[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 616
113
Hát tényleg nyomi. Azt otthon kell, de ha végképp lusta egy fegyvermester is megteszi - > irány egy vadászbolt ...

Ebből nem per lesz, hanem büntetőeljárás.

Kezd a világ változni, egy ismerősöm Németországból nem mert hazahozni a kocsijában egy (gyüjtői) bajonettet, mert ha elkapják simán beviszik.
Így feladta postán, ő pedig szépen hazagurult.

A munkahelyen és munkahelyi eszközökkel stimmel, a munkaidő már nem biztos, egyébként ezért elbocsáthatják, de korán sem biztos.
Büntető per nem lesz, mert meg sincs gyanúsítva és nem is lesz, valószínűleg úgy érkezett a bejelentés hogy egy dolgozó fegyvert vitt be az egyetemre és ott tisztogatta. De mivel kiderült hogy csak gáz-riasztó amit egyébként engedéllyel tart és az egyetem amúgy is magánterület, a gyanú nem áll meg.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A munkahelyen és munkahelyi eszközökkel stimmel, a munkaidő már nem biztos, egyébként ezért elbocsáthatják, de korán sem biztos.
Büntető per nem lesz, mert meg sincs gyanúsítva és nem is lesz, valószínűleg úgy érkezett a bejelentés hogy egy dolgozó fegyvert vitt be az egyetemre és ott tisztogatta. De mivel kiderült hogy csak gáz-riasztó amit egyébként engedéllyel tart és az egyetem amúgy is magánterület, a gyanú nem áll meg.

Szabálysértéssel biztos meg lesz gyanúsítva.

"(2) Aki
a) a légfegyver, a gáz- és riasztófegyver, a muzeális fegyver, a színházi fegyver, a festéklövő fegyver, illetve a hatástalanított lőfegyver, a flóberttöltény, a gáztöltény, a riasztótöltény, illetve a vaktöltény gyártására, forgalmazására, javítására, megszerzésére, birtoklására, viselésére, tartására vagy használatára vonatkozó szabályokat megszegi,
b) a lőtér üzemeltetésére vonatkozó rendelkezéseket megszegi,
szabálysértést követ el."

253/2004. korm.rend.

"38. § (1) A lőfegyvert, gáz- és riasztófegyvert tartó személy
a) lakott területen, közterületen, nyilvános helyen, közforgalmú közlekedési eszközön – az (1a)–(1b) bekezdésben meghatározott kivétellel, illetve jogszabály eltérő rendelkezésének hiányában – hosszú lőfegyverét csak ürítve, tokban, rövid lőfegyverét, gáz- és riasztófegyverét üres tárral – kivéve, ha a tár kiürítését a gáz- és riasztófegyver adott típusának gyártási sajátosságai nem teszik lehetővé –, a fegyver és a lőszer (töltény) elkülönített csomagolásával, zárt dobozban vagy egyéb zárt tárolóeszközben szállíthatja, amelynek során köteles megtenni minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy a lőfegyverhez, a gáz- és riasztófegyverhez, illetve a lőszerhez illetéktelen személy ne férhessen hozzá;
b) lakott területen, közterületen, nyilvános helyen, közforgalmú közlekedési eszközön önvédelemre, személy- és vagyonvédelemre engedélyezett rövid lőfegyverét, viselési engedély esetén gáz- és riasztófegyverét betárazva, a véletlen elsülés ellen biztosítva, – a személy- és vagyonvédelemre engedélyezett rövid lőfegyver kivételével – rejtve viselheti;
c) fegyverét nem viselheti és nem használhatja szeszes italtól befolyásolt állapotban, illetve, ha szervezetében kábítószer, illetve pszichotróp anyag van;
d) a fegyverét kizárólag ürített állapotban, olyan helyen tisztíthatja, ahol más személy életét és testi épségét nem veszélyezteti;"

Szerintem az egyetem nyilvános hely, itt már félresiklott a történet, ráadásul közbiztonságra veszélyes eszközről van szó.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 160
15 823
113
$
Most komolyan , te tényleg azt akarod sugallni, hogy a Szegedi Tudományegyetem rektora , vagy maga az egyetem tartalékosokat meg több katonát akar?
Az meg egy másik, hogy senki ne akarjon betárazott fegyver viselése közben, oktatási intézményben orvostanhallgatókat oktatni.

Te amúgy általában véve képes vagy önállóan értelmezni egy cikkben leírtakat, vagy segítség szokott kelleni hozzá?

Nem csak a rektor, hanem a TEK eljárása is minimum aggodalomra ad okot.

Ennyi erővel ha én bejelentem, hogy a szomszédomnál fegyvernek látszó tárgyat láttam, 4 TEK-es droid fogja leteperni, mint a Luke Skywalkeres BME-s gyereket?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 160
15 823
113
Na beindult Schwartz gépezete. Vagy teljesen beteg agyúak ülnek az EU-ban.

http://www.demokrata.hu/hir/kulfold/kotelezettsegszegesi-eljaras-indult-magyarorszag-ellen

Ezt Orbánék b*ták el, amikor szokás szerint elb*tt módon nyúltak hozzá a CEU-hoz. Irgalmatlanul kilógott a lóláb. El is kezdték gyorsan visszalapátolni a ***t a lóba.

Sokkal elegánsabban is meg lehetett volna oldani. Pl. egyszerűen visszavonni az MB féle különtörvényt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 160
15 823
113
A munkahelyen és munkahelyi eszközökkel stimmel, a munkaidő már nem biztos, egyébként ezért elbocsáthatják, de korán sem biztos.
Büntető per nem lesz, mert meg sincs gyanúsítva és nem is lesz, valószínűleg úgy érkezett a bejelentés hogy egy dolgozó fegyvert vitt be az egyetemre és ott tisztogatta. De mivel kiderült hogy csak gáz-riasztó amit egyébként engedéllyel tart és az egyetem amúgy is magánterület, a gyanú nem áll meg.

Akkor sem az az eljárás, hogy négyen lenyomják a földre.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 160
15 823
113
Szabálysértéssel biztos meg lesz gyanúsítva.

"(2) Aki
a) a légfegyver, a gáz- és riasztófegyver, a muzeális fegyver, a színházi fegyver, a festéklövő fegyver, illetve a hatástalanított lőfegyver, a flóberttöltény, a gáztöltény, a riasztótöltény, illetve a vaktöltény gyártására, forgalmazására, javítására, megszerzésére, birtoklására, viselésére, tartására vagy használatára vonatkozó szabályokat megszegi,
b) a lőtér üzemeltetésére vonatkozó rendelkezéseket megszegi,
szabálysértést követ el."

253/2004. korm.rend.

"38. § (1) A lőfegyvert, gáz- és riasztófegyvert tartó személy
a) lakott területen, közterületen, nyilvános helyen, közforgalmú közlekedési eszközön – az (1a)–(1b) bekezdésben meghatározott kivétellel, illetve jogszabály eltérő rendelkezésének hiányában – hosszú lőfegyverét csak ürítve, tokban, rövid lőfegyverét, gáz- és riasztófegyverét üres tárral – kivéve, ha a tár kiürítését a gáz- és riasztófegyver adott típusának gyártási sajátosságai nem teszik lehetővé –, a fegyver és a lőszer (töltény) elkülönített csomagolásával, zárt dobozban vagy egyéb zárt tárolóeszközben szállíthatja, amelynek során köteles megtenni minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy a lőfegyverhez, a gáz- és riasztófegyverhez, illetve a lőszerhez illetéktelen személy ne férhessen hozzá;
b) lakott területen, közterületen, nyilvános helyen, közforgalmú közlekedési eszközön önvédelemre, személy- és vagyonvédelemre engedélyezett rövid lőfegyverét, viselési engedély esetén gáz- és riasztófegyverét betárazva, a véletlen elsülés ellen biztosítva, – a személy- és vagyonvédelemre engedélyezett rövid lőfegyver kivételével – rejtve viselheti;
c) fegyverét nem viselheti és nem használhatja szeszes italtól befolyásolt állapotban, illetve, ha szervezetében kábítószer, illetve pszichotróp anyag van;
d) a fegyverét kizárólag ürített állapotban, olyan helyen tisztíthatja, ahol más személy életét és testi épségét nem veszélyezteti;"

Szerintem az egyetem nyilvános hely, itt már félresiklott a történet, ráadásul közbiztonságra veszélyes eszközről van szó.

Az egyetemi labor biztosan nem nyilvános hely.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az egyetemi labor biztosan nem nyilvános hely.

Nyilvános hely: a közterületnek nem tekinthető, mindenki számára nyitva álló hely.
Az egyetem épülete ilyen, az hogy abban van a labor, az egy dolog. Amit nem éppen rendeltetésszerűen vett igénybe, valamint egyéb közbiztonságra különösen veszélyes eszközt sem lehet pl oktatási intézménybe bevinni, pl kést se, függetlenül attól hogy a táskában van, nem pedig az oldalán lóg a delikvensnek.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 160
15 823
113
Nyilvános hely: a közterületnek nem tekinthető, mindenki számára nyitva álló hely.
Az egyetem épülete ilyen, az hogy abban van a labor, az egy dolog. Amit nem éppen rendeltetésszerűen vett igénybe, valamint egyéb közbiztonságra különösen veszélyes eszközt sem lehet pl oktatási intézménybe bevinni, pl kést se, függetlenül attól hogy a táskában van, nem pedig az oldalán lóg a delikvensnek.

Kétlem, hogy a laborba csak úgy ki-be lehetne mászkálni, ahogy mondjuk az oktatók irodájába sem.

Akkor most feljelentsem a fősulis mezát?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 616
113
Nyilvános hely: a közterületnek nem tekinthető, mindenki számára nyitva álló hely.
Az egyetem épülete ilyen, az hogy abban van a labor, az egy dolog. Amit nem éppen rendeltetésszerűen vett igénybe, valamint egyéb közbiztonságra különösen veszélyes eszközt sem lehet pl oktatási intézménybe bevinni, pl kést se, függetlenül attól hogy a táskában van, nem pedig az oldalán lóg a delikvensnek.

Az első rész stimmel (azzal a kitétellel, hogy az egyetem ezen részeibe nem lehet bemenni csak úgy az utcáról, akár csak mint a többi iskolába), de ha a a laborban ahol dolgozol senki sincsen, és te ott egy töltetlen fegyvert tisztogatsz munkaidő után, azzal mi a baj? (persze ha tényleg ez történt)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Milyen magyarázkodás?
A cikkeket elolvasva megtalalhatod. Nem idezem be, de szerintem hiba volt a sajtohoz fordulni. Az nyilvanossagra hozott reszletek miatt a munkaugyi pert mar biztosan bukta. Amator...
A rendori eljarast sem volt okos dolog kritizalnia. Ha tobben mennek ki akkor az a baj, ha kevesebben (Gyorkos) akkor meg az? Ezek utan a rendorok hozzaallasa is boritekolhato. A szabalysertesi eljarast sem ussza meg.

Pont ezt magyaraztam ezen a forumon. Nem szabad a fegyvert elovenni, lobalni, kivetel veszhelyzet eseten. A hatosagoknal sem kell okoskodni, hisztizni, mert megszivja az ember. Siman meguszhatta volna egy vicces sztorival az egeszet, ha nem lenne ilyen eszetlen. Persze aki ennyire alkalmatlan az eletre...

Kétlem, hogy a laborba csak úgy ki-be lehetne mászkálni, ahogy mondjuk az oktatók irodájába sem.
Az orvosin gyakorlatilag nyitottak a laborok is. Van nehany ahol nem folyik oktatas, de azok is nyitottak. Tdk-sok, a tanarral konzultalok, (pot)dolgozatokat irok stb. elott ugyanugy nyitva all. Egy labor sincs elzarva a diakoktol.

de ha a a laborban ahol dolgozol senki sincsen, és te ott egy töltetlen fegyvert tisztogatsz munkaidő után, azzal mi a baj?
Csak mert neked letelt a munkaidod, az nem jelenti azt, hogy mindenki masnak is. Diakok is szabadon jarkalhatnak a fokapu bezarasaig barhol barmikor.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 616
113
A cikkeket elolvasva megtalalhatod. Nem idezem be, de szerintem hiba volt a sajtohoz fordulni. Az nyilvanossagra hozott reszletek miatt a munkaugyi pert mar biztosan bukta. Amator...
A rendori eljarast sem volt okos dolog kritizalnia. Ha tobben mennek ki akkor az a baj, ha kevesebben (Gyorkos) akkor meg az? Ezek utan a rendorok hozzaallasa is boritekolhato. A szabalysertesi eljarast sem ussza meg.

Pont ezt magyaraztam ezen a forumon. Nem szabad a fegyvert elovenni, lobalni, kivetel veszhelyzet eseten. A hatosagoknal sem kell okoskodni, hisztizni, mert megszivja az ember. Siman meguszhatta volna egy vicces sztorival az egeszet, ha nem lenne ilyen eszetlen. Persze aki ennyire alkalmatlan az eletre....

Nem lesz semmi, az ügyészség nem fogja jóváhagyni, de nem is emeltek vádat ellene (nem is fognak)
Panasszal nyugodtan élhetsz (max. elutasítják).


Csak mert neked letelt a munkaidod, az nem jelenti azt, hogy mindenki masnak is. Diakok is szabadon jarkalhatnak a fokapu bezarasaig barhol barmikor.

Ez viszont igaz.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 751
113
Azért az EP-ben olyan szellemi mélyrepülés van ami még az SZU-ra sem volt jellemző....
Szerintük Orbán náci aki a Kossuth téren zsidó szerzők könyveit akarja elégetni, meg Lukács György-et Istenítik, hogy mekkora hatással volt rájuk (liberális EP képviselő mondta) , és ez látszik is rajtuk eléggé. :(
Mindig van lejjebb úgy látszik....
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Te amúgy általában véve képes vagy önállóan értelmezni egy cikkben leírtakat, vagy segítség szokott kelleni hozzá?

Nem csak a rektor, hanem a TEK eljárása is minimum aggodalomra ad okot.

Ennyi erővel ha én bejelentem, hogy a szomszédomnál fegyvernek látszó tárgyat láttam, 4 TEK-es droid fogja leteperni, mint a Luke Skywalkeres BME-s gyereket?
Látom terelsz a válaszod elején.

Nem kell azt neked magyarázni mi hogyan történt. A cikkből csak az egyik fél története ismerhető meg. Amit nem tudunk az az, miként jutott el a rektorhoz a fegyvertisztítás sztorija, kik tanusították a megtörténtét és azok mit mondtak , a fegyvertisztítás közben hányan mentek be a laborba , mert a tanár csak arról nyilatkozott, hogy a tisztítás megkezdésekor nem volt benn diák.
 
Status
Not open for further replies.