[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
... Honnan tudhatták volna, hogy a leendő menyasszonyom fizetését is felrakom az én kártyámra? Papír még nem volt róla, hogy egy háztartásban vagyunk.
Mondjuk ezt elmondhatom, mert ez nyílt. A te számládon csak a te pénzed lehet. Ha kiderül, hogy a barátnőd pénze is a számládon van, akkor a pénzintézet azonnal zárolja a számládat. Társtulajdonosi papírt kell kitölteni.
Nem vagyok NAVos :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mondjuk ezt elmondhatom, mert ez nyílt. A te számládon csak a te pénzed lehet. Ha kiderül, hogy a barátnőd pénze is a számládon van, akkor a pénzintézet azonnal zárolja a számládat. Társtulajdonosi papírt kell kitölteni.
Nem vagyok NAVos :)
Na ezt nem tudtam. Amúgy azóta már a feleségem. Akkor is?
 
M

molnibalage

Guest
15074530722622600_800x600.jpg
Amikor valaki idézeteket tol azt jelenti, hogy nincsenek saját önálló gondolatai. Legalábbis az esetek többségében valahogy ezt tapasztalom. Főleg bizonyos típusú idézeteknél.
 
M

molnibalage

Guest
Tehát ha ballib csinálja akkor intellektuel, ha meg jobb oldal akkor suttyóostobasajátgondolatnélküliparaszt?
Komolyan mondom, te olyan vagy, mint a viccben a pasi, aki mindenben pinát lát. Te még azzal tolod túl, hogy kép nélkül is ilyen vagy. Mert és soha semmit nem fogalmaztam meg a fenti kijelentés tükrében...

Mondom, okkal a biztpolban vitézkedsz...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Komolyan mondom, te olyan vagy, mint a viccben a pasi, aki mindenben pinát lát. Te még azzal tolod túl, hogy kép nélkül is ilyen vagy. Mert és soha semmit nem fogalmaztam meg a fenti kijelentés tükrében...

Mondom, okkal a biztpolban vitézkedsz...
Kérdeztem, nem mondtam. Látom szövegértés nem volt műszaki intellektuelbe. :)
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
T

Törölt tag 008

Guest
Na ezt nem tudtam. Amúgy azóta már a feleségem. Akkor is?
Ha nem hangoztatod, és nem sokmillióról van szó akkor leszarják. Nem te leszel a fő célpont.
Viszont nem tud rendelkezni a pénz fölött és ha veled valami történik akkor nem fér hozzá. Szóval lehet érdemes legalább meghatalmazottként a számlához adni.
Bankkártya neccesebb. Ha odaadod neki, és mondjuk boltban feltünik az eladónak, hogy talán a hölgy neve nem Kovács János, akkor esetleg megejt egy telefont és instant tiltják le a kártyát. Házastársnak, családtagnak sem odaadható. Társkártyát kell kérni a számlához.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Ha nem hangoztatod, és nem sokmillióról van szó akkor leszarják. Nem te leszel a fő célpont.
Viszont nem tud rendelkezni a pénz fölött és ha veled valami történik akkor nem fér hozzá. Szóval lehet érdemes legalább meghatalmazottként a számlához adni.
Bankkártya neccesebb. Ha odaadod neki, és mondjuk boltban feltünik az eladónak, hogy talán a hölgy neve nem Kovács János, akkor esetleg megejt egy telefont és instant tiltják le a kártyát. Házastársnak, családtagnak sem odaadható. Társkártyát kell kérni a számlához.
A mai világban :D? Simán leolthatná az asszony az akadékoskodó eladót, hogy DE bizony, neki joga van nőnek lenni akkor is, ha Kovács Jánosként született, és ez van a kártyáján. Meg amúgy is, milyen genderfób rasszista náci viselkedés ez :D ??!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 008

Guest
A mai világban :D? Simán leolthatná az asszony az akadékoskodó eladót, hogy DE bizony, neki joga van nőnek lenni akkor is, ha Kovács Jánosként született, és ez van a kártyáján. Meg amúgy is, milyen genderfób rasszista náci viselkedés ez :D ??!
Nem fog rákérdezni. Csak telefonál. Bár hozzáteszem én jó ideje nem vettem ki a kártyát a pénztárcámból, mert az NFC 3-4 centiig frankón működik és a PayPass megy. :)
Szóval akár Kovács Gizella is lehetne a kártyán. :D
Szívás az, ha másik paypassos vagy új bimometrikus kártya is van mellette, mert akkor összeakadnak és a POS terminál hibát jelez.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ha nem hangoztatod, és nem sokmillióról van szó akkor leszarják. Nem te leszel a fő célpont.
Viszont nem tud rendelkezni a pénz fölött és ha veled valami történik akkor nem fér hozzá. Szóval lehet érdemes legalább meghatalmazottként a számlához adni.
Bankkártya neccesebb. Ha odaadod neki, és mondjuk boltban feltünik az eladónak, hogy talán a hölgy neve nem Kovács János, akkor esetleg megejt egy telefont és instant tiltják le a kártyát. Házastársnak, családtagnak sem odaadható. Társkártyát kell kérni a számlához.

Pont ezt írtam, hogy ilyen kisemberek számláival, mint mi vagyunk, nem foglalkoznak. Majd ha az összes nagy halat kifogták, talán elkezdenek a kis halakkal is foglalkozni.
Tudja a kártyám kódját, így kiveheti a pénzt. :)
A boltos meg csak ne nézegesse a kártyámat, mert még azt fogom hinni, hogy a kártyaszámot akarja bemagolni, hogy aztán online vásárolhasson.
 
D

danielblack

Guest
Én a bankkártyámat szüntettem meg :D Én kivoltam attól, hogy nem használom semmire mégis fizetnem kell a "szolgáltatásért". Mindent megszüntettem, a számlámat is. Nem tetszik az a tendencia ami a világban most már egyre nagyobb teret hódít, hogy a bankokon keresztűl az ott tárolt pénzedet negatív kamattal súlytják, mint japánban pl és megadóztatják a megtakarításaisat. Akkor inkább a kápé az kevésbé nyomon követhető, a párnában csak én "adóztatom" amire akarom :D
A bankkártya az amúgy is olyan, mint a rabszolga nyakörve, azt is tudják, mire költesz, pl amerikában már olvastam olyat, hogy a bankkártyás költései alapján rámentek az adóhatóság emberei magánszemélyekre, mert bankkártyával fizettek olyan luxuscikkekért ami a fizetésükből nem tellett volna és meg kérdezték tőlük, h miből telik...
Ez a gazdaságfehérítősdi, számomra valahogy a még egy réteg bőrt lehúzunk a seggedről című sztorival cseng egybe..:D
Pontosan az amerikás példádhoz hasonló dolgok miatt szüntetném be a készpénzt.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Az pedig a helyzet végzetes és totális félreértése, hogy ha arról beszélsz, hogy a "Fidesz magára szabta a választási törvény". Ez úgy hülyeség, ahogy van. Ha a DK rendelkezne akkora támogatottsággal, mint a Fidesz, akkor nekik lenne kedvező.
Tévedsz! - Mert a fidesz aljas módon tényleg magára szabta a törvényt és a választási körzeteket is. Oly módon, hogy gyengébb szerepléssel is elvigyék az egyéni helyek többségét, mely után a kompenzációt is ők kapják. /1 szavazatuk így jóval többet ér!/

Érthetőbben: Voltak fideszes, billegő és ellenzéki körzetetek. Ha "ügyesen" átrajzolod a körzethatárokat, akkor a billegő körzetekből fideszest csinálhatsz. Ezt tették!!! - Jelenleg kb. 4 fideszes körzetre jut 1 tisztán ellenzéki, míg a billegő körzetek száma nulla körül van. Természetesen lehet úgy is rajzolni, hogy a körzetek többsége ellenzéki legyen, de úgy is, hogy majd minden körzet billegjen! - Ez utóbbi lenne az igazságos!

De igazságos /senkinek sem kedvező/ rendszer CSAK ÉS KIZÁRÓLAG KONSZENZUSSAL érhető el. /Pl. ha 1 szent pártot alapítana, és egyedül ő csinálná a választási rendszert, az is CSALÁS lenne, mert "a szentnek is maga felé hajlik a keze". Ennyi!!!

Jelenleg adva van 1 tisztán fideszes választási rendszer, ami CSALÁS!!!
Adva van 1 tisztán fideszes alaptörvény /valójában csicskatörvény/ mely 1 demokráciának hazudott fideszes diktatúrát garantál. Pl. a 2/3-os törvények felessel felülírhatók, mert a fideszes csicskajancsi aláírja a fideszes "csicskaalkotmánybíróság" egyetértésével . - De ha nem, úgy átírják a csicskatörvényt is.

Mi az, hogy 1 szarházi kormányhivatal leszedi a plakátot? Milyen csicskatörvény alapján? Melyik féreg parancsára? - Ez szerinted demokrácia?!?

Közelít ahhoz, ami VIII.Henrik idejében volt, aki még a pápával is szembement, hogy 1 új /anglikán/ egyház és a törvény segítségével érvényesítse a saját akaratát. - És ha valakinek nem tetszett, azt vitték a vesztőhelyre!

Ma már nincs vesztőhely, de az ellenzéknek épp úgy kuss a neve, hisz a plakátjait is leszedik!
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Nincs ebben semmi rendkívüli, de még túlzás sem. Én azt látom, hogy te teljes mértékben egy álomvilágban élsz, és a legkevésbé sem vagy tisztában azzal, hogy ki ez az ember, és hogyan működik a hálózata, és milyen szerepet tölt be a nemzetállamok szétverésében, az államszerkezet gyengítésében.

Ezért ajánlok két könyvet:

1.
f_william_engdahl_ngo_titkos_aktak_magyar_menedek_konyveshaz_kiado_konyvkiado_2017_konyv_konyvek.jpg


2.
soros_borito900-2-600x900.jpg




Ha ezek elolvasása után is székely vicceket írni támad kedved, akkor végképp kiderül, hogy ki itt a leggyengébb láncszem.


Elolvasása előtt támad az embernek kedve.... egy ufológus és para..bizbaszos (nem ejtőernyősök) könyvekkel házaló fazon legújabb fércművére hivatkozni...

https://de.wikipedia.org/wiki/Andreas_von_Rétyi

https://mno.hu/media/nemet-ufohivo-konyvet-reklamozta-a-kozteve-2393529

Ha viszont ezt meg szeretnénk tudni, kevésbé a vezető német sajtóban, a tekintélyes politikai lapokban érdemes keresgélnünk. A szerző nevét hiába írjuk be a nagy német lapok keresőjébe, nincs találat. Ez persze a Rétyi-hívek számára csak egy újabb összeesküvés jele lesz.

A '63-as születésű szerző ugyanis elsősorban nem politikai, hanem ufológiai munkásságáról ismert. Mit rejt el a kormány, a tudomány és a hadsereg előlünk? – szólt például 1998-as kötetének címe, míg 1995-ben arról írt, hogy Nem vagyunk egyedül.

Mint honlapjáról kiderül, előszeretettel kutatja továbbá az amerikai 51-es körzet titkát. Erről a katonai bázisról állítják az összeesküvés-elméletek hívei, hogy a kormány földönkívüli kísérleteket végzett itt. Rétyi honlapján külön rész szól arról is, vajon mennyi idősek lehetnek valójában a piramisok és a szfinxek.

A 2001. szeptember 11-i „összeesküvést” is előszeretettel leplezi le Rétyi, ahogy az illuminátusokat és a Bilderberg-csoportot is. 2005-ben arról is írt egy „kézikönyvet”, hogyan lehet gyógyítani a rákot.

Úgy tűnik, a földönkívüli rejtélyek után a szerző egy másik jól jövedelmező iparágra váltott, és 2011 végén már a „tömegmédia” aktuális állításait leplezte le.

A köztévé híradója kapcsán kíváncsiak voltunk arra, ez nem sérti-e a reklámtilalom elvét, ezért az ügyben megkerestük a médiatanácsot. Amint válaszolnak, frissítjük cikkünket.



A Magyar Nemzet cikke azóta sem frissült...


Persze a p... srácok, vagy Lovas odáig van érte, pld...

http://lovasistvan.hu/2016/02/17/a-george-sorosrol-irt-uj-nemet-konyv/
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Tévedsz! - Mert a fidesz aljas módon tényleg magára szabta a törvényt és a választási körzeteket is. Oly módon, hogy gyengébb szerepléssel is elvigyék az egyéni helyek többségét, mely után a kompenzációt is ők kapják. /1 szavazatuk így jóval többet ér!/

Érthetőbben: Voltak fideszes, billegő és ellenzéki körzetetek. Ha "ügyesen" átrajzolod a körzethatárokat, akkor a billegő körzetekből fideszest csinálhatsz. Ezt tették!!! - Jelenleg kb. 4 fideszes körzetre jut 1 tisztán ellenzéki, míg a billegő körzetek száma nulla körül van. Természetesen lehet úgy is rajzolni, hogy a körzetek többsége ellenzéki legyen, de úgy is, hogy majd minden körzet billegjen! - Ez utóbbi lenne az igazságos!

De igazságos /senkinek sem kedvező/ rendszer CSAK ÉS KIZÁRÓLAG KONSZENZUSSAL érhető el. /Pl. ha 1 szent pártot alapítana, és egyedül ő csinálná a választási rendszert, az is CSALÁS lenne, mert "a szentnek is maga felé hajlik a keze". Ennyi!!!

Jelenleg adva van 1 tisztán fideszes választási rendszer, ami CSALÁS!!!
Adva van 1 tisztán fideszes alaptörvény /valójában csicskatörvény/ mely 1 demokráciának hazudott fideszes diktatúrát garantál. Pl. a 2/3-os törvények felessel felülírhatók, mert a fideszes csicskajancsi aláírja a fideszes "csicskaalkotmánybíróság" egyetértésével . - De ha nem, úgy átírják a csicskatörvényt is.

Mi az, hogy 1 szarházi kormányhivatal leszedi a plakátot? Milyen csicskatörvény alapján? Melyik féreg parancsára? - Ez szerinted demokrácia?!?

Közelít ahhoz, ami VIII.Henrik idejében volt, aki még a pápával is szembement, hogy 1 új /anglikán/ egyház és a törvény segítségével érvényesítse a saját akaratát. - És ha valakinek nem tetszett, azt vitték a vesztőhelyre!

Ma már nincs vesztőhely, de az ellenzéknek épp úgy kuss a neve, hisz a plakátjait is leszedik!
Figyelj formosa, azt és úgy magyarázol amit és ahogy akarsz, de azt senki se tudja megjósolni se a FIDESZ-nél se más pártnál, hogy én hogy fogok szavazni jövőre! Még akkor se, ha esetleg tudják, hogyan szavaztam korábban! És ha rólam nem tudják, akkor az ország nagyobb részéről ugyanúgy nem tudják, hacsak X-ek és Y-ok előre be nem jelentik (ráadásul azok még hazudhatnak is). Szóval ezek után hogy is lehet saját célra szabni a körzeteket, ha nem tudják ki kire fog szavazni?!! Hiszen már évek óta olvasom itt a hozzászólásaidat, mégse tudom Te kire fogsz szavazni?!! Sok szarságot csinál a F., de attól még nem lát bele senki lelkébe.
 
M

molnibalage

Guest
Figyelj formosa, azt és úgy magyarázol amit és ahogy akarsz, de azt senki se tudja megjósolni se a FIDESZ-nél se más pártnál, hogy én hogy fogok szavazni jövőre! Még akkor se, ha esetleg tudják, hogyan szavaztam korábban! És ha rólam nem tudják, akkor az ország nagyobb részéről ugyanúgy nem tudják, hacsak X-ek és Y-ok előre be nem jelentik (ráadásul azok még hazudhatnak is). Szóval ezek után hogy is lehet saját célra szabni a körzeteket, ha nem tudják ki kire fog szavazni?!! Hiszen már évek óta olvasom itt a hozzászólásaidat, mégse tudom Te kire fogsz szavazni?!! Sok szarságot csinál a F., de attól még nem lát bele senki lelkébe.
A válaszóti körzet huzogatásának nagy hagyománya van. Ezért vannak a saját pénzből is finanszírozott felmérések az USA-ban is, ezért is olyan a rendszer, amilyen...


Nem egyesével nézik a választókat, nagyobb csoportokat, ugyanis az előző választások eredménye ismert, és ez alapján tologatják a határokat.

Sajnos kiválóan működik a rendszer...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Egy apró kérdés....
Biztos véletlen, de se családom, se ismerőseim, akik Viktort kőtörő-fitnessezn látnák szívesen húsz évtől életfogytig, SOHA nem kapnak a postaládájukba az új állampárt propagandaküldeményeiből.

Gondolom véletlen.. (nem)

Számon tarthatják, mit telefonoztam
s mikor, miért, kinek.
Aktákba irják, miről álmodoztam
s azt is, ki érti meg.
És nem sejthetem, mikor lesz elég ok
előkotorni azt a kartotékot,
mely jogom sérti meg.

És az országban a törékeny falvak
- anyám ott született -
az eleven jog fájáról lehulltak,
mint itt e levelek
s ha rájuk hág a felnőtt balszerencse,
mind megcsörren, hogy nyomorát jelentse
s elporlik, szétpereg.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A válaszóti körzet huzogatásának nagy hagyománya van. Ezért vannak a saját pénzből is finanszírozott felmérések az USA-ban is, ezért is olyan a rendszer, amilyen...


Nem egyesével nézik a választókat, nagyobb csoportokat, ugyanis az előző választások eredménye ismert, és ez alapján tologatják a határokat.

Sajnos kiválóan működik a rendszer...
Azért kíváncsi lennék, hogy amíg egyenként nem tudják ki kire fog szavazni, addig hogyan rakják őket választói csoportokba?!! Trump-li győzelmét se sokan jósolták meg előre - "tudományos" (szerintem inkább sok-dolláros :p) tologatás-húzogatás-feltételezések ide vagy oda.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
Status
Not open for further replies.