[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Na ettől a csajtól falra mászok.
Van igazság abban amit ír, bár nekem extra fura hogy miután látja hogy milyen lehetőség van megélni óvónőként jelenleg, mert anyu is az s nincs pénz, akkor ő is annak tanul csak azért is.
De legyen, mert ez a neki legkedvesebb, anyutól is ezt látta, s szereti a gyerekeket! El kell menni egy kicsit szitterkedni hétvégén, s egy nap, max egy hétvége alatt meg lesz az a kávéfőző!

Remélem valaki leírja majd neki a megoldást!
Persze a legnagyobb esélyt abban látom, hogy egy a vesztes oldalra szavazó lelkes fiatal akart egy kicsit nyílvánosan panaszkodni, keseregni.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ezek szerint vagy háromszor annyi szavazatot hozott a néppártosodás, mint amennyi vesztett.
Azért ez csalóka lehet -mert mint Novák Előd is írta- ebben a mai eredményben az átszavazók is benne vannak. Igaz ennek a pontos mértékét, számukat nehéz mérni, de mivel legtöbb esetben ők voltak mindenütt a 2. erő, így ennek nagy része is náluk csapódhatott le.
Másrészt egy pártnak csak rövidtávon haszon, ha olyanok duzzasztják fel a tábort, akik nem valamiért/valakiért, hanem valami, vagy valaki ellen csapódnak oda. Ez nem stabil tábor, erre nem lehet építeni, nem lehet kampányolni velük, és megszólításuk is mindig kompromisszum a törzsgárdával szemben.
Harmadrészt meg megmutatkozott, hogy a Jobbik nagyjából egy szinten megrekedt. Tetszik vagy sem. Nincsenek a Fideszénél jobb szakemberek, nincs meg a háttérbázis, sem emberben, sem anyagiakban. És akkor merül fel, hogy mit csináltak eddig? Mert még az utóbbi 4 évben plusz jelentős médiafelület létrehozására sem emlékszem a részükről. Van egy szint, ameddig zsigerből lehet nyomni, de van egy szint, ami felett ez már nem megy.

___________
Felmerül a kérdés bennem, hogy aki radikális jobboldali pártra akar(t) szavazni, az miért szavazott a Jobbikra és miért nem arra a MIÉP-re tettek az X-et? A MIÉP volt az a párt, aki a radikális jobboldali szervezetekkel egy asztalhoz ült, úgy mint az Erős és Elszántság -amiben benne van a Betyársereg és a HVIM is közel áll hozzá. Tyirityán Zsolt nem tolt cukiságkampányt. :)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Azért ez csalóka lehet -mert mint Novák Előd is írta- ebben a mai eredményben az átszavazók is benne vannak. Igaz ennek a pontos mértékét, számukat nehéz mérni, de mivel legtöbb esetben ők voltak mindenütt a 2. erő, így ennek nagy része is náluk csapódhatott le.
Másrészt egy pártnak csak rövidtávon haszon, ha olyanok duzzasztják fel a tábort, akik nem valamiért/valakiért, hanem valami, vagy valaki ellen csapódnak oda. Ez nem stabil tábor, erre nem lehet építeni, nem lehet kampányolni velük, és megszólításuk is mindig kompromisszum a törzsgárdával szemben.
Harmadrészt meg megmutatkozott, hogy a Jobbik nagyjából egy szinten megrekedt. Tetszik vagy sem. Nincsenek a Fideszénél jobb szakemberek, nincs meg a háttérbázis, sem emberben, sem anyagiakban. És akkor merül fel, hogy mit csináltak eddig? Mert még az utóbbi 4 évben plusz jelentős médiafelület létrehozására sem emlékszem a részükről. Van egy szint, ameddig zsigerből lehet nyomni, de van egy szint, ami felett ez már nem megy.

___________
Felmerül a kérdés bennem, hogy aki radikális jobboldali pártra akar(t) szavazni, az miért szavazott a Jobbikra és miért nem arra a MIÉP-re tettek az X-et? A MIÉP volt az a párt, aki a radikális jobboldali szervezetekkel egy asztalhoz ült, úgy mint az Erős és Elszántság -amiben benne van a Betyársereg és a HVIM is közel áll hozzá. Tyirityán Zsolt nem tolt cukiságkampányt. :)

Az átszavazás egyéniben ment inkább, nem listán. A Jobbik valóban nem rendelkezik kiterjedt humáninfrastruktúrával, de a Fidesz se rendelkezett 1998-ban (el is b*szták mondjuk :) ) és 2010-ben is úgy vették át a hatalmat, hogy fogalmuk sincs mit fognak csinálni, ráadásul már a legtöbb szakember elpártolt tőlük. Meg is látszik a kóklerkedéseiken.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Felmerül a kérdés bennem, hogy aki radikális jobboldali pártra akar(t) szavazni, az miért szavazott a Jobbikra és miért nem arra a MIÉP-re tettek az X-et? A MIÉP volt az a párt, aki a radikális jobboldali szervezetekkel egy asztalhoz ült, úgy mint az Erős és Elszántság -amiben benne van a Betyársereg és a HVIM is közel áll hozzá. Tyirityán Zsolt nem tolt cukiságkampányt. :)

Mert nem tudott róla senki.
Másrészt az biztos, hogy így már nem fogják őket a Parlamentbe engedni. Szabad országban szabad ember, azzal képviselteti magát akivel szabad :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mert nem tudott róla senki.
Másrészt az biztos, hogy így már nem fogják őket a Parlamentbe engedni. Szabad országban szabad ember, azzal képviselteti magát akivel szabad :)

Így van. Pedig most lett volna esélye az 1%-ot megugrani, ehhez a spanyol viaszt sem kellett volna feltalálniuk.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az átszavazás egyéniben ment inkább, nem listán. A Jobbik valóban nem rendelkezik kiterjedt humáninfrastruktúrával, de a Fidesz se rendelkezett 1998-ban (el is b*szták mondjuk :) ) és 2010-ben is úgy vették át a hatalmat, hogy fogalmuk sincs mit fognak csinálni, ráadásul már a legtöbb szakember elpártolt tőlük. Meg is látszik a kóklerkedéseiken.

A sokszor primitívnek tűnő módszerek nem biztos, hogy mindig azok. :):p
 
M

molnibalage

Guest
Pont úgy fröcsögsz, mint Bayer.
Azt vágod, hogy Orbánt Sztálinhoz hasonlítod?

A példát nem értetted meg, hogy miről van szó. A II. vh-t nem csak sztálini módszerekkel lehet megnyerni. A stabilitást nem csak NER módszerekkel és göbbelsi propagandával érhető el és a lopás eltűrésével. Erről szólt a komment. Nem értem, hogy miért ilyen nehéz egy ennyire egyszerű szöveg értelmezése...

Ha azt mondod maffiózó, oké. De ez így epiv, öcsém, lefordulok a székről.
Mert nem értetted meg a kommentet...

Egyébként elég sok kórházat újítottak fel.
Igen, főleg vidéken, mert arra az EU ad pénzt.

Idén már volt dolgom az egészségüggyel személyesen, meg közeli hozzátartozónak.
Nekem is. Mehettem magánrendelésre, ha akartam is valamit... A barátom is, írtam is róla...

Háziorvoshoz mindig bejutottam egy órán belül.
Engem 2015-ben a fővárosban elzavart, merthogy én nem az ő körzetében tartozom. Jöhetett 3+ órás utazás oda-vissza...

Megvan végre az informatikai rendszer, a leletet egyből küldik a dokinak, nem kell szarakodni azzal, hogy sorban állsz mindenért. Eddig a leghosszabb lista nekem 10 nap volt.
A röpicsapatban azért sérülések vagy csak simán sérülés nélküli fájdalmak is előfordulnak 2-4 hónapos várólistákat adnak MR és CT-re... Fizetve magánrendelésen meg 2 nap. Izé... Köszi, hogy a TB-t fizetjük...


Közeli hozzámtartozót inkább benntartották egy hétig, "a biztonság kedvéért". Nem volt egy Hilton, de rendben van, az abrak elment. Messze van már a mosléktól.
Sportorovosit csináltattam. Az egész épület lepukkant volt Budán. Az a tipikus lerohadó valami. A WC ajtaja kb. már nem is záródott, stb. Persze ez egyelemes minta, az Üllői úton van zsírúj épület is.

Biztos lehet pörgősebb egészségügyet csinálni. De lehet, hogy járulék emelés kell hozzá. Akkor azon menne a dünnyögés, hogy aki nem jár orvoshoz, az minek fizessen?
Hát most is ez van. Differenciált TB fizetés miért nincs? Pl. a dohányosok miért nem fizetnek többet főleg, ha nem is sportolnak? Én egészségesen étkezetm nagy átlagban, se nem dohányzom, se nem vagyok alkesz, háziorvos 8 év alatt 3-szor látott kb. Ha meg komolyabb bajom van, akkor mehet a magám. N+1 a köbön írom le, hogy lehúzásnak érzem az egész TB-t emiatt.

Lehet liberalizálni is, hogy mindenki válasszon magának saját biztosítót. Csak ha valami komolyabb bajod lesz, mondjuk veszprémiként, a biztosító meg azt mondja, hogy egy debreceni kórházzal/orvossal van szerződése, akkor mit csinálsz?
Talán nem ilyen rendszer kéne, hanem olyan, hogy mondjuk kevesebb TB, de akkor csak traumás, életmentő stb-re terjed ki, a többit meg oldd meg magadnak. Mert nekem 2010 óta kb. ez van. Mégis fizetem pont ugyanazt a TB-t, mint mindenki más. Szuper... Állami fogorvosnál is akkor jártam, amikor a fogpótlásom háromszor esett ki. Utána inkább hagytam...

Vagy mit csinálsz, ha azt mondja a biztosító, hogy már nem éred meg nekik? Vagy ha úgy lehúzza a rolót, mint jó pár bróker, meg magánnyugdíj pénztár?
Sanszosan nem én vagyok a legkockázatosabb elem...

Értem én, hogy gép mögött lehet nagyképűsködni meg beszólogatni.
Aham. Akkor állja a tükör elé, olvasd vissza a kommenteted és alkalmazd magadra ezt a kijelentést és gondolkozz el.

Azt is, hogy fejből tudsz egy csomó karakterisztikát, egy csomó rövidítést, meg ügyesen szúrsz bele a mondandódba angol szavakat, de ha megídézed Turha Gyurka szellemét, akkor lehetőleg állíts már magadon, meg esetleg vázolj fel valamit, mert kezdesz Hiryuék szintjére süllyedni ezzel.
Fú, most aztán kemény voltál...
 
M

molnibalage

Guest
Nézd meg a kiscsaj Facebook oldalát ,milyen szarul él.....azok a fránya részletek,cccccc
Kérlek vázod fel, hogy te pár képből mit állapítottál meg. Mindig is remekül szórakoztam a sok itteni és más emberen, aki néhány kommentből és képből azt hiszi, hogy jó képet alkot bárkiről is. Szerintem jelentkezz a FBI/rendőrséghez profilozónak, mert biztos vevők ilyen mágikus képességű és tehetségű emberekre...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113

Netanjahuék se szeretik Gyurcibácsit ez közismert, meg a tevékenységét se, elég rendesen árt a zsidó államnak.
Ezért segítették is moszaték a kombájnt.
Okosan kell lavírozni ezen az országok között, mert ott vannak a törökök, perzsák is, akikkel szintén fontos a jó kapcsolat.
A magyar külpol ezért nehéz, mert zsidókkal, muzulmánokkal egyformán partiban kell lenni. Volt erre sok példa a történelmünkben.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Van igazság abban amit ír, bár nekem extra fura hogy miután látja hogy milyen lehetőség van megélni óvónőként jelenleg, mert anyu is az s nincs pénz, akkor ő is annak tanul csak azért is.
De legyen, mert ez a neki legkedvesebb, anyutól is ezt látta, s szereti a gyerekeket! El kell menni egy kicsit szitterkedni hétvégén, s egy nap, max egy hétvége alatt meg lesz az a kávéfőző!

Remélem valaki leírja majd neki a megoldást!
Persze a legnagyobb esélyt abban látom, hogy egy a vesztes oldalra szavazó lelkes fiatal akart egy kicsit nyílvánosan panaszkodni, keseregni.
Még véletlenül sem azt, hogy nagyrészt igaza van. Gyerekvállalás kapcsán sokszor leírtam már, hogy ha holnap gyerekem születne és komolyan azon aggódnék, hogy ki és mire fogja az iskolában tanítani őt? Mert lassan nem lesz tanár. Vagy akár óvónő sem.

A szuper NER semmit sem ért el ezen a területen sem. Én ne elmúlt nyócévezzen nekem senki 2/3-ad mellett. Stadionokra és minden szarra van pénz, de a jövő biztosítására nincs. Ezért is nem szavaztam ezekre a narancsos véglényekre.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Van igazság abban amit ír, bár nekem extra fura hogy miután látja hogy milyen lehetőség van megélni óvónőként jelenleg, mert anyu is az s nincs pénz, akkor ő is annak tanul csak azért is.
De legyen, mert ez a neki legkedvesebb, anyutól is ezt látta, s szereti a gyerekeket! El kell menni egy kicsit szitterkedni hétvégén, s egy nap, max egy hétvége alatt meg lesz az a kávéfőző!

Remélem valaki leírja majd neki a megoldást!
Persze a legnagyobb esélyt abban látom, hogy egy a vesztes oldalra szavazó lelkes fiatal akart egy kicsit nyílvánosan panaszkodni, keseregni.

J..la a kkor Dudáival másszátok nyugodtan a falra, de esetleges gyermekeiteket ne elhivatott, szakmájukat szerető óvónőkre, tanárokra bízzatok, hanem olyanokra, akik tudasa a munkaerőpiacon ezért a szakmáért nem ér többet a150 k nettónál. Esetleg olyan orvos is vehetne ki az epeköveteket..7

Ja, es Kérem nén siránkozni a Honvédség tagjainak jutó jarandosaga miatt, hiszen más se nyivakoljon,abból az összegből is meg lehet élni valahogy.

Ja, es tokeletesen megfelel a célnak a százéves ---ak meg, rig is ugye?
 
Last edited:
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Még véletlenül sem azt, hogy nagyrészt igaza van. Gyerekvállalás kapcsán sokszor leírtam már, hogy ha holnap gyerekem születne és komolyan azon aggódnék, hogy ki és mire fogja az iskolában tanítani őt? Mert lassan nem lesz tanár. Vagy akár óvónő sem.

A szuper NER semmit sem ért el ezen a területen sem. Én ne elmúlt nyócévezzen nekem senki 2/3-ad mellett. Stadionokra és minden szarra van pénz, de a jövő biztosítására nincs. Ezért is nem szavaztam ezekre a narancsos véglényekre.

Nekem több gyermekem van, közoktatásról személyes tapasztalatom az, hogy volt olyan hogy nem tartottam megfelelőnek valamit valahol, egy iskolaváltással megoldottuk a helyzetet. Közoktatásból közoktatásba ment a gyerek, nem magánba.
A mostani állapot teljesen rendben van nálunk, ingyenes sport napközi időben, kedves/gyerek centrikus tanárok.
Probléma az van mindenhol az életben, meg kell oldani őket.

Az hogy keseregsz, szart dobálsz, hibáztatod ezt a "szarkupacot" állandóan ahol születtél, nem nekem lesz rossz, a TE életed fog így elmenni melletted, aztán maradsz/maradtok gyerek nélkül amit nem most fogsz megbánni, hanem majd 40 után...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 001
23 159
113
...
Akkor is stabil kormányzás lenne, ha a sok ellopott pénz, stadion helyett értelmesen költenék el, mert akkor én is és sokan mások is rájuk szavaznának.
...
Te és a többi hülye meg azzal érvel, "de hogy stabilitás van".
...
Faceplam a köbön...
...
Kibaszottul nem érdekel, hogy egyesek szerint emelt Mo. presztízsén. Én az akarom, hogy a TB befizetésért lássanak el a kórházban és ne azt mondja a rendszer, hogy X hónapos várólista meg hálapénz baszod.
...
Kurvára elegem van a magadfajta idiótákból. De nagyon.

Marha bonyolult dolgok ezek ám...
Szerinted máshol nincs ez másképp?...európában csak a Fidesz kormány lop vagy szór el pénzt hülyeségekre? Néha úgy beszélsz, mint ha ez csak narancsos szokás lenne..., hogy csak itt vannak strómanok, korrupció, stb. A rendszer(ek) velejárója sajnos, sosem növünk ki belőle...sajnos.

Abból a kínálatból ami most volt erősen a Fideszen keresztül volt csak elérhető a "stabilitás". Biztosan alkalmas lett volna más is, ha lett volna támogatottságuk, de nem volt.

Mifelénk is szar az egészségügyi rendszer, szarabb mint Mo-n, hidd el, sokan járnak át inkább hozzátok és megfizetik a szolgáltatást az itteni sintérek helyett, én is szeretnék itt jobbat. Az összes előző szlovák kormány szart rá, úgy mint az oktatásra is, meg a járhatatlan utakra is...még is a számokból az látszik minden olyan happy és leelőztük pl. MO-t. Lóf.szt.

...sosem gondoltam volna, hogy izgulni fogok egy Fico kormányért, mégis a "stabilitás" végett inkább őket támogattam a kormányválság idején, mint a szedett vedett ugyanolyan szélhámos ellenzéket, mert egyszerű matek volt, hogy ha kormányváltás lesz, válság is lesz. Ennyi. Pedig Lőrincz bácsi senki azokhoz képest akik itt uralnak mindent...hidd el (pl. Penta cégcsoport, stb.)

A racionális gondolkozásért utálni embereket, nos, szerintem ez nem a Te stilusod...még ha csalódott is vagy.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
J..la a kkor Dudáival másszátok nyugodtan a falra, de esetleges gyermekeiteket ne elhivatott, szakmájukat szerető óvónőkre, tanárokra bízzatok, hanem olyanokra, akik tudasa a munkaerőpiacon ezért a szakmáért nem ér többet a150 k nettónál. Esetleg olyan orvos is vehetne ki az epeköveteket..

Ja, es Kérem nén siránkozni a Honvédség tagjainak jutó jarandosaga miatt, hiszen más se nyivakoljon,abból az összegből is meg lehet élni valahogy.
Én soha nem sírtam, azt kell hogy mondjam hogy az egy kulcsos adóval, és a 3 gyerekesek adókedvezményével, plusz az illetményemeléssel ami most kb. +45% nál jár, a tiszti fizetésből kiválóan megélek.

Hazudnék ha nem ezt állítanám, ezért nem hallgatom el, nincs ebben semmi propaganda, de a Fidesz azt a réteget segítette meg, amelynek az én családom is része.

Ezért IS támogattam őket. Nem kell NER lovagnak lenni, elég volt sima nagycsaládos hivatásos tisztnek is, hogy jól járjak. Ha ma valaki ezt sajnálja tőlem, tőlünk, az az Ő szíve joga.
 
Status
Not open for further replies.