[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Ex pécsiként meg kell hogy védjem a várost! Szerintem egy igen élhető kis város, európai szinten is szép belvárossal. Igaz nem nagy, de ha akarod 40-45 perc alatt bejárható. A másik része a "Kertváros". Ott igazán nics más mint panel és régi családiház. De ők is inkább a belvárosba járnak ha szórakozni akarnak. 5 éve költöztem ki innen Angliába, de azóta is csak jó dolgokat látok ha haza jövök. Összeségében szerintem szép város. A tömegközlekedés pedig javulóban van. Ami kicsit nehézkes az a parkolás a belvárosban, de mint mondtam, kis sétával minden hova eljuthatsz. Ja és "Csak a munkás!" :);)
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 694
113
Blogen

Hát én nem éreztem azt a nagy meghalást. Bár lehet azért mert én a BP-i, meg a helyi dugókhoz vagyok szokva. Ne tud meg mi megy itt Szigetszentmiklós fele reggel 6 és 9 között. Nagyon tudnánk mi itt helyben örülni egy olyan "szűk keresztmetszetnek", mint Pécsen a 2X2 sáv. Nekünk sajnos a gyártelepi HÉV átjáró jutott, meg 2 sávos utak, a Pécsinél komolyabb forgalomra. Ebből is látszik, hogy minden relatív :)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 451
11 450
113
"...az ország legszegényebb 10 százaléka évente nettó 334 ezer forintból él (havi 27 ezer 800 forintból), míg a felső tizede ennek a sokszorosából, 2 millió 743 ezer forintból, ez több mint havi 228 ezer forintot jelent..."

Én azt gondoltam, hogy a felső tíz százalékba ennek úgy a kétszerese kell:eek:.
Hát az én szememben ez elég karcsú már úgy nemzetközileg tippelve.
/Amúgy nyugodtság van: Engem ez a felső összeg messze nem érint :(/

http://www.penzcentrum.hu/karrier/s...edium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 888
56 720
113
"...az ország legszegényebb 10 százaléka évente nettó 334 ezer forintból él (havi 27 ezer 800 forintból), míg a felső tizede ennek a sokszorosából, 2 millió 743 ezer forintból, ez több mint havi 228 ezer forintot jelent..."

Én azt gondoltam, hogy a felső tíz százalékba ennek úgy a kétszerese kell:eek:.
Hát az én szememben ez elég karcsú már úgy nemzetközileg tippelve.
/Amúgy nyugodtság van: Engem ez a felső összeg messze nem érint :(/

http://www.penzcentrum.hu/karrier/s...edium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox
Ezt nehezen tudom elhinni. 1/7 aràny a kèt decil között nagyon kicsinek tünik.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 656
9 229
113
"...az ország legszegényebb 10 százaléka évente nettó 334 ezer forintból él (havi 27 ezer 800 forintból), míg a felső tizede ennek a sokszorosából, 2 millió 743 ezer forintból, ez több mint havi 228 ezer forintot jelent..."

Én azt gondoltam, hogy a felső tíz százalékba ennek úgy a kétszerese kell:eek:.
Hát az én szememben ez elég karcsú már úgy nemzetközileg tippelve.
/Amúgy nyugodtság van: Engem ez a felső összeg messze nem érint :(/

http://www.penzcentrum.hu/karrier/s...edium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox

Nem tudom, hogy az adatok pontosak-e, de Magyarországon kifejezetten alacsonyak a társadalmi különbségek. Közvetve, de részben ezért nem fejlődünk megfelelően.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 143
15 776
113
Amit a cikkben a "nyomozás" mikéntjéről leírnak, az elég erős anyag:

http://444.hu/2016/12/15/a-rendorse...eny-a-horvath-andras-altal-feldobott-ugyekben

lustáknak:

"Az összegére nézve legnagyobb a General Electric esete volt. A Kiemelt Ügyek Igazgatósága (KÜIG) nevű NAV-részleg 2011. elején már a GE ellenőrzésének vége felé járt, ami elképesztő, 42 milliárd forintos adóhiányt állapított volna meg. A helyzetet annyira durvának találták az adóellenőrök, hogy előkészítettek egy bűnügyi feljelentést is. A NAV Központi Hivatala (KH) is egyetértett ezzel, ám január végén - és erről H. Zsolt, a KÜIG volt igazgatója tanúvallomást is tett - a GE képviselője egy egyeztetés végén azt állította, hogy "elintézi az ügyet" S. Katalinnal, H. főnökével.

Ezek után a KÜIG érintett munkatársait egyszer csak behívták a Központi Hivatalba, ahol S. Katalin helyettese, R. Melinda közölte velük, hogy az adómegállapítást tartalmazó jegyzőkönyvet felejtsék el, azzal szakmailag nem értenek egyet. Vagyis a NAV-vezetőség leállította az ügyben extrém adócsalást orrontó adóellenőreit, ahogyan azt Horváth is állította. Az ügyet ezek után adómegállapítás nélkül zárták le, a GE ellen már korábban előkészített büntető feljelentést pedig nem küldték el.

A rendőrség viszont arra jutott, hogy ezek kategorikusan nem megítélhető szakmai kérdések, amiben az adóhatóságon belül ment a vita, ezért nem lehet semmiféle visszaélésről beszélni.

A nyomozást lezáró határozatot furcsa érzés olvasni, abból ugyanis az derül ki, hogy a rendőrség egészen bizarr módon nyomozott. Egyszerűen megkérdezték azokat az a NAV-osokat, akik a főnökség nevében leállították a vizsgálatot a GE javára és az adóellenőrök véleményével szembemenve, és ezek - milyen furcsa - nem megvádolták magukat, hanem azt állították, hogy szó sem volt semmiféle leállításról, hanem egyszerű szakmai nézetkülönbség adódott. Vagyis a közvetlen érintettektől megkérdezték, hogy bűnösök-e, majd egyszerűen elfogadták tőlük a nemleges választ. De úgy, hogy magában a lényeget jelentő ügyben, vagyis a GE extrém adónemfizetésének ügyében egyáltalán nem voltak hajlandók érdemben nyomozni.

Mindeközben a jegyzőkönyvből elég világosan kiderül, hogy még a tanúk szerint is lényegében az történt, amit Horváth állított az elejétől: a főnökség a nagy adózóval való egyeztetés után különféle indokokkal leállította az óriási adócsalást szimatoló adóellenőreit."


(...)

"Elképesztő a nyomozók által levont következtetés a Glencore Hungary ügyében. A céget Horváth még NAV-osként, a vizsgálatai alapján utaztatásos áfacsalással gyanúsította meg és későbbi vizsgálatok valóban több milliárd forintos jogosulatlan visszaigénylést találtak. (Közben Horváth jelzései ellenére a vállalkozás folyamatosan, minden hónapban felvehette a törvénysértően visszaigényelt áfát.) Ennek ellenére az történt az egyik, e céget érintő vizsgálat esetében, hogy a jegyzőkönyv hiába marasztalta el a céget, akcióra, vagyis büntetés kiszabására utána nem került sor. Hogy miért? Mert az egyik ügyintéző a statisztika lap megfelelő rovatába olyan számot írt be, ami a "szabj ki büntetést" helyett azt jelentett, hogy "ne csinál semmit". A rendőrség szerint fel sem merülhet, hogy szándékosság történt, hiszen maga az érintett revizot vallotta, hogy véletlenül írt a lapra a jegyzőkönyvvel 180 fokban szembemenő kódszámot.

Ám „a tévesen kitöltött statisztikai lap önmagában nem alkalmas büntetőjogi felelősség megállapítására, célzat hiányában adminisztrációs hibának tekinthető, mely fegyelmi eljárás keretében vizsgálandó.”

A magyar különleges gazdasági nyomozók a világ legjóindulatúbb emberei!"

(...)

Aki az ilyesmit bírja, annak (...) érdemes végigolvasnia a határozatot. Az világlik ki belőle ugyanis, hogy a különleges gazdasági nyomozók elég ijesztő módon dolgozva jutottak következtetésekre: az érdemi ügyeket nem voltak hajlandók vizsgálni, a revizorok befolyásolásával vádolt NAV-vezetést pedig úgy próbálták "lebuktatni", hogy egyszerűen megkérdezték magukat az érintetteket arról, hogy megvádolják-e saját magukat súlyos gazdasági bűncselekményekkel. Majd elfogadták, hogy nagy meglepetésre nem. Emiatt olyan sajátos a dokumentum hangulata, Horváth András lényegi állításait ugyanis gyakorlatilag sehol sem cáfolják, sőt indirekt módon meg is erősítik, csak éppen mindenütt lezárják annyival, hogy teljesen normális ügymenetről vagy szakmai nézetkülönbségről volt szó.
 
  • Tetszik
Reactions: eevil

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 943
87 373
113
Valaki elmegy ebből az országból, de akkor ilyeneket hagy ki:

dunakanyar-1.jpg
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Két videócska.

Itt a tuzséri vendéglátóhely tulajának szerencséje volt, mert a renitensek még féltek a riasztótól. Pár ilyen alkalom után, amikor megtanulják (nem lehet könnyű nekik még egy ilyen egyszerű dolog megtanulása sem, de menni fog azért), hogy nem okoz sérülést, már nem fognak és akkor nagyon nem lennék a helyében.


Ez pedig egy kazincbarcikai iskola mindennapjait tükrözi az egyik lelkes tanuló prezentálásában:

 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Két videócska.

Itt a tuzséri vendéglátóhely tulajának szerencséje volt, mert a renitensek még féltek a riasztótól. Pár ilyen alkalom után, amikor megtanulják (nem lehet könnyű nekik még egy ilyen egyszerű dolog megtanulása sem, de menni fog azért), hogy nem okoz sérülést, már nem fognak és akkor nagyon nem lennék a helyében.


Ez pedig egy kazincbarcikai iskola mindennapjait tükrözi az egyik lelkes tanuló prezentálásában:

Így van, most elmentek, aztán visszatérnek gyújtógatni vagy megölni a tulajdonost. Legközelebb nem biztos elég lesz az az elöltöltős gumilövedékes szar, de ha most rendesen 9mm-el lábonlőtte volna az egyiket úgy, hogy marad még 14-16 lőszere a tárban, akkor jobban nyomatékosíthatta volna, hogy nem érdemes őt támadni meg fenyegetni a saját házában / bárjában és biztosan nem térnek vissza az életére törni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 888
56 720
113
Két videócska.

Itt a tuzséri vendéglátóhely tulajának szerencséje volt, mert a renitensek még féltek a riasztótól. Pár ilyen alkalom után, amikor megtanulják (nem lehet könnyű nekik még egy ilyen egyszerű dolog megtanulása sem, de menni fog azért), hogy nem okoz sérülést, már nem fognak és akkor nagyon nem lennék a helyében.


Ez pedig egy kazincbarcikai iskola mindennapjait tükrözi az egyik lelkes tanuló prezentálásában:

A jövöbeli orvosaink és rakétatudòsaink. Ha legalàbb focizni tudnànak....:)
 
Status
Not open for further replies.