[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Női egyenjogúság van. Füttyögni tud, választani tud, akkor a tettei következményeivel is el tud számolni. A töketlenségből elegem van. Ha valaki agyhalott, vagy igazából csak játsza azt, akkor jól tarkón kell verni, hátha helyreáll az agya. Nem vagyok fideszes, azaz, most alternatíva híján nincs más. Sőt, még jó dolgokat is látok a munkásságukban. A baj az, hogy 2 választást nyert a fidesz, és még vagy hármat fog is. Nem a nyuggerek, nem a határon túliak miatt, hanem azért, mert sokan látják, hogy elindult valami. Diktátorozik itt a sok agynéma, de abba nem gondol bele, hogy ha ez tényleg diktatúra lenne, nem igen diktátorozhatna. Sőt, még Orbán se röhögne rám minden második plakátról tolvaj felirattal. Az ország 30%-a max ellenzéki. Ez jobb és bal is. Erről szól a történet. A bolsi-libsi csak azt tolerálja, ami neki jó. A többi meg diktatúra.

Nem vagyok benne biztos, hogy ez a Borbáth nevű fazon akkor is ilyen bátor lett volna, ha mondjuk pár cigó szólogat be neki egy parkolóban.

Valóban elindult valami. Félmillió fiatal külföldre.

Diktatúra és diktatúra közt elég komoly eltérések vannak.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Bocsika!
Ha, a te életviteledről vajon ki dönt? Ha, kapnál egy pofont az ilyen meglátásaid szerint apádtól ki maradna a padlón? És itt releváns, hogy kit tartasz a családban meghatározó személyiségnek! Az őseiddel vagy agyvérzés vagy infarktus fog végezni! Ha, még nincs lila köd a szemed előtt, akkor tudd:
A kalocsai páncélos ezrednél voltam TÜFE-s a hetvenes években. Ha, nem tudnád ezred szinten tartottuk a fegyver karbantartást 14,5-ig (előtte meg utána: 23-ig), miért kellett még tízezer M zárolt fegyvert még konzerválni? Ezek mellett hol vannak:
- A ruházat (a falusi piacokon még most is fellelhető)
- Az élelem (kozerv)
Itt nem ezer darabokról van szó
- A fegyverzet előállításához való gépezet (rohad a talajvíz alatt!)
Az előző kormányok eladták (fű alatt)! Amiből piszkosul megtudtak gazdagodni (vajon, hány rep.gép hordozónk lehetne? Az aktuális témánknál maradjunk).
PS:, Rágd át még egyszer, mielőtt indulatból válaszolsz!


Ennek a hozzászólásnak van valami értelme?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Hát, nem csak ők döntenek. Csupán a jobbikos fiataljaid, inkább nem mennek el szavazni. mert őket még ennyire sem érdekli az ország sorsa, jövője. Az idősebbeket igen.

Az idősebbeknek nincs jobb dolguk, mint mindenkinek a dolgába beleugatni. + ugye a külföldön dolgozók nem biztos, hogy haza tudnak utaznia választásokra szavazni.

Az öregeket sem az ország sorsa érdekli, hanem a lehetőség, hogy belepofázhassanak ebbe is.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Ha "Orbán és a rendszere" ugyanezt is teszi vagy valami hasonlót, az még nem jelenti, hogy ez kell és ez normális. Két rosszból nem lesz egy jó. Odamegy egy rakás ember, mert érdekli a dolog, aztán egy fizetett idióta bemegy közéjük, hogy balhét csináljon. A biztonságiak meg gyorsabbak lehettek volna, hogy a hajtépés elmaradjon.

Írtam korábban, hogy a dolog szerintem sem normális. És hogy szerintem egy rendezvény szétrollkodása sem plakátok tépkedése/átfestése nem fér bele a szólásszabadság kereteibe.

De ettől még az sem normális, ahogy itt kezelték a dolgot.
 
M

molnibalage

Guest
Női egyenjogúság van. Füttyögni tud, választani tud, akkor a tettei következményeivel is el tud számolni. A töketlenségből elegem van. Ha valaki agyhalott, vagy igazából csak játsza azt, akkor jól tarkón kell verni, hátha helyreáll az agya. Nem vagyok fideszes, azaz, most alternatíva híján nincs más. Sőt, még jó dolgokat is látok a munkásságukban. A baj az, hogy 2 választást nyert a fidesz, és még vagy hármat fog is. Nem a nyuggerek, nem a határon túliak miatt, hanem azért, mert sokan látják, hogy elindult valami. Diktátorozik itt a sok agynéma, de abba nem gondol bele, hogy ha ez tényleg diktatúra lenne, nem igen diktátorozhatna. Sőt, még Orbán se röhögne rám minden második plakátról tolvaj felirattal. Az ország 30%-a max ellenzéki. Ez jobb és bal is. Erről szól a történet. A bolsi-libsi csak azt tolerálja, ami neki jó. A többi meg diktatúra.
Gazdasági diktatúra és félmaffia állam van. Minden szart túlárazva csókosok építenek. A GDP növekedés lényegtelen, mert a haverok zsebébe megy úgy, hogy nem termelő beruházásokra megy el. Az adófizetési morál kb. 0 emiatt (is.)
http://hvg.hu/enesacegem/20150615_Megugrott_a_vendeglatosok_bevetele_a_razz
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan
M

molnibalage

Guest
Ha egy férfi jobb eséllyel szál szembe a támadással, akkor Piroska inkább otthon kellett volna, hogy főzőcskézzen, vagy kapálja a virágos kertjét, mint, hogy elmenjen füttyögni oda, ahol útálni fogják. Ráadásul, aki ismeri Erdélyt és a Székelyeket, az tudja, hogy nem beszélnek sokat, és odabasznak.
Tehát, ha bemész a medve barlangjába, ugyan ne keljen már, hogy sajnáljalak, ha beléd kóstol.
Ja értem. Ezek szerint, ha valaki fogja és széjjelveri a hülye fejedet egy kalapáccsal, akkor te vagy hibás és hülye, hogy nem ültél otthon a seggeden...
Jézusom...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Nesze neked keresztény kormányzat:

Vízumprobléma miatt nem érkezik Magyarországra a fatimai Szűz Mária-szobor másolata

http://szabadpecs.hu/metal/item/773...orszagra-a-fatimai-szuz-maria-szobor-masolata
https://444.hu/2017/07/24/nem-kapott-magyar-vizumot-szent-maria-szobra

A fatimai kegyszobor Ferenc pápa által megszentelt egyik hiteles másolata amiatt nem érkezik Pellérdre, mert a szobrot kísérő apácák közt amerikaiak mellett kínai és ausztrál kísérők is vannak, ők viszont nem léphetnek be az országba, mert nem rendelkeznek vízummal. A szervezési problémáról a pellérdi plébánost csak nemrég értesítették.


Mint azt a Szabad Pécs megírta: a Szentatya afféle zarándokútra küldött öt, általa megáldott Szűz Mária-kegyszobrot, amelyek Fatima, a portugál búcsújárohely világhírű kegyszobrának hiteles másolatai. Azok amiatt készültek, mert éppen száz éve voltak a híres fatimai jelenések.


E szobrok egyike érkezett volna Magyarországra, Oroszországból. A Pellérdi Egyházközség azért is tartotta és tarthatta nagy megtiszteltetésnek a szobor érkezését, mert Magyarországon csak Pellérden állt volna meg a szobor másolata, hogy kísérőivel együtt egy nap és egy éjszaka után Horvátországba vigyék tovább.



Bezzeg ha vettek volna letelepedési kötvényt...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Gazdasági diktatúra és félmaffia állam van. Minden szart túlárazva csókosok építenek. A GDP növekedés lényegtelen, mert a haverok zsebébe megy úgy, hogy nem termelő beruházásokra megy el. Az adófizetési morál kb. 0 emiatt (is.)
http://hvg.hu/enesacegem/20150615_Megugrott_a_vendeglatosok_bevetele_a_razz

Alapvetően egyetértek, de az adófizetési morál több százéves történelmi okok miatt 0.

Török megszállás, passzív rezisztencia, stb. Ez sajnos benne van a néplélekben. Persze lehetne rajta javítani, de amikor a politikaielit is iparszerűen lop...

Meg persze azt se feledjük, hogy a nagy multicégek is iparszerűen űzik az adóoptimalizálásnak mondott adócsalást.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Gazdasági diktatúra és félmaffia állam van.

És köszönik szépen annyi gyár és új munka hely van szabolcsmegyébe (nem csak itt) hogy ha 8 évvel ezelőtt ennyi új munka lett volna akkor alig lenne közmunkás is .

http://index.hu/gazdasag/2017/03/02/ingyenlaptopot_oszt_a_kormany_szabolcsban_is/
A szabolcsi kisfalusi iskolák is minden új cuccot kaptak már csak a hologramos kivetítő hiányzik :D

Volt egy olyan cikk is hogy : "Ömlik a pénz Szabolcs megyébe"

Jó pár éve a Kormány bevezette hogy aki nem jár iskolába megvonnak mindent tőlük és iskolázatlan hülye közmunkás lesz belőle .Na ezt a Fidesz megszüntette!

Ma már nem is kell Volánnal járnom minden gyárnak van külön buszjárata. Érettségim van meg szakmunkás a Cégnél szakmunkás béren vagyok ami alap 175 ezer , Ha ünnepen is bent vagyok akkor kézhez kapok még 180-at is .

De ha innen felmondok akkor tárt karokkal vár még 2 szemüveglencsével foglalkozó gyár :).

+


http://www.szon.hu/munkaerotoborzo-a-diehl-nel-havonta-vennenek-fel-embereket/3038767

A 2011-es megalapítás óta bővül a repülőgép-alkatrészek gyártásával foglalkozó Diehl Aircabin Hungary Kft.

2010 de inkább csak 2011-ben indult be miden az előtt el sem tudtam helyezkedni sehol :confused:
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
És köszönik szépen annyi gyár és új munka hely van szabolcsmegyébe (nem csak itt) hogy ha 8 évvel ezelőtt ennyi új munka lett volna akkor alig lenne közmunkás is .

http://index.hu/gazdasag/2017/03/02/ingyenlaptopot_oszt_a_kormany_szabolcsban_is/
A szabolcsi kisfalusi iskolák is minden új cuccot kaptak már csak a hologramos kivetítő hiányzik :D

Volt egy olyan cikk is hogy : "Ömlik a pénz Szabolcs megyébe"

Jó pár éve a Kormány bevezette hogy aki nem jár iskolába megvonnak mindent tőlük és iskolázatlan hülye közmunkás lesz belőle .Na ezt a Fidesz megszüntette!

Ma már nem is kell Volánnal járnom minden gyárnak van külön buszjárata. Érettségim van meg szakmunkás a Cégnél szakmunkás béren vagyok ami alap 175 ezer , Ha ünnepen is bent vagyok akkor kézhez kapok még 180-at is .

De ha innen felmondok akkor tárt karokkal vár még 2 szemüveglencsével foglalkozó gyár :).

+


http://www.szon.hu/munkaerotoborzo-a-diehl-nel-havonta-vennenek-fel-embereket/3038767

A 2011-es megalapítás óta bővül a repülőgép-alkatrészek gyártásával foglalkozó Diehl Aircabin Hungary Kft.

2010 de inkább csak 2011-ben indult be miden az előtt el sem tudtam helyezkedni sehol :confused:
Nem tudtál elhelyezkedni?
Nekem két öcsém is 8 általánosig jutott, az egyik az osztrák határ mellett soför 1800Eur/hónap, a másik Tatabányán sofőr 250nettó, ha hétvégézik kicsit több. És mindig volt munkájuk, mindig volt, ha nem sofőrség más. (csak "B" kat vezetnek)
A félmaffia meg igaz, de szerintem nem az építőiparban a legdurvább a lopás. A szolgáltatásokban sokkal erősebb.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Az emberek többségét nem az érdekli hogy a "nyugat" milyennek bélyegzi meg az országot hanem hogy hogyan teljesít.

Még egy túrbómagyar is :D:D
 
M

molnibalage

Guest
És köszönik szépen annyi gyár és új munka hely van szabolcsmegyébe (nem csak itt) hogy ha 8 évvel ezelőtt ennyi új munka lett volna akkor alig lenne közmunkás is .

http://index.hu/gazdasag/2017/03/02/ingyenlaptopot_oszt_a_kormany_szabolcsban_is/
A szabolcsi kisfalusi iskolák is minden új cuccot kaptak már csak a hologramos kivetítő hiányzik :D

Volt egy olyan cikk is hogy : "Ömlik a pénz Szabolcs megyébe"

Jó pár éve a Kormány bevezette hogy aki nem jár iskolába megvonnak mindent tőlük és iskolázatlan hülye közmunkás lesz belőle .Na ezt a Fidesz megszüntette!

Ma már nem is kell Volánnal járnom minden gyárnak van külön buszjárata. Érettségim van meg szakmunkás a Cégnél szakmunkás béren vagyok ami alap 175 ezer , Ha ünnepen is bent vagyok akkor kézhez kapok még 180-at is .

De ha innen felmondok akkor tárt karokkal vár még 2 szemüveglencsével foglalkozó gyár :).

+


http://www.szon.hu/munkaerotoborzo-a-diehl-nel-havonta-vennenek-fel-embereket/3038767

A 2011-es megalapítás óta bővül a repülőgép-alkatrészek gyártásával foglalkozó Diehl Aircabin Hungary Kft.

2010 de inkább csak 2011-ben indult be miden az előtt el sem tudtam helyezkedni sehol :confused:
A baj az, hogy nem tudod megkülönböztetni azt, hogy mi mitől van. Mivel a nyugat egész jól kilábalt már a válságból és emiatt elhúzott innen 10 év alatt cirka 400 ezer dolglozó így persze, hogy kicsit több meló van és hajlandók bért is emelni itthon. Csak ez amiatt van, mert az összes eddigú kúrmány ilyen "kiváló" munkát véghett. Nem a kúrmány jó, mi csak sodródunk az árral, a kedvező külső körülmények okozzák ezt, nem azért, mert faszagyerekek vagyunk. Kb.mint az egér és elefánt a hídon a viccben, mikor megjegyezi az egész, hogy "hogy dübörgünk"...
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
És köszönik szépen annyi gyár és új munka hely van szabolcsmegyébe (nem csak itt) hogy ha 8 évvel ezelőtt ennyi új munka lett volna akkor alig lenne közmunkás is .

http://index.hu/gazdasag/2017/03/02/ingyenlaptopot_oszt_a_kormany_szabolcsban_is/
A szabolcsi kisfalusi iskolák is minden új cuccot kaptak már csak a hologramos kivetítő hiányzik :D

Volt egy olyan cikk is hogy : "Ömlik a pénz Szabolcs megyébe"

Jó pár éve a Kormány bevezette hogy aki nem jár iskolába megvonnak mindent tőlük és iskolázatlan hülye közmunkás lesz belőle .Na ezt a Fidesz megszüntette!

Ma már nem is kell Volánnal járnom minden gyárnak van külön buszjárata. Érettségim van meg szakmunkás a Cégnél szakmunkás béren vagyok ami alap 175 ezer , Ha ünnepen is bent vagyok akkor kézhez kapok még 180-at is .

De ha innen felmondok akkor tárt karokkal vár még 2 szemüveglencsével foglalkozó gyár :).

+


http://www.szon.hu/munkaerotoborzo-a-diehl-nel-havonta-vennenek-fel-embereket/3038767

A 2011-es megalapítás óta bővül a repülőgép-alkatrészek gyártásával foglalkozó Diehl Aircabin Hungary Kft.

2010 de inkább csak 2011-ben indult be miden az előtt el sem tudtam helyezkedni sehol :confused:
Ez melyik Szabolcs megye? Amelyiket én ismerem abban baromira kilátástalanság van. Ismerek sok jó szakmunkást egyiknek se esett le ilyen csúcsmunkahely.
Azt tudom hogy a Szabolcs Volánnál olyan söfőrhiány van hogy már boldog-boldogtalant felvesznek teljes taníttatással nulla előélettel.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az idősebbeknek nincs jobb dolguk, mint mindenkinek a dolgába beleugatni. + ugye a külföldön dolgozók nem biztos, hogy haza tudnak utaznia választásokra szavazni.

Az öregeket sem az ország sorsa érdekli, hanem a lehetőség, hogy belepofázhassanak ebbe is.
Szerintem téged sem az ország sorsa érdekel, hanem csak hogy belepofázhass ebbe is, mitől képzeled hogy te jobb/több vagy másoknál?!! :mad:
Akiket az idősebb korosztályból legjobban ismerhetsz azok a szüleid akik felneveltek téged, úgyhogy legjobban róluk mondhatsz véleményt.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
A baj az, hogy nem tudod megkülönböztetni azt, hogy mi mitől van. Mivel a nyugat egész jól kilábalt már a válságból és emiatt elhúzott innen 10 év alatt cirka 400 ezer dolglozó így persze, hogy kicsit több meló van és hajlandók bért is emelni itthon. Csak ez amiatt van, mert az összes eddigú kúrmány ilyen "kiváló" munkát véghett. Nem a kúrmány jó, mi csak sodródunk az árral, a kedvező külső körülmények okozzák ezt, nem azért, mert faszagyerekek vagyunk. Kb.mint az egér és elefánt a hídon a viccben, mikor megjegyezi az egész, hogy "hogy dübörgünk"...

Ez a dolgok egy része, másik a demográfia vetület ami lassan kezdi éreztetni a hatását a munka erő piacon. Eleve kevesebb a fiatal, és azok egy jelentős százaléka egyre könnyebben nyugatra megy.
Ma oda jutottunk, hogy a MAV-nak ember hiány van. pl nincs mozdonyvezető, akik értségivel nettó 230 000-300 000 ft között visznek haza. Plusz 300 000-400 000 kafetéria valamint ingyen vasút használat gyerek és feleség részére is. 5 év után átmehet teherszállító cégekhez ahol 350-600 000 közötti fizetések vannak oké a munka kemény stb. De középfokú végzettségről beszélünk.

Kormány kapcsán, Az az igazság hogy baliberális kormányok még rosszabbak voltak. Nyugat-Európában jelenlegi kormányok rosszabbul teljesítenek. Végre van külpolitikánk !!!
 
Status
Not open for further replies.