[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Bizonyos értelemben igazad van.De ahol ilyen kicsi a nyelvtudás aránya,és ilyen magas a sajáttulajdonú lakhatási arány mint nálunk,ez nagyon sok.

Hát ez már tényleg szőrszálhasogatás. Most akkor erre is keressek adatokat, hogy mely országban mennyire tudnak angolul és hány lakástulajdonos van? :)
Szerintem két dolog miatt van kivándorlás:
Az egyik, mert könnyen megtehetik az emberek.
A másik meg mert mindig mindenhol vannak olyan emberek, akiknek a szomszéd fűje mindig zöldebb. Ez alatt pedig bármit lehet érteni. Van aki jobb fizetésre vágyik, van aki úgy munkatapasztalatra, van aki éghajlatváltozásra, szavazati jogra, demokráciára, diktatúrára, békére, háborúra, polgári jogokra, feleségre, férjre, stb.
Rengetegféle dolog van a háttérben, nem lehet ez általánosan ráhúzni egy dologra. Magyarország és a volt kommunista országok esetében azért az utóbbi pár évben nőtt meg a kivándorlás, mert most könnyebb kivándorolni.
Legyünk már őszínték, sokkal jobb körülmények között élünk ma, mint pl. a 90-es években, mégis akkoriban kevesebben mentek ki. Azért mert akkor nehezebb volt és nem azért mennek ma többen, mert szarabb az élet, mint akkor.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Fidesz meg kihasználja a helyzetet:
https://www.google.de/amp/s/www.napi.hu/magyar_gazdasag/visszatert_a_13_havi_nyugdij.629749.html/amp


Olvastad a cikket?
6 év alatt emelkedett 20%-ot a nyugdíj. Ezt próbálják bemagyarázni, hogy 13. havi nyugdíjat ad a Fidesz.
6 év alatt mennyit nőtt a gazdaság? A minimálbér vagy az átlagfizetések ezalatt mennyit nőttek? Akkor a nyugdíjakat miért ne lehetne lassan (jóval lassabb tempóval, mint a fizetések) emelni?

A mondanivalóddal többnyire egyetértek. Sokminden működik/működött rosszul az országban. De én úgy látom, hogy most legalább a jó irányba változnak a dolgok. Legalábbis a legtöbb dolog, van ami romlott, de sokkal több javul.

Ok, elismerem, hogy nem tökéletes az állami nyugdíjrendszer.
Szerinted jobb a magán.
Akkor erre a két kérdésre még válaszolj, aztán ígérem abbahagyom. Egyébként nem akarlak meggyőzni, csak tényleg kíváncsi vagyok, hogy szerinted miért nincs igazam. :)

Mi van ha évtizedekig fizettél és aztán nyugdíj előtt csődbemegy a biztosítód? Aquarell adott egy példát, hogy a csődbement biztosító miatt az amerikai ismerőse 75 évesen még mindig kénytelen dolgozni. Pedig a szilikonvölgyi munkahelyének hála valószínűleg brutálsokat befizetett.
Neki legalább szerencséje van és tud dolgozni, de ha már nem fog tudni? Akkor éhenhal? Vagy ki fogja eltartani?
Azt sem hinném, hogy egyedi eset lenne ez.
Ne az legyen a válaszod, hogy tőkererős cégbe kell tenni a pénzt és akkor nincs baj. A válság alatt nagyon híres, tőkeerős, nagy múltú bankok, biztosítók is csődbementek.

A második: tegyük fel, hogy magánnyugdíjad van. Dolgoztál 35 évig, havi 100000-ret befizettél. Ez azt jelenti, hogy havi 1 milliót kerestél (10%-os most az állami járulék, tegyük fel, hogy ennyit fizettél be a magánba is). Befizettél összesen 42 milliót, amiből tegyük fel lett 100 millió a hozamokkal (vállalható kockázat mellett ez szerintem reális lehet, ha nem, javíts ki).
Szóval 65 évesen nyugdíjba mész egy egy milliós fizu után. Hozzá vagy szokva egy bizonyos életszínvonalhoz, szóval nem fogod sokkal alább adni. 500000-ret akarsz kivenni havonta, 17 év alatt fel is éled a pénzt.
Ok, közben még valamennyit nyugdíjas korodban is kamatozik, hisz biztos államkötvényekbe tetted. Legyen 20 év mire feléled.
De mi van, ha 85 évesen nem halsz meg, hanem megéled a 100-at? Akkor az utolsó 15 évben mit fogsz csinálni?
Okosabb leszel, gondolsz erre már előre és csak 240000-ret veszel ki havonta, hogy biztosan kitartson a pénzed 35 éven keresztül?
Dehát ennél a 240000-nél jóval többet kapnál az államtól ilyen fizetés és szolgálati év után.
Köszönöm a válaszod. Ígérem, válaszolni fogok, de most megint lesz egy 4 órás agymenés a semmirōl, aztán tűzök haza, meg edzek, de nem felejtem el.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Hát ez már tényleg szőrszálhasogatás. Most akkor erre is keressek adatokat, hogy mely országban mennyire tudnak angolul és hány lakástulajdonos van? :)
Szerintem két dolog miatt van kivándorlás:
Az egyik, mert könnyen megtehetik az emberek.
A másik meg mert mindig mindenhol vannak olyan emberek, akiknek a szomszéd fűje mindig zöldebb. Ez alatt pedig bármit lehet érteni. Van aki jobb fizetésre vágyik, van aki úgy munkatapasztalatra, van aki éghajlatváltozásra, szavazati jogra, demokráciára, diktatúrára, békére, háborúra, polgári jogokra, feleségre, férjre, stb.
Rengetegféle dolog van a háttérben, nem lehet ez általánosan ráhúzni egy dologra. Magyarország és a volt kommunista országok esetében azért az utóbbi pár évben nőtt meg a kivándorlás, mert most könnyebb kivándorolni.
Legyünk már őszínték, sokkal jobb körülmények között élünk ma, mint pl. a 90-es években, mégis akkoriban kevesebben mentek ki. Azért mert akkor nehezebb volt és nem azért mennek ma többen, mert szarabb az élet, mint akkor.
Részbem megintcsak igazat adok néked.De azt se felejsd,hogy 10-20éve mig az országon belüli költzésre se hajlottak az emberek.Döntően a lakás miatt.Most viszon hátrahagyynak mindent
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Részbem megintcsak igazat adok néked.De azt se felejsd,hogy 10-20éve mig az országon belüli költzésre se hajlottak az emberek.Döntően a lakás miatt.Most viszon hátrahagyynak mindent

Kik mennek ki leginkább? A fiatalok. Akiknek még nincs semmijük.
Egyébként én jó dolognak tartom azt, hogy valaki fiatalon kimegy, világot lát, tapasztalatot, pénzt gyűjt. Csak arra kell törekedjen a vezetés, hogy vissza is jöjjenek ezek az emberek és aztán itthon kamatoztassák a tudásuk, vagyonuk.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
De seggberugdosnám... jégmászóvasas bakanccsal...


Köves Slomó mindemellett 2012 májusától a Honvédség tábori főrabbija, amiért fizetést is kap – árulta el a Narancsnak a Honvédelmi Minisztérium. Amikor a lap felhívta Kövest, hogy mennyi a fizu, a rabbi fejből nem tudta pontosan, de úgy havi nettó 300 ezerre becsülte a bérét. (A Honvédségnek van egyébként mazsihiszes rabbija is.)

https://444.hu/2018/02/15/mint-az-aldas-ugy-zaporozik-a-kozpenz-koves-slomo-milliardos-birodalmara

Ez sem a fizetéséből él meg.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Kik mennek ki leginkább? A fiatalok. Akiknek még nincs semmijük.
Egyébként én jó dolognak tartom azt, hogy valaki fiatalon kimegy, világot lát, tapasztalatot, pénzt gyűjt. Csak arra kell törekedjen a vezetés, hogy vissza is jöjjenek ezek az emberek és aztán itthon kamatoztassák a tudásuk, vagyonuk.
Jó lenne,de nemfognak visszajönni.Aki megismeri a német,angol rendszert,az a magyar uram-bátyám korrupt elnyomásba nem jön vissza.Ahol a hatalom felette áll a törvénynek,ott baj van
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Végig olvastam az egészet, és nem tudom, hogy alapvetően mi bajotok van az állami nyugdíjjal.
Ugyanis az állam mindig fizet. Szerintem még államcsőd esetén is fizetnek valamennyi nyugdíjat, olyan nincs, hogy semmit se fizetnek. Ezt azért egy magánnyugdíj biztosító csőd esetén nem tudja megtenni.
E mellet mi van akkor ha magánnyugdíj biztosítónál vagy, nyugdíjba mész. Aztán 20 év alatt kifizetik neked amit félre raktál, viszont te még ezután is élnél 10+ évet ? Akkor mi a helyzet? Mert ugye csak annyi pénz jár vissza tudtommal amennyi be lett fizetve.... 80 évesen is szar ám éhen halni :)
Az állam meg akkor is fizet neked nyugdíjat ha nem is fizettél be neki annyi pénzt összesen életed során, mint amit vissza add neked nyugdíjként.

E mellet ha valaki jól keres akkor miért nem él az önkéntes pénztárak adta lehetőséggel?
Vagy miért nem spórol/befektet magától? Senki sem tiltja! :)

Én az állami nyugdíjban a legigazságtalanabbnak a nők kedvezményeit érzem. Ugyanis a nők várható élettartalma közel 10 évvel magasabb, mint a férfiaké, ellenben ők sok esetben korábban mehetnek nyugdíjba, mint a férfiak. És ez szerintem nagyon igazságtalan.

E mellet én a jogosultságot vagy-vagy alapon húznám meg. Vagy 70 éves kortól vagy 40 év munkaviszonytól. Aki valamelyiket teljesíti az mehet nyugdíjba ha akar.

Meg azt se tartanám hülyeségnek, ha mindenki ugyan annyi nyugdíjat kapna, sávosan egyenlően. Például aki ledolgozott 40 évet az mondjuk (csak példa) 150.000 ezret. Aki 20-40 év munkaviszony között van az 100.000 ezret. Aki 20 év munkaviszony alatt az 75.000 ezret.
Özvegyi nyugdíj ezeknek az 50%-a.
Rokkantságnál a rokkant nyugdíj min. 20%-os rokkantságtól járna. Ez %*2 alapon lenne kiszámolva. Vagyis 30%-os rokkantság esetén 150.000 Ft 60% lenne a roki nyugdíj. Szerintem ez is egy járható út lehetne.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Végig olvastam az egészet, és nem tudom, hogy alapvetően mi bajotok van az állami nyugdíjjal.
Ugyanis az állam mindig fizet. Szerintem még államcsőd esetén is fizetnek valamennyi nyugdíjat, olyan nincs, hogy semmit se fizetnek. Ezt azért egy magánnyugdíj biztosító csőd esetén nem tudja megtenni.
E mellet mi van akkor ha magánnyugdíj biztosítónál vagy, nyugdíjba mész. Aztán 20 év alatt kifizetik neked amit félre raktál, viszont te még ezután is élnél 10+ évet ? Akkor mi a helyzet? Mert ugye csak annyi pénz jár vissza tudtommal amennyi be lett fizetve.... 80 évesen is szar ám éhen halni :)
Az állam meg akkor is fizet neked nyugdíjat ha nem is fizettél be neki annyi pénzt összesen életed során, mint amit vissza add neked nyugdíjként.

E mellet ha valaki jól keres akkor miért nem él az önkéntes pénztárak adta lehetőséggel?
Vagy miért nem spórol/befektet magától? Senki sem tiltja! :)

Én az állami nyugdíjban a legigazságtalanabbnak a nők kedvezményeit érzem. Ugyanis a nők várható élettartalma közel 10 évvel magasabb, mint a férfiaké, ellenben ők sok esetben korábban mehetnek nyugdíjba, mint a férfiak. És ez szerintem nagyon igazságtalan.

E mellet én a jogosultságot vagy-vagy alapon húznám meg. Vagy 70 éves kortól vagy 40 év munkaviszonytól. Aki valamelyiket teljesíti az mehet nyugdíjba ha akar.

Meg azt se tartanám hülyeségnek, ha mindenki ugyan annyi nyugdíjat kapna, sávosan egyenlően. Például aki ledolgozott 40 évet az mondjuk (csak példa) 150.000 ezret. Aki 20-40 év munkaviszony között van az 100.000 ezret. Aki 20 év munkaviszony alatt az 75.000 ezret.
Özvegyi nyugdíj ezeknek az 50%-a.
Rokkantságnál a rokkant nyugdíj min. 20%-os rokkantságtól járna. Ez %*2 alapon lenne kiszámolva. Vagyis 30%-os rokkantság esetén 150.000 Ft 60% lenne a roki nyugdíj. Szerintem ez is egy járható út lehetne.

A feleségem úgyis fiatalabb, mint én, így legalább egyszerre fogjuk élvezni a nyugdíjas éveinket (ha megéljük). Szóval megbocsátom neki. :p

Az meg, hogy mindenki egyforma nyugdíjat kapjon, elég nagy szívás lenne azoknak, akik sokat kerestek. Nem támogatom. Valamivel kell ösztönözni az embereket, hogy ne csak minimálbérrel legyenek bejelentve.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 008

Guest
Az megvan, hogy én ebből semmit sem vettem észre? Se autóval, se gyalog soha nem állítottak meg, pedig jópár rendőr mellett mentem el.
Nyilván nem lesötétített kisbusszal, vagy nagyzenés bömbivel járok, meg nincs is bevándorló arcom, na meg nem járkálok fűvel megrakott táskával sem sehova.
Libsiket zavarja ez csak nagyon, mert nem lehet könnyen füvet meg port szerezni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
blitzkrieg

"Az meg, hogy mindenki egyforma nyugdíjat kapjon, elég nagy szívás lenne azoknak, akik sokat kerestek. Nem támogatom. Valamivel kell ösztönözni az embereket, hogy ne csak minimálbérrel legyenek bejelentve."


Abban az esetben ha %-os a járulék levonás. Ha fix összeget vonnak le mindenkitől akkor még jobban is járnak a jól keresők :)

Celebra

"Államcsőd esetén fizet...A csőd szó maga fizetésképptelenséget jelent...."

Az államok nem cégek. Nem jön el értük a felszámoló biztos :)
Az államcsőd elsősorban azzal jár, hogy az államadósságot (hiteleket) nem fizeti az állam, illetve csökkent bizonyos kiadásokat (nem megszüntet!)
Az államnak ugyanis "csőd" esetén is folyamatos bevétele van. Teljesen más a helyzete mint egy cégé.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Az megvan, hogy én ebből semmit sem vettem észre? Se autóval, se gyalog soha nem állítottak meg, pedig jópár rendőr mellett mentem el.
Nyilván nem lesötétített kisbusszal, vagy nagyzenés bömbivel járok, meg nincs is bevándorló arcom, na meg nem járkálok fűvel megrakott táskával sem sehova.
Libsiket zavarja ez csak nagyon, mert nem lehet könnyen füvet meg port szerezni.

Keress rá a jogállam kifejezésre...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
Az megvan, hogy én ebből semmit sem vettem észre? Se autóval, se gyalog soha nem állítottak meg, pedig jópár rendőr mellett mentem el.
Nyilván nem lesötétített kisbusszal, vagy nagyzenés bömbivel járok, meg nincs is bevándorló arcom, na meg nem járkálok fűvel megrakott táskával sem sehova.
Libsiket zavarja ez csak nagyon, mert nem lehet könnyen füvet meg port szerezni.

Az állandó fokozott ellenőrzés azért van, hogy az állam a neki nem tetsző egyéneket bármikor igazoltatni tudja, többnyire civil megmozdulásokon, elsősorban vegzálás céljából. Ezért is nem veszed észre. Olyan meg nincs, hogy 'a libsik füveznek". Ez a módszer amúgy sem lenne jó ilyennek a megakadályozására.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
blitzkrieg

"Az meg, hogy mindenki egyforma nyugdíjat kapjon, elég nagy szívás lenne azoknak, akik sokat kerestek. Nem támogatom. Valamivel kell ösztönözni az embereket, hogy ne csak minimálbérrel legyenek bejelentve."


Abban az esetben ha %-os a járulék levonás. Ha fix összeget vonnak le mindenkitől akkor még jobban is járnak a jól keresők :)

Jah, így már értem.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Görögorszàgban még gyakran a halottak is tovàbb kapjàk a nyugdijukat. Innen szàrmazik az a hír, hogy a görögök az egészséges tàplàlkozàs miatt elnek sokâig.:)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek
Status
Not open for further replies.