. Addig egész nyugis volt a helyzet.

Talán azért, mert csaltak, nem? Bár a Fideszre van tolva, de a nagyeszű Ron Werberhez fűződik a balhé és a piszkos kampány. De ugye azt hitték a szocik, hogy csak ők rugdoshatnak másokat, aztán mégsem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
Talán azért, mert csaltak, nem? Bár a Fideszre van tolva, de a nagyeszű Ron Werberhez fűződik a balhé és a piszkos kampány. De ugye azt hitték a szocik, hogy csak ők rugdoshatnak másokat, aztán mégsem.

Ez igaz, de aztán a fidesz jól átvette (c kategóriás választók szervezett szállítása)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
Túl sok kedvezményt kapnak a multik Magyarországon

http://mno.hu/gazdasag/tul-sok-kedvezmenyt-kapnak-a-multik-magyarorszagon-1367953


A minap a Passauer Neue Pressének nyilatkozva Orbán Viktor egyebek között arról beszélt „ha Magyarországnak azt vetik a szemére, hogy csak pénzt fogadunk el az EU-tól, akkor ez sérti az önbecsülésünket, mivel ez csak az érem egyik oldala”. Az EU régi, gazdag tagállamai „nagyon sok pénzt keresnek Magyarországon és a magyarokon”, és a kohéziós alapok támogatásai csak részben ellensúlyozzák, hogy „a többi EU-ország hatalmas tőkéje legázol bennünket”.

Róna Péter közgazdász ennek kapcsán arról beszélt lapunknak, hogy éppen a multinacionális cégeknek adott állami támogatások erősíthetik a miniszterelnök által bírált folyamatot. A szakértő az OECD jelentésére hivatkozva elmondta, hazánkban 45 százalékkal magasabb a multinacionális cégeknek juttatott állami pénz, mint a másik három visegrádi ország átlaga. Ráadásul Róna Péter szerint e juttatások felhasználásának nyomon követése sem biztosított, így nem tudni, mire költik a kiválasztott multik. Az Oxfordi Egyetem oktatója arra is felhívta a figyelmet, hogy ezek a hatalmas összegű támogatások is hozzájárulnak a bérek alacsonyan tartásához.

– Ezenkívül az is hozzájárul az uniós és a regionális államokhoz képest lemaradó hazai keresetekhez, hogy az állam feltűnően sokat központosít a nemzeti jövedelemből. Ezen is sürgősen változtatni kellene – tette hozzá.

A magyarországi bérek nagyságát az is befolyásolja, hogy – éppen a betelepülő multik termelési szerkezete miatt – a tőke részesedése nagyobb a nemzeti jövedelemből, mint az Európai Unió átlaga, és így logikusan kevesebb jut a munkára. Végül az is jelentős probléma, hogy a bértábla alsó részein lévő rétegek keresete olyan alacsony, hogy abból nem tudják fogyasztásukkal a belső keresletet kellő mértékben növelni, aminek hatása érezhetően hiányzik a gazdasági növekedésből.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 022
87 773
113
Ezt a hazug disznót:

http://mno.hu/belfold/vona-a-mi-oldalunkon-van-az-igazsag-1367919

"Az emberek 98 százaléka azonban minden betelepítésre nemet mond, a kötvényeken keresztül történőre is."

Ellenben a népszavazási kérdés:

„Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?”

Hol is van az a 98% ami minden betelepítésre nemet mond?
 
Status
Not open for further replies.