[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
DKT
Ugye ők sem mérnek mindenkit, tegyük hozzá gyorsan hogy valamennyit javítana a kormány eredményein de nem sokat.

Csak a kerek ezreseket nézve az Index napi átlag 516k, a 24.hu 409k, a HVG 259k az ATV pedig 85k főt vonzott.
A kormánypárton ezzel szemben "tornyosul" az Origo 533k fővel, míg a közmédia valahol 140 ezer fő körül teljesít.


Az összképről nyilvános adatok hiányában nem tudunk eleget (ha valaki tudja hogy lehet megnézni a nézettséget szóljon), ugye a blogszféra politikai része érezhetően kevésbé jobboldali, a közösségi médiában is eredményesebben gyártanak tartalmat a baloldali-liberális szereplők (ezt mondjuk nagyrészt megköszönhetik a nyilván nem elfogult cégnek is), és ugye sok oldalt nem mér ilyen független, nyilvános eredményű forgalom-ellenőrző szoftver.
 
T

torsen

Guest
DKT
Ugye ők sem mérnek mindenkit, tegyük hozzá gyorsan hogy valamennyit javítana a kormány eredményein de nem sokat.

Csak a kerek ezreseket nézve az Index napi átlag 516k, a 24.hu 409k, a HVG 259k az ATV pedig 85k főt vonzott.
A kormánypárton ezzel szemben "tornyosul" az Origo 533k fővel, míg a közmédia valahol 140 ezer fő körül teljesít.


Az összképről nyilvános adatok hiányában nem tudunk eleget (ha valaki tudja hogy lehet megnézni a nézettséget szóljon), ugye a blogszféra politikai része érezhetően kevésbé jobboldali, a közösségi médiában is eredményesebben gyártanak tartalmat a baloldali-liberális szereplők (ezt mondjuk nagyrészt megköszönhetik a nyilván nem elfogult cégnek is), és ugye sok oldalt nem mér ilyen független, nyilvános eredményű forgalom-ellenőrző szoftver.

Köszönöm.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Orbánék megduplázták a minisztériumi dolgozók számát - és így a személyi kiadások is a kétszeresére nőttek
Forrás: https://kuruc.info/r/2/176027/
Nem lenyeges, de a portfolion megjelent egy cikk amiben megtalalhatoak a kerdeses adatok.

kozszfera-20170811.png

"...Összességében a közszférában (a központi költségvetésnél és az önkormányzatoknál) dolgozók száma 2009 és 2017 között 90 ezer fővel emelkedett. Ha a közmunkásokat nem vesszük figyelembe, akkor elvileg 40 ezer fővel csökkent a közszféra létszáma 2009 óta, ám hogy ez technikai, vagy valós csökkenés, azt nehéz lenne megállapítani. A közmunkások száma mindenesetre 2009 óta 130 ezer fővel nőtt. ..."

Gondolom a kuruc (es az alfahir?) nem fog helyreigazitast kozolni. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

torsen

Guest
DKT
Ugye ők sem mérnek mindenkit, tegyük hozzá gyorsan hogy valamennyit javítana a kormány eredményein de nem sokat.

Megnéztem ezt az oldalt, elolvastam a kutatásmódszertanukat. Szóval ők ugyan mérnek, de ehhez együttműködés, partnerség kell. Ha a kormányoldali médiák egy része nem működik együtt, nem akar megjelenni a statisztikákban akkor annak több oka is lehet:
1. nem kell a pénz, mert van így is sok-sok Nokias doboznyi (a piaci reklámelhelyezők nyilván kattintás után fizetnek)
2. nem akarják szembesíteni magukat, olvasóikat a kattintásszámmal. Talán azért mert nem 600k fölött van...
3. az előző kettő együtt, vagyis mitől van talicskaszám pénz, ha nincs kattintás?
......
És itt jöhetnek az ellenoldali teóriák, de szerintem ha egy médium a piacon versenyez akkor szüksége van a versenyképessége bizonyítására. Magyarán ők szerintem nem versenyszereplők.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
(a piaci reklámelhelyezők nyilván kattintás után fizetnek)
Nem feltétlenül.


2. nem akarják szembesíteni magukat, olvasóikat a kattintásszámmal. Talán azért mert nem 600k fölött van...
Most akkor elnyom mindenkit a kormánypárti média, vagy alig van kattintás?

3. az előző kettő együtt, vagyis mitől van talicskaszám pénz, ha nincs kattintás?
Állami hirdetések, mint a reklámpiac legnagyobb bevételi forrása mindkét oldalon. Másrészt van, hogy előre kiadott pénzösszegen ülve dolgoznak a szerkesztőségek, pl. a Kettős Mércéről olvastam tegnap, hogy 2018-ig akarják kihúzni 5 millió forintból.
Nem ilyen egyszerű ez mint gondolod.
És itt jöhetnek az ellenoldali teóriák, de szerintem ha egy médium a piacon versenyez akkor szüksége van a versenyképessége bizonyítására. Magyarán ők szerintem nem versenyszereplők.

Kik?
A közmédia nem versenyszereplő, az Origo olvasószámait látod (az nem kattintásszám amiket írtam), hogy elég izmosak, de a többiek kicsodák?
Ugyanannyira tisztességes vagy tisztességtelen a finanszírozásuk mint a baloldaliaké.
Írtam ezt a felsorolást fentebb:
index
444
hvg
24
magyar narancs
kettős mérce
mno
népszava
168óra

Ezekből a 444 10 milliós szinten kap OSF pénzeket (nem én állítom, keress rá), és mint látod egy csomó nagy szereplő nincs ezen a " versenyképességi" listán. Magyarán ők nem versenyszereplők, hanem ahogy sejteted kitartottak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem látok ellentmondást a két kijelentés közt.
Mert nem szamolsz a fizetesek emelkedesevel.
A korabbi cikkek arrol szoltak, hogy megduplazodott miniszteriumi dolgozok szama es ezt onnan tudhattak, hogy 2010 ota megduplazodtak a miniszteriumi kiadasok. (Az mar egy masok kerdes, hogy nem csak a fizetesekre megy el ez a penz. De ez most nem fontos. Amugy is csak arnyalja a kepet.) A 2010-es fizetesek sokkal kisebbek voltak. Ezert magasabb ma a kiadas.
 
T

torsen

Guest
Nem feltétlenül.

Hanem? Hangsúlyoztam, piaci szereplők.



Most akkor elnyom mindenkit a kormánypárti média, vagy alig van kattintás?
Szerintem az utóbi az igazabb. Amíg nem érik el a megkívánt látogatottságot, addig nincs nyilvánosságra hozott adat. Lsd. Origo


Állami hirdetések, mint a reklámpiac legnagyobb bevételi forrása mindkét oldalon.
Mindkét oldalon? Mikroszkópikus a makroszkópikushoz képest? Ez a mindkét oldal?

Másrészt van, hogy előre kiadott pénzösszegen ülve dolgoznak a szerkesztőségek, pl. a Kettős Mércéről olvastam tegnap, hogy 2018-ig akarják kihúzni 5 millió forintból. Nem ilyen egyszerű ez mint gondolod.

Ez mit bizonyít?
a. Nagyon takarékosak vagy részben ingyen dolgoznak?
b. Vagy van talicskányi eltitkolt Soros-bankójuk?
c. Mindkettő?
d.Egyéb?


Kik?
A közmédia nem versenyszereplő, .

Viszont úgy viselkedik, csak egyféle érdeket, véleményt jelenít meg. Közpénzből.


az Origo olvasószámait látod (az nem kattintásszám amiket írtam), hogy elég izmosak, de a többiek kicsodák?


Valóban izmosak az Origo számai, de: mennyi volt a tulajdonosváltás előtt, milyen a tendencia? (Csak példaként, én is olvasom az origot még mindig, de csak a gphirek rovatot, mert van ott egy Farkas Péter nevű csávó, aki tényleg szakember. de ez a múltból levezetett esemény. Ma már nem kattintanék oda.) Ugyanakkor, lásd korábban, azért látszanak az adatai, mert izmosak, de hol vannak a 888, Magyaridők, Pestisrácok, Lokál amelyek a legdurvábban szolgálják ki a kormányzati szándékokat?


Ugyanannyira tisztességes vagy tisztességtelen a finanszírozásuk mint a baloldaliaké.
Írtam ezt a felsorolást fentebb:
index
444
hvg
24
magyar narancs
kettős mérce
mno
népszava
168óra

Ezekből a 444 10 milliós szinten kap OSF pénzeket (nem én állítom, keress rá), és mint látod egy csomó nagy szereplő nincs ezen a " versenyképességi" listán. Magyarán ők nem versenyszereplők, hanem ahogy sejteted kitartottak.

Elhiszem Neked hogy kapnak, nem fogok rákeresni, hiszen azonos módon látják a világot. De nem az OSF hozta létre ezeket a lapokat, nem az én pénzemből, és végül mire elég egy 10 milliós nagyságrend? A magyar átlagkereset járulékokkal 400 ezer körül van. 25 havi átlagkereset? Nevetséges egy lap működésében. Ha eltűnne az OSF pénz, összeomlana a 444? Fordítva ülve a pacira, ha eltűnne az állami reklámdömping akkor a 888, PS, MI szerkesztőségekkel mi lenne?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Elhiszem Neked hogy kapnak, nem fogok rákeresni, hiszen azonos módon látják a világot. De nem az OSF hozta létre ezeket a lapokat, nem az én pénzemből, és végül mire elég egy 10 milliós nagyságrend? A magyar átlagkereset járulékokkal 400 ezer körül van. 25 havi átlagkereset? Nevetséges egy lap működésében. Ha eltűnne az OSF pénz, összeomlana a 444? Fordítva ülve a pacira, ha eltűnne az állami reklámdömping akkor a 888, PS, MI szerkesztőségekkel mi lenne?
Amikor a Magyar Nemzet egyedul tartotta a frontot a konzervativ oldalon, akkor az a helyzet nem zavart? Csak kesobb jott letre a HirTV, de meg ugy is durvan aranytalan volt a piac. Ma kabe egalban van.
Zavar a 888 a te penzedbol? Engem is zavart a korabbi helyzet. Sot, meg most is zavar, hogy kormany- (vagy akar nemzet-) ellenes mediumok kapnak allami penzeket. A kulfoldi tamogatasokat is be lehetne szuntetni sajtotermekek eseteben. Ez vajon kinek fajna jobban?
Szvsz. oruljunk, hogy ugy ahogy de legalabb mindenkinek jut hely a placcon. Az egyoldalu amerikai, nemet vagy francia sajtoval most nem cserelnek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Hanem? Hangsúlyoztam, piaci szereplők.
Hangsúlyozom, nem feltétlenül kattintásszám után jön a bevétel. Vannak fix áras dolgok, ezek talán hatékonyabbak is, az áruk is olyan. Egyelőre még akik az állami költéseket intézik szakmailag nagyon elmaradottak, s lőn 25 darab Sörös György a metróban egymás mellett, meg óriásplakátokon "üzengetés".

Szerintem az utóbbi az igazabb. Amíg nem érik el a megkívánt látogatottságot, addig nincs nyilvánosságra hozott adat. Lsd. Origo
Valami ilyesmi is lehet a dolog mögött. Vagy csak más elgondolás mentén működnek, pl. a Kuruc sincs fent semmilyen listán 2014 óta, ennek ellenére láthatóan jól megy a banneres üzletág.

Mindkét oldalon? Mikroszkópikus a makroszkópikushoz képest? Ez a mindkét oldal?
Nem, javarészt az összes csoport az állami pénzekből él. A CEMP felületein is meg lett állítva Soros György, Brüsszel, nászmenet mindenki, ne félj :D
A csoportok belül csak az Index szerkesztősége évi százmilliós összegeket visz el ahogy hallottam. Nem kell itt senkit félteni... :/

Ugyanakkor, lásd korábban, azért látszanak az adatai, mert izmosak, de hol vannak a 888, Magyaridők, Pestisrácok, Lokál amelyek a legdurvábban szolgálják ki a kormányzati szándékokat?
Sehol, de jóval kisebb szerkesztőségekről beszélünk esetükben. Csak feltételezem de nem állítom mert nincs biztos információm, hogy a politikából kapnak fizetett cikkeket pont mint a vállalati szférában csak itt belefér a negatív hír is ami pl. egy Ikea PR-cikknél elég érdekesen nézne ki.
Ha fogás lenne rajtuk, minden ezzel lenne tele de úgy néz ki nincs vagy nem kirívó.

A lokált szó szerint a kutya sem olvassa, nem is célszerű figyelembe venni.
Hogy ki szolgálja ki a kormányzat szándékait az egy másik téma :)

Ha eltűnne az OSF pénz, összeomlana a 444?

Igen. A magánadományok is jórészt Soroshoz köthetők. Ugye az új törvény úgy szól, hogy x összeg feletti külföldi támogatásokat fel kell tüntetni.
Azonnal elkezdett gyűjteni mindenki, Gulyás Marcitól a 444-ig bezárólag. Mert így az OSF lepasszolja a pénzt magánszemélyeknek és kisebb egyesületeknek akik nagylelkű mecénásként odaadják a kérdéses médiumoknak.


De nem az OSF hozta létre ezeket a lapokat
Bizonyítani nem tudom (és nem is folynék bele szívesen) de sok esetben találni érdekes összefonódásokat.
mire elég egy 10 milliós nagyságrend?
Ez minden egyéb pénzen felül. Ki vannak ők tömve rendesen hidd el nekem :)

Fordítva ülve a pacira, ha eltűnne az állami reklámdömping akkor a 888, PS, MI szerkesztőségekkel mi lenne?
Ugyanaz? :)
 
T

torsen

Guest
Zavar a 888 a te penzedbol? Engem is zavart a korabbi helyzet. .

És akkor ez szerinted így jól van? Ezt ígérték? Ebbe fogunk beledögleni: én azért így,mert te korábban úgy... aztán mindig jön a Nagy Ígéret, hogy JÖN A Korszakos Nagy Elszámoltatás ( a legutóbbit directed by Budai Gyula) és minden marad a régiben, csak átszínezve! És a győztesek (illetve híveik) boldogok, hogy milyen jól megszivattak a veszteseket...De mindig vannak vesztesek, hol Te érzed úgy, hol Én. Ezért szar ez az ország. A posványban dagonyázunk, lessük az asztalról lepottyanó koncokat, mert csak így maradunk életben és közben teljesen eladjuk a lelkünket,( például azzal, hogy egy ilyen oldalon is politikáról beszélünk.) . Sokszor üveggyöngyökért.
 
T

torsen

Guest
Hangsúlyozom, nem feltétlenül kattintásszám után jön a bevétel. Vannak fix áras dolgok, ezek talán hatékonyabbak is, az áruk is olyan. Egyelőre még akik az állami költéseket intézik szakmailag nagyon elmaradottak, s lőn 25 darab Sörös György a metróban egymás mellett, meg óriásplakátokon "üzengetés".

OK. De én akkor adok fix pénzt is akár, ha valamivel alá lehet támasztani, hogy a pénzemért látja is valaki a hirdetésemet. Van aki csak puszira ad? Nos, az nem piaci szereplő, az az állam.


Valami ilyesmi is lehet a dolog mögött. Vagy csak más elgondolás mentén működnek, pl. a Kuruc sincs fent semmilyen listán 2014 óta, ennek ellenére láthatóan jól megy a banneres üzletág.
Szerintem (hangsúlyozom szerintem) a kuruc annyira szélen áll, annyira fanatikusok az olvasók, hogy ott az összetartás, az azonos alapon állók kölcsönös támogatása (is)működik, piaci alapok nélkül. Hasonlóan mint pl. OSF és a 444 és társai esetében. Ott sincs piaci elvárás, világnézeti támogatás van.


Nem, javarészt az összes csoport az állami pénzekből él. A CEMP felületein is meg lett állítva Soros György, Brüsszel, nászmenet mindenki, ne félj :D
A csoportok belül csak az Index szerkesztősége évi százmilliós összegeket visz el ahogy hallottam. Nem kell itt senkit félteni... :/

Nem félek, de én ilyet nem hallottam. Amúgy nem féltek senkit, aki újságíró (vagy az akar lenni:))

Sehol, de jóval kisebb szerkesztőségekről beszélünk esetükben. Csak feltételezem de nem állítom mert nincs biztos információm, hogy a politikából kapnak fizetett cikkeket pont mint a vállalati szférában csak itt belefér a negatív hír is ami pl. egy Ikea PR-cikknél elég érdekesen nézne ki.
Ha fogás lenne rajtuk, minden ezzel lenne tele de úgy néz ki nincs vagy nem kirívó.

A lokált szó szerint a kutya sem olvassa, nem is célszerű figyelembe venni.
Hogy ki szolgálja ki a kormányzat szándékait az egy másik téma :)

Nos, ebben egyetértünk. A Lokál amúgy nagyon fasza újság (legalábbis nálunk) nagyon jól lehet vele begyújtani a kandallóban, és az ablaktísztításhoz is ez vált be a legjobban a feleségem szerint. Egyszerűen olyan a papír, amire nyomják! Nagy űrt hagyna maga után, ha megszűnne!:)


Igen. A magánadományok is jórészt Soroshoz köthetők. Ugye az új törvény úgy szól, hogy x összeg feletti külföldi támogatásokat fel kell tüntetni.
Azonnal elkezdett gyűjteni mindenki, Gulyás Marcitól a 444-ig bezárólag. Mert így az OSF lepasszolja a pénzt magánszemélyeknek és kisebb egyesületeknek akik nagylelkű mecénásként odaadják a kérdéses médiumoknak.

Az X összeg ugye 7,2 mFt (pl. arra is kíváncsi lennék miért pont ennyi? Melyik valutában kerek ez az összeg? ) Amit írsz, nyilván működhet/működik. Kicsit konteos, de nem zárom ki.



Bizonyítani nem tudom (és nem is folynék bele szívesen) de sok esetben találni érdekes összefonódásokat.

Ez minden egyéb pénzen felül. Ki vannak ők tömve rendesen hidd el nekem :)
A hitélet nem kenyere. Mérnökként meggyőződéses ateista vagyok. Számok, tények alapján döntök. :)

Aha. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

torsen

Guest
Egy mérnök sem érthet mindenhez, még ha néha úgy is hiszi! :)
A konteó a hitélet és a való világ határterülete :)
Hát ne is zárd ki :)

konteo3.jpg

Oh, dehogy értek mindenhez, sőt! Ezért hiszek jobbára csak a számoknak, statisztikáknak. (persze csak ha én hamisítottam!):)
Amiben hiszek az a Dunning-Kruger hatás. Nézd meg a netet a sok önjelölt polisztrirollal, pardon, polihisztorral. A konteok ideális táptalaja... 100 hülyeség közé tegyél egy nyilvánvaló igazságot és tiéd a nép (egy jelentős része, aki mind polihisztor a maga módján. :))
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Status
Not open for further replies.