[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Hagyjátok már ezt a Románia jobban teljesít marhaságot. Ez egy színmagyar falu, Erdélyben nem Mordorban a hegyeken túl. Nézzétek meg jól mit láttok. Én vagy 5 autót számoltam meg, átlag 15 évesek. Minden második villanyoszlopon van világítás. A falu elején egy csőtörés miatti útfelbontás, na ez egy csodaszép balkáni munkavégzés volt, ilyet itthon sehol sem látsz. A falu végén meg egy nő a patakban mos. Gumikerekes szekerentyűk mindenfelé.
46.838748, 24.942042
Jó reggelt, a magyarországi autópark átlagéletkora 13 év. Szóval az átlag 15 évvel simán jók..
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hagyjátok már ezt a Románia jobban teljesít marhaságot. Ez egy színmagyar falu, Erdélyben nem Mordorban a hegyeken túl. Nézzétek meg jól mit láttok. Én vagy 5 autót számoltam meg, átlag 15 évesek. Minden második villanyoszlopon van világítás. A falu elején egy csőtörés miatti útfelbontás, na ez egy csodaszép balkáni munkavégzés volt, ilyet itthon sehol sem látsz. A falu végén meg egy nő a patakban mos. Gumikerekes szekerentyűk mindenfelé.
46.838748, 24.942042

A román fejlődést senki sem vitatja. Van honnan fejlődjön az ország. Kezdjük azzal, hogy a 20 milliós Romániában 4,8 millióan dolgoznak. A fele ekkora Magyarországon majdnem ennyien. Én Romániában falun nőttem fel, most Nagyváradon lakom, a határ túloldalán Magyarországon vettem házat, hamarosan oda költözök. Pesten is éltem egy évig, Bukarestben is jártam párszor, Magyarországon sokat utazom a MÁV-al. Jól össze tudom hasonlítani a két országot.
Az Uniós pénzekkel ne mindig példálózzatok, hogy csak amiatt van fejlődés Magyarországon. Romániában is minden állami beruházás Uniós pénzből van. Bárhol épül valami, kint a tábla, hogy mennyi pénzt adott rá az Unió.
Romániában a falvakban csak az utóbbi 2-3 évben kezdték el kiépíteni az ivóvíz és a csatornahálózatot. Földgáz elvétve van. Magyarországon még a legelső (98-as) Orbán kormány idején kiépültek ezek.
Mentalitás: nagyon szeretek kirándulni, Romániában is, Magyarországon is. A szörnyű az, hogy Románia iszonyat szemetes. Bárhol ahol vannak túristák, tele van szeméttel. Persze, előfordul Magyarországon is, de messze nem lehet összehasonlítani a mennyiségeket.
Van bicikliút Várad és Berettyóújfalu között. Magyarországi rész: mindig tiszta, levágott fű, fa, bokor, pedig szegény településeken megy végig (ezért mondtam, hogy jók a közmunkások). Romániai rész: a megye leggazdagabb településein megy át, de senki nem takarítja el a szemetet róla, senki nem vágja le a bokrokat, fákat, vagy a megsérült korlátot helyrerakja.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Jah, nem írtam a vonatokról. Magyarországon is és Romániában is utazok. Mindkét országban fő vonalakon, nem valami eldugott vasútvonalon. Magyarországon szinte mindenhol (még a kis falvakban is) felújított állomások, de ahol nincs is felújítva, használható állapotban van. Románia: a falvak állomásai a legtöbb helyen szó szerint dőlnek össze, évek óta nem használja senki, jegy nem kapható. Nemrég olvastam hírt (talán itt is linkelte valaki), hogy felújítottak és megnyitottak egy rég megszűntetett vonalat, ami még a Monarchia idején épült. Közlekedési miniszter ott volt az átadáson, szóval ment keményen a propaganda. 2017-ben, a frissen felújított vonalon lassabban közlekednek a vonatok, mint ugyanazon a vonalon 100 éve...
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 375
113
Nos, mivel lassan elkezdődik a kampány, meg a vele együttjáró köpdösődés is, úgy érzem, hogy a politizálást vissza kéne szorítani.
Kinek, mi a véleménye erről?

Pedig egy nem kommentelhető külön szobában lehetne egy szavazás (a fórum úgy emlékszem tud ilyet) az érdekesség kedvéért, hogy a nagytiszteletű olvasótábor kibe fektetné a bizalmát is valójában. Spec kivülállóként engem érdekelne. Hadtech szempontból sem mindegy, hisz minden el van qrva, ezért lehetne ott pár új arc is, pl. Chuck Norris stb... :D
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Bevallom a történetet nem értem, de a poligráfos vizsgálat önmagában vicces. Ennyi erővel tenyérjósolni is lehetne, az a berendezés kurva könnyen becsapható, értelme ráadásul semmi. Fel nem foghatom, hogy miért használják még azt a szart bármire is... Nem bizonyító erejű.


Nem bizonyító erejű...
(azért használják sok helyen, keigészítésként)

De ha a magyar neoállamvédelem úgy dönt hogy holnaptól az állatok beléből fognak jósolni, és törvényt hoznak erről, vagy az istenítéletről akkor az lesz a bizonyító erejű.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
semmi új a nap alatt:
Miért kellett 300 próbaidős rendőrt hajnalban, megfelelő ellátás biztosítása nélkül a határra vezényelni?
2017. szep. 6.
rendor-th_esku_1701.jpg
A szakszervezetünkhöz eljutott információk szerint a Miskolci Rendészeti Szakgimnáziumban tanuló teljes próbaidős állományt szeptember 4-én hajnalban levezényelték a déli határra. Értesüléseink szerint az átrendelés előreláthatóan 2018. január 08-ig fog tartani. Információink szerint a próbaidősök semmiféle előzetes tájékoztatás nem kaptak a vezénylésről, és ellátásuk sem volt kellően megszervezve. A hajnali induláskor élelmezési ellátást nem kaptak, majd a szállásukra megérkezve, 10 órával később azt a tájékoztatást kapták, hogy semmilyen élelmezésben nem fognak részesülni. Akinek volt módja, lehetősége, az bevásárolt, de sokan nem tudtak magukról gondoskodni. Információink szerint olyan tájékoztatás is elhangzott az átrendelt állomány irányába, hogy semmilyen többlet juttatást (napidíj, élelmezéssel kapcsolatos költség, stb.) nem fognak kapni. Amennyiben az információk helytállóak, úgy természetesen nem tudjuk elfogadni azt, hogy a pályakezdő fiatalok hátrányosabb bánásmódban részesüljenek mint a megyei rendőr-főkapitányságokról átrendelt állomány. A rendelkezésünkre álló információk alapján szervezetlennek tűnő intézkedéssel kapcsolatban számtalan kérdésünk merült fel, melyek kivizsgálását és megválaszolását kértük az országos rendőrfőkapitánytól. A Papp tábornoknak írt levelünk itt olvasható.
 
M

molnibalage

Guest
Nem bizonyító erejű...
(azért használják sok helyen, keigészítésként)

De ha a magyar neoállamvédelem úgy dönt hogy holnaptól az állatok beléből fognak jósolni, és törvényt hoznak erről, vagy az istenítéletről akkor az lesz a bizonyító erejű.
Mivel bizonyító ereje semmi, innentől fogva az elvégzése is faszság. Ahogy írták fent, arra jó, hogy kb. lejárassanak vele embereket. Vicc és szánalom az egész. A jenkiknél is közröhej, hogy ez alapján vádemelés is lehetséges mikor a történelem során n+1 oroszoknak dolgozó ügynök lazán átment a teszteken, többször is.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 831
113
semmi új a nap alatt:
Miért kellett 300 próbaidős rendőrt hajnalban, megfelelő ellátás biztosítása nélkül a határra vezényelni?
2017. szep. 6.
rendor-th_esku_1701.jpg
A szakszervezetünkhöz eljutott információk szerint a Miskolci Rendészeti Szakgimnáziumban tanuló teljes próbaidős állományt szeptember 4-én hajnalban levezényelték a déli határra. Értesüléseink szerint az átrendelés előreláthatóan 2018. január 08-ig fog tartani. Információink szerint a próbaidősök semmiféle előzetes tájékoztatás nem kaptak a vezénylésről, és ellátásuk sem volt kellően megszervezve. A hajnali induláskor élelmezési ellátást nem kaptak, majd a szállásukra megérkezve, 10 órával később azt a tájékoztatást kapták, hogy semmilyen élelmezésben nem fognak részesülni. Akinek volt módja, lehetősége, az bevásárolt, de sokan nem tudtak magukról gondoskodni. Információink szerint olyan tájékoztatás is elhangzott az átrendelt állomány irányába, hogy semmilyen többlet juttatást (napidíj, élelmezéssel kapcsolatos költség, stb.) nem fognak kapni. Amennyiben az információk helytállóak, úgy természetesen nem tudjuk elfogadni azt, hogy a pályakezdő fiatalok hátrányosabb bánásmódban részesüljenek mint a megyei rendőr-főkapitányságokról átrendelt állomány. A rendelkezésünkre álló információk alapján szervezetlennek tűnő intézkedéssel kapcsolatban számtalan kérdésünk merült fel, melyek kivizsgálását és megválaszolását kértük az országos rendőrfőkapitánytól. A Papp tábornoknak írt levelünk itt olvasható.
Csinosak a lányok .:) A szöveget dobd a kukába, a képet meg rakasd át a csajok topikba.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 982
82 888
113
semmi új a nap alatt:
Miért kellett 300 próbaidős rendőrt hajnalban, megfelelő ellátás biztosítása nélkül a határra vezényelni?
2017. szep. 6.
rendor-th_esku_1701.jpg
A szakszervezetünkhöz eljutott információk szerint a Miskolci Rendészeti Szakgimnáziumban tanuló teljes próbaidős állományt szeptember 4-én hajnalban levezényelték a déli határra. Értesüléseink szerint az átrendelés előreláthatóan 2018. január 08-ig fog tartani. Információink szerint a próbaidősök semmiféle előzetes tájékoztatás nem kaptak a vezénylésről, és ellátásuk sem volt kellően megszervezve. A hajnali induláskor élelmezési ellátást nem kaptak, majd a szállásukra megérkezve, 10 órával később azt a tájékoztatást kapták, hogy semmilyen élelmezésben nem fognak részesülni. Akinek volt módja, lehetősége, az bevásárolt, de sokan nem tudtak magukról gondoskodni. Információink szerint olyan tájékoztatás is elhangzott az átrendelt állomány irányába, hogy semmilyen többlet juttatást (napidíj, élelmezéssel kapcsolatos költség, stb.) nem fognak kapni. Amennyiben az információk helytállóak, úgy természetesen nem tudjuk elfogadni azt, hogy a pályakezdő fiatalok hátrányosabb bánásmódban részesüljenek mint a megyei rendőr-főkapitányságokról átrendelt állomány. A rendelkezésünkre álló információk alapján szervezetlennek tűnő intézkedéssel kapcsolatban számtalan kérdésünk merült fel, melyek kivizsgálását és megválaszolását kértük az országos rendőrfőkapitánytól. A Papp tábornoknak írt levelünk itt olvasható.

"semmilyen többlet juttatást (napidíj, élelmezéssel kapcsolatos költség, stb.) nem fognak kapni"

Már ez egy akkora baromság, hogy inkább nem is kommentálom.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 211
93
"semmilyen többlet juttatást (napidíj, élelmezéssel kapcsolatos költség, stb.) nem fognak kapni"

Már ez egy akkora baromság, hogy inkább nem is kommentálom.

Na igen. Tanulóknál nincs napidíj meg távolléti díj. Az élelmezéssel kapcsolatos költség sem jár, ha kapnak három étkezést naponta, amiből az egyik meleg. Szerintem ugyanazt az ellátást fogják kapni, mint a végzett rendőrök.

Inkább az a baj, hogy ők még tanulók és ha most szeptemberben leviszik őket, akkor az elméleti oktatás elmarad. Csúszni fog a kibocsátásuk, meg valamelyik modul, aminek ősszel lett volna az ideje módosul tavaszra. Sztem többet veszít a rendőrség így ,mint amennyit nyer. Nálunk is rebesgetik hogy a mi megyénk megy a román határra.

Nem tudom most mi lehet Csongrád megyében, mennyien szereltek le, vagy mi az oka annak hogy 300 tanulót le kellett vezényelni így hirtelen. Ha csak a szabadságok kiadása miatt kellett ez, akkor mondhatták volna nekik legalább egy héttel korábban. Bár lehet mondták ,csak az egész cikk csúsztat.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Na igen. Tanulóknál nincs napidíj meg távolléti díj. Az élelmezéssel kapcsolatos költség sem jár, ha kapnak három étkezést naponta, amiből az egyik meleg. Szerintem ugyanazt az ellátást fogják kapni, mint a végzett rendőrök.

Inkább az a baj, hogy ők még tanulók és ha most szeptemberben leviszik őket, akkor az elméleti oktatás elmarad. Csúszni fog a kibocsátásuk, meg valamelyik modul, aminek ősszel lett volna az ideje módosul tavaszra. Sztem többet veszít a rendőrség így ,mint amennyit nyer. Nálunk is rebesgetik hogy a mi megyénk megy a román határra.

Nem tudom most mi lehet Csongrád megyében, mennyien szereltek le, vagy mi az oka annak hogy 300 tanulót le kellett vezényelni így hirtelen. Ha csak a szabadságok kiadása miatt kellett ez, akkor mondhatták volna nekik legalább egy héttel korábban. Bár lehet mondták ,csak az egész cikk csúsztat.

máshol összefoglalva:

Ha még mindig úgy van, ahogy az utolsó információm alapján működött, akkor a második évfolyam felváltva 2-2 hónap elmélet és gyakorlat szeptembertől áprilisig, májusban vizsgafelkészítő, júniusban szakmai képesítő vizsga. El lehet képzelni a szakmai vizsga komolyságát, ha egy-egy elmélet blokk kimarad, ráadásul pont a hangsúlyosabb rész, mivel az első évfolyam az alapozó ismereteket adja, a konkrét intézkedésekhez szükséges büntetőjogi, rendészeti jogi ismeretek lennének a második évfolyam anyagai.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 982
82 888
113
Igaza van a kommentelőnek alatta. Miért is nem a nagykövettség elé szervezték?

Voltak legalább nyolcvanan? Eddig az volt a negatív csúcs. :)

Apropó! A Lomposok össze akarnak fogni fegyőrékkel és Gémesiékkel. :) Ez biza 15% ha választások lesznek. Ööööö, honnan eme önbizalom, hogy van MOon 15%nyi szavazó aki ekkora debil lenne, hogy rájuk szavazna? Mert egyébként lazán nem jutnak be.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 557
113
Hazamentem nyaralni a családdal Franciaországból. Baranyai kisvárosból származom. Otthon megismerkedtünk egy Francia nyugdíjas házaspárral akik már 4 éve élnek ott. Mondták hogy körbejárták fél európát, keresve az ideális helyet a nyugdíjas éveikre. Próbálták Franciaországot, Hollandiát, Belgiumot, Spanyolországot és Olaszországot, de sehol nem volt jó, sehol nem érezték biztonságban magukat. Magyarországon kötöttek ki, és még úgy is beválallják hogy nem beszélnek magyarul. Mesélték hogy rengeteg ismerősüket èri agresszió a kis nyugdíjas hétköznapjaikban, az arabok és a feketék által. Øk boldogok és mindenkinek tanácsolják hogy költözzenek kis hazánkba és nem értik miért ilyen rossz Magyarország nemzetközi megítélése. Már 6 francia pár lakik ott nálunk. Szóval ennyit a gonosz náci fajgyűlölő Magyarországról.
 
Status
Not open for further replies.