[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Nyugi elég széles a tűréshatárom :D


Remélem átjött, hogy az enyém is az, azt gondolom :p. Konkrétan nem vadásztam le még a mérnök urat, és nem is tervezem, pár kollégám pedig lehet hogy megcsinálta volna kevesebbért is :p.
Ok, az élet majd igazolni fogja úgy is valamelyikünk elképzelését.
Így lesz, csak nehéz lesz látni azt tisztán, hogy kinek van igaza. Mert ha mennek innen, és 5 éven belül nem lesz Budapest Majdan, akkor igazam volt? Ki tudja hogy ha engedjük őket tovább, kit-mit termelnek ki/okoznak? Hány sikeres felforgatást hajtanak végre? Hány olyan itteni fiatalt aki fogékony, képeznek ki profi szinten arra, hogy a nemzetközi fórumokon aláássa hazánk hírnevét? Sosem fog kiderülni. Pont ugyan úgy, mint ha nem építunk időben kerítést, és kezdjük meg a határvédelmet, s a mostani elenyésző helyett egy raklap ellenőrizetlen migráns lófrálna nálunk is, mint ahogy teszik azt a Svédeknél/Németeknél/Franciáknál/Belgáknál, akkor mostanra lett volna vagy sem nálunk komoly terrortámadás, vagy csak némi erőszak hullám?

Ki tudja? Én nem, de örülök hogy így történt, ahogy...
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az 1945 utáni rendszer törvénytelen. 1956 egy törvénytelen rendszerrel szembeni felkelés volt.
1848 törvényes volt, még ha én tőlem ideológiailag számos akkori intézkedés távol is áll.

Az a pofátlan hangnem, ahogyan ez a senkiházi, idegen ficsúr arrogánsan beleavatkozott a magyar belpolitikába, szavakkal nehezen minősíthető. Egy külföldi ne állítgasson itt meg senkit, főképpen nem a törvényes magyar kormányt, hanem húzza meg magát. Ezen a hangnemen előadott lázítást én a belügyeinkbe.való idegen beavatkozásnak tekintem, főként ennek az intézménynek a hátterét tekintve.


Vannak helyzetek mikor annyira nyilvanvalo az igazsagtalansag a hatalom elnyomasa hogy meg a kulfoldiek kozzul is felhaborodnak sot mi tobb cselekvesre kesztetnek jonehanyan. Nem eloszor tortenik ilyen a tortenelmunkben volt mar ilyen korabban is.
Sot voltak ilyen "pofatlan senkihazik" akik nem csak lazitani mertek az elnyomo ellen de meg harcolni is , fegyvert is fogtak meg az eletuk aran is.

Itt van par ilyen "senkihazi" neve.

Georg Lahner,
Ernst Poelt,
Ritter von Poeltenberg,
Karl August Graf zu Leiningen-Westerburg

Jovan Damjanić,


Elsore nem ugrik be gondolom kik ezek mert az eredeti nevukon vannak emlitve de ha azt mondom hogy Aradi VERTANUK akkor mar talan helyere csusznak a dolgok.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
sze
Vannak helyzetek mikor annyira nyilvanvalo az igazsagtalansag a hatalom elnyomasa hogy meg a kulfoldiek kozzul is felhaborodnak sot mi tobb cselekvesre kesztetnek jonehanyan. Nem eloszor tortenik ilyen a tortenelmunkben volt mar ilyen korabban is.
Sot voltak ilyen "pofatlan senkihazik" akik nem csak lazitani mertek az elnyomo ellen de meg harcolni is , fegyvert is fogtak meg az eletuk aran is.

Itt van par ilyen "senkihazi" neve.

Georg Lahner,
Ernst Poelt,
Ritter von Poeltenberg,
Karl August Graf zu Leiningen-Westerburg

Jovan Damjanić,


Elsore nem ugrik be gondolom kik ezek mert az eredeti nevukon vannak emlitve de ha azt mondom hogy Aradi VERTANUK akkor mar talan helyere csusznak a dolgok.
szerintem rossz a példád.. ezek az 1919-esek, akik most "lázadoznak" nem a 48-asok :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 1526

Guest
Állítsuk meg Brüsszelt! :hadonaszos:
Már megint fejlesztik a kórházainkat! :mad:
6zjpV81mQ7LWKeBcs.jpeg
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Állítsuk meg Brüsszelt! :hadonaszos:
Már megint fejlesztik a kórházainkat! :mad:
6zjpV81mQ7LWKeBcs.jpeg

Szerintem érdemes lenne áttekinteni, hogy milyen a tagság kiadási és bevételi oldala. És akkor lehetne korrekten mérleget vonni. Na, ettől irtóztok csak igazán. Mert a végén kiderülne, hogy a magyarországi támogatások jelentős része külföldi cégekhez megy, hogy egyes iparágainkat teljesen vagy részlegesen le kellett építeni, hogy egyébként azért jelentős összeget fizetünk be a közös kasszába, stb...
Ebből sem te jönnél ki jól. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal
T

torsen

Guest
Szerintem érdemes lenne áttekinteni, hogy milyen a tagság kiadási és bevételi oldala. És akkor lehetne korrekten mérleget vonni. Na, ettől irtóztok csak igazán. Mert a végén kiderülne, hogy a magyarországi támogatások jelentős része külföldi cégekhez megy, hogy egyes iparágainkat teljesen vagy részlegesen le kellett építeni, hogy egyébként azért jelentős összeget fizetünk be a közös kasszába, stb...
Ebből sem te jönnél ki jól. :D

http://www.origo.hu/gazdasag/20150909-asz-szamvevoszek-magyarorszag-unios-tagsag-merlege.html
 
Q

quista

Guest
Milliószor áttekintették már. Orbán nem lép ki az unióból. Nagyon jó lenne, ha kilépne, mert azonnal megbukna, de csak pofázni fog róla.
De egyébként így ezzel most kb kifelé tartunk az unióból de ez elég hamar ki fog derülni, hogy mi fog történni.
Kicsukott dolog hogy mi 2020 után ennyi pénzt kapjunk.

MET, Nyugdíj, Egészségügy, Oktatás, MÁV - ezek mögött súlyos tízmilliárdos veszteségek vannak.
Minden 6. magyar gyerek külföldön születik, de ez jobb is azoknak akik ilyeneket írkálnak, mert akik elmentek azok úgyis hazaáriulók, ugye ?
 
Q

quista

Guest
A CEU-s valami konkrétan azt célozza, hogy esélyegyenlőséget teremtsenek a felsőoktatásban, és ne adhassanak ki amerikai diplomát is, csak magyart, mivel Amerikában nincs anyaintézményük, így az egy kamudiploma. Annak kétségbe vonása pedig, hogy egy oktatási intézmény komoly veszély, vagy nemzetbiztonsági kockázat lehet, hát... Mivel nekem nincs itt megengedve a személyeskedés, csak annyit írok, hogy talán nem neked kéne minden második hozzászólásban másoknak a szellemi leépültségét firtatni.

Amerikában regisztrált egyetem a CEU ami magyarországon végzi az oktatást. Ez teljesen legális.
Egyébként be kell zárni és kész, mert.

Minden állam azzal csak előbbre jut, ha bezár egy egyetemet a tudjuk kik miatt.
Szerintem az ELTE-t és BME-t is be kellen zárni, mert Kaposvári és Debreceni egyetemnek nehéz velük versenyezni, és így versenyelőnyben vannak.
Sőt az ELTE diplomáját elfogadják egész Európában, ez nem gyanús nektek ? Vajon ezt kik akarhatták ?
 
Status
Not open for further replies.