[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Mert mivel ér kevesebbet Ő mint te? Gondolom a mérnöki diplomás jobb ember. Szánalmas.


Nem a diploma számít csak. Ez azon túl van...Megvan az okom, hogy ezt írtam, de nem fejtegetném ki, mert az sértőbb lenne, így csak rövidre zártam egy helyzetet. Igazából az zavar, amikor valaki igen szűk látókörből előadja saját véleményét, mint a tutik, ami előtt mindenkinek hajbókolnia kell. Ha csak annyit írt volna, én ezt meg azt gondolom, ilyen érvek alapján, nyilván nem így reagálok. Szerintem itt senki sem azzal takaródzott, hogy ezt mondta a DK vagy a jobbik, hanem saját tapasztalatot tettünk hozzá a média által tálalt féligazságokhoz, ferdítésekhez... Én biztos nem írtam még hasonlót sem ahhoz, hogy mit nyavajogtok, menjetek a pi..csába... Hát igen, ez a szellemi szinvonal az, ami miatt ítt van MO és a Habony dorzsoli a tenyerét, aki meg ilyet állít, az meg azt hiszi, mostmár része lehet a hatalomba... A hatalom direkt kommunikál szinvonaltalanul, míg az ezt észre nem vévők azt hiszik, most aztán egymásra találtak. Hát higgyék azt, ha akarják, én nem akarom megmondani senkinek sem, hogy miben higgyen. Az én és az Ő véleménye is ugyanannyit ér a választáson (1 db-ot), de azt engedtessék meg nekem, ha azoknak jelzem az értékítéletemet, akik egy bizonyos szint alatt értelmezik ezeket a jelenségeket. De csak azért írok itt erről a kérdésről itt napok óta, meg még szerintem többen is így vannak, hogy a FIDESZ hívek, akiket meg tudott érinteni ez a 8 osztályos szint alatti szinvonalú kampány, érzékeljék, más megközelítése is van az ország problémáinak. Ezzel inkább vitatkozni kellene, mint elküldeni minket a búsba úgy, hogy ez van, a többség ezt szavazta meg... Azt gondolja itt valaki, hogy nem vagyok képes felfogni, hogy vereséget szenvedtünk. De, felfogtam. Nem is akarok ezzel írásban sem változtatni, mert nincs értelme. De rühellem, ha valakik csak azt szajkózzák, amit az M1-en hallottak, és azt hiszik, ha leírnak egy hűségnyilatkozatot, azzal minden jól van. (Ismétlem magam, nem örülök ennek az eredménynek, mert konzerválja azokat az állapotokat, amiket meg szerettünk volna a rendszerváltáskor haladni, de valszeg az én életemre lesz kevésbé hatása ennek az eredménynek.). Azt nem szeretem, ha hülyének néznek, és azt sem, amikor azokkal a kérdésekkel nem foglalkozunk, amik ténylegesen fontosabbak, mint a migráncskodás.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 438
23 572
113
Szerinted nincs kampányíze annak, hogy két héttel a választás előtt (egészen a választások lezárultáig) az ORIGO csak migráns hírekről tájékoztatott... Ezt már korábban megjegyeztem, de Mac szinte azonnal törölte a hozzászólásomat.. De ha még nem volna elég neked ez az alávaló propaganda, amit úgy beveszel, mint ordas k...a a nagy f...szt, akkor nézz rá ma az Origóra. A belpol rovat az elégtétellel szemlézi a Simicska Birodalom bukását, míg a külpolitikában megjelennek hírek rosszul sikerült (épületbontási) robbantásokról, stb... Nem tudom minek veszed a fáradtságot arra, hogy pirossal karikázod a tenyésztett híreket! Azt hiszed, itt aki értelmesebb az csak egyirányból tájékozódik? Hát nem. Végig röhögtem a húsvétot a buta embereknek készített, hülye migránsos cikkeken.

Nyugalom, csigavér!!!!!
Valamit félreértelmeztél!!
Irónia akart ez lenni csak gondoltam mindenkinek egyértelmű lesz és nem kell kiraknom a smiley-t. Arra akartam vele utalni, hogy választások után már nincs hírértéke a migránskérdésnek a kormánypárti médiában, mert megnyerték vele a választást.
A propaganda nem hetek hanem évek óta folyik.
Amúgy a kép az Index-ről van.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and szpg9

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
ötvénykibocsátás ugyanúgy hitelfelvétele az erszágnak,mint ha bankhitelt venne fel.Ergo aztsem tudja,hogy a letelepedési kötvénynek van lejárati ideje,és kamata.Ahogy már irtam,Itt a nép gombának van nézzve.Tarsd sötétben és etesd trágyával elv szerint
Aha.
De gondolom az meg kimaradt nálad hogy a letelepedési kötvényért fizetni kell a delikvensnek, amit persze visszaadnak, de addig is az állam forgatja a saját eszközei által mint egy bank. Minél nagyobb pénztömegek birtokolsz és használod befektetésként, annál nagyobb jövedelmet tudsz belőle realizálni, vagyis simán le lehet rendezni azt amit majd egyszer ki kell csengetni.
Az meg tózse, hogy egy bevett piaci módszer, amelyet az összes eu-tagállam alkalmaz.
Anyira birom ezeket a jobbikos íveket, azt se tudják miről szólnak, csupa született közgazdász, de azért tolják, még hogy 20ezer migráns fogadtunk be - lásd Hódmezővásárhely, migránsszámláló - komolyan a vakbelem is röhög ....
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
érdekes, most én is multinál vagyok, és krvára vigyáznak arra, hogy kiadják a szabadságot, mennyi legyen az esetleges havi túlóra max, kivegye a dolgozó a szünetet, van kollektív szerződés, ilyesmi.... pedig elég szr hely, mert amit ki lehet hozni Mtk-ból azt kihozzák... (na meg a sok faszfej, aki középvezetői pozicióba jutott, felfele nyal, lefele tapos)
A szabit azt nekünk is kiadták, erre kényesek voltak, de ha munkanap volt, abból mindent kihoztak. Úgyhogy ha nálatok nincs meg egy 30 napos hónapban a 312 munkaóra (minimum), akkor a te főnökeid még tanulhatnak egy-két dolgot az enyémektől (nem akarom a céget megadni, nehogy összetalálkozzanak mert utána elátkozol, mint én a főnökeimet).
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Tehát nem volt könnyű, de megoldottad.
Erről beszélek. A szerencsében nem hiszek. Én sem úgy kezdtem hogy rögtön százados lettem, meg 3 gyerekkel 4 kiló felett viszek haza, kellett érte gürizni, gyerek mellett tanulni, jól teljesíteni mindenféle beosztásban.
Ma egy mérnöknek, aki a BME-n végzett, ha nem megy úgy hogy bevállalhasson saját gyermeket, akkor azért lehet hogy jobban is akarhatná, nekem ez a véleményem, de az fals hogy pusztán anyagi meg egyéb rajta kívülálló okokra van pl. ez levezetve.
Ja és ami fáj, hogy "szarkupacozza" az országot. Ezt nem tudom hova tenni, mert szerintem nem tőled tanulta, legalább is nekem eddig veled kapcsolatban ilyen nem jött át...


Én sem bírtam sokáig MOLNI stílusát, de már kezdem néha megérteni. Szerintem röviden azt akarta kifejezni, hogy "fejétől bűzlik a hal." És attól még mit fogadsz el meg mit nem a szofizmus terén, azt hiszem az így értelmezett kifejezésével még neki van igaza!!!! Pld.: én sem az országot utálom.... (inkább folytassátok, nincs kedvem befejezni a mondatot!)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Aha.
De gondolom az meg kimaradt nálad hogy a letelepedési kötvényért fizetni kell a delikvensnek, amit persze visszaadnak, de addig is az állam forgatja a saját eszközei által mint egy bank. Minél nagyobb pénztömegek birtokolsz és használod befektetésként, annál nagyobb jövedelmet tudsz belőle realizálni, vagyis simán le lehet rendezni azt amit majd egyszer ki kell csengetni.
Az meg tózse, hogy egy bevett piaci módszer, amelyet az összes eu-tagállam alkalmaz.
Anyira birom ezeket a jobbikos íveket, azt se tudják miről szólnak, csupa született közgazdász, de azért tolják, még hogy 20ezer migráns fogadtunk be - lásd Hódmezővásárhely, migránsszámláló - komolyan a vakbelem is röhög ....
Aha,HOL A PÉNZ?Rogán Antika elszámolt vele...Sokszor irsz igazságot,de a lényeget félreérted.Nekem sincs egyetemi végzetségem,és egyszerű melos vagyok.DE jó tanárokat fogtam ki,akik megtanitották,hogy van józan paraszti ész a világon.És van könyvtár(akkor internetröl nem is hallottunk),ha valamit nem tudsz,olvas utána és gondolkozz
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Na ez igy nem igaz.46% szavazott,egy massziv hülyittő propaganda után a fityiszre.Óvatos becslésem szerint 200000 voks egyszerűen eltünt.Fél7es adatok 68%os részvételi aránya 22óórarai utolsó urnazárás után 66%ra csökkent.Kicsinként érdekes.Egy NDK mintáju választási rendszerben jutott nekik 2/3.Az átlagembernek halvány lila gőze sincs,mert nem szerepel a marhajó "nemzeti" tantervekben tendencizusan,hogy miféle intézményrendszeri elvek,szavazási eijáráselvek vannak a világban.Az átlagember nem tudja,hogy a demokráci nem a szavazásban merül ki,hanem a hatalmi ágak szétválasztás is alapkövetelmény.A Koreai Népi Demokratikus Köztársaságben is van szavazás.Sztálin is tartott szavazást.Hűdenagyondemokraták!Az egyszerű ember nem tudja,mert alafokon sincs az általános műveltségi tantervben közgazdaságtan,hogy a kötvénykibocsátás ugyanúgy hitelfelvétele az erszágnak,mint ha bankhitelt venne fel.Ergo aztsem tudja,hogy a letelepedési kötvénynek van lejárati ideje,és kamata.Ahogy már irtam,Itt a nép gombának van nézzve.Tarsd sötétben és etesd trágyával elv szerint.És a jónép nagyrésze erősen függ az államtol,vagyis az államhatalom birtokosaitol.És mivel az igazságszolgáltatási rendszer is ugyanannak a hatalomnak a szerves része,rettenetessen kiszolgáltatott.2választása van jelenleg,kezetcsókol vagy elmegy.A 3. a lázadás lenne.De ahoz elösször rá kéne jönni,hogy nem OV adja a stabilitást,hanem a demokratikus intézményrendszer és a törvények.Pont azok,amik itt a leginstabilabbak.És a propaganda,a hiányos közoktatás legfőbb cálja,hogy erre ne jöjjön rá.Orwell világa.Szeressük a Nagy Testvért.
Önmagadnak mondasz ellent minden hozzászólásodban. Tökéletesen igazad van abban, hogy a hatalmi ágak eleve az alkotmányban meghatározott módon kellene, hogy szétválasztva legyenek. A függetlenség is nagyon szép dolog, de én még tovább is mennék. A hatalom valódi birtokosai a média, a gazdaság, a pénzrendszer irányítói, a politikai hatalom csak ennek kivetítése.
Amennyiben ezeken a területeken a közhatalmat képviselő személyeket választanánk akkor nem ugyanazok a szavazók szavaznának mint most?
Ezek a szavazók ezeken a területeken ugyanolyan felkészületlenek, ugyanúgy kizárólag kívülről manipulálva, emocionális alapon döntenének.
Akkor mi változna?
Az általatok megálmodott demokratikus állam nemlétezik. A demokrácia egy paraván a hatalom valódi birtokosainak az elrejtésére.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Aha.
De gondolom az meg kimaradt nálad hogy a letelepedési kötvényért fizetni kell a delikvensnek, amit persze visszaadnak, de addig is az állam forgatja a saját eszközei által mint egy bank. Minél nagyobb pénztömegek birtokolsz és használod befektetésként, annál nagyobb jövedelmet tudsz belőle realizálni, vagyis simán le lehet rendezni azt amit majd egyszer ki kell csengetni.
Az meg tózse, hogy egy bevett piaci módszer, amelyet az összes eu-tagállam alkalmaz.
Anyira birom ezeket a jobbikos íveket, azt se tudják miről szólnak, csupa született közgazdász, de azért tolják, még hogy 20ezer migráns fogadtunk be - lásd Hódmezővásárhely, migránsszámláló - komolyan a vakbelem is röhög ....[/QUOTE


https://zarojel.hu/575-milliard-kol...m-jovore-esedekes-elkezdeni-a-visszafizetest/


Bzdmeg odamegyek egy bankhoz, figyelj, fizess vissza 30 százalék pénzt a kötvényedre, kibacnak a csába, hogy ne szórakozzak velük... De ha tudsz ilyet csak szólj és már viszem is oda a pénzt.


A költő mondja,-csak az vegye magára, aki akarja:

Hülyének lenni emberi jog, csak vannak akik durván visszaélnek ezzel..

Egyébként a mondjuk a piréz kormány kibocsát egy eleve veszteséges kötvényt, kakaukkosóragyárra, akkor az mióta jogosítjA FEL A MAGYAR KORMÁNYT, hogy eltapsolja az állam pénzét?

Before Comment , please connect your tongue to your brain
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Na ez igy nem igaz.46% szavazott,egy massziv hülyittő propaganda után a fityiszre.Óvatos becslésem szerint 200000 voks egyszerűen eltünt.Fél7es adatok 68%os részvételi aránya 22óórarai utolsó urnazárás után 66%ra csökkent.Kicsinként érdekes.Egy NDK mintáju választási rendszerben jutott nekik 2/3.Az átlagembernek halvány lila gőze sincs,mert nem szerepel a marhajó "nemzeti" tantervekben tendencizusan,hogy miféle intézményrendszeri elvek,szavazási eijáráselvek vannak a világban.Az átlagember nem tudja,hogy a demokráci nem a szavazásban merül ki,hanem a hatalmi ágak szétválasztás is alapkövetelmény.A Koreai Népi Demokratikus Köztársaságben is van szavazás.Sztálin is tartott szavazást.Hűdenagyondemokraták!Az egyszerű ember nem tudja,mert alafokon sincs az általános műveltségi tantervben közgazdaságtan,hogy a kötvénykibocsátás ugyanúgy hitelfelvétele az erszágnak,mint ha bankhitelt venne fel.Ergo aztsem tudja,hogy a letelepedési kötvénynek van lejárati ideje,és kamata.Ahogy már irtam,Itt a nép gombának van nézzve.Tarsd sötétben és etesd trágyával elv szerint.És a jónép nagyrésze erősen függ az államtol,vagyis az államhatalom birtokosaitol.És mivel az igazságszolgáltatási rendszer is ugyanannak a hatalomnak a szerves része,rettenetessen kiszolgáltatott.2választása van jelenleg,kezetcsókol vagy elmegy.A 3. a lázadás lenne.De ahoz elösször rá kéne jönni,hogy nem OV adja a stabilitást,hanem a demokratikus intézményrendszer és a törvények.Pont azok,amik itt a leginstabilabbak.És a propaganda,a hiányos közoktatás legfőbb cálja,hogy erre ne jöjjön rá.Orwell világa.Szeressük a Nagy Testvért.

Nem tűnt el egy szavazat sem, az történt, hogy az átjelentkezettek szavazatai még benne voltak a napközbeni jelentésekben a megjelentek között, a végleges jelentésbe viszont már nem kerültek bele.
Az NVI meg akkora gyökér, hogy még ezt az egyszerű magyarázatot is képtelen a nyilvánosság felé kommunikálni.

Egyébként most itt szabad a politika, vagy mi a hivatalos álláspont?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
https://zarojel.hu/575-milliard-kol...m-jovore-esedekes-elkezdeni-a-visszafizetest/


részletes bontás szerint 2018-ban 107,5 millió eurót (34 milliárd forint), 2019-ben 445,5 millió eurót (140 milliárd forint), 2020-ban pedig 336,6 millió eurót (106 milliárd forint) kell visszafizetni a külföldről, jellemzően Kínából, Oroszországból és a gazdag arab világból ideérkező kötvénytulajdonosoknak, akik a Blikk számításai szerint 3334-en vannak összesen. A felsőoktatás kétéves költségvetési támogatásának megfelelő összeg kifizetése azonban már a következő kormányt fogja terhelni.

A letelepedési államkötvény lényege az, hogy 300 ezer euró (korábban 250 ezer euró), vagyis 75-95 millió forint befizetésével a gazdag külföldi kedvezményes feltételekkel kap ötéves tartózkodási engedélyt, amely meghosszabbítható. A külföldinek ebben az a legfőbb vonzerő, hogy a magyar tartózkodási engedéllyel szabadon mozoghat az Európai Unió területén, a pénzét pedig öt év után visszakapja, mert azt lényegében kölcsönadta az államnak. A kamatokat pedig a parlament gazdasági bizottsága által kiválasztott, többnyire offshore hátterű közvetítőcégek zsebelik be, akik emellett a zsíros közvetítői jutalékokat – ügyfelenként akár 50-70 ezer eurót – is elteszik. Összesen tehát 20-30 millió forint bevételük van kötvényesenként.

Az állam viszont rosszul jár, mert az erről szóló törvény minimum két százalékban állapította meg a kamatot, ez pedig jelenleg több mint kétszerese a piaci euróalapú állampapírokénak.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Aha.
De gondolom az meg kimaradt nálad hogy a letelepedési kötvényért fizetni kell a delikvensnek, amit persze visszaadnak, de addig is az állam forgatja a saját eszközei által mint egy bank. Minél nagyobb pénztömegek birtokolsz és használod befektetésként, annál nagyobb jövedelmet tudsz belőle realizálni, vagyis simán le lehet rendezni azt amit majd egyszer ki kell csengetni.
Az meg tózse, hogy egy bevett piaci módszer, amelyet az összes eu-tagállam alkalmaz.
Anyira birom ezeket a jobbikos íveket, azt se tudják miről szólnak, csupa született közgazdász, de azért tolják, még hogy 20ezer migráns fogadtunk be - lásd Hódmezővásárhely, migránsszámláló - komolyan a vakbelem is röhög ....

Jobb híján olvasd el ezt a szöveget. de azt is elmondom, hogy ott voltam, mikor a néven nevezett természetes személyek egyike, 51%-os részesedést akart egy innovatív cégben. Cserébe azt ígérte, hogy hála a jó kormányzati kapcsolatoknak, lesz állami megrendelés dögivel. Nemet mondtak neki. A kérdéses cég a mai napig nem kapott állami munkát... Csak én látom ok-okozatinak az összefüggéseket? Persze biztos rossz a szemem...

https://mno.hu/gazdasag/a-leteleped...pcio-mercejevel-merve-is-durva-bunugy-2433631
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Zsolti, örülj neki hogy te kivételezett vagy, de nem mindenki a fővárosban él hogy válogatni tud az iskolák között!! Mi van ha a másik iskola vagy óvoda (ha van egyáltalán) csak a szomszéd faluban van 20km-re, és be se fogadják a gyereket?!! Azt hiszed mindenkinek telik autóra a versenyszférában mesterségesen lenyomott bérekből hogy ezt megoldja?!! Na meg a 12 órás műszak mellett hol őrzik neked a gyereket hajnali öttől este hétig?!! Tudom, hogy Bp.-en ez egyszerűbb, de a többség Magyarországon vidéken él ...

Nem csak a fővárosban lehet iskolát váltani. Nálunk, nagyon vidéken, sok gyerek jár a szomszéd faluba mert ott jobb az iskola. Unokaöcséimért a szomszéd városból kisbuszt küldtek, mert annyian jártak (4-5-6 gyerek) át óvodába! Ma már nem feltétlen trend, hogy a gyerek a faluban jár iskolába.
Felül a buszra, 2 megállóval és 12-15 perccel később leszáll. Ugyan annyi, mint ha helybe járna, oda is busszal menne, csak másik irány. Szóval kocsi sem kell -nem mint ha nem lenne szinte mindenkinek, akinek nincs, annak nem akarásból nincs. Nem csak a kiváltságos, gazdag fővárosiak kiváltsága az iskolaválasztás.
Be se fogadják? Hol? Több iskolába tanítok, sok az ilyen-olyan okból átjáró gyerek. Nincs ilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Önmagadnak mondasz ellent minden hozzászólásodban. Tökéletesen igazad van abban, hogy a hatalmi ágak eleve az alkotmányban meghatározott módon kellene, hogy szétválasztva legyenek. A függetlenség is nagyon szép dolog, de én még tovább is mennék. A hatalom valódi birtokosai a média, a gazdaság, a pénzrendszer irányítói, a politikai hatalom csak ennek kivetítése.
Amennyiben ezeken a területeken a közhatalmat képviselő személyeket választanánk akkor nem ugyanazok a szavazók szavaznának mint most?
Ezek a szavazók ezeken a területeken ugyanolyan felkészületlenek, ugyanúgy kizárólag kívülről manipulálva, emocionális alapon döntenének.
Akkor mi változna?
Az általatok megálmodott demokratikus állam nemlétezik. A demokrácia egy paraván a hatalom valódi birtokosainak az elrejtésére.
Különböző mértékben.Nálunk még a Nemzeti Zászló is csak egy paraván.Ha émlékszel Cézár uralmára,ő hivatalossan a Római Köztársaság vezetője volt.És egy darabig az utódai is papiron a Köztársaságot vezették
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
ja, anyu meg utazik egy órát a munkahelyre... oda vissza máris 10, és akkor még nem csinált semmit, de neveljen gyereket...
ja minek nem maradt otthon háztartásbelinek jó magyar anyaként?
Ja, hogy akkor vagy eszik a család, vagy fűt?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Pedig igazat írt, a jobb világ nem a levegőtől vagy az erősebb napsütéstől jobb, hanem a Lajtától nyugatra dolgozók a nagyobb jövedelemből tudják biztosítani maguknak azt a jobb világot, amire igényük van. Itthon meg a kevesebb pénzből de sokkal több munkaórából kevesebb "jobb világ" jut. Ehhez sajnálatosan vezéreink is hozzájárulnak, akik a multikkal kötött egyedi szerződésekkel (mindegyik TITKOS!!), Munka Törvénykönyvvel biztosított többszáz óra havi munkaidővel és EU-n kívüli munkaerő (ukránok) tömeges beengedésével biztosítják az alacsonyan tartott béreket. Na meg mindent megtesznek azért, hogy a külhoni magyarok minél egyszerűbben (ez nem baj), a külföldön dolgozó magyarok meg minél nehezebben szavazhassanak (ez meg mocsokság) - az egyenlőség és a demokrácia nagyobb dicsőségére?!!

Mivel te sem vagy hamvas fiatalember, ugye emlékszel a meg nem történt rencerváltás körüli időkre ?
Ezt mindenki tudta, hogy milyen világ jön, az elvtársak főleg, mert ők vitték el a privatizáció zömét.
Semmit nem törödtek az ország sorsával, hogy több százas üzemek bezárnak, de ő megkapja a koncot és vígan tovább lébecol ...
Ha egy felelős értelmiség áll az élen, akkor sikerült volna legalább annyit megmenteni a hazai gazdasági szereplőkből mint mondjuk a lengyeleknek és kiállnak magáért a népért, hogy leszedálják az adósság zömét, akkor sokkal jobb volna most a helyzetünk.
Könnyű mutogatni most, amikor a kútból jöttünk fel, lásd makromutatók, hogy milyen szar itt, közben meg aki egy picit is foglalkozik gazdaságpolitikával az tudja hogy a magyar bérszínvonal jelenlegi eredete vastagon összefügg a hozzáadott érték és termelőképesség brutális csökkentésével, amelynek kezdete nem most van.
Több évtizedes folyamatról beszélünk és amelynek az esetleges eredménye nem nekünk fog profitot hozni, hanem a kölköknek.

A külföldön dolgozó magyaroknak nincs állandó kinti lakcíme, csak ideiglenes, ezért nem jogellenes hogy venni kell a fáradtságot befáradni voksolni....
Ezen fölösleges lovagolni, nekem is van haver kint Angliában, kis vacak településre is kiment a bizottság, minden zokszó nélkül le tudták adni.
Az itteni amerikainak is lóra kell pattanni, ha választani akar.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Nem csak a fővárosban lehet iskolát váltani. Nálunk, nagyon vidéken, sok gyerek jár a szomszéd faluba mert ott jobb az iskola. Unokaöcséimért a szomszéd városból kisbuszt küldtek, mert annyian jártak (4-5-6 gyerek) át óvodába! Ma már nem feltétlen trend, hogy a gyerek a faluban jár iskolába.
Felül a buszra, 2 megállóval és 12-15 perccel később leszáll. Ugyan annyi, mint ha helybe járna, oda is busszal menne, csak másik irány. Szóval kocsi sem kell -nem mint ha nem lenne szinte mindenkinek, akinek nincs, annak nem akarásból nincs. Nem csak a kiváltságos, gazdag fővárosiak kiváltsága az iskolaválasztás.
Be se fogadják? Hol? Több iskolába tanítok, sok az ilyen-olyan okból átjáró gyerek. Nincs ilyen.
Örülök ha ilyet olvashatok. Attól függetlenül Emel-nek is van igaza abban amit leírt, biztos vagyok benne hogy van olyan ember az országban akinek ez tényleg okozhat gondot. Viszont én komolyan mondom, általában véve elégedett vagyok az országgal. Persze lehetne sok mindent jobban csinálni, lehetne kevesebbet lopni, de ez a full negatív hozzáállás, hogy itt amúgy minden szar, minden magyar bunkó és tolvaj, ez szerintem ultra gáz hozzáállás. Nap mint nap találkozom értékes honfitársakkal, kedves segítőkész emberekkel.


Én ezt akarom látni, nem a problémákat, s láss csodát boldog vagyok.
Szerintem ez a kulcs.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Mivel te sem vagy hamvas fiatalember, ugye emlékszel a meg nem történt rencerváltás körüli időkre ?
Ezt mindenki tudta, hogy milyen világ jön, az elvtársak főleg, mert ők vitték el a privatizáció zömét.
Semmit nem törödtek az ország sorsával, hogy több százas üzemek bezárnak, de ő megkapja a koncot és vígan tovább lébecol ...
Ha egy felelős értelmiség áll az élen, akkor sikerült volna legalább annyit megmenteni a hazai gazdasági szereplőkből mint mondjuk a lengyeleknek és kiállnak magáért a népért, hogy leszedálják az adósság zömét, akkor sokkal jobb volna most a helyzetünk.
Könnyű mutogatni most, amikor a kútból jöttünk fel, lásd makromutatók, hogy milyen szar itt, közben meg aki egy picit is foglalkozik gazdaságpolitikával az tudja hogy a magyar bérszínvonal jelenlegi eredete vastagon összefügg a hozzáadott érték és termelőképesség brutális csökkentésével, amelynek kezdete nem most van.
Több évtizedes folyamatról beszélünk és amelynek az esetleges eredménye nem nekünk fog profitot hozni, hanem a kölköknek.

A külföldön dolgozó magyaroknak nincs állandó kinti lakcíme, csak ideiglenes, ezért nem jogellenes hogy venni kell a fáradtságot befáradni voksolni....
Ezen fölösleges lovagolni, nekem is van haver kint Angliában, kis vacak településre is kiment a bizottság, minden zokszó nélkül le tudták adni.
Az itteni amerikainak is lóra kell pattanni, ha választani akar.


Menenm kell, este majd válaszolok erre...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Másrészt ha most nagyon genya vagyok, akkor azt mondhatom még, hogy inkább benyalták az emberek, hogy viktorka "megment minket a migráncsoktól", mint azt, hogy majd a gyurcsótány/karácsony vagy a simicska nem fogják szarrálopni az országot ÉS nem fogják lebontani a kerítést...

Ha csak egy mondatot kellene mondanom a választásról, akkor ezt mondanám


Legyél még ilyen genya, én is az leszek, nehogy azt higgye it mindenki, hogy a hatalom előtt mindenkinek fejet kell hajtani, és még jó pofát is vágni hozzá. Az is elég, ha törvénytisztelő állampolgárként csak elfogadjuk a létét4 És ezt nem a levegőbe írkálom. A rendszerváltás előtt azok között voltam, akit ha nem is megvertek, de vallattak. Órákig világítottak a képembe éles fényű lámpával, eljátszotta két ember velem a jó és a rossz rendőrt. Meg voltak olyan jók, hogy előre megírták a vallomásom, de nem törtem meg. Most sem fogok. Nem volt régen sem kötelező jopofit vágni mindenhez, besúgni meg pláne nem..
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Örülök ha ilyet olvashatok. Attól függetlenül Emel-nek is van igaza abban amit leírt, biztos vagyok benne hogy van olyan ember az országban akinek ez tényleg okozhat gondot. Viszont én komolyan mondom, általában véve elégedett vagyok az országgal. Persze lehetne sok mindent jobban csinálni, lehetne kevesebbet lopni, de ez a full negatív hozzáállás, hogy itt amúgy minden szar, minden magyar bunkó és tolvaj, ez szerintem ultra gáz hozzáállás. Nap mint nap találkozom értékes honfitársakkal, kedves segítőkész emberekkel.


Én ezt akarom látni, nem a problémákat, s láss csodát boldog vagyok.
Szerintem ez a kulcs.

Amúgy szórakoztató lenne a hozzászólásokat olvasni ha nem tudnám a kommentekből, hogy rengeteg 50-60 év feletti, gyerekkorát nyáron egy klottgatyában, télen egy mackónadrágban eltöltő, időnként éhező, tengernyi gyereket ilyen körülmények között felnevelő, szolidan próbál tanácsot adni, huszon-harmincegynéhány éves állandóan hepciáskodó, mindennel elégedetlen, patakokban ömlő könnyekkel küszködő de semmit tenni nem hajlandó sírógépnek.
Nevetségesek.
:)
 
Status
Not open for further replies.