[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Na most analfabetizmusról, funkcionális analfabetizmusról, vagy valamilyen "disz"-ről van szó. Mert a Horváth Bence féle "cikkben" szereplő -Dúró Dórának titulált- állítás, miszerint az ország 20%-a nem tud írni-olvasni az elég nagy marhaság.
Ha csak simán az írni-olvasni nem tudást nézzük, amint írtad, az elég kétséges, hogy az ország 20%-át érintené, de még ennél is nagyobb blődség, hogy a Fidesz szavazók fele ne tudna írni és olvasni.
Támogatandó cél, csak kár, hogy ilyen szellemi nívóval terjesztik elő, propagálják azt.

Bár, hogy ki képvisel nagyobb nemzeti értéket -az egyenes falat felfalazó ám írni nem tudó cigány, vagy az egy órát piaci körülmények között nem dolgozó parlamenti képviselő- az képezhetné a vita tárgyát.

Egy klasszikus jut eszembe a kérdésről:
"George nem szavazhat ! Tudjátok, hogy nem szavazhatnak a fegyencek, holdkórosok és a Lordok Házának tagjai."
Hát?!
.., és ez nem csak a cigányokra értendő!
Te, talán nem találkoztál olyan emberrel, aki alig tudta leírni a nevét?
Bocsika!
.., és aztán, jöhet a Lordok Háza!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Te, talán nem találkoztál olyan emberrel, aki alig tudta leírni a nevét?
Találkoztam sok olyan rendes emberrel aki alig tudta leírni a nevét, de mégis sokkal értelmesebb véleménye és ismerete van/volt a világról, mint némely sok diplomásnak. Találkoztam sok olyannal, aki alig tudta leírni a nevét, de munkáját mégis sokkal jobban, becsületesebben végezte el, mint sok világlátott "értelmiségünk".
Nem biztos, hogy a -közelebbről meg sem határozott- írni-olvasni tudás a nagybetűs EMBER fokmérője ... de akkor ha az lenne, akkor ki lesz rekesztve minden ma már iskolában felragasztott bélyeges gyermek is a jövőben? És folytathatnánk a sort és akkor lassan ott tartunk, hogy ki maradna szavazó? Helikopter és Napóleon a vigyorgóból?

Véleményem szerint, ha szűrőt akarnánk berakni a választási rendszerbe, akkor sokkal hasznosabb, hogy ha országos választások esetében: adózó állampolgár-e; nyugdíjasok esetében pedig, hogy X évet adózott-e? "Polgára" e valamelyik helyi közösségnek? Létrehozni egy "polgári" státuszt, ami bizonyos feltételekhez kötné a helyi közösség tagjává (polgárává) való válást, mint pl.: X év valós (életvitel szerű) helyben lakás, helybeli adózás stb. -amit esetleg egy kibővített közösségi "tanács" szavazna meg. Tévedésem jogát fenntartva, nekem ez lenne a szimpatikusabb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and akagi

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Találkoztam sok olyan rendes emberrel aki alig tudta leírni a nevét, de mégis sokkal értelmesebb véleménye és ismerete van/volt a világról, mint némely sok diplomásnak. Találkoztam sok olyannal, aki alig tudta leírni a nevét, de munkáját mégis sokkal jobban, becsületesebben végezte el, mint sok világlátott "értelmiségünk".
Nem biztos, hogy a -közelebbről meg sem határozott- írni-olvasni tudás a nagybetűs EMBER fokmérője ... de akkor ha az lenne, akkor ki lesz rekesztve minden ma már iskolában felragasztott bélyeges gyermek is a jövőben? És folytathatnánk a sort és akkor lassan ott tartunk, hogy ki maradna szavazó? Helikopter és Napóleon a vigyorgóból?

Véleményem szerint, ha szűrőt akarnánk berakni a választási rendszerbe, akkor sokkal hasznosabb, hogy ha országos választások esetében: adózó állampolgár-e; nyugdíjasok esetében pedig, hogy X évet adózott-e? "Polgára" e valamelyik helyi közösségnek? Létrehozni egy "polgári" státuszt, ami bizonyos feltételekhez kötné a helyi közösség tagjává (polgárává) való válást, mint pl.: X év valós (életvitel szerű) helyben lakás, helybeli adózás stb. -amit esetleg egy kibővített közösségi "tanács" szavazna meg. Tévedésem jogát fenntartva, nekem ez lenne a szimpatikusabb.
Tudod, hatvanöt évemmel a hátam mögött..!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Véleményem szerint, ha szűrőt akarnánk berakni a választási rendszerbe, ...
A jobbik akar. Nem veletlen szallt bele a nyugdijasokba es a hataron tuli magyarokba sem.
A "radikalisok" tamogatoi rendszerint tobben vannak a fiatalok kozott. (Aztan persze kesobb beno a fejuk lagya.) Illetve a mai oregek idejeben meg a 6 elemi volt a kotelezo. Mas vilag volt. Kell ezt tovabb magyarazni?
A nyolcosztalyos nivoval pedig mar etikatlan szinten szurne a valasztokat. Egy phd talan az adott emberen mulik, de akiknek nincs meg az altalanos iskola azoknak ez nehezen lenne felrohato. Ok meg pici gyerekkent, a kamaszkor elott porul jartak es ez a rendszer, a csalad es a tarsadalom hibaja elso sorban es nem az oveke. A jobbik abba rugna bele akit mar egyszer kifektettek. Persze eselyuk sincs ilyen cenzust atvinni a torvenykezesen, ezert nem is ertem miert beszelnek errol. Igy csak tovabbi ellensegeket szereznek maguknak es a 8 osztalyt nem vegzett jobbikos szavazok is atpartolnak mashova. :confused:
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
lol

Ezzel a Fidesz kb. a szavazó felét elbukná:
A Jobbik elvenné a szavazati jogot az írni-olvasni nem tudó emberektől
https://444.hu/2017/08/03/a-jobbik-elvenne-a-szavazati-jogot-az-irni-olvasni-nem-tudo-emberektol

A fidesz persze lebukott, nem tetszik nekik az ötlet és ezzel ismét a szélballal/vérlibsikkel kerültek egy platformra:

Gulyás Gergely az emberi jogokért aggódik:
http://mandiner.hu/cikk/20170804_gulyas_gergely_emberi_jogot_sert_a_jobbik_javaslata

Hollik István megdöbben:
http://mandiner.hu/cikk/20170802_jo..._vegzettseggel_nem_rendelkezok_ne_szavazzanak

Jámbor András (kettősmérce)
http://mandiner.hu/cikk/20170803_jambor_andras_nem_bonyolult_az_altalanos_valasztojog

Friss Róbert (Népszava)
http://mandiner.hu/cikk/20170804_friss_robert_nepfelseg

Voltam én Fidesz nagygyűlésen és Jobbiknak nagynak nem igazán nevezhető, de gyűlésen is. Hogy is fogalmazzak, a különbéget zongorázni lehetett a fideszesek javára. A Fidesz nagygyűlésen teljesen jó arcú, nagyrészt vidéki, vallásos emberekkel találkoztam, a Jobbiknál meg tele volt lecsúszott, alkesz, bagós pofákkal. A gárdisták között olyan arcokat láttam, amilyenek rémálmomban szoktak feltűnni. Zagyva ábrázatához hasonló ábrázatú, elmosódott vonásokkal rendelkező, fogatlan borzalmakat.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
A fidesz persze lebukott, nem tetszik nekik az ötlet és ezzel ismét a szélballal/vérlibsikkel kerültek egy platformra:

És ezt neked, jobbikos pártmunkásként volt képed leírni az elmúlt hónapok eseményei után? :D :D :D
Eszméletlen, mikre nem képes az ember, ha megszabadul a gátlásaitól. :D

Ti már az ég világon semmiben nem különböztök a balliberálisoktól.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 726
86 351
113

"Volt valamilyen előképetek, vagy van kitől tanulnotok, akár itthon, akár külföldön?

S: Marx, Engels, Lenin… Fekete János.

J: Természetesen sokat olvastunk gimnazista éveinkben a termelőeszközök mibenlétéről és a világ jobbá, egyenlőbbé tételének filozófiáról. Ez adta az ötletet. Le kell szögeznem, hogy alapvetően mind őskonzervatív, mélyen vallásos keresztény családból származunk. Apáink nyakában hallgattuk valamennyi orbánbeszédet 1989-től 2002-ig, de aztán mélységesen csalódtunk a Fideszben 2010 környékén, és váltunk gondolkodó és cselekvő baloldalivá, aki egyben európai értelemben vett jobboldali is. Itthon a Kétfarkú áll hozzánk a legközelebb, de nagyon tiszteljük Moldova Gyuri bácsit, és Tamás Gazsit, aki létesítményünk állandó vendége és rendszeres előadója is egyben. Külföldről említhetném példaként Beppe Grillót, Evo Moralest és Fidel Castrót, de szívesen látnánk megvalósulni Magyarországon a görög, a venezuelai vagy az ukrán gazdasági virágzást." :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 036
18 704
113
lol

Ezzel a Fidesz kb. a szavazó felét elbukná:
A Jobbik elvenné a szavazati jogot az írni-olvasni nem tudó emberektől
https://444.hu/2017/08/03/a-jobbik-elvenne-a-szavazati-jogot-az-irni-olvasni-nem-tudo-emberektol

A fidesz persze lebukott, nem tetszik nekik az ötlet és ezzel ismét a szélballal/vérlibsikkel kerültek egy platformra:

Gulyás Gergely az emberi jogokért aggódik:
http://mandiner.hu/cikk/20170804_gulyas_gergely_emberi_jogot_sert_a_jobbik_javaslata

Hollik István megdöbben:
http://mandiner.hu/cikk/20170802_jo..._vegzettseggel_nem_rendelkezok_ne_szavazzanak

Jámbor András (kettősmérce)
http://mandiner.hu/cikk/20170803_jambor_andras_nem_bonyolult_az_altalanos_valasztojog

Friss Róbert (Népszava)
http://mandiner.hu/cikk/20170804_friss_robert_nepfelseg

Van némi diszkrét bája ,amint a Jobbik izzadva igyekszik, túlszárnyalni egy Gyurcsány nevezetű embert kommunikációban. Már ami azt illeti hogy, minden megnyilatkozásukkal igyekeznek erősíteni a Fidesz szavazóbázisát. Mintha Gyurcsányt hallottam volna, 2010 előtt. :) Az ötletük, amiből logikus hogy nem lesz semmi, kiválóan alkalmas arra, hogy a nyugdíjasok és az érintett, eddig esetleg ingadozó, vagy nem döntött szavazókat, a kormány mögé állítsa.
Gratulálok, csak így tovább. Én várom a következő, Vona féle, komoly politikai éleslátásra nem valló, de nagyot szóló, következő bejelentést, vagy Jobbikos tervet. :)
Csak így tovább. :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 020
15 529
113
Találkoztam sok olyan rendes emberrel aki alig tudta leírni a nevét, de mégis sokkal értelmesebb véleménye és ismerete van/volt a világról, mint némely sok diplomásnak. Találkoztam sok olyannal, aki alig tudta leírni a nevét, de munkáját mégis sokkal jobban, becsületesebben végezte el, mint sok világlátott "értelmiségünk".
Nem biztos, hogy a -közelebbről meg sem határozott- írni-olvasni tudás a nagybetűs EMBER fokmérője ... de akkor ha az lenne, akkor ki lesz rekesztve minden ma már iskolában felragasztott bélyeges gyermek is a jövőben? És folytathatnánk a sort és akkor lassan ott tartunk, hogy ki maradna szavazó? Helikopter és Napóleon a vigyorgóból?

Véleményem szerint, ha szűrőt akarnánk berakni a választási rendszerbe, akkor sokkal hasznosabb, hogy ha országos választások esetében: adózó állampolgár-e; nyugdíjasok esetében pedig, hogy X évet adózott-e? "Polgára" e valamelyik helyi közösségnek? Létrehozni egy "polgári" státuszt, ami bizonyos feltételekhez kötné a helyi közösség tagjává (polgárává) való válást, mint pl.: X év valós (életvitel szerű) helyben lakás, helybeli adózás stb. -amit esetleg egy kibővített közösségi "tanács" szavazna meg. Tévedésem jogát fenntartva, nekem ez lenne a szimpatikusabb.

Simán lehet 20% funkcionális analfabéta. Össze tudja olvasni a betűket, de mondjuk nem tud értelmezni egy komolyabb összetett mondatot.

Az adózó/legalább x évet adózott is egy jó szűrő.

Meg az is jó lenne, hogy büntetlen előéletű.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 020
15 529
113
Voltam én Fidesz nagygyűlésen és Jobbiknak nagynak nem igazán nevezhető, de gyűlésen is. Hogy is fogalmazzak, a különbéget zongorázni lehetett a fideszesek javára. A Fidesz nagygyűlésen teljesen jó arcú, nagyrészt vidéki, vallásos emberekkel találkoztam, a Jobbiknál meg tele volt lecsúszott, alkesz, bagós pofákkal. A gárdisták között olyan arcokat láttam, amilyenek rémálmomban szoktak feltűnni. Zagyva ábrázatához hasonló ábrázatú, elmosódott vonásokkal rendelkező, fogatlan borzalmakat.
Ezért a nagy kormánypárti felháborodás: Fidesz-szavazó a legtöbb iskolázatlan
https://kuruc.info/r/2/175803/

"Az elmúlt négy hónap összevont adatai alapján elmondható, hogy az alacsonyan iskolázottak körében a teljes népességhez viszonyítva magasabb a Fidesz (+6 százalékpont), MSZP (+1 százalékpont) és a DK (+1 százalékpont) támogatottsága, és alacsonyabb a Jobbik (-4 százalékpont), az LMP (-2 százalékpont), és a Kétfarkú, valamint a Momentum (-1, -1 százalékpont) támogatottsága. Ennek okán nagy valószínűséggel megállapítható, hogy valamifajta iskolázottsági cenzus bevezetése a Fideszt, az MSZP-t és a DK-t érintené kedvezőtlenül, valamint a Jobbikot, az LMP-t, a Kétfarkút és a Momentumot kedvezően."
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 020
15 529
113
Van némi diszkrét bája ,amint a Jobbik izzadva igyekszik, túlszárnyalni egy Gyurcsány nevezetű embert kommunikációban. Már ami azt illeti hogy, minden megnyilatkozásukkal igyekeznek erősíteni a Fidesz szavazóbázisát. Mintha Gyurcsányt hallottam volna, 2010 előtt. :) Az ötletük, amiből logikus hogy nem lesz semmi, kiválóan alkalmas arra, hogy a nyugdíjasok és az érintett, eddig esetleg ingadozó, vagy nem döntött szavazókat, a kormány mögé állítsa.
Gratulálok, csak így tovább. Én várom a következő, Vona féle, komoly politikai éleslátásra nem valló, de nagyot szóló, következő bejelentést, vagy Jobbikos tervet. :)
Csak így tovább. :)

Erről beszélek. Hogy a fidesz szavazóbázisában felülreprezentáltak az iq light-osszavazók.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 669
113
Simán lehet 20% funkcionális analfabéta. Össze tudja olvasni a betűket, de mondjuk nem tud értelmezni egy komolyabb összetett mondatot.

Az adózó/legalább x évet adózott is egy jó szűrő.

Meg az is jó lenne, hogy büntetlen előéletű.

Sőt, folytathatnánk azzal, hogy a neve nincs bejegyezve egy bírósági perben sem, valamint a származását illetően 3 generációra visszamenően igazolhatóan nincs idegen országból származó őse.
Esetleg a kék szemekért és hithű keresztény életvitelért adhatnának legalább 1.5-ös szorzót....

Hát felmérést nem végeztem, ellentétben azokkal akik állitják az adatokat. Viszont látom kisvárosomban, a helyi Jobbik tagjait, emberanyagát. Kiábrándító a kép.

Nálunk karöltve lopják ki az ember szemét a képviselők, hovatartozástól függetlenül.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and phaidros

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Simán lehet 20% funkcionális analfabéta. Össze tudja olvasni a betűket, de mondjuk nem tud értelmezni egy komolyabb összetett mondatot.

Na de akkor el kéne dönteni, hogy funkcionális analfabétákat akar kirekeszteni a Dúró Dóra, vagy azokat -mint írta a 444- akik nem tudnak írni és olvasni. A kettő nem ugyan az. Meg akkor ki lesznek rekesztve pl. a diszkalkuliások? Meg persze folytatódhat a sor. Mint mostanában a Jobbiktól megszokhattuk, ez egy uborkaszezonban felböffentett salátalé, hogy azért a a jobbik se tűnjön el a passzivitásukban.
Ha már fizetést kap érte, akkor tisztességesen ki is dolgozhatta volna, mielőtt végig haknizza a hír az un. ellenzéki média pöcegödreit.
 
Status
Not open for further replies.