[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Miért, az arabokat is nyíltan toborozzák (letelepedési törvény).

Na igen, nem tudom, miért nem állnak jobban bele a bérharcba.

Persze a magyar munkerő se nagyon partner ebben, mert komoly országos sztrájk szerintem 20 éve nemigen volt. akkor is csak a vasutasok merték megtenni.

A vasúttól egy-két éven belül nyugdíjba megy a munkaerő 20-30%-a. Szal ott is lesz gebasz nagyon durván!
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 973
113
Igen jelent. Azt, hogy a szülői házból kikerülve is egy jellemtelen törtető sz*i volt. Azokhoz csatlakozott, akiket később úgy szidott, mint a bokrot, csak mert akkor épp az látszott jövedelmezőbbnek.
Látom csak felszínesen tanították a generációd számára a kilencven előtti lehetőségeket egy diák számára, már ha tanították . Ha megélted volna az akkori viszonyokat nem írnál ekkora ostobaságokat.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 973
113
Azért nem lett mindenkiből KISZ vezető...
Akiből nem lett KISZ vezető az nem is volt alkalmas vezetőnek. Akkoriban ez az egy lehetőség volt a diák előtt , hogy megméresse magát az úgynevezett "politikai" pályán. Helyén kell kezelni az akkori viszonyokból eredő realitásokat, hogy tiszta képet kapjál .
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 530
113
Sajnos nem nagy lesz itt munkásmozgalom, például ahol dolgozok, az üzletsegítő központokban tilos szakszervezethez csatlakozni/alapítani, ez benn van a szerződésbe. (Tudom a munkásmozgalom nem egyenlő a szakszervezetekkel, de akkor is)

Nálunk is ilyesmi volt, amikor idetelepült kijelentette, hogy, oké, melóhelyeket teremtek, de hallani nem akarok szakszervezetről. De most már sz.rban van, nem talál új munkaerőt, egyrészt sokan kivándoroltak ugye, másrészt környező cégek többet/hasonlót fizetnek, és jobb a légkör, harmadrészt már megéri kijárni Szlovákiába melózni (közel a határ)
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Az ismerőseid nem lehetnek valami okos emberek.
Szüleim kollégái vasutasok, én maga ahogy írtam vegyész vagyok.
Annó náluk a KTCS és még kollégiumban is a fiatalok nagyrésze jobbikos volt! A volton a hangsúly. Ez igaz a szüleim kollégáira.
De mára egyik se tud jót mondani Vonára!
Második nagy negatív pofon nekik a kvota ellenes törvény meg nem szavazása volt!
Úgy, hogy ki milyen szellemi szinten mozog lehet tovább is firtatni.
Akinek igazán fontos, hogy tudja ki vagy az már régen tudja xy user name allatt milyen valós személy van!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 833
113
Akiből nem lett KISZ vezető az nem is volt alkalmas vezetőnek. Akkoriban ez az egy lehetőség volt a diák előtt , hogy megméresse magát az úgynevezett "politikai" pályán. Helyén kell kezelni az akkori viszonyokból eredő realitásokat, hogy tiszta képet kapjál .

Jó, hát úgy látom te is nagyon okos vagy, hogy mindent meg tudsz magyarázni. Csak nem személyesen vezénylő tábornokúrhoz van szerencsém?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 833
113
Szüleim kollégái vasutasok, én maga ahogy írtam vegyész vagyok.
Annó náluk a KTCS és még kollégiumban is a fiatalok nagyrésze jobbikos volt! A volton a hangsúly. Ez igaz a szüleim kollégáira.
De mára egyik se tud jót mondani Vonára!
Második nagy negatív pofon nekik a kvota ellenes törvény meg nem szavazása volt!
Úgy, hogy ki milyen szellemi szinten mozog lehet tovább is firtatni.
Akinek igazán fontos, hogy tudja ki vagy az már régen tudja xy user name allatt milyen valós személy van!

Hűha. Most meg lettem fenyegetve?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mindenki hajt rájuk ahogy bír a probléma, hogy ez a 40% a legnehezebben megszólítható. Indul úgy, hogy 90%+ kb ignorálja a politikát.
Mindaddig ignorálják a politikát, amíg az ő problémáikra senki nem kínál megoldást, tehát addig számukra nincs választható párt vagy a választásokon induló mozgalom.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 833
113
Érdekes, hogy nálad csak az lehet okos ember, aki azt a szekeret tolja amire te rámutatsz. El se tudod képzelni hogy mások is gondolkoznak, legfeljebb nem úgy mint te?!

Én bármit el tudok képzelni. Meg annak az ellenkezőjét is. De azt nehezen, hogy egy korábbi nemzeti radikális, akinek nem is teljesen hülye az utóbbi évek fényében ingyen elfideszesedjen.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Én bármit el tudok képzelni. Meg annak az ellenkezőjét is. De azt nehezen, hogy egy korábbi nemzeti radikális, akinek nem is teljesen hülye az utóbbi évek fényében ingyen elfideszesedjen.

Próbál középre húzódni ennyi, elmagyarázták neki szakértő politológusok (jó sok pénzért), hogy radikális párt nem nyerhet normál esetben választást. Most elveszítette a radikális szavazóit, a kérdés meg tudja-e nyerni a középen álló elbizonytalanodottakat?
Nincs ebben semmi különös, anno a Fidesz liberális pártból lett nemzeti konzervatív (liberális internacionálé tag volt, emlékszünk még a "térdre csuhások" gúnyolódásaikra a KDNP felé, meg amikor kivonultak a Trianon emléknapról?), rájöttek, hogy a baloldalon ott az MSZP, liberálisnak az SZDSZ, de a jobboldalon az MDF eltűnt, a jobboldali szavazóknak nincs kire szavazniuk, átálltak hát a jobboldalra. Ezek nem rossz vagy jó dolgok, egyszerűen egy párt nyerni akar, és ha nincs szavazótábora átalakul olyanná akit megszavaznak.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan
Status
Not open for further replies.