[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Szerinted nincs kampányíze annak, hogy két héttel a választás előtt (egészen a választások lezárultáig) az ORIGO csak migráns hírekről tájékoztatott... Ezt már korábban megjegyeztem, de Mac szinte azonnal törölte a hozzászólásomat.. De ha még nem volna elég neked ez az alávaló propaganda, amit úgy beveszel, mint ordas k...a a nagy f...szt, akkor nézz rá ma az Origóra. A belpol rovat az elégtétellel szemlézi a Simicska Birodalom bukását, míg a külpolitikában megjelennek hírek rosszul sikerült (épületbontási) robbantásokról, stb... Nem tudom minek veszed a fáradtságot arra, hogy pirossal karikázod a tenyésztett híreket! Azt hiszed, itt aki értelmesebb az csak egyirányból tájékozódik? Hát nem. Végig röhögtem a húsvétot a buta embereknek készített, hülye migránsos cikkeken.
szóval akkor jön a sikerpropaganda és a termelési riportok...
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Mindenki ízlése és pártállása szerint fogadta a vasárnapi eredményeket. A társadalmat leváltani nem lehet, bármennyire is szeretnék néhányan ( mert elég kevesen maradtak ilyenek ). Aki úgy érzi politikai okokból itt hagyja az országot, mert az istenadta nép nem úgy szavazott ahogy ő szerette volna, hát megteheti. Bár minden értékes ember távozása veszteség, pártállástól függetlenül. Azonban politikai menedékjogot ne kérjen sehol, mert azt nem fog kapni. Mindegy is, fujjátok ki a gőzt és próbáljátok túltenni magatokat a választási vereségen. Ma is felkelt a nap és holnap is fel fog kelni. :)

https://888.hu/article-europanak-tobb-orbanra-van-szuksege
jabazmeg, hsizen 70 éve nem háborúztunk egy jót...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Zsolti, örülj neki hogy te kivételezett vagy, de nem mindenki a fővárosban él hogy válogatni tud az iskolák között!! Mi van ha a másik iskola vagy óvoda (ha van egyáltalán) csak a szomszéd faluban van 20km-re, és be se fogadják a gyereket?!! Azt hiszed mindenkinek telik autóra a versenyszférában mesterségesen lenyomott bérekből hogy ezt megoldja?!! Na meg a 12 órás műszak mellett hol őrzik neked a gyereket hajnali öttől este hétig?!! Tudom, hogy Bp.-en ez egyszerűbb, de a többség Magyarországon vidéken él ...
Hidd el tudom ezt is hogy nem mindenki fővárosi, és nem mindenki keres 2x annyit mint az átlag magyar.

Viszont most tegyük a szívünkre a kezünket mindketten, Balázs pont nem a társadalmi réteg alja, tőle lényegesen rosszabb helyzetben lévő becsületes munkás emberek is tudnak épkézláb gyermeket/keket nevelni.
Neked sokkal jobb volt, te kivételezett helyzetben voltál? Mert ha jól gondolom, 3 gyermeket csak sikerült felnevelni tisztességben...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Az a baj, hogy tényleg nincs jobb a jelenleginél. Ez nem azt jelenti, hogy jó. Spec nekem sem tetszik nagyon sok minden, de ők azok, akik tudtak olyat tenni, ami tetszik.
15% adó, hadiipar újra felépítése, hadsereg gatyába rázásának elindítása, migráncsok lekerítése, családtámogatás, rezsicsökkentés. A többi nekem se ok, de Ezzel pontosan 6 dologgal tettek többet mint az összes eddigi kormány együtt.
Nem tudom kire gondoltál, mint N+1 de én egyetlen értelmes pártot sem találtam a listán.
Ugyan ez itt is bakker, lelki társak vagyunk...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
na nézzük, már az Ukránok is migráncsok akik elveszik a munkát?
Féll oldalall feljebb linkelem hogy NINCS ELÉG MUNKAERŐ. Akkor meg ha körbekerítésezed magad, ki a franccal akarsz GDP-t termeli? Elrendeled a kötelező munkavégzést mint Kádár apu rendszere? Kurva sikeres volt, az a rendszer is.
ja nem.

Munka törvénykönyve: elolvastad? Hol a francba ír több száz órás munkavégzés lehetőségét havonta?

Ja hogy maszek Józsi így dolgoztatja az emberét? Mert sazrhat a törvénybe, bejelent mindenkit minimálbérre és zsebbe fizet? Ország meg összekacsint hogy hehe, kibasztunk az APEH-el, (akit pld nem zavar, hogy egy építőipari cég dolgozói az ágazati átlagbér feléért vállalnak munkát? Mi a fax kelelne egy ilyen dolog kiszűréséhez a 21,században?????
Én marha, meg a többi aki multinál utolsó fillérig leadózik tartsa el őket?
Én meg a másik marha a másik multinál, havi 300-320 munkaórában, titkosított kormányzati szerződéssel és Munka Törvénykönyvvel megtámogatva!! Elolvastad mennyi a max lehetséges, és mennyi a min. kötelező pihenőidő?!! Ha elolvastad, akkor a többi csak matek. Munkaerő meg pont azért ritka, mert az ukrán (és pl. szerb) külföldi munkavállalóval sikeresen le lehet nyomni a béreket, már azokét akik itthon maradnak (akik nem maradtak, azok ezért mentek el, nem a jobb levegőért meg a kedvesebb főnöki tekintetekért).
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and szpg9

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 001
23 159
113
N+1 párt volt, aki még nem volt hatalom és nincs mögötte olyan "háttér" (mármint tolvajbanda), mint a fityis vagy exkomcsi és gyucsótány mögött.


Ilyen gyök2 szavazókkal nem is lesz. A magyar szavazóképes és szavazni járó lakosság 1/3-a alsó hangon agyhalott...

Ha szavazhattam volna, hidd el, az N+1-ben is találtam volna magamnak valót, de a másik kritériumról megfeledkeztél...

Azért mert ez az eredmény született lehülyézni egy ország 1/3-t, az szinvonal alatti...,de tényleg.

Ott sirtam, mikor majd minden ellenzéki erő azzal kezdte, hogy a programjuk jó, nem kell rajta változtatni,...csak...
Ha valamit el akarok adni, megnézem milyen a kereslet...itt kezdődik minden. Nos, ezek az agyhalottak, akik meg akarják mondani az embereknek hogy hogyan gondolkodjanak, ahelyett, hogy megértenék az emberek gondolkodását ás rá építenének. Ez van.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Én meg a másik marha a másik multinál, havi 300-320 munkaórában, titkosított kormányzati szerződéssel és Munka Törvénykönyvvel megtámogatva!! Elolvastad mennyi a max lehetséges, és mennyi a min. kötelező pihenőidő?!! Ha elolvastad, akkor a többi csak matek. Munkaerő meg pont azért ritka, mert az ukrán (és pl. szerb) külföldi munkavállalóval sikeresen le lehet nyomni a béreket, már azokét akik itthon maradnak (akik nem maradtak, azok ezért mentek el, nem a jobb levegőért meg a kedvesebb főnöki tekintetekért).

érdekes, most én is multinál vagyok, és krvára vigyáznak arra, hogy kiadják a szabadságot, mennyi legyen az esetleges havi túlóra max, kivegye a dolgozó a szünetet, van kollektív szerződés, ilyesmi.... pedig elég szr hely, mert amit ki lehet hozni Mtk-ból azt kihozzák... (na meg a sok faszfej, aki középvezetői pozicióba jutott, felfele nyal, lefele tapos)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
N+1 párt volt, aki még nem volt hatalom és nincs mögötte olyan "háttér" (mármint tolvajbanda), mint a fityis vagy exkomcsi és gyucsótány mögött.


Ilyen gyök2 szavazókkal nem is lesz. A magyar szavazóképes és szavazni járó lakosság 1/3-a alsó hangon agyhalott...
Na ez igy nem igaz.46% szavazott,egy massziv hülyittő propaganda után a fityiszre.Óvatos becslésem szerint 200000 voks egyszerűen eltünt.Fél7es adatok 68%os részvételi aránya 22óórarai utolsó urnazárás után 66%ra csökkent.Kicsinként érdekes.Egy NDK mintáju választási rendszerben jutott nekik 2/3.Az átlagembernek halvány lila gőze sincs,mert nem szerepel a marhajó "nemzeti" tantervekben tendencizusan,hogy miféle intézményrendszeri elvek,szavazási eijáráselvek vannak a világban.Az átlagember nem tudja,hogy a demokráci nem a szavazásban merül ki,hanem a hatalmi ágak szétválasztás is alapkövetelmény.A Koreai Népi Demokratikus Köztársaságben is van szavazás.Sztálin is tartott szavazást.Hűdenagyondemokraták!Az egyszerű ember nem tudja,mert alafokon sincs az általános műveltségi tantervben közgazdaságtan,hogy a kötvénykibocsátás ugyanúgy hitelfelvétele az erszágnak,mint ha bankhitelt venne fel.Ergo aztsem tudja,hogy a letelepedési kötvénynek van lejárati ideje,és kamata.Ahogy már irtam,Itt a nép gombának van nézzve.Tarsd sötétben és etesd trágyával elv szerint.És a jónép nagyrésze erősen függ az államtol,vagyis az államhatalom birtokosaitol.És mivel az igazságszolgáltatási rendszer is ugyanannak a hatalomnak a szerves része,rettenetessen kiszolgáltatott.2választása van jelenleg,kezetcsókol vagy elmegy.A 3. a lázadás lenne.De ahoz elösször rá kéne jönni,hogy nem OV adja a stabilitást,hanem a demokratikus intézményrendszer és a törvények.Pont azok,amik itt a leginstabilabbak.És a propaganda,a hiányos közoktatás legfőbb cálja,hogy erre ne jöjjön rá.Orwell világa.Szeressük a Nagy Testvért.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Az mno.hu vette észre, hogy Sebes Gábor, budafok-tétényi fideszes önkormányzati képviselő egy meglepően őszinte bejegyzést tett közzé Facebookon.

„Örültem a Fidesz nagyarányú győzelmének, de nagyon tartok tőle, hogy a pártban és a kormányban lesznek majd olyanok, akik ezt újabb felhatalmazásnak tekintik az ország megkárosításának a folytatására”


- írja Sebes, aki szerint „a jobboldali, konzervatív közönségre is elviselhetetlen lelkiismereti terhet rak” a korrupció. „Nem lehet Nekünk Magyarország az első szlogennel kampányolni, kijelenteni, hogy 'szenvedélyesen szeretjük Magyarországot, és készen állunk arra, hogy mindent megtegyünk érte', arról beszélni, hogy meg akarjuk őrizni kereszténynek az országot, meg arról elmélkedni, hogy a kereszténység nem csak hit, hanem kultúrát is létrehozott, miközben szemérmetlenül meglopják az államkincstárat.”

Keményen ír Rogánékról is, úgy véli,

„Rogán Antal, Semjén Zsolt és Kósa Lajos annyira ostobának és kapzsinak bizonyultak, hogy nincs helyük az ország vezetésében.”

A Másnap című bejegyzés itt vagy alább olvasható.



na, megvan az új belső ellenség...Pelikán NERtárs, az már az ítélet.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9 and Celebra

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Óvatos becslésem szerint 200000 voks egyszerűen eltünt.Fél7es adatok 68%os részvételi aránya 22óórarai utolsó urnazárás után 66%ra csökkent.Kicsinként érdekes.

Ez az ami enyhén mondva furcsa, ezzel kellene foglalkozni, nem a többi hülyeséggel.

Még mielőtt az acsarkodásba átmenő vita miatt Mac ismét lelakatolja a topicot
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hidd el tudom ezt is hogy nem mindenki fővárosi, és nem mindenki keres 2x annyit mint az átlag magyar.
Neked sokkal jobb volt, te kivételezett helyzetben voltál? Mert ha jól gondolom, 3 gyermeket csak sikerült felnevelni tisztességben...
Igen, én az ország többségéhez képest kivételezett helyzetben éreztem magam, és ebbe a szerencse is belejátszott. A gengszterváltás után nem sokkal,mikor kiderült, hogy a PG-bérből meg a feleségem tanítóí fizetéséből semmi jóra nem számolhatunk, találtam egy jól fizető multit (ha nem is a szakmámban). Aztán öt és fél év után jött egy másik multi a szakmámban, ami szerencsére még jobban fizetett. A munkaidő-beosztásért viszont nem rajongtam, konkrétan széthajtottak bennünket, (most is éppen a derekammal nyavalygok) rengetegen el is mentek ezért a cégtől külföldre, és jöttek helyettük a szerbek, románok, bolgárok, horvátok, ukránok, írek, még jamaikai négus is :).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Igen, én az ország többségéhez képest kivételezett helyzetben éreztem magam, és ebbe a szerencse is belejátszott. A gengszterváltás után nem sokkal,mikor kiderült, hogy a PG-bérből meg a feleségem tanítóí fizetéséből semmi jóra nem számolhatunk, találtam egy jól fizető multit (ha nem is a szakmámban). Aztán öt és fél év után jött egy másik multi a szakmámban, ami szerencsére még jobban fizetett. A munkaidő-beosztásért viszont nem rajongtam, konkrétan széthajtottak bennünket, (most is éppen a derekammal nyavalygok) rengetegen el is mentek ezért a cégtől külföldre, és jöttek helyettük a szerbek, románok, bolgárok, horvátok, ukránok, írek, még jamaikai négus is :).
Tehát nem volt könnyű, de megoldottad.
Erről beszélek. A szerencsében nem hiszek. Én sem úgy kezdtem hogy rögtön százados lettem, meg 3 gyerekkel 4 kiló felett viszek haza, kellett érte gürizni, gyerek mellett tanulni, jól teljesíteni mindenféle beosztásban.
Ma egy mérnöknek, aki a BME-n végzett, ha nem megy úgy hogy bevállalhasson saját gyermeket, akkor azért lehet hogy jobban is akarhatná, nekem ez a véleményem, de az fals hogy pusztán anyagi meg egyéb rajta kívülálló okokra van pl. ez levezetve.
Ja és ami fáj, hogy "szarkupacozza" az országot. Ezt nem tudom hova tenni, mert szerintem nem tőled tanulta, legalább is nekem eddig veled kapcsolatban ilyen nem jött át...
 
Status
Not open for further replies.