Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Magyarországon nem precedens alapú jogalkalmazás van, ezért értelmezhetetlen a a kijelentés.remélem precedens-est lesz.
Korabban nem is ertettem miert nem ejtettek az ugyet. A torveny vilagosan kimondja, hogy amig vissza tudja szerezni a tulajdonat, addig uldozheti a bunozot.Több éves meghurcoltatás után a Kúria végre felmentette a rablókat üldözőbe vevő könyvtárigazgatót
Forrás: https://kuruc.info/r/2/179168/
BIG LÁJK!
A Kuria hatarozatai iranymutatoak.így ma már a bírósági ítéletek 40 százaléka hivatkozik jogszabály helyett valamely korábban meghozott bírósági határozatra
Tudom...
asszem a precedens értékű jobb kifejezés
Szokásjog.
2015
Az egyedi jogesetek növekedésével lehetetlen törvénykönyvekbe foglalni a mindenre kiterjedő jogszabályokat – ez az egyik oka annak, hogy hazánkban is kezd terjedni a precedens alapú jog, így ma már a bírósági ítéletek 40 százaléka hivatkozik jogszabály helyett valamely korábban meghozott bírósági határozatra
Én nem vagyok jogász, de ez mennyire helyes így jogilag?Tudom...
asszem a precedens értékű jobb kifejezés
Szokásjog.
2015
Az egyedi jogesetek növekedésével lehetetlen törvénykönyvekbe foglalni a mindenre kiterjedő jogszabályokat – ez az egyik oka annak, hogy hazánkban is kezd terjedni a precedens alapú jog, így ma már a bírósági ítéletek 40 százaléka hivatkozik jogszabály helyett valamely korábban meghozott bírósági határozatra
"November 15-től visszavonásig nem szerződéses ügyfeleink [vagyis az átlagos postára járók java - akiraly.] naponta legfeljebb 5 darab MPL üzleti és MPL Netcsomagot adhatnak fel" - olvasta a Magyar Posta honlapján a Zoom. A cég nem is csinál titkot abból, hogy a feladható csomagok mennyiségének korlátozásával a tavaly év végi katasztrofális állapotokat próbálja megelőzni. Akkor, bár ezt igyekeztek letagadni, a Posta képtelen volt megkűzdeni azzal, amit józan paraszti ésszel egyetlen feladatának gondolnánk: kézbesíteni a címzetteknek a csomagokat. Én például több mint másfél hónapot vártam egy rendelésemre, amit szerencsére nem karácsonyi ajándéknak szántam.
A Posta közleménye szerint az intézkedésre valóban azért van szókség, hogy "az év végi élénk küldeményforgalomban" is fenntarthassák a szolgáltatás megszokott, saját értékelésük szerint "magas" színvonalát.
Három hete, október 24-én a Posta még azt állította, hogy "felkészült" a karácsony előtti nagyobb csomagforgalomra, de gondolom ez csak ugyanolyan szóvirág, mint a "magas színvonalú szolgáltatás". A megszokott színvonalra a Postások Független Érdekvédelmi Szövetsége szerint ugyanakkor valóban számíthatunk, szerintük idén se lesz kisebb a káosz, mint tavaly. Ha jót akar magának, akkor már szeptemberben megvásárolta a karácsonyi ajándékokat.444.hu
Qrva nagy gáz lehet, ha a kormánypropaganda csak migráncsozni, libsizni, is sorosozni tud.....
Azaz egy állandó ellenségképet generálni, hogy ne jusson eszébe az átlagszavazó kétpálinkásjózsinak körülnéznie....
Nem az MNB nyert a devizahiteleseken , hanem a kereskedelmi bankok. Magyarázd már meg , miképpen nyer az MNB százmilliárdokat a kereskedelmi bankok hasznán!Én ezt elvárnám az immáron több mint egymillió honosított, határon túli magyartól is. Nekem az égvilágon semmi bajom velük, sőt örülök neki, ha valamilyen szinten támogatjuk őket a boldogulásukban! De nehogy már több beleszólása legyen az ország ügyeibe annak, aki csak az előnyeit élvezi a döntésüknek a választásokkor, mint annak, aki a csökkenő, stagnáló fizetések, és a devizahitelek elszállása miatt kénytelen volt külföldön munkát vállalni, távol a családjától. Ők az "okosok" véleményével ellentétben nem kalandvágyból mentek külföldre dolgozni, hanem hogy ne egyik napról a másikra éljenek, és ne kelljen a hitelüket még az unokáiknak is nyögni. És már hallom a hozzászólásokat, hogy nem tartott senki a fejükhöz pisztolyt, hogy devizahitelt vegyenek fel. De könyörgöm, arra nem számított senki, hogy így át.asszák őket a palánkon, hogy három-négyszeresét is követelik a bankok az adósokon, a felvett hitelnek, miközben az MNB százmilliárdokat nyer az egészen, amit ellenőrizetlenül költenek el minden szarra.
Nem mondtam, hogy a kereskedelmi bankok hasznán nyert. Viszont a gyenge forinton igen, amit egyes kormánypárti politikusaink felelőtlen, ész nélküli nyilatkozatainak legalább annyira köszönhetünk, mint az előző kormányunk ténykedésének. Tehát a jegybanki tartalékba kerülés, és az eladás közötti különbözeten, és a forintosításkor is, a korábban olcsóbban megvett devizát, jóval drágábban váltották át a hiteleseknek. Az árfolyamnyereségen, és a forintosításon nyert pénzeket pedig Matolcsi rokonsága által kezelt alapítványoknak osztották szét, és vásároltak belőle ingatlanokat, műkincseket, stb.Nem az MNB nyert a devizahiteleseken , hanem a kereskedelmi bankok. Magyarázd már meg , miképpen nyer az MNB százmilliárdokat a kereskedelmi bankok hasznán!
Ennyi ostobaságot régen olvastam egy hsz.-ben. Aki elhiszi, hogy két politikus egy-egy nyilatkozata fogja évekre meghatározni egy ország valutájának árfolyamát annak kár bármit is elmondani, mert úgysem fog változtatni a meggyőződésén. A többi meg Puzsér színvonalú butaság .Nem mondtam, hogy a kereskedelmi bankok hasznán nyert. Viszont a gyenge forinton igen, amit egyes kormánypárti politikusaink felelőtlen, ész nélküli nyilatkozatainak legalább annyira köszönhetünk, mint az előző kormányunk ténykedésének. Tehát a jegybanki tartalékba kerülés, és az eladás közötti különbözeten, és a forintosításkor is, a korábban olcsóbban megvett devizát, jóval drágábban váltották át a hiteleseknek. Az árfolyamnyereségen, és a forintosításon nyert pénzeket pedig Matolcsi rokonsága által kezelt alapítványoknak osztották szét, és vásároltak belőle ingatlanokat, műkincseket, stb.
Ja, és a banki különadóról se feledkezzünk meg, amin pedig a költségvetés nyert, miközben a bankok már az elején megmondták, hogy azt áthárítják az állampolgárokra. El tudom képzelni, hogy annak mértékét fű alatt megbeszélték a kereskedelmi bankok, az MNB, és a kormány kijelölt emberei, cserében nagyobb mozgásteret kaptak a bankok.
A banki megtérülést nagyban befolyásolták a bedőlt hitelek. Rengeteg cég ment csődbe 2010-től, ehhez adódtak a lakosságnál bent ragadt hitelek is. Miért engedtük meg 2001-ben, az első Orbán kormány idején, a devizahitelek bevezetését? Nekem is volt devizahitelem, és annak törlesztője kb. 50 %-al alacsonyabb volt, mint a forinté. Miért volt ekkora a különbség? Sokan, köztük én is jól jártam, hogy ezt választottam. Az, hogy ez idáig fajult, persze nagyrészt a szocialistáknak is betudható azzal, hogy eladósították az országot, amin belül magas volt a devizahitel aránya, ami által sebezhetőbbek lettünk. Ez viszont a tényen nem változtat, hogy lehetőség lett volna a forintosításkor, a korábbi, vételi árfolyamon átváltani a devizát forintra, az embereknél hagyva sok-sok milliárdot! De nem szeretném offolni a topicot, csak válaszoltam. Kösz!Javaslok egy pillantást a bankoknál a banki megtérülési mutatóra, ami sokáig az Eu-s átlag ÖTSZÖRÖSE volt Mo-n, mint a nyereség döntő része! 2010 körül kezdett csökkenni!
A baknki pénzkiáramlás mértékét 3.500 Milliárd HUF-ra becsülik minimum 2001-2011 közötti időszakban közgazdász körökben.
Évente.
(...de többen az 5.000 Milliárd körülit sem tartják lehetetlennek, "kreatívan könyveltek" a bankok!)
A deviza-hitelhez csak hasonló(!!!) konstrukciót sem mert bevezetni egyetlen bank külföldi anyabankja a saját országában.
HMMmmmmm. ?!?
Végezetül pedig ezek fontos dolgok, De piszokul nem ide tartoznak. Menjünk vele az oda illő fórumba.
Köszönet!