[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@blogen
A zsilip a felszín felett van, ne a mai hosszú menetes rudakkal mozgatott szerkezetekre gondolj, hanem szépen lementek és ketten-hárman elkezdték a sínben tolni a rekesztőlapot (lehet, hogy most új szót alkottam, de kifejező). Simán levegőn volt az egész. Az elkorhadt, leesett, befedődött és összetömörödött.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
@blogen
A zsilip a felszín felett van, ne a mai hosszú menetes rudakkal mozgatott szerkezetekre gondolj, hanem szépen lementek és ketten-hárman elkezdték a sínben tolni a rekesztőlapot (lehet, hogy most új szót alkottam, de kifejező). Simán levegőn volt az egész. Az elkorhadt, leesett, befedődött és összetömörödött.

Namost, hacsak nem csökkent a vízszint méterekkel azóta, a zsilip faszerkezetének jelentős része (cölöpök, kapu részei, stb.) mindmáig víz alatt kellene legyen. Ahogy az a rendes középkori zsilipekkel lenni szokott, ez például egy középkori zsilipkapu Angliából:
_61330372_sluicegate.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Bibibíííííí!

Talajnedvesség, mocsári talajok, stb. Technikai kérdésről beszélünk. Persze tudom, minden nagyívű nemzeti büszkeségre okot adó múltbeli vívmány alapja, hogy a rá utaló tárgyi bizonyítékok nyomtalanul eltűnjenek!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Talajnedvesség, mocsári talajok, stb. Technikai kérdésről beszélünk. Persze tudom, minden nagyívű nemzeti büszkeségre okot adó múltbeli vívmány alapja, hogy a rá utaló tárgyi bizonyítékok nyomtalanul eltűnjenek!
Nem!
Olvass! Ajánlottam egy könyvet! Minden személyeskedésen kívül! Próbáld meg, hátha sikerül! Puszillak!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
hogy a rá utaló tárgyi bizonyítékok nyomtalanul eltűnjenek!
"
A kutatási eredmények révén ma már viszonylag jól rekonstruálható az egykori csatornák
vízügyi szerepe. Az egyes csatornák működése természetesen az egész rendszer működésére
és céljára utal, amelyet szintén felvázolunk majd. Az alább leírtakat a régészeti kutatás során
szerzett tapasztalatokra, az elvégzett szintezési munkákra, a csatornák szerkezetéből
következő meggondolásokra és ezzel összefüggésben a mai vízügyi rendszerben fellelhető
analógiákra, valamint az Árpád-kori oklevelekből kihámozható információkra alapozzuk.

"
De szerinted azok csak arkok amikkel a hatarvonalakat jeloltek... Az altalad felremagyarazott vizszintes alap ebben az esetben teljesen felesleges lett volna. Annak csak akkor van ertelme, ha... de ezt mar elmagyaraztam.
Belelovaltad magad egy keptelen elmeletbe es most nem tudod kihuzni a nyakad a hurokbol. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
"
A kutatási eredmények révén ma már viszonylag jól rekonstruálható az egykori csatornák
vízügyi szerepe. Az egyes csatornák működése természetesen az egész rendszer működésére
és céljára utal, amelyet szintén felvázolunk majd. Az alább leírtakat a régészeti kutatás során
szerzett tapasztalatokra, az elvégzett szintezési munkákra, a csatornák szerkezetéből
következő meggondolásokra és ezzel összefüggésben a mai vízügyi rendszerben fellelhető
analógiákra, valamint az Árpád-kori oklevelekből kihámozható információkra alapozzuk.

"
De szerinted azok csak arkok amikkel a hatarvonalakat jeloltek... Az altalad felremagyarazott vizszintes alap ebben az esetben teljesen felesleges lett volna. Annak csak akkor van ertelme, ha... de ezt mar elmagyaraztam.
Belelovaltad magad egy keptelen elmeletbe es most nem tudod kihuzni a nyakad a hurokbol. :D

Tehát megalapozatlan hipotézisekre épített elméletekből leszűrt következtetések, amelyek egyikét se tudták konkrét régészeti bizonyítékokkal alátámasztani. A vádlott szabadon távozhat a bíróságról, az ügyészség meg legközelebb végezze el a házifeladatát, mielőtt a tisztelt bíróság idejét rabolja!
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Tehát megalapozatlan hipotézisekre épített elméletekből leszűrt következtetések, amelyek egyikét se tudták konkrét régészeti bizonyítékokkal alátámasztani. A vádlott szabadon távozhat a bíróságról, az ügyészség meg legközelebb végezze el a házifeladatát, mielőtt a tisztelt bíróság idejét rabolja!

Ne haragudj, de te esetleg szakmabeli vagy? Mert ez a mindenki hülye, csak én vagyok helikopter mentalitás nem erről árulkodik nekem. Köztudott, hogy amikor a Magyarság letelepedett a Kárpát medencében azonnal beindult a mezőgazdaság. Ezalatt nem a nomád legeltetést értem, az is maradt, de a növénytermesztésre gondolok. Búza, árpa, köles, zöldborsó. Ehhez, mindig is szükség volt vízre, öntözésre, ugyanis az öntözés a termésbiztonság egyik alappillére. Ezt nem most találták ki. Öntözéses földművelés, mint olyan, már évezredek óta létező technológia, zsilipekkel átemelő szerkezettel. Nem értem, hogy miért olyan hihetetlen, hogy ez a több ezer éves technológia itthon is létezett, főleg, ha erre régészek szolgáltatnak neked bizonyítékot. Nem tudom megérteni, hogy miért hihetőbb neked az, hogy az eleink ástak egy jó hosszú árkot, azért, hogy elhatárolják egymástól a birtokukat, aminek még a fenntartása is munkaigényes , mindezt kerítés helyett. Ráadásul tudjuk azt is, hogy régen a birtok határokat úgynevezett strázsadombokkal jelölték. Benne van a nevében is, a strázsa ugyanis őrt jelent, a birtok határát őrizni volt hivatott. Itt írta valaki nagyon helyesen, hogy védelmi céllal ástak árkokat falu esetleg házak köré, de annak is védelmi és nem pedig jelölő funkciója volt. De mondok neked jobbat még az ókori Rómában is kő kerítést emeltek árokásás helyett. Fogadd el légszíves, hogy ez csak és kizárólag a te fejedben számít tartós, ésszerű és jó megoldásnak.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A Kárpát-medencében soha nem volt szükség öntözésre, ma is csak az extra terméshozamokért öntözünk olyan fajtákat, amiket akkor még az Édenbe se álmodtak. Továbbá a ténylegesen létező magyar köznépi földművelés konkrét mikéntjéről keveset tudunk.

Az árok pedig a legolcsóbb, legtartósabb és legkönnyebben kivitelezhető határjelző. Egy sövény az már komoly meló!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 833
113
Nálunk most egy


A pártok arányait a választók adják. És az az ami számít. És ezért is változtatta ezt meg Orbán. Van is olyan elképzelés, hogy az ellenzéknek ezt az arányosságot meg kéne próbálnia kikényszerítenie.

Igazándiból a legjobb egy elnöki rendszer + arányos választási rendszer lenne, de mondjuk szlovák módra, ahol a pártlistán belül is ki lehetne választani a képviselőt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 833
113
A Kárpát-medencében soha nem volt szükség öntözésre, ma is csak az extra terméshozamokért öntözünk olyan fajtákat, amiket akkor még az Édenbe se álmodtak. Továbbá a ténylegesen létező magyar köznépi földművelés konkrét mikéntjéről keveset tudunk.

Az árok pedig a legolcsóbb, legtartósabb és legkönnyebben kivitelezhető határjelző. Egy sövény az már komoly meló!

Márpedig a régészek szerint a tatárjárás előtt a Duna árterében igen kiterjedt öntözőrendszerek voltak.
 
Status
Not open for further replies.