[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Koszi. Elolvasom, nekem eddig ugy tunt, hogy igazabol Ukrajnara hivatkozas van elsosorban.

Szívesen. Én azt javasolnám, hogy próbálj még forrásokat keresni, mert szerintem van jóval több is. Meg is oszthatod őket, ha találsz, engem is érdekelne.

---
Plusz egy megjegyzés a Lisszabontól Vlagyivosztokig unió Merkel általi elutasításához. Nekünk, Magyarországnak kifejezetten előnyös lett volna, ha a németek elfogadják Putyin ajánlatát, mert akkor nem kellene választanunk a németek (Nyugat) és az oroszok közül.
(Én is nyugodtabb lennék, ha úgy kerülnénk át az oroszokhoz, hogy a németek is velünk jönnek. Persze orosz nézőpontból a német elutasítás akár még hasznos is lehet, hiszen a németek hiányában Közép-Kelet-Európát jobban ledominálhatják az oroszok, mintha a németek is velünk jönnének.)
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Szívesen. Én azt javasolnám, hogy próbálj még forrásokat keresni, mert szerintem van jóval több is. Meg is oszthatod őket, ha találsz, engem is érdekelne.

---
Plusz egy megjegyzés a Lisszabontól Vlagyivosztokig unió Merkel általi elutasításához. Nekünk, Magyarországnak kifejezetten előnyös lett volna, ha a németek elfogadják Putyin ajánlatát, mert akkor nem kellene választanunk a németek (Nyugat) és az oroszok közül.
(Én is nyugodtabb lennék, ha úgy kerülnénk át az oroszokhoz, hogy a németek is velünk jönnek. Persze orosz nézőpontból a német elutasítás akár még hasznos is lehet, hiszen a németek hiányában Közép-Kelet-Európát jobban ledominálhatják az oroszok, mintha a németek is velünk jönnének.)

En mondjuk nem szeretnek az oroszokhoz kerulni, sem a nemetekhez, sem az USAhoz, sem senkihez. Ertelmes vezetesu Europahoz szeretnek tartozni, ami befogadja idovel az oroszokat is (az mas kerdes, hogy ennek mennyi a politikai realitasa jelenleg).
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
En mondjuk nem szeretnek az oroszokhoz kerulni, sem a nemetekhez, sem az USAhoz, sem senkihez. Ertelmes vezetesu Europahoz szeretnek tartozni, ami befogadja idovel az oroszokat is (az mas kerdes, hogy ennek mennyi a politikai realitasa jelenleg).

Teljesen egyetértek veled, csak hozzátenném, hogy pont ebben csalódtam Európában, ugyanis:
1. nem értelmes a vezetése
2. nem fogadja be az oroszokat, hanem (megint) háborút akar velük
+3. (bónuszként) a bevándorlókat (főleg, ha mohamedán vagy néger) na azokat bezzeg befogadja (biztos azért, mert azok az oroszokkal ellentétben "európaiak")

Ha mondjuk Németország tűzzel-vassal küzdene azért, hogy Európa európai maradjon, mármint nemcsak az "értékek" szintjén, hanem a népesség szintjén is, akkor lehet őket támogatnám. De így?... :(
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Teljesen egyetértek veled, csak hozzátenném, hogy pont ebben csalódtam Európában, ugyanis:
1. nem értelmes a vezetése
2. nem fogadja be az oroszokat, hanem (megint) háborút akar velük
+3. (bónuszként) a bevándorlókat (főleg, ha mohamedán vagy néger) na azokat bezzeg befogadja (biztos azért, mert azok az oroszokkal ellentétben "európaiak")

Ha mondjuk Németország tűzzel-vassal küzdene azért, hogy Európa európai maradjon, mármint nemcsak az "értékek" szintjén, hanem a népesség szintjén is, akkor lehet őket támogatnám. De így?... :(

Igen, sajnos szar a helyzet.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 677
113
En mondjuk nem szeretnek az oroszokhoz kerulni, sem a nemetekhez, sem az USAhoz, sem senkihez. Ertelmes vezetesu Europahoz szeretnek tartozni, ami befogadja idovel az oroszokat is (az mas kerdes, hogy ennek mennyi a politikai realitasa jelenleg).


Apró hiba,hogy az értelem szikrája sem látszik az eu-s vezetők fejében.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Engem jobban aggaszt,hogy inkább lenyelik ezt a szart,minthogy konfrontálódjanak az USA elcseszett külpolitikájával.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 831
113

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Színes rövidfilm az 1938-as Budapestről - amikor még Trianon-szoborcsoport állt a szovjet obeliszk helyén, és kevesebb volt a CEUrópai
Forrás: https://kuruc.info/r/6/169645/

érdemes megnézni, nekem összeszorult a szívem :) Színesben látni a Duna királynőjét :) (ezzel a jelzővel illették egykor a fővárost,) ma inkább hagyjuk, hogy mivel lehetne illetni.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 970
113
$
És ezek akarnak tartalékosokat meg több katonát?

Ez egy nem normális ország, nem normális törvényekkel és nem normális hatóságokkal.
Most komolyan , te tényleg azt akarod sugallni, hogy a Szegedi Tudományegyetem rektora , vagy maga az egyetem tartalékosokat meg több katonát akar?
Az meg egy másik, hogy senki ne akarjon betárazott fegyver viselése közben, oktatási intézményben orvostanhallgatókat oktatni.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
$
Most komolyan , te tényleg azt akarod sugallni, hogy a Szegedi Tudományegyetem rektora , vagy maga az egyetem tartalékosokat meg több katonát akar?
Az meg egy másik, hogy senki ne akarjon betárazott fegyver viselése közben, oktatási intézményben orvostanhallgatókat oktatni.
A gázpisztoly melyik része nem világos?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A gázpisztoly melyik része nem világos?
Lofegyvert tisztitani, munkaidoben, munkahelyi eszkozokkel... Ezen bukja el a pert.
Ha nem lenne ennyi merenylet Europaban akkor meguszhatna, de ez a vilag mar elmult. Par evvel ezelott a jedi lovagot is lenyomta a TEK egy jatekpisztolyert. Nem lehet fegyvernek latszo targyakat lobogtatni, mert a fraszt hozza masokra. (A viseles rejtett volta miatt elo sem vehetne kozintezmenyben.)
Megjegyzem eleg hulye volt, hogy a sajtohoz fordult. Egy fegyverparti ujsagironak tobbet er martirkent... Be kellett volna fogni a szajat es egy ugyveddel egyeztetni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 761
113
Még gáz riasztó fegyvert sem lehet engedély nélkül bárhova hurcolászni. Otthon lehet tartani, úgy tudom engedély nélkül, de ha vinni akarod valahova, ahhoz is engedély kell, elvileg. Javítson, aki fegyvertartásban járatos. Munkahelyre bevinni, hát elég balfék dolog volt.
 
  • Tetszik
Reactions: sata

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 616
113
Még gáz riasztó fegyvert sem lehet engedély nélkül bárhova hurcolászni. Otthon lehet tartani, úgy tudom engedély nélkül, de ha vinni akarod valahova, ahhoz is engedély kell, elvileg. Javítson, aki fegyvertartásban járatos. Munkahelyre bevinni, hát elég balfék dolog volt.

Gáz-riasztó fegyvert, 18 év felett bárki szabadon vásárolhat, és engedély nélkül tarthat. 2000 Ft - ért viselési engedélyt válthat ki hozzá, amellyel jogosult lesz a gáz-riasztó fegyvert közterületen viselni (rejtve a ruházaton). Gáz-riasztó fegyvert közterületen szállítani engedély nélkül is lehet ( kitárazva dobozban, táskában vagy hátizsákban).

Itt azért vannak furcsa dolgok :

"A tanlaborban ekkor nem voltak hallgatók. Az egyik laborasszisztens adott sprayt. A fegyvert kitáraztam, végig minden szabályt betartva jártam el "

Tehát nem volt más a laborban, és ki volt tárazva.

" A történtek után hazament Kecskemétre, majd néhány nap elteltével, február 27-én Szegeden ebédelni indult, amikor négy megtermett férfi az útját állta. – Először azt hittem, ki akarnak rabolni. Még jó, hogy nem volt nálam a fegyverem, mert ha előveszem, biztosan ott lelőttek volna. TEK-esek (Terrorelhárítási Központ) voltak, nem kérdeztek semmit, lenyomtak a földre, ahogy kell – folytatta a férfi. Számítógépét, elektronikus adathordozóit és a fegyvert lefoglalták, és még édesanyja kecskeméti otthonát is átkutatták."

Mi tartott négy napig?
És ha már négy napig tartott, miért nem vették a fáradságot hogy megnézzék van-e engedélye valamilyen fegyverre vagy fegyvernek látszó tárgyra (gáz-riasztó)

"ha valaki veszélyben érezte magát, miért nem hívta azonnal a rendőrséget? Miért vártak vele egy hetet?"

"Azonnali hatállyal felmentettek, ami miatt munkaügyi pert indítottam az egyetem ellen. Érdekes, hogy az egyetemnek annyira fontos volt a felmentésem, hogy Dömötör Mátét, az Igazgatásszervezési és Szolgáltatási Központ főigazgatóját küldték utánam, aki a rendőrségi kihallgatásom közben adta át a felmentést, és íratta alá velem az erről szóló jegyzőkönyvet. Hogy honnan tudták, hogy én pont akkor ott vagyok a rendőrségen, azt nem tudom "
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Lofegyvert tisztitani, munkaidoben, munkahelyi eszkozokkel.
Hát tényleg nyomi. Azt otthon kell, de ha végképp lusta egy fegyvermester is megteszi - > irány egy vadászbolt ...
Ezen bukja el a pert.
Ebből nem per lesz, hanem büntetőeljárás.
Ha nem lenne ennyi merenylet Europaban akkor meguszhatna, de ez a vilag mar elmult. Par evvel ezelott a jedi lovagot is lenyomta a TEK egy jatekpisztolyert.
Kezd a világ változni, egy ismerősöm Németországból nem mert hazahozni a kocsijában egy (gyüjtői) bajonettet, mert ha elkapják simán beviszik.
Így feladta postán, ő pedig szépen hazagurult.
 
Status
Not open for further replies.