[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Beleveszünk a pártoskodásba,miközben arrol kéne gondolkodni,hogyan alakitható ki olyan rendszer,ami nem teszi lehetővé a ppárturalmat.
Az NDKban többpártrendszer volt,épültek gyárak,és folyt a termelés.Gazdaságilg mégis tönkrement.Nem volt jogállam,sem demokrácia
Magyarországon annyi gazdasági növekedés van,amennyi eUs támogatást kapunk.Ha nem kapunk,összeomlunk.
Orbán azzal nyert másodszor,hogy befejezi a rendszerváltást.Nem tette meg.Ugyanaz az államrend müködik,mint 1957ben.
Oké,van párezer külföldi bevándorlonk,meg pár százezer kivándorlonk.Lassan millio
Nekem tökmindegy milyen pártagsága van egy korrupt ürgének.Korrupt,börtönben a helye.De valahogy nemnagyon vannak ott.
Soros fizet sok hülyeséget.Orbán tanulmányait például.soros világlátásával különben nagyon nem értek eggyet.A liberalizmust pedig rettenetessen eltorzitotta.Deák Ferenc volt liberális.A Nemzeti Szabadelvű ppárt vezetője
27% áfa,nem épp kevés
Szertnék olyan országban élni,ahol az adófizető nép által választott képviselök a választoknak tartoznak hűsééggel,éés nem pártnak.És a korupt politikus az adőfizetők által választot biróság elöt felel,és nem az általuk kinevezettek elöt.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
A korai romai birodalomban az opsitos földet kapot és állampolgári jogokat.Késöbb zsold járt csak érte.De romaiként inkább elment a cirkuszba,és ette az ingyenkenyeret.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 687
113
Beleveszünk a pártoskodásba,miközben arrol kéne gondolkodni,hogyan alakitható ki olyan rendszer,ami nem teszi lehetővé a ppárturalmat.
Az NDKban többpártrendszer volt,épültek gyárak,és folyt a termelés.Gazdaságilg mégis tönkrement.Nem volt jogállam,sem demokrácia
Magyarországon annyi gazdasági növekedés van,amennyi eUs támogatást kapunk.Ha nem kapunk,összeomlunk.
Orbán azzal nyert másodszor,hogy befejezi a rendszerváltást.Nem tette meg.Ugyanaz az államrend müködik,mint 1957ben.
Oké,van párezer külföldi bevándorlonk,meg pár százezer kivándorlonk.Lassan millio
Nekem tökmindegy milyen pártagsága van egy korrupt ürgének.Korrupt,börtönben a helye.De valahogy nemnagyon vannak ott.
Soros fizet sok hülyeséget.Orbán tanulmányait például.soros világlátásával különben nagyon nem értek eggyet.A liberalizmust pedig rettenetessen eltorzitotta.Deák Ferenc volt liberális.A Nemzeti Szabadelvű ppárt vezetője
27% áfa,nem épp kevés
Szertnék olyan országban élni,ahol az adófizető nép által választott képviselök a választoknak tartoznak hűsééggel,éés nem pártnak.És a korupt politikus az adőfizetők által választot biróság elöt felel,és nem az általuk kinevezettek elöt.

NDK nem jó példa. Nem mennék el ebbe az irányba.
Az EUs támogatást NE úgy képzeld, hogy odaadják, hanem hogy mi nincs amiből kaszálhatnánk helyette (pl. vám, vagy saját termékek, stb.) Ráadásul nem úgy adják, hogy nesze, minden nap itt van, hanem kapsz, majd sokáig nem. Vagy ha kész vagy állja az EU támogatás formájában. A növekedés meg folyamatos.
Rendszerváltás. Sose lesz befejezve. A Monarchia a király nélküli királyságban élt tovább 1918 után. 1945 után hiába nyert a demokratikus kisgazdapárt, a SZEB miatt be kellett venniük a komcsikat, viszont utána erőszakkal diktatúrát vezettek be a kommunisták. 1989 után a réig alkotmánnyal, egyfajta MSZMP bábáskodás alatt választásokat írtak ki, amit nem a nagy reménység, és az előre lezsírozott SZDSZ nyert, hanem az MDF nevű gyűjtőpárt. Hornékkal pedig tovább élt a rendszer. A Fidesz nem tudom mit fejezett be, de az MSZP nagyon gyenge, az SZDSZ pedig kifingott, adósságokat hátrahagyva eltűnt és MoMo néven alakult újjá nagy dirrel és durral. Nem tudom milyen rendszerváltozást akart a Fidesz befejezni, de ameddig ki nem halnak az őskommer nyugdíjasok, addig itt nem lesz változás.
Orbán két és fél hónapot tanult Oxfordban.
27% ÁFA nem kevés, de nem is sok. Ráadásul NEM MINDEN 27%!
A felelést pedig majd akkor, ha az EU engedi eltakarítani a volt kommer, és a Horn alatt szocializálódott bírákat, akik leosztják egymás közt az ügyeket.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ha az eggyik pártkinevezet birót a másik párt kinevezetje váltja,az nekem nem fejlődés.
Az államnak folyamatossan fejlődni kéne,igazodnia a kor kihivásaihoz.De én még mindig azt a monolit államot látom,mint 30éve.Hogy átnevezzük a trabantot papirjaguárnak,attol még trabi marad.Csakhogy maradjak az NDKnál.
Az erkölcsi romlás szerintem mindig bekövetkezik,ha a hatalom a felelös,onfentartó állampolgárt lezülleszti tőle függő plebsé.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 687
113
Ha az eggyik pártkinevezet birót a másik párt kinevezetje váltja,az nekem nem fejlődés.
Az államnak folyamatossan fejlődni kéne,igazodnia a kor kihivásaihoz.De én még mindig azt a monolit államot látom,mint 30éve.Hogy átnevezzük a trabantot papirjaguárnak,attol még trabi marad.Csakhogy maradjak az NDKnál.
Az erkölcsi romlás szerintem mindig bekövetkezik,ha a hatalom a felelös,onfentartó állampolgárt lezülleszti tőle függő plebsé.

Ha te uazt látod, mint 30 éve, de azt mondom 7 éve, akkor épp ideje, hogy kijöjj a fényre ...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 759
113
Beleveszünk a pártoskodásba,miközben arrol kéne gondolkodni,hogyan alakitható ki olyan rendszer,ami nem teszi lehetővé a ppárturalmat.
Az NDKban többpártrendszer volt,épültek gyárak,és folyt a termelés.Gazdaságilg mégis tönkrement.Nem volt jogállam,sem demokrácia
Magyarországon annyi gazdasági növekedés van,amennyi eUs támogatást kapunk.Ha nem kapunk,összeomlunk.
Orbán azzal nyert másodszor,hogy befejezi a rendszerváltást.Nem tette meg.Ugyanaz az államrend müködik,mint 1957ben.
Oké,van párezer külföldi bevándorlonk,meg pár százezer kivándorlonk.Lassan millio
Nekem tökmindegy milyen pártagsága van egy korrupt ürgének.Korrupt,börtönben a helye.De valahogy nemnagyon vannak ott.
Soros fizet sok hülyeséget.Orbán tanulmányait például.soros világlátásával különben nagyon nem értek eggyet.A liberalizmust pedig rettenetessen eltorzitotta.Deák Ferenc volt liberális.A Nemzeti Szabadelvű ppárt vezetője
27% áfa,nem épp kevés
Szertnék olyan országban élni,ahol az adófizető nép által választott képviselök a választoknak tartoznak hűsééggel,éés nem pártnak.És a korupt politikus az adőfizetők által választot biróság elöt felel,és nem az általuk kinevezettek elöt.

Ne igyál ma már többet. :)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 616
113
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 824
30 875
113
Ez azért érdekes, mert a középiskolában kötelező a két idegen nyelv.
Nálunk 1. osztálytól volt román, de az nem számít idegen nyelvnek hanem az állam nyelveként kezelik, 2. osztálytól volt angol és 3.-tól német. Persze az iskola preferenciája szerint egyik vagy másik idegen nyelv az első, vagy választhat a szülő mostanában mert már van rá lehetőség. Ez elkísér a tanulmányaid alatt, lesz egy kezdő és egy haladó idegen nyelved, középiskolában ez alapján fognak tanítani.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Hát,lehet hogy csak akkor látok majd fejlődést idehaza,ha borgözös állomba ringatom magam...
De jártam albántol angliáig mindenfele,igencsak józanul.És több fejlődést látok albánban az utobbi 7évben,mint idehaza.....Na jó,a 30évvel ezelötti Magyarország szintjét még nem éri él.De a mostanit már lassan igen.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 687
113
Hát,lehet hogy csak akkor látok majd fejlődést idehaza,ha borgözös állomba ringatom magam...
De jártam albántol angliáig mindenfele,igencsak józanul.És több fejlődést látok albánban az utobbi 7évben,mint idehaza.....Na jó,a 30évvel ezelötti Magyarország szintjét még nem éri él.De a mostanit már lassan igen.

Egészségedre!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Köszönöm,Zöld velterinit kérnék.Hátha meglátom tőle a fényt......De addig józanul járva németben halgadhatom a németek kérdéseit:Mi lett abbol az életvidám,jókedélyű Magyarhonbol?Miért jönnek el onnan az emberek?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 687
113
http://index.hu/belfold/2017/04/17/...zo_kedves_viktor_ez_mar_igy_nem_mehet_tovabb/

Látta valaki a "kérdőívet"?

Ha azon "értelmezhetetlen, általános kérdéseket feszeget", akkor ott kemény gondok vannak a szövegértéssel.

16163365_000b51dace464c561af28a9b40110127_wm.jpg


"Kovács azt szeretné tudni, hogy az egymásnak ugrasztás, a gyűlölet szítása hova vezet, mi lesz ennek a vége, szerinte van "kb. 2,0 millió rajongója a Fidesznek és a többi 6,0 millió az nem ember, az nem magyar állampolgár???"

Milyen 6 millió? Ők lennének akik nem szavaznak? Vagy ők az ellenzék? A Fidesz inkább 2,5, ha a tavalyit nézem lehet, hogy több is, az ellenzék viszont egymaga sincs 2 milla együtt. A maradék 4 milla pedig nem számít. Igen. Aki nem megy el szavazni, az nem számít. Bocs, de tessék elmenni és voksolni, vagy ha nem, akkor elfogadni ami van.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Hofi mondotta:Nem,nem akarjuk vissza a régieket!De titeket sem.
Momentán pártokráciánk eggyetlen platformjára sem adnám voksomat.
Én nemzeti liberálisnak mondanám magam.Ma Magyarországon ez abszurdumnak hangzik.Szerencsére Deáknak nem volt az.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
-100 rol albánianak fejlödni a -45 re lehet latvanyosabb fejlodni, de szerintem itt valami a latasmododdal van a problema.
legyél csak liberális, csak ne hirdesd hogy még buta is vagy :D tudod ismered a viccet.

Van a családba értelmifogyatékos ? ? Nincs , csak 2 liberális.

Ez a nagy liberalizmus megfertőzte az agyatok, Deákot meg szerintem ne keverd ide , mai liberálsokon szerintem sirva fakadna :D
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
-100 rol albánianak fejlödni a -45 re lehet latvanyosabb fejlodni, de szerintem itt valami a latasmododdal van a problema.
legyél csak liberális, csak ne hirdesd hogy még buta is vagy :D tudod ismered a viccet.

Van a családba értelmifogyatékos ? ? Nincs , csak 2 liberális.

Ez a nagy liberalizmus megfertőzte az agyatok, Deákot meg szerintem ne keverd ide , mai liberálsokon szerintem sirva fakadna :D

Valakiknek meg naracsfertőzésük van. A két leggyakoribb betegség 2017-ben :D
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Akkor ussed oljed oket. A legtobb itteni topiklako legszivesebben a foldbe dongolne oket ahogy elnezem veled egyutt. Ez az igazi kereszteny szeretet ugye.
Akar egy modern kori inkvizio is beleferhet.

Hajra !
Akkor ussed oljed oket. A legtobb itteni topiklako legszivesebben a foldbe dongolne oket ahogy elnezem veled egyutt. Ez az igazi kereszteny szeretet ugye.
Akar egy modern kori inkvizio is beleferhet.

Hajra !

A képmutatásnak is van határa! Ne te játsszad már az áldozatot, amikor éppen ti, Soros bomlasztói fenyegetőztök minden második bejegyzésben akasztással, lámpavassal, kivégzéssel. Mondom, ha kell elkerülhetetlen, beleáll a nemzeti oldal, és ti fogjátok a rövidebbet húzni, de az áldozatszerep hamis.
http://pestisracok.hu/orbannak-eleg-lenne-egy-fejloves-mar-tuzet-nyitnanak-ceu-mellett-tuntetok/
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
Status
Not open for further replies.