[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A keretes rész alatt is van még szöveg, direkt az ilyen szövegértés professzoroknak, akik mindent végig olvasnak :D Gratulálok grapefruit. igazi tökös derelye vagy :D:D
http://www.consilium.europa.eu/hu/press/press-releases/2015/09/14-jha-relocation-refugees/

Elolvastam a hivatalos forrast is. Azt irja:

"annak megvizsgálására, hogy milyen lehetőségek nyílnak a tagállamok közötti önkéntes alapú sürgősségi áthelyezések szervezésére,"

Akkor most ki hazudik?
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
27 évvel ezelőtti szarságokon csámcsogsz, tényleg? Annak az esetében, aki 2001-ben bevezette a státustörvényt, 2010-ben megadta a kettős állampolgárságot, most pedig milliárdokkal támogatja délvidéki, kárpátaljai magyar vállalkozásokat, sportegyesületeket, egyházakat, vagyis a magyar megmaradást a szélrózsa minden irányában? Úgy hazudsz, mintha a jobbikos kiskátéból tennéd.
A Vona Gáborodat meg annyira érdekelte a kettős állampolgárság megadásáról szóló szavazás, hogy ott sem volt.
Egyébként meg a határon túli magyarok elég egyértelműen véleményt nyilvánítottak az előző választáson OV velük kapcsolatos politikájáról: 96%-uk rá szavazott.

Csak annyi a hazugság, a bölögésedben, hogy 2001-ben nem volt elég töke, ahhoz, hogy magyar állampolgárságot adjon, mert akkor még nem volt ilyen hűdenemzeti és még égett benne a schwarzi tanítás. Majd miután a jobbik bekerült a parlamentbe és kapásból benyújtotta a kettős állampolgárságról szóló törvényt, amit a mamelukok lesöpörtek és beadtak változtatás nélkül a sajátjukként és megszavazták. Ez a teljes igazság, te csúsztatásoktól mentes igazmondó juhász :D Mellesleg én is egy határon túli magyar vagyok és kösz nem kérek az RMDSZ (erdélyi mszp) szekértolóiból.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
http://www.consilium.europa.eu/hu/press/press-releases/2015/09/14-jha-relocation-refugees/

Elolvastam a hivatalos forrast is. Azt irja:

"annak megvizsgálására, hogy milyen lehetőségek nyílnak a tagállamok közötti önkéntes alapú sürgősségi áthelyezések szervezésére,"

Akkor most ki hazudik?

Te, ugyanis te valamiért egy 2015szeptember14-i határozatot linkeltél be.
A cikk alatti forrás pedig ez:
http://www.consilium.europa.eu/hu/press/press-releases/2016/02/18-euco-conclusions-migration/
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
  • Tetszik
Reactions: closed society

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Csak annyi a hazugság, a bölögésedben, hogy 2001-ben nem volt elég töke, ahhoz, hogy magyar állampolgárságot adjon, mert akkor még nem volt ilyen hűdenemzeti és még égett benne a schwarzi tanítás. Majd miután a jobbik bekerült a parlamentbe és kapásból benyújtotta a kettős állampolgárságról szóló törvényt, amit a mamelukok lesöpörtek és beadtak változtatás nélkül a sajátjukként és megszavazták. Ez a teljes igazság, te csúsztatásoktól mentes igazmondó juhász :D Mellesleg én is egy határon túli magyar vagyok és kösz nem kérek az RMDSZ (erdélyi mszp) szekértolóiból.

A nagy többség viszont inkább a szemének hisz, ezért Orbánt támogatta tömegesen, 96%-ban. A Jobbikot meg 2%-ban. Aha, 2001-ben ez a csúnya Fidesz csak magyar igazolványt adott. Ezért is Orbán a hibás! Mondd ki, öreg! Hadd nevessünk még hangosabban a hisztérikus gyalázkodásodon.
Hogy ez is hozzájárult a választási bukásukhoz, a 23 millió románozással, azt ne is vedd figyelembe. Ordíts, pattogj, felelősség nélkül, névtelenül, hiszen megteheted. Hányd a mocskot magadból, a kontextust maximálisan figyelmen kívül hagyva, mely szerint a fél ország már a státustörvény miatt is a pokolba kívánta a kormányt.

2001-ben a MAXIMUM volt a státustörvény, amit adni lehetett, és ezt Orbán Viktor kormánya megadta. Hála és dicsőség neki ezért! A fröcsögő, mindent lefitymáló aljanép meg tehet neki egy szívességet.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
amiben azt irja, hogy:

"tovább kell folytatni és gyorsítani kell a vallettai csúcstalálkozón elfogadott intézkedések ... végrehajtását"

Azt pedig mar belinkeltem. Hol a problema ezzel?

Halvány lila gőze nincs az egészről, nem ért hozzá. Azért küldték a jobbik agitprop-tól, hogy össze-vissza hazudozzon.
Csak az a gond, hogy a DK-ra emlékeztet a barátunk. Arra a DK-ra, amely a népszavazási kampányban egyszerre tolta, hogy "nincs kvóta, nem is érdemes elmenni", illetve, hogy "Orbán aláírta a kvótát Brüsszelben". A Jobbik és a DK között semmilyen különbség nincsen a hazudozásban.

De hogy világos legyen, ismét leírom, kiemelve: Orbán nem fogadott el kötelező kvótát, az erről szóló határozatot megtámadta az Európai Bíroságon.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Emlekszem. :) Marmint ha az a Szucsne Major Ildiko tajekoztatoja volt. Konkretumokat o sem mondott. (Persze megtanulhatna magyarul, az sokat segitene.) De mindegy is, mert hiaba ismetelgeted ezt 28 megnyert pert. Mind a ketten tudjuk, hogy tok lenyegtelen tyukperek voltak. Ha tudsz valami fontosat akkor inkabb csak azt emeld ki.

A jobblibsi kifejezest nem is ertem. Addig kovettem a sztorit, hogy a jobbik kozeledett a libsikhez es ebbol lett a ballik becenev, de hogy mi koze van ehhez a fideszes "geciknek", azt nem vagom. A jobblibsi kifejezes a Vona-vonalra pont jo lesz. Koszi. :)


2-3 milliobol te sehol nem inditasz nepesedesi foldprogramot.
Nem is ertem hogy kepzelted, amikor a 10 milla erteket egybol a helyen tudtad kezelni. Megjegyzem az onresszel is szamolhatnal, mert nem az allam fog neked lakast vasarolni. Ha ez neked nem tetszik es szova teszed, akkor se.

A tobbit most nem idezem, de nekem ebbol nagyon hianyoznak a konkretumok. Ez igy csak szobeszed. A kulfoldiek foldvasarlasaval kapcsolatban is inkabb a konkretumok erdekelnenek. Ki, mit, mikor, hogyan?

Kezdjuk ott a tortenetet, hogy nem ingyen foldosztas volt. A foldek arat ki kellett fizetni. Egy minimalis hozzaertest is elvartak, de nem tobbet. Ezzel nekem pont nincs semmi bajom. Nem kell agrardiploma minden mezogazdasagi vallalkozashoz. Nem is ertem miert panaszkodsz.
Egyetelen konkret eset volt ide belinkelve (valami indexes video) amikor 2-3 birkakat terelgeto ember panaszkodott, hogy nem jutott nekik fold. A reszletek abbol a riportbol is hianyoztak. pl.: Milyen palyazatokat adtak be? Ki nyerte el eloluk a foldeket? Mi a f.szt keresnek a pusztaban ezek az emberek tobb szaz birkaval, ha nem volt tobb eves berleti szerzodesuk, stb stb.. Vegulis csak a frocsoges ment. Arra meg nem vagyok kivancsi.

Ángyán: A diszkrecio fontos a politikusoknal is. Elhiszem, hogy neked tetszett a szovegenek ez a resze is (nekem is:)), de nem veletlen, hogy a jobbik sem csabitotta at magahoz. Nekik is van annyi eszuk, hogy egy ilyen embert nem engednek kozel magukhoz. Nekem egyebkent is kicsit zizinek tunik az a ficko. :eek:


Te tenyleg csak olyan zoldsegeket eszel amit jobbikos partkotodesu foldtulajdonosok termeltek, szallitottak, dolgoztak fel es arultak? Azert vagy te ilyen mufurc mert leesett a vercukrod. :rolleyes:

Arra az aprosagra meg felhivnak a figyelmed, hogy Szucsne szerint "a jobbik a sardobalasban nem kivan reszt venni" szoval csak finomabban a jelzokkel. :D

A jobblibsi kifejezés könnyen félrevezető lehet, mert a liberalizmus az alapvetően jobboldali ideológia. Pont ezért született meg a baloldallal összekapcsolódó liberalizmusra külön a ballib kifejezés.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 530
113
Aranyos, ahogyan relativizálsz, kedves jobbikos pártkatona. Aranyos. Csak tudod van egy olyan apró különbség Orbán és Vona között, hogy Orbán nem játszotta meg magát korábban antiszemitának, nem salamonozott, nem tiszaeszlároztak a pártjában. (Megjegyzem, nincs gondom a tiszaeszlározással!) Vona azt mondta, ami tetszett egy bázisnak. Szerepet játszott. Hatalmasakat mondott, bezárja az RTL-t, TV2-t, kalodába zárja Draskovicsot, stb. A saját fülemmel hallottam, élőben. Hülyének nézte az embereket, és bejött neki, bejutottak a parlamentbe.
És most köpönyeget fordít. Most ez az ember elkezd Slomónak gazsulálni. És Slomó teljesen érthetően nem vevő erre a hiteltelen, politikai érdekektől fűtött gazsulálásra. Az a ritka eset is előfordult, hogy egy magyar-zsidó viszonyban a zsidó maradt gerinces, a magyar, pontosabban magyar állampolgár Vona meg egy törtető kis debil. Ha nem érzed a különbséget, és azt, hogy ki az elvtelen, akkor őszintén sajnállak, és csak megerősödik a hitem abban, hogy egy pártkatona vagy.

Szóval, én érzem a különbséget.

Hihetetlenül vicces, hogy Jánost le pártkatonázod, közben Te full ugyanazt csinálod elvakultan, csak más színben :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Mindenki ozorbán ellen van, csak te nem :D Nézd el nekem, hogy a hasonszőrű pártmédiából nem idézgetek, akik sorra bukják a sajtópereket. Mellesleg a fidesznek, már van két bírósági ítélete, mely szerint hazudik.

A Fidesz kitalálta, a pártharsona megírta - de a bíróság döntött: hazudott a Miskolci Napló Jakab Péterről (ezen a címen besírtam :D:D)
Forrás: https://kuruc.info/r/1/161999/
A bíróság is kimondta: hazudott a Fidesz | Nemzeti.net
https://nemzeti.net/a-birosag-is-kimondta-hazudott-a-fidesz-4815350.html
Egy nap alatt négy sajtópert nyert a Jobbik a Habony-mesegyár ellen
Forrás: https://kuruc.info/r/2/167398/

Még linkeljek, hogy miért vagy hiteltelen és szánalmas, amikor azt kéred rajtam számon, hogy honnan linkelgetek? Én utálom a schwarz györgy féléket, de a tanítványait is.
Mellékelten küldöm Orbán vejének a kartonját egy közmondással fűszerezve: Aki korpa közé keveredik azt megeszik a disznók :)

Orbán Viktor és Lévai Anikó elhallgatott titka: "apuka" állambiztonsági ügynök volt
Forrás: https://kuruc.info/r/2/139965/

Ez akkor lenne hiteles, ha egyrészt ismertek lennének az okok, mert pl. olyanokért is perel a haveri ügyvédklikk, mint, hogy Vona diktátor a pártjában, másrészt meg ha feltüntetnék az elvesztett pereket is, mint pl. a Lokállal szemben január 19-én elbukott per.

Olyanok vagytok, mint a füves Juhász, aki csak akkor bújik elő, ha pert nyer, a tucatnyi elvesztett perét meg egyszerűen elhallgatja.

A velejéig hazug sorosozáshoz ismét csak ennyit:

Orbánt vagy negyedszázada ellenségnek tekinti a sorosi kör. Az egész Sorosféle ballib média. Ma is OV a fő célpontjuk. Soros pénzel vagy 2-3 tucatnyi civil szervezetet az országban Orbán Viktor ellen. Pl. az Eötvös Károly Intézetet, a Helsinki Bizottságot, amelyek beszálltak a kvótaellenes kampányba Orbán ellen. Pl. az Energiaklubot, amely Paks II-t fúrja. Pl. az Átlátszót, amely élen jár az Orbán-kormány elleni hangulat keltésben. Vagy éppen azt a 444-et, amely a kormányellenes rágalomkampány fő zászlóshajója, és amelyet szánalmas módon szinte naponta linkelsz ide.

Akinek ezek után az jön le, hogy Orbán Soros embere, annak van egy jó hírem: hülyébb már nem lesz, mert elérte a szellemi mélypontot.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Mellesleg Orbán egyszer váltott: a kilencvenes évek közepén liberálisból jobbra.

Orbán videón meséli, hogy büszke KISZ tag volt. Utána váltott a kommunistából liberálissá. Be is szóltak a Parlamentben a kereszténydemokratáknak Orbánék, hogy térdre csuhások. Asszem az Országgyűlési Naplóba is bekerült. Utána váltottak liberálisból keresztény-konzervatív polgári irányba. Majd 2002 után balloldaliak lettek. 2010 óta meg oligarchikus-elitista, bolsevik politikai eszközöket használó maffiapárt.

De szinte minden téren már mondott mindent és annak az ellenkezőjét is. A "Soros-civileket" 2010 előtt még dicsérte, most meg támadja őket. Régebben ágált a hazai ipar mellett és a multik ellen, most meg lecsökkentette a multik adóját 19%-ról 9%-ra, a hazaiékat meg 10%-ről 9%-re. Sorolni lehetne hosszan, hogy miben mondott ellent saját magának. Pont azt használja ki, hogy az emberek úgysem emlékeznek rá. rákérdezni meg nem lehet, mert kizárólag mikrofonállványokkal hajlandó beszélni, másokkal még véletlenül sem áll szóba.

Pörög Orbán úgy a politikai palettán, hogy ha generátort kötnénk rá nem kéne Paks II...
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Orbán videón meséli, hogy büszke KISZ tag volt. Utána váltott a kommunistából liberálissá. Be is szóltak a Parlamentben a kereszténydemokratáknak Orbánék, hogy térdre csuhások. Asszem az Országgyűlési Naplóba is bekerült. Utána váltottak liberálisból keresztény-konzervatív polgári irányba. Majd 2002 után balloldaliak lettek. 2010 óta meg oligarchikus-elitista, bolsevik politikai eszközöket használó maffiapárt.

De szinte minden téren már mondott mindent és annak az ellenkezőjét is. A "Soros-civileket" 2010 előtt még dicsérte, most meg támadja őket. Régebben ágált a hazai ipar mellett és a multik ellen, most meg lecsökkentette a multik adóját 19%-ról 9%-ra, a hazaiékat meg 10%-ről 9%-re. Sorolni lehetne hosszan, hogy miben mondott ellent saját magának. Pont azt használja ki, hogy az emberek úgysem emlékeznek rá. rákérdezni meg nem lehet, mert kizárólag mikrofonállványokkal hajlandó beszélni, másokkal még véletlenül sem áll szóba.

Pörög Orbán úgy a politikai palettán, hogy ha generátort kötnénk rá nem kéne Paks II...

Orbánnak nem volt kommunista politikai korszaka. Liberálisként kezdte, és jobboldalra tolódott. De valahol tényleg abszurd, hogy 27 meg 28 évvel ezelőtti dolgokkal jönnek elő egyesek. Ennél már csak az szánalmasabb azt felhozni, hogy 15 éves korában kiszes volt. Na, és?
Maffiapárt pedig a 167 milliárdot lenyúló SZDSZ-ed és MSZP-d. Amire te jó eséllyel szavaztál az itteni megnyilvánulásaid alapján. Persze sejtem, hogy le fogod tagadni. Éppen úgy eltűntek a volt szdszesek és maszoposok, ahogyan '45-ben megjelentek a kamupartizáok.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Szerintem te egy kicsit bolond vagy. Ő nem adott meg semmit. Egy jobbikos törvényjavaslatot adott be valamelyik fideszes mameluk a sajátjaként, amint a bólogató jánosok megszavaztak. Majd az ilyen proliknak lekommunikálták, hogy nesze paraszt azorbán állampolgárságot adott. Holott még a törvényjavaslat sem volt a keze munkája. Ez a metódus nagyon elterjedt lesz a 2010-2014 közötti időszakban.

A fideszes többség adta meg a magyar igazolványt és a kettős állampolgárságot is. Értem, hogy neked, a pártkatonának ezt tilos beismerni, akár a csillagot is lehazudhatod az égről, attól még tény marad. A fideszes többségnek köszönhető a kettős állampolgárság, és a magyar igazolvány is. Szívás. :D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 530
113
Orbánnak nem volt kommunista politikai korszaka. Liberálisként kezdte, és jobboldalra tolódott. De valahol tényleg abszurd, hogy 27 meg 28 évvel ezelőtti dolgokkal jönnek elő egyesek. Ennél már csak az szánalmasabb azt felhozni, hogy 15 éves korában kiszes volt. Na, és?
Maffiapárt pedig a 167 milliárdot lenyúló SZDSZ-ed és MSZP-d. Amire te jó eséllyel szavaztál az itteni megnyilvánulásaid alapján. Persze sejtem, hogy le fogod tagadni. Éppen úgy eltűntek a volt szdszesek és maszoposok, ahogyan '45-ben megjelentek a kamupartizáok.

Szerinted az elmúlt 7 év alatt mennyi tünt el Mészáros, Csányi, Habony, Andy stb zsebében? Szerintem a 167 simán meg van a szeretett kormányodnál is, csak ugye még nem derült ki. Hihetetlen, hogyan lehet valaki ennyire elvakult :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Nemcsak mérhetetlenül szemét, de egyben az abszurdkategóriájába tartozó dolog azt az Orbánt számon kérni ebben a kérdésben, aki megadta a magyar igazolványt, pár évvel később meg a magyar állampolgárságot.
Nem kicsit vagy pofátlan, az látszik.

Orbán számára a határontúliak csak szavazókat jelentenek semmi mást. Ezért is akarja kisajátítani a támogatásuk ügyét. Márpedig nemzeti ügyet saját politikai célra kisajátítani az hazaárulás. Ez már látszott a Magyar Igazolványnál is. A kettős állampolgárságnál meg nyilvánvalóvá vált. Eleve a róla szóló népszavazás kezdeményezése is aljas módon történt, mert tudta a kormány, hogy azt kéne támogatnia, hogy a Fidesznek plusz szavazói legyenek. Sikertelen is lett emiatt az egész, késleltetve így a bevezetését. Ha Orbán nem lenne hitvány ember és tényleg érdekelné a határontuliak sorsa, akkor jól/jobban is alakulhattak volna a dolgok.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Orbánnak nem volt kommunista politikai korszaka. Liberálisként kezdte, és jobboldalra tolódott. De valahol tényleg abszurd, hogy 27 meg 28 évvel ezelőtti dolgokkal jönnek elő egyesek. Ennél már csak az szánalmasabb azt felhozni, hogy 15 éves korában kiszes volt. Na, és?
Maffiapárt pedig a 167 milliárdot lenyúló SZDSZ-ed és MSZP-d. Amire te jó eséllyel szavaztál az itteni megnyilvánulásaid alapján. Persze sejtem, hogy le fogod tagadni. Éppen úgy eltűntek a volt szdszesek és maszoposok, ahogyan '45-ben megjelentek a kamupartizáok.

Orbánnak csak kommunista időszakai voltak. Csak ruhát vált időnként. Ő tipikusan az az ember, akinek egy gondja volt a Kádár-rendszerrel, hogy nem ő Kádár. Nem véletlen, hogy a politikai eszköztára is a múlt rendszerből származik. Meg hát kommunista családból is származik, az apjának nem véletlenül lett bányája csak úgy. Az MSZP és SZDSZ meg tőlem balra állnak, mint a Fidesz. Sok komcsi párt.

Amúgy tudod melyik két pártnak ugyanaz a vezetője a rendszerváltás óta? A Fidesz és a Munkáspárt...
 
Status
Not open for further replies.