[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Igen, s ezért minden tisztelet az övé. Toroczkainak kéne jönni, ő még nem hiteltelen, nem lehet összemosni az LMP/Momentumos tárgyalásokkal, nem feküdt le Simicskának, ellenben Ásotthalom és környéke sokat köszönhet neki. Rá szavaztam volna!

Vonának több óriási hibája volt, amivel alávágott magának. Az első, amit régebben is mondtam a jobbikos ismerősömnek, hogy a zsidókkal nem szabad ujjat húzni, mert nagyon nem fogsz jól kijönni belőle. Velük üzletet lehet kötni, de ha rájuk mozdulsz, megbánod.
A következő, hogy nem szavazták meg az Alaptörvény módosítást, amellyel elejét lehetett volna venni sok problémának.
A harmadik pedig hogy összeállt a pöffeteggel, és lepaktált a libernyákokkal, vagyis az antinemzetiekkel, globálnyikokkal.
Ez már váltásnak is sok.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Mifelénk is szar az egészségügyi rendszer, szarabb mint Mo-n, hidd el, sokan járnak át inkább hozzátok és megfizetik a szolgáltatást az itteni sintérek helyett, én is szeretnék itt jobbat. Az összes előző szlovák kormány szart rá, úgy mint az oktatásra is, meg a járhatatlan utakra is...még is a számokból az látszik minden olyan happy és leelőztük pl. MO-t. Lóf.szt.

Pl. a románok is elég rendesen átjárnak, az egyik barátom belgyógyász, a betegeinek fele határmenti román. (nem kevés pénzt hagynak itt amúgy, de gondolom ez nem újság) És még sorolhatnám hány és miféle rendelésre perecelnek át ide - nemcsak az erdélyi románok. Na persze az Index szerint Románia lehagyott minket - ebben is ...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
So man c sak rosszul kampanyolt. De zsidózáson kívül tudsz meg valami érvet is.
Az volt a legnagyobb probléma, hogy hiteltelenné tette saját magát, és így az általa vezetett pártot is. Nem a néppártosodással volt nekem bajom, hanem hogy szarul csinálta. Nem a Zagyva Gyulákat sírom vissza, vagy a szél jobbos skin vonalat, téged leszámítva még a zsidókkal sincs semmi bajom, de ahonnan indult, hogy oroszlános fekete mellényes zsidózóból pikk pakk jókívánságokat írt Slomónak, meg Lmp-vel akart szövetkezni, az ezek szerint sok volt a törzs szavazóbázisnak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and svajcibeka

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Jobbiknál az a baj, hogy nehéz lesz találni olyan embert, aki szalonképes kifelé is, de van vegyértéke a jobboldali palettán.

Novák Elōdnek nem kellene szerintem most játszania a bölcs Salamont. Persze, nem volt ott a parancsnoki hídon, így könnyű most tiszta mellénnyel nyilatkozni.

Véleményem szerint a magyar társadalom a végtelenségig polarizált. Lehet pengetni keresztényi húrokat (muhaha), rá lehet erōsíteni a kádári nosztalgiáran + nyuggerek, ez egy aránylag széles réteg. Aztán lehet fordulni kicsit liberál-témába, de ez nagyon szűk réteg.

A Jobbiknak hiányzik a helyiértéke. A vallási dumát a narancsosok jobban tálalják + ott a klerikális támogatás. Ide a Jobbik nehezen talál utat magának. A néppártok vagy a vallási szöveget nyomják vagy a szociális irányt. Ezek egyike sem a Jobbiké, persze, próbál beemelni innen-onnan dolgokat.

A Jobbik szavazói - ideértve magam is, egy prekoncepció rabjai. Vagy hű maradsz a radikális dologokhoz - de erre kevesen vevōek, vagy nyitsz a lágyabb irány felé, ekkor meg áruló lesz - amit ugyebár a nagy nyilvánosság elōtt kell mindig megbeszélni.

Persz, Vona most elviszi a balhét, de ezzel nincs megoldva semmi. Ha a mostani "taktikus szavazással" szedtek össze ennyi szavazatot (ami lássuk be, nem rossz, milliós mennyiség), még kevés az üdvösséghez. Ebben a számban nem tudom, hogy mennyi a narancsutálók voksa, de ha csak így jött össze ez a szám, ezen gondolkodniuk kellene...

Szerintem sokan szavaztak helyben a Jobbikra, de amúgy nagyban a narancsra. Nem egy ilyen ismerōsöm van. Ezt megint annak tudom be, hogy a 15 évvel ezelōtti skin-nek már családja van, de a harcostársat bírja. Teljesen rossz logika.

Morvainak a megmozdulásaival hosszú ideje nem tudok mit kezdeni. Azt sem értem, hogy ennyi idō alatt a Budaházy-ékat sem tudták kihúzni a szarból. Persze, nem volt semmi, amivel itt-ott alátegyenek a döntéshozóknak vagy valamit tegyenek. Semmi. Hogy vagy második erō, ha ezt nem tudod megtenni!? El akarod számoltatni a NER-es majmokat - akik a jog teljes aparátusával kibélelve lopnak, de ezt a pár szerencsétlent sem tudtad tisztázni - 8 év alatt!? Simicskával az összeborulás sem tett jót. Simicska = NER 1.0. A 2.0 ellen küzdünk, most komolyan, ez kellett!? Béla bá kellett!? Ezeket a bélyegeket nehéz lesz lemosni.

Sajnálom, de az a véleményem, hogy a Jobbik néppártnak a jelen állapotában hiteltelen, viszont radikálisként meg esélytelen. Várom a Jobbiktól a Jobbik című albumot, amin se a fidesz se baloldal szövegírók nem szerepelnek és a borító hátoldalán nem a simicska records logója szerepel.

Nem gregoriánt kell nyomatni, hogy megszerettesd magad a fidesz oldalon, se koncsi katonadalokat a kádáristáknak vagy minimáltechno-t az LMP-nek, vagy Stahlgewitter-t a saját tábornak.. Csinálj Metallica-t, legyél Pink Floyd, L'art pour L'art.

Egyedi, eredeti, tiszta.. Ezt a Jobbikot kérem
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 001
23 159
113
Pl. a románok is elég rendesen átjárnak, az egyik barátom belgyógyász, a betegeinek fele határmenti román. (nem kevés pénzt hagynak itt amúgy, de gondolom ez nem újság) És még sorolhatnám hány és miféle rendelésre perecelnek át ide - nemcsak az erdélyi románok. Na persze az Index szerint Románia lehagyott minket - ebben is ...

Ahol élek, a mentősök szerint a kivonulások 90% olyan "páciensekhez" történik, akik -hogy ne legyek rasszista- nem fizetnek egészség biztositást, mivel tartósan nincs jövedelmük. Csak néhány rohamkocsin van orvos, a többin nincs...eseti alapon érkezik hozzád segitség ha bajban vagy, ha szerencséd van orvossal. A mentőszolgálat meg term. magánkézben van, tehát a "szolgáltatást" bérli az egészségügy valamilyen szinten...húsos pénzért. Tehát én is fizetek valamit, amit leginkább olyanok vesznek igénybe akik egy centet sem tesznek bele, az orvosoknál és a gyógyszertárban ugyanez...,műtétre is kellene mennem, de inkább saját zsebből kifizetem a magánklinikát.

És itt nem narancs kormány van. És papiron milyen fasza a gazdaság ugye...

A feleségem pedagógus, meséljek?

Nincs új a nap alatt - máshol is ugyanazok a rendszerhibák vannak,...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Kérlek vázod fel, hogy te pár képből mit állapítottál meg. Mindig is remekül szórakoztam a sok itteni és más emberen, aki néhány kommentből és képből azt hiszi, hogy jó képet alkot bárkiről is. Szerintem jelentkezz a FBI/rendőrséghez profilozónak, mert biztos vevők ilyen mágikus képességű és tehetségű emberekre...
Na ja, sajnos ez is tipikus. Nem azt nézzük mit mond, hanem ki mondja. Eszem megáll. A falnak tudok futni attól, hogy a Mercury rossz, mert meleg volt, Einstein zsidó volt, stb... Attól most rosszabb egy Queen album, vagy a relativítás elmélet kuka!? Ez a csaj megfogalmazott valamit érthetōen, erre jön az egészpályás letámadás - valószínűleg mi nem értjük ezt a "keresztény, polgári" gondolkodást... :(
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Jobbiknál az a baj, hogy nehéz lesz találni olyan embert, aki szalonképes kifelé is, de van vegyértéke a jobboldali palettán.

Novák Elōdnek nem kellene szerintem most játszania a bölcs Salamont. Persze, nem volt ott a parancsnoki hídon, így könnyű most tiszta mellénnyel nyilatkozni.

Véleményem szerint a magyar társadalom a végtelenségig polarizált. Lehet pengetni keresztényi húrokat (muhaha), rá lehet erōsíteni a kádári nosztalgiáran + nyuggerek, ez egy aránylag széles réteg. Aztán lehet fordulni kicsit liberál-témába, de ez nagyon szűk réteg.

A Jobbiknak hiányzik a helyiértéke. A vallási dumát a narancsosok jobban tálalják + ott a klerikális támogatás. Ide a Jobbik nehezen talál utat magának. A néppártok vagy a vallási szöveget nyomják vagy a szociális irányt. Ezek egyike sem a Jobbiké, persze, próbál beemelni innen-onnan dolgokat.

A Jobbik szavazói - ideértve magam is, egy prekoncepció rabjai. Vagy hű maradsz a radikális dologokhoz - de erre kevesen vevōek, vagy nyitsz a lágyabb irány felé, ekkor meg áruló lesz - amit ugyebár a nagy nyilvánosság elōtt kell mindig megbeszélni.

Persz, Vona most elviszi a balhét, de ezzel nincs megoldva semmi. Ha a mostani "taktikus szavazással" szedtek össze ennyi szavazatot (ami lássuk be, nem rossz, milliós mennyiség), még kevés az üdvösséghez. Ebben a számban nem tudom, hogy mennyi a narancsutálók voksa, de ha csak így jött össze ez a szám, ezen gondolkodniuk kellene...

Szerintem sokan szavaztak helyben a Jobbikra, de amúgy nagyban a narancsra. Nem egy ilyen ismerōsöm van. Ezt megint annak tudom be, hogy a 15 évvel ezelōtti skin-nek már családja van, de a harcostársat bírja. Teljesen rossz logika.

Morvainak a megmozdulásaival hosszú ideje nem tudok mit kezdeni. Azt sem értem, hogy ennyi idō alatt a Budaházy-ékat sem tudták kihúzni a szarból. Persze, nem volt semmi, amivel itt-ott alátegyenek a döntéshozóknak vagy valamit tegyenek. Semmi. Hogy vagy második erō, ha ezt nem tudod megtenni!? El akarod számoltatni a NER-es majmokat - akik a jog teljes aparátusával kibélelve lopnak, de ezt a pár szerencsétlent sem tudtad tisztázni - 8 év alatt!? Simicskával az összeborulás sem tett jót. Simicska = NER 1.0. A 2.0 ellen küzdünk, most komolyan, ez kellett!? Béla bá kellett!? Ezeket a bélyegeket nehéz lesz lemosni.

Sajnálom, de az a véleményem, hogy a Jobbik néppártnak a jelen állapotában hiteltelen, viszont radikálisként meg esélytelen. Várom a Jobbiktól a Jobbik című albumot, amin se a fidesz se baloldal szövegírók nem szerepelnek és a borító hátoldalán nem a simicska records logója szerepel.

Nem gregoriánt kell nyomatni, hogy megszerettesd magad a fidesz oldalon, se koncsi katonadalokat a kádáristáknak vagy minimáltechno-t az LMP-nek, vagy Stahlgewitter-t a saját tábornak.. Csinálj Metallica-t, legyél Pink Floyd, L'art pour L'art.

Egyedi, eredeti, tiszta.. Ezt a Jobbikot kérem


khmm szetintem egyszerűbb: a jobbikkkeméyn magját, (akik szerint mindenről zsidók, meg a cigók, meg a migránsok tehetnek) vitte most a Fidesz. Igaz rendes programjuk se volt, se lehetőségeik hogy eljuttassák üzeneteiket.

Ui. személyes: pont Netenyahu volt az aki elsőnek gratulált Viktornak. Na, most mártényleg ideje a vezetőségcserének Izraelben is...
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
Pl. a románok is elég rendesen átjárnak, az egyik barátom belgyógyász, a betegeinek fele határmenti román. (nem kevés pénzt hagynak itt amúgy, de gondolom ez nem újság) És még sorolhatnám hány és miféle rendelésre perecelnek át ide - nemcsak az erdélyi románok. Na persze az Index szerint Románia lehagyott minket - ebben is ...
Szegeden meg lehet nézni a klinikáknàl a parkolókat.Lassan több a szerb meg a román kocsi mint a hazai!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 001
23 159
113
khmm szetintem egyszerűbb: a jobbikkkeméyn magját, (akik szerint mindenről zsidók, meg a cigók, meg a migránsok tehetnek) vitte most a Fidesz. Igaz rendes programjuk se volt, se lehetőségeik hogy eljuttassák üzeneteiket.

Ui. személyes: pont Netenyahu volt az aki elsőnek gratulált Viktornak. Na, most mártényleg ideje a vezetőségcserének Izraelben is...

Ne menjünk bele a zsidókérdésbe, a cigányokkal most is gond van, a migránsokkal meg még csak ezután lesz. Az a keménymag ettől még nem hülye, csak jobban lehet hatni az érzelmeikre ha szembesülnek az igazsággal.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Jobbiknál az a baj, hogy nehéz lesz találni olyan embert, aki szalonképes kifelé is, de van vegyértéke a jobboldali palettán.

Novák Elōdnek nem kellene szerintem most játszania a bölcs Salamont. Persze, nem volt ott a parancsnoki hídon, így könnyű most tiszta mellénnyel nyilatkozni.

Véleményem szerint a magyar társadalom a végtelenségig polarizált. Lehet pengetni keresztényi húrokat (muhaha), rá lehet erōsíteni a kádári nosztalgiáran + nyuggerek, ez egy aránylag széles réteg. Aztán lehet fordulni kicsit liberál-témába, de ez nagyon szűk réteg.

A Jobbiknak hiányzik a helyiértéke. A vallási dumát a narancsosok jobban tálalják + ott a klerikális támogatás. Ide a Jobbik nehezen talál utat magának. A néppártok vagy a vallási szöveget nyomják vagy a szociális irányt. Ezek egyike sem a Jobbiké, persze, próbál beemelni innen-onnan dolgokat.

A Jobbik szavazói - ideértve magam is, egy prekoncepció rabjai. Vagy hű maradsz a radikális dologokhoz - de erre kevesen vevōek, vagy nyitsz a lágyabb irány felé, ekkor meg áruló lesz - amit ugyebár a nagy nyilvánosság elōtt kell mindig megbeszélni.

Persz, Vona most elviszi a balhét, de ezzel nincs megoldva semmi. Ha a mostani "taktikus szavazással" szedtek össze ennyi szavazatot (ami lássuk be, nem rossz, milliós mennyiség), még kevés az üdvösséghez. Ebben a számban nem tudom, hogy mennyi a narancsutálók voksa, de ha csak így jött össze ez a szám, ezen gondolkodniuk kellene...

Szerintem sokan szavaztak helyben a Jobbikra, de amúgy nagyban a narancsra. Nem egy ilyen ismerōsöm van. Ezt megint annak tudom be, hogy a 15 évvel ezelōtti skin-nek már családja van, de a harcostársat bírja. Teljesen rossz logika.

Morvainak a megmozdulásaival hosszú ideje nem tudok mit kezdeni. Azt sem értem, hogy ennyi idō alatt a Budaházy-ékat sem tudták kihúzni a szarból. Persze, nem volt semmi, amivel itt-ott alátegyenek a döntéshozóknak vagy valamit tegyenek. Semmi. Hogy vagy második erō, ha ezt nem tudod megtenni!? El akarod számoltatni a NER-es majmokat - akik a jog teljes aparátusával kibélelve lopnak, de ezt a pár szerencsétlent sem tudtad tisztázni - 8 év alatt!? Simicskával az összeborulás sem tett jót. Simicska = NER 1.0. A 2.0 ellen küzdünk, most komolyan, ez kellett!? Béla bá kellett!? Ezeket a bélyegeket nehéz lesz lemosni.

Sajnálom, de az a véleményem, hogy a Jobbik néppártnak a jelen állapotában hiteltelen, viszont radikálisként meg esélytelen. Várom a Jobbiktól a Jobbik című albumot, amin se a fidesz se baloldal szövegírók nem szerepelnek és a borító hátoldalán nem a simicska records logója szerepel.

Nem gregoriánt kell nyomatni, hogy megszerettesd magad a fidesz oldalon, se koncsi katonadalokat a kádáristáknak vagy minimáltechno-t az LMP-nek, vagy Stahlgewitter-t a saját tábornak.. Csinálj Metallica-t, legyél Pink Floyd, L'art pour L'art.

Egyedi, eredeti, tiszta.. Ezt a Jobbikot kérem


Nézd, itt vidéken ott tartott az átlag szavazó, nem vicc!!! hogy a Jobbik is lebontaná a kerítést, mert ezt mondja az óriásplakát, ezt Íraja a megyei lap, ezt látja a tévében, helyi újságban, tehát biztos igaz.

Jönnek a külföldik és elveszik a munkát.

Egyik kutyás ismerősöm meséli, az unokái csdak akkor mehetnek ki játszania családi ház kertjébe, ha kimegy velük az egyik szülő. Miért? Mert hátha jönnek a migránsok és és elrabolják őket.

Barátnőm szerint a Fideszre kellett szavazni, mert Soros-terv, mi lesz ha mindenkit megerőszakolnak a migránsok, és a többi párt lebontaná a kerítést.

Kérdem: elolvastad az említett Soros tanulmányt?
-Nem.
-Mit mondott Viktor 2016-ban, hol kell megvédeni az Európai határokat?
- Nem tudom, de barátnőm mesélte, ő félt anno a Keletinél.




Megjegyzem, az amivel itt most sepercen belül találsz állást, az a magyar-ukrán tolmács.. Helyi gyárnál id pletyka szinten 4-500 kelt-ukrajnai dolgozó felvételét tervezik- félre ne érts, nincs velem semmi gondom, sőt!!!-eddig csak pozitív tapasztalatom van velük! -
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ne menjünk bele a zsidókérdésbe, a cigányokkal most is gond van, a migránsokkal meg még csak ezután lesz. Az a keménymag ettől még nem hülye, csak jobban lehet hatni az érzelmeikre ha szembesülnek az igazsággal.

Nem zsidókérdés, politikailag krva nagy hiba.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 767
113
Kikovànkozik belölem pàr ( elismerem, egyszerü) gondolat. Nem tudom, egyesek hol èlnek: Mult hèt elején nyugdijas baràtom elszèdült, nem tudta, hol van, mit csinál.Hivta a felesége a mentöket. Kb15 perc alatt kijöttek, bevitték szirénàval a keszthelyi kòrhàzba. Ott megvizsgàltàk ès mentövel levittèk Nagykanizsàra. Valami enyhe agyvèrzése volt (?), ugy ertettem a telefonon. Hasonlò volt màr neki régebben is. Tegnap engedték ki, kapott valamilyen vèrhigitò gyògyszerre receptet. Semmi hàlapénz, rendes orvosi ellàtàs, màr amennyire a felesége mint laikus meg tudja àllapitani. A kaja vacak volt.
Hèt végén megyek hozzà, hogy pontosabban megtudjam, mi történt.
Nèmet nyugdijas baràtom csipöforgojàt pesten operàltàk. Ismerös orvos csinàlta, de semmi hàlapénz, 4 hét "vàrás" Miutàn a màsik csipöjet pàr évvel ezelött Németorszagban operàltàk, össze tudja hasonlitani a kettöt. Kint luxusossabbak a körülmények, de az orvosi ellàtás minösége szerinte itt jobb volt. Gyorsabban felepült, mint az elsö operàciònàl.
Ilyen is van. Azt hiszem ez olyan, hogy " ahogy bekiabàlsz az erdöbe, olyan a visszhang" . Nekem pl ez a tapasztalatom a rendörséggel is.Normalisan beszélsz velük, normalisan valaszolnak. Az orszàg nyugati részén mozgok. Budapesten nem voltam 10 éve. Nem is hiànyzik. Okmanyirodàn az utlevelem félòra alatt elkészült. Ausztriàban ez napokig tart...
Több vàllalkozò baràtom van ( épitészek, gépészek többnyire, semmi kereskedelem stb). Sokat dolgoznak, de jòl is élnek, nem panaszkodnak. Nem lmp meg momentum-szavazòk :). Volt pàr gyenge évük 2008 utàn, akkor meghuztàk a nadràgszijat.
Szòval ilyen tapasztalat is van, csak ezt akartam leirni.
El lehet menni nyugatra benzinkutasnak, pincernek, trògernak a szakképzésen aluli szinten. .De nem kell ezt mint a nagy sikertörténetet eladni.Ez kényszerböl történik. Aztan visszajonni mint nyugdijas, mert kint abbòl az alig 1000 euròbòl 38 év munka utàn 65 évesen nem lehet megelni. Addig azok, akik itthon maradnak, fenntartjàk ezt a "mucsaji tegnapelötti " orszagot, hogy legyen hovà visszajönni. :)
Azon is èrdemes elgondolkozni, hogy az az àldott jòszivü, liberàlis, sokszinü EU elcsäbitja pl az orvosokat, mèrnököket stb innen, akiket ez a szegény orszàg adòfizetöi pénzén képzett ki nagyon magas szinvonalon. Ez is egy fajta kiszipolyozàs, kolonializmus, burkolt mòdon a sok màs mòdszer mellett. Mint regen a szovjetek...
Röhögnöm kell, ha a "csapatépitèsröl" hallok a cégeknél, amiben volt böven részem. Régen ezt brigàdmozgalomnak meg szocialista szombatnak hivtàk, akkor az rossz volt :)
Zavaros talàn, de aki akarja, megerti mit akarok mondani. Nekem ez a hazàm, itt születtem.
Tovabbi szép napot. Lehet tovàbb, "nyomni a retardot".:)
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
"...jegybank szakértői emellett kitartanak igencsak megosztó elképzelésük mellett is, nevezetesen, hogy valamilyen módon összekapcsolnák a gyermekvállalást és a nyugdíjrendszert.Ez a gyermekvállalástól függő nyugdíj ötlete. A jegybanki elemzők arra jutottak, hogy a jelenlegi magyar nyugdíjrendszer nem támogatja a gyermekvállalást, a rendszer inkonzisztens. Ezért olyan nyugdíjrendszerre lenne szükség, amely figyelembe veszi a gyermeknevelésre fordított egyéni erőfeszítéseket, a felnevelt gyermekek számát is - javasolták..."

https://m.portfolio.hu/gazdasag/ado...gyedik-orban-kormany-vegrehajthat.281836.html

Nos, erre most tudnék mondani valami csúnyát.

Igazából mondhatnám, hogy nem érdekel, mert nem érint - mivel nem élek ott. De, ha a hátáron túlról a szavazat formájában lehet véleményt mondani, akkor ezt a véleményformálási-jogot még megtartom magamnak...
 
T

Törölt tag 008

Guest
....összekapcsolnák a gyermekvállalást és a nyugdíjrendszert.......
Ez most nálam is veri a biztosítékot. Pont az ilyen mentalitás miatt ötszöröződött meg afrika lakossága. Nem biztos, hogy a termelő réteg fog a nyugdíj miatt gyereket csinálni. gyurcsányék is ezt kúrták el, hogy pudrégyárat csináltak az országból a családi pótlékkal.
Szóval ezt nagyon át kell gondolniuk, hogy akkor is jövedelem arányosan legyen valami, különben pont az eltartottak számát fogják ezekkel a gyerekekkel növelni, nem az eltartókét.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ahol élek, a mentősök szerint a kivonulások 90% olyan "páciensekhez" történik, akik -hogy ne legyek rasszista- nem fizetnek egészség biztositást, mivel tartósan nincs jövedelmük. Csak néhány rohamkocsin van orvos, a többin nincs...eseti alapon érkezik hozzád segitség ha bajban vagy, ha szerencséd van orvossal. A mentőszolgálat meg term. magánkézben van, tehát a "szolgáltatást" bérli az egészségügy valamilyen szinten...húsos pénzért. Tehát én is fizetek valamit, amit leginkább olyanok vesznek igénybe akik egy centet sem tesznek bele, az orvosoknál és a gyógyszertárban ugyanez...,műtétre is kellene mennem, de inkább saját zsebből kifizetem a magánklinikát.

És itt nem narancs kormány van. És papiron milyen fasza a gazdaság ugye...

A feleségem pedagógus, meséljek?

Nincs új a nap alatt - máshol is ugyanazok a rendszerhibák vannak,...
Ez melyik ország szeretne lenni, honnan írsz?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Szíved joga....én 20 éve nem járok szavazni....soha nem kellett aggodnóm ,hogy ki fog hatalomra kerülni,ki kit fog váltani és kinek kifelé kell majd elszámolni....
Minden bántás nélkül ezzel a szemlétettel,hogy ha valami nem úgy alakul ahogy én akarom ,ha nem az győz akit én akarok akkor nem jövök haza.......már bocs ,de mi van?? egy nagy semmi ......Talán ha az ellenzék győzött volna akkor bevonulsz,hogy megjött angelsoul???
Vicces vagy,....nem...bocsáss meg egy sértődékeny kisfiú.Él az életed ,ahogy akarod aztán csá......
Ha az intézményrendszer jogállami módon müködne,nem ilyen korrupt uram-bátyám,haveri rendszerben működne az ország,nem különössebben számitana a mindennapokban,ki a miniszterelnök.De ott tartunk,hogy egy tyúkperben aszerint dönt a biró,hogy ki a vádlot.De a "haver" el sem jut a biróságig,mert el sem indul az eljárás.És ez kicsiben a faluban,nagyban országos szinten eggyaránt igy működik.Ma nekem nemjelent annyival jobb anyagi körülményeket a külföldöndolgozás,mint az átlagossan.De ami németországban 1nap alat,20euróért,udvarias eggyűtműködő hivatalnokkal elintéztem,az itthon 20nap,20000 forint,és beleszarok miagondod,pökhendi tintanyaló csinálgatja.Tisztelet a kivételnek.De valójában ma már balkánibb Magyarország a balkánnál.És ezt ugy mindom,hogy november végén jártam albániában,december elején koszovoba.Egyébbként is nagyon súlyos intézményrendszeri problémáink vannak,amit a komcsi államtol örököltünk.20 év alat nem sikerült még a nomenklatúúra mentalitást sem elhagyni.Most viszont határozottan romlik a helyzet.Nem a migráncsok miatt fujtat az unió elsősorban az országra,hanem ezekért a feudális viszonyokért.Mert nem a törvényes keretek közötti kormányzás folyik,hanem kedvükre alakitott törvényekkel uralkodnak.És ez nem tetszik a nyugatnak.Meg nekem se.Főleg mert már a kisember szintjén is ez megy.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9
Status
Not open for further replies.