[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Na, pontosan az ilyen turbóktól megyek a falnak.

  • Többnek kéne éreznem magam bárki másnál, mert magyar vagyok?
  • Miféle értéket jelent az önmagában, hogy éppen ide születtem?
  • A magyar kultúra egyes részeit kifejezetten nem szeretem, pl. a magyar népzenétől a falramászok... Egyszerűen nem tetszik...
  • stb. stb.
A legszomorúbb az, hogy még érvelni sem tudtál. Egyszerűen fogod és hülyének vagy lenézed azt, aki szarik a nacionalista baromkodásra...

- Nem tartom turbómagyarnak magam: Nincs Nagy-Magyarország matrica az olasz autómon (amit törökben' gyártottak...:confused:)
Mi több; nekem külön szórakoztató, amikor ilyen matricát látok francia gyártmányú kocsin...o_O
- Egy ponton túl irritál a "magyarkodás" (ki a magyarabb társasjáték)
- Nem ítélem el azokat, akik külföldön keresik - akár végleg a boldogulásukat - még ha az egy szem gyerekem döntene is így.
- Nem tudok mit kezdeni a Szíriusz, pilisi csakra stb. megközelítésekkel
- stb.

Viszont nekem igenis különleges érzés az, hogy az anyanyelvem nem "kompatibilis" egyik környező ország, sőt gyakorlatilag egy európai ország nyelvével sem.
S a nyelvünk...öööö...izé...mondjad már na...kifejezőkészsége, az, na, szókincse is más kategória, mint sok európai nyelvé.
Nyelvében él a nemzet.
Szeretem a magyar népdalokat, urambocsá' nótákat, de nem a Dankó rádió féle "kiszerelésben", hanem ha - túl ritkán - rokoni körben, kis borocskával énekeljük, nótázzuk együtt őket. Óriási élmény volt, amikor párom unokahúga férjhez ment egy erdélyi sráchoz, s az addig számunkra vadidegen erdélyi vendégekkel az esküvő napjának napfelkeltéig énekeltünk, nótáztunk párom borsodi szülőfalujában.

Ha egész napos budapesti vezetés/anyagbeszerzés után tartok haza Borsodba', s már nagyon nyom el a monoton autópályán a fáradtság, akkor úgy élénkítem magam (soha nem kávézom, semmi energiaital), hogy énekelek, nótázok. Például nyugodjon nagymamám kedvencét; az "Amott legel, amott legel, amott legel hat pej csikó magába" első versszakút. Abba - röhögj ki - bele is könnyezek.

Mér'? Mit kéne énekelnem?
Azt, hogy Hey Macarena!?o_O

Tudod; Akinek nótája nincs, annak szíve sincs.

Milyen értéket képvisel az, hogy ide születtem?
Ha a Szózat, vagy a Himnusz, vagy történelmünk ismeretében egyáltalán felmerül benned a kérdés, az végtelenül szomorú.
Ha meg magyarázni kell, vagy kellene, akkor ette a fene az egészet:(
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Na, pontosan az ilyen turbóktól megyek a falnak.

  • Többnek kéne éreznem magam bárki másnál, mert magyar vagyok?
  • Miféle értéket jelent az önmagában, hogy éppen ide születtem?
  • A magyar kultúra egyes részeit kifejezetten nem szeretem, pl. a magyar népzenétől a falramászok... Egyszerűen nem tetszik...
  • stb. stb.
A legszomorúabb az, hogy még érvelni sem tudtál. Egyszerűen fogod és hülyének vagy lenézed azt, aki szarik a nacionalista baromkodásra...


Az,hogy van identitásod,még nem nacionalista baromkodás.Ne érezd magad többnek bárki másnál,csak mert Magyar vagy,de tudd,hogy mit jelent a Magyarnak lenni.
Miféle értéket jelent?
B+,a nép amelynek a fia vagy a sumér időkig vezethető vissza,Úr városáig,a ma ismert,hivatalos történelem első településéig,pl.Azt a nyelvet beszéled,amiből az összes többi van.Közel 100 Nimród nevű hegy van a világon,ez,hogy lehet,hogy minden kontinensen,valami fatális véletlen folytán van pár?
Stb.
Nem is kell minden részét szeretni a kultúránknak,de van olyan szerteágazó,hogy mindnyájan találunk benne nekünk tetszőt.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Hú Balázs molnibalage álláspontja egy fajta kor tünet.
Nézd az, hogy a magyar az anya nyelved az a logikai gyermekkortól a logikai gondolkodásodat is meghatározza. Igen mert a nyelvünk fraktál jellegű, és rugalmas ez elő segíti a probléma megoldó készségek fejlődését. Ami természettudományok esetén hasznos.
Érdekes, hogy a magyar népeséktől mászol falra amelyek egy nép történelmi és létszemléleti felfogásnak eszenciája. Ezen meséket fent említett két dolog elemi közvetítésére szánták a legfiatalabb generációk irányába.

Magyar/hun/szkíta egy harcos tűélőnép, ázsiai gyökerekkel. Annyi sors csapás mellett jó formán idegen népekkel körül véve még is fent maradtunk. Pedig nem egy alkalom volt amikor a csapások majd nem végzetesnek bizonyultak. De itt vagyunk!
Másik amire büszkék lehetünk népünk tudományos eredményei!

Az, hogy ezen örökségről le mondasz egy részt minden hozzád hasonló értelmes jó képességekkel meg áldott ember veszteség.
Mi akik még őrizzük ezen lángot minden ilyen veszteség, még jobban fűtsön minket küzdelemre sarkaljon.

 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hú Balázs molnibalage álláspontja egy fajta kor tünet.
Nézd az, hogy a magyar az anya nyelved az a logikai gyermekkortól a logikai gondolkodásodat is meghatározza. Igen mert a nyelvünk fraktál jellegű, és rugalmas ez elő segíti a probléma megoldó készségek fejlődését. Ami természettudományok esetén hasznos.
Érdekes, hogy a magyar népeséktől mászol falra amelyek egy nép történelmi és létszemléleti felfogásnak eszenciája. Ezen meséket fent említett két dolog elemi közvetítésére szánták a legfiatalabb generációk irányába.

Magyar/hun/szkíta egy harcos tűélőnép, ázsiai gyökerekkel. Annyi sors csapás mellett jó formán idegen népekkel körül véve még is fent maradtunk. Pedig nem egy alkalom volt amikor a csapások majd nem végzetesnek bizonyultak. De itt vagyunk!
Másik amire büszkék lehetünk népünk tudományos eredményei!

Az, hogy ezen örökségről le mondasz egy részt minden hozzád hasonló értelmes jó képességekkel meg áldott ember veszteség.
Mi akik még őrizzük ezen lángot minden ilyen veszteség, még jobban fűtsön minket küzdelemre sarkaljon.

KÖSZÖNÖM!
 
M

molnibalage

Guest
Nem kell "a nacionalista baromkodás", sem többnek nem kell érezned magad bárki másnál, mert magyar vagy. De becsülnöd és értékelned kellene a saját kultúrádat (ami lehet, hogy nincs is, mondjuk).
Én pedig attól "megyek a falnak", hogy egy ilyen ember osztja az észt haditechnikában és HONvédelemben, aki olyat képes volt leírni, hogy "Nekem semmiféle identitástudatot nem ad az, hogy magyar állampolgár vagyok.".

Nos, "jó" kezekben van nálad a HONvédelem!
Tovabbra is fullba tolod...

1. Mitől saját kulturam.. ?
2. A honvedelem technikai kerdes. Akkor is tudom, hogy mire jó a Gripen, hogy nem szeretem a magyar népzenét és nem arpadsavos turulos a kisparnam...

A turbo hulyek archetipusa vagy...
 
M

molnibalage

Guest
Az,hogy van identitásod,még nem nacionalista baromkodás.Ne érezd magad többnek bárki másnál,csak mert Magyar vagy,de tudd,hogy mit jelent a Magyarnak lenni.
Miféle értéket jelent?
B+,a nép amelynek a fia vagy a sumér időkig vezethető vissza,Úr városáig,a ma ismert,hivatalos történelem első településéig,pl.Azt a nyelvet beszéled,amiből az összes többi van.Közel 100 Nimród nevű hegy van a világon,ez,hogy lehet,hogy minden kontinensen,valami fatális véletlen folytán van pár?
Stb.
Nem is kell minden részét szeretni a kultúránknak,de van olyan szerteágazó,hogy mindnyájan találunk benne nekünk tetszőt.
Nekem ez nem jelent semmit. Ellenben az igencsak erzes volt, amikor Newton, Faraday, Kelvin es Maxwell sírjánál álltam. Mert valami olyat csináltak, ami lehetővé tette a mai modern technikát. Számomra ez az értek. Ok hozzadtak valamit a világhoz ezzel. Amiket te felsoroltal azt kb. turboskodas. Mulyen alapon vagy buszke arra, amihez kozod nincs és semmit sem tettel erte?
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt
M

molnibalage

Guest
Mondta ezt az ukránok zászlóshajójának teljes legénysége és átállt az oroszokhoz :'D
A Gripen magától nem fog embereket ölni ahhoz kell a pilóta aki lélekben is képes a harcra.
A pszichológiagia tudomány... Komolyan gondolta bárki is, hogyvaz ukran haderő humán oldalon renben van...?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nekem ez nem jelent semmit. Ellenben az igencsak erzes volt, amikor Newton, Faraday, Kelvin es Maxwell sírjánál álltam. Mert valami olyat csináltak, ami lehetővé tette a mai modern technikát. Számomra ez az értek. Ok hozzadtak valamit a világhoz ezzel. Amiket te felsoroltal azt kb. turboskodas. Mulyen alapon vagy buszke arra, amihez kozod nincs és semmit sem tettel erte?

Molni, a technika önmagában nem érték. Mérnök vagyok én is, ezért értem miért mondod, de... de mégsem értem. Ha neked Newton, Faraday, Kelvin és Maxwell érzelmileg fontos, akkor harcolnál Európáért (pl. afrikai és mohamedán invázió ellen), hogy megmentsd azt a kultúrát, ahol ezek a tudósok éltek és alkottak?
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Molni, a technika önmagában nem érték. Mérnök vagyok én is, ezért értem miért mondod, de... de mégsem értem. Ha neked Newton, Faraday, Kelvin és Maxwell érzelmileg fontos, akkor harcolnál Európáért (pl. afrikai és mohamedán invázió ellen), hogy megmentsd azt a kultúrát, ahol ezek a tudósok éltek és alkottak?
Bocsika!
Kihagytad: Borh-t!:hadonaszos:
 
Status
Not open for further replies.