Demokrácia? Diktatúra? A sajtó és szólásszabadság korlátozása?
Nos, a Decathlon góréja a következőt írta a FBn:
„Pártállástól függetlenül ez a legnagyobb baj ma Magyarországon. Hogy ez a közbeszéd nívója és így beszélnek velünk: »...békés és derék keresztény embereknek is viszket a tenyere..« –mondta Húsvétvasárnap reggel a magyar miniszterelnök az elmúlt hetek tüntetéseire."
Mit is minek kapcsán mondott ilyet Orbán?
(Index)
"Orbán Viktor vasárnap reggeli interjújában a Kossuth Rádió riporterének felvetésére, aki azt olvasta az interneten, hogy a provokátorok a húsvéti körmenet megzavarására készülnek, és akinek azért ilyenkor a gyomra görcsbe rándul, és csak azt kérdezi:
Meddig még?
A miniszterelnök elmondta: "békés és derék keresztény embereknek is" viszket már a tenyere. "Erőpróba ez mindannyiunk számára." De ő azzal szeretné nyugtatni a jóérzésű magyar embereket, hogy Magyarországnak egy nemzeti kormánya van, ez a politikai erő garantálja a közbiztonságot, és nem a provokátorokat védik, mint annak idején a szocialista-liberális kormányok."
Tehát, NEM a tüntetések kapcsán mondta, hanem a körmenet megzavarása kapcsán!
Minden más szemen szedett hazugság és manipuláció! Jöjjön au indextől, 444től, mandinertől, vagy akár a Decathlon góréjától.
http://www.hirado.hu/2017/04/16/ide-kattintva-hallgathatja-eloben-orban-viktor-radiointerjujat-3/ (A 10. perctől!, de érdemes végighallgatni az egészet!)
A lábukkal kapcsolatos dolgokhoz ...
Ha én 22-25 éves vagyok, szakma vagy diploma megszerzése után, akkor vajon itthon maradok gályázni, vagy szerencsét próbálok külföldön ha van egy olyan lehetőségem, hogy Európai Unió, nyitott határok, a britek, írek, és nemrég óta a németek munkaerő piaca is menyílt?
Nos, lófaszt. Nem hinném, hogy a rendszerváltozás után, amikor végre papíron is lehetett menni, vagy a Bokros csomag után, Horn kormányzása alatt, amikor éhbérért éltek a népek, akkor külföldre kevesebben mentek a "lábukkal szavazni", mint most? Hogy is van ez? Ja, az Unió tagjai lettünk és megnyíltak a munkaerő piacok a magyaroknak is. Aki buta, tehetségtelen, nincs szakmája, de még kint is többet keres, mint betanított munkásként itthon, az narancsot szed a spanyoloknál, pizzafutár a briteknél. Akinek szakmája is van, fiatal, az pláne külföldön próbál szerencsét. Akinek még nyelvérzéke is van, az pedig külföldön csinál karriert. Az első két forma, ált hazajön, hacsak nem külföldi lesz a házastárs. A harmadik pedig kint marad, és többnyire újabb országba áll tovább, vagy szarrá keresi magát a befogadó országában.
De ugyanez volt 1800as évek végén, az 1900as évek elején, egészen addig ameddig az USA le nem húzta a '29es válság miatt a rolót. Persze politikai okokból is menekültek el emberek, de többnyire mindig is a gazdasági okok voltak a lényegesebbek. A világ 1945 után vált nyugaton befogadóbbá, a II.VH politikailag is helyre tette a mítoszokat, de azért én még emlékszem Thatcherre, amint éppen hajógyári munkásokat és bányászokat gumibotoztat a rendőrökkel a szuperdemokrata Nagy-Britanniában.