[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mondom, naívan hittem egy technikai koalíció esélyében, de ha valaki ránéz a fenti öaszetevōkre, akkor láthatja, hogy ez egy nagy rakás szar.
Teny, te sem voltal okosabb az atlag szavazonal. o_O
Ezek utan en csak szerenyebben fogalmaznek meg kritikat a tobbi valasztoval szemben.
Valami enyhe agyvèrzése volt (?), ugy ertettem a telefonon. Hasonlò volt màr neki régebben is. Tegnap engedték ki, kapott valamilyen vèrhigitò gyògyszerre receptet.
TIA lesz az. Mini-stroke. Agyverzesre nem adunk verhigitot! :hadonaszos:
Mégegyszer, ez a ZALA MEGYEI Kórházban történt meg!!!!!
Nem kell minden hulyeseget elhinni.
Én meg fizetem a magasabb bérrel a sok TB-t és kapok érte többnyire semmit.
O, hanyszor atbeszeltuk mar ezt...
Szerinted nincs kampányíze annak, hogy két héttel a választás előtt (egészen a választások lezárultáig) az ORIGO csak migráns hírekről tájékoztatott...
Miert lepodsz meg azon, hogy a kampanyban kampanyolnak? o_O
De a belpolitikájukkal, ahogy az ott élőket kezelik, ahogy élhetsz, ha nem bűnöző vagy, hanem dolgozó, azzal igen. Ott össze sem lehet vetni a lehetőségeidet azzal, ami Mo.n leledzik. PErsze az ottani rendszernek is vannak hátulütői - de közel sem az van, amit előadnak. PL. TB miatt ott a helyi cigányoknak megfelelő szintűek sírnak, aki melózik tisztességesen, simán vesz magának nagyszerű ellátást. CSak ők nem is sírják tele a sajtót.
Most csak talalgatsz? Az usaban az atlag dolgozo reteg is sokat sziv az egeszsegugyi biztositassal (es a nyugdijszamlaval). Horror osszegekbe kerul a normalis eu biztositas.
Na ez igy nem igaz.46% szavazott,egy massziv hülyittő propaganda után a fityiszre.
Inkabb 49 lesz az es ez meg nem a vegleges. A parlamentbe jutott partok szavazatait nezve messze tobb is lesz mint 50%.
.Óvatos becslésem szerint 200000 voks egyszerűen eltünt.Fél7es adatok 68%os részvételi aránya 22óórarai utolsó urnazárás után 66%ra csökkent.
LOL.
A munkaidő-beosztásért viszont nem rajongtam, konkrétan széthajtottak bennünket, (most is éppen a derekammal nyavalygok) rengetegen el is mentek ezért a cégtől külföldre,
Ezt sokan ugyanigy megszivjak. Johetnek a rehab evei. Kell venni egy aktivabb kutyat. (Vizsla vagy erdelyi kopo.:)) Aztan el lehet vele kezdeni a hosszu setakat, majd johet a biciklizes es a futas stb. Muszaj rendbehozni azt amit az elmult evekben, evtizedekben elhanyagoltal. Ha korabban nem csaptal az asztalra akkor most nincs mas valasztasod.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 183
113
Fizetem az adót, dolgozom és nem önpusztítom magam úgy, mint kb. 2-3 millió magyar, aki piál és cigizig. A tolvajbanda ellen zavaztam.
Most akkor csináljak forradalmat vagy szavazzak a háztetőről...?
Forradalmat ne csinálj, nem éri meg hidd el, elég csak megnézni Ukrajnát, Szíriát.
Járj nyitott szemmel a világban, ha jön lehetőség ragadd meg, ha anyagi problémád van vállalj plusz melót, ha nem megy válts munkahelyet, ha ez itthon nem megy menj ki egy időre külföldre. Az biztos hogy nem visz a boldogság felé, hogy azt nézed hogy félig üres a pohár. Ha nem vagy elégedett, válts, válts, és válts addig amíg egyszer úgy nem érzed hogy a helyeden vagy, s úgy nagyjából fasza minden.

Nekem bejött.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 759
17 779
113
Ja annyira keresztény ez a kurzus, hogy volt idő, amikor a vezér (OV), gúnyolta a vallásosokat, most meg ájtataskodik. Igazi bibliai pálfordulás. Fasza ez az internet, a megkopó memóriám felfrissíti a kereső...

nézzétek:

http://www.parlament.hu/naplo37/017/n017_328.htm

http://nol.hu/archivum/20110430-csuhasok_terdre_imahoz-1054891

https://24.hu/tudomany/2015/02/11/amikor-meg-orban-gunyolta-a-kdnp-t/

https://szebbjovo.hu/kereszteny-ember-nem-szavaz-fideszre-valasz-osztie-zoltan-kijelentesere/
Csürhe, ennyi. Ahol a bájer, bencsik és társai az erkölcsi talapzat, ott ez belefér... Mondjuk azon is nagyot néztem, hogy amikor a hitgyüli történelemi egyház lett, akkor kuss volt mindenhol. Az a sarlatán rendezett imaláncot a pannonducse ellen, mára besorolt, ment is a boríték.

Nem bántom tovább ōket, csak lopni tudnak, ennyi. A versenyszférában nem termett babék. Nárcisztikus pszichopata vagyok!? Akkor irány a politika. Nekik lopni kell, a népnek vezetō kell, mindenki megtalálja az igazolódási pontot.

Valahol a vezetōség leképzi a teljes szervezetet. Itt sincs másként. Sem a munkahelyen, sem az országban - mindegyikben.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Persze hogy nem jogellenes, ha ilyen csodálatos jogot szavazott meg a parlamenti többség ... Másféle, egyszerűbb szavazást lehetővé tevő jogot is meg lehetett volna szavazni, amivel ugyanúgy megkönnyíthették volna a külföldön dolgozók szavazását, mint a külhoni magyarokét, és akkor ez a másféle megoldás lett volna jogszerű. De voltak akiknek ez a megoldás állt érdekükben ... talán te is tudod miért ha ennyire értesz a jogszerűséghez.

http://archiv.uni-nke.hu/uploads/me...kulfoldon-elok-szavazati-jogarol.original.pdf
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Mivel te sem vagy hamvas fiatalember, ugye emlékszel a meg nem történt rencerváltás körüli időkre ?
Ezt mindenki tudta, hogy milyen világ jön, az elvtársak főleg, mert ők vitték el a privatizáció zömét.
Semmit nem törödtek az ország sorsával, hogy több százas üzemek bezárnak, de ő megkapja a koncot és vígan tovább lébecol ...
Ha egy felelős értelmiség áll az élen, akkor sikerült volna legalább annyit megmenteni a hazai gazdasági szereplőkből mint mondjuk a lengyeleknek és kiállnak magáért a népért, hogy leszedálják az adósság zömét, akkor sokkal jobb volna most a helyzetünk.
Könnyű mutogatni most, amikor a kútból jöttünk fel, lásd makromutatók, hogy milyen szar itt, közben meg aki egy picit is foglalkozik gazdaságpolitikával az tudja hogy a magyar bérszínvonal jelenlegi eredete vastagon összefügg a hozzáadott érték és termelőképesség brutális csökkentésével, amelynek kezdete nem most van.
Több évtizedes folyamatról beszélünk és amelynek az esetleges eredménye nem nekünk fog profitot hozni, hanem a kölköknek.

A külföldön dolgozó magyaroknak nincs állandó kinti lakcíme, csak ideiglenes, ezért nem jogellenes hogy venni kell a fáradtságot befáradni voksolni....
Ezen fölösleges lovagolni, nekem is van haver kint Angliában, kis vacak településre is kiment a bizottság, minden zokszó nélkül le tudták adni.
Az itteni amerikainak is lóra kell pattanni, ha választani akar.

Azért ne feledd, hogy a MÉSZÁROS jelenséggel még a Forbes is foglalkozott. Mert ez a pálya arendszerváltás óta a legrendkívülibb úgy, hogy minden szökőévben hagyja el két értelmes mondat a hungarikumunk száját. Ha még így folytatjuk, holnap jön értünk a TEK.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egyébként Te hol laksz, mert ha a határ túlsó oldalán, mondjuk Romániában, akkor el kell hogy mondjam, sem én, sem a MO-i románok nem szavaznak Romániában. Az meg egy nonszensz helyzet, hogy olyanok szavaznak a MO-i választásokon, akik nem itt élnek, nem itt adóznak és mégis tevőlegesen beleszólnak abba, hogy mi történjen pld. velem aki a határon belül éltem le az egész életemet. Szép dolog az érzelmi azonosulás, lehetsz kettős állampolgár, de szavazati jogot nem adnék neked, mert tulajdonképpen úgy viselkedhetsz, amit egy magyar mondás is kifejez: "kibicnek semmi sem drága". Ha Romániában élsz és adózol, akkor szavazz ott.

Miért van az, hogy már a jobbikosoknak is a határon túli MAGYAROKKAL van bajuk? Mi ez, ha nem megosztás?
Most tényleg az fáj, hogy egy nagyon-nagyon kicsit ők is beleszolhatnak az elveszített hazájuknak tartott ország sorsának az alakulásába?
Egyáltalán változott volna valami, ha a határon túliak nem szavaznak? Akkor is simán meglett volna a Fideszes többség, max. nem lett volna kétharmad.
De egyébként biztos, hogy a Fidesz járt jól a határon túli szavazatokkal? Az erdélyiek, felvidékiek, kárpátaljaiak valószínűleg döntő részben a Fideszre szavaztak, érthető okokból. Na de a nyugatra elment, eredetileg Magyarországon lakók is nagyrészt a Fideszre tették a voksot?
Vagy tőlük is elvennéd a szavazati jogot?
Vagy esetleg az, aki Magyarországon született és önként elhagyta az országot, önként máshol adóz, annak több joga van szavazni, mint annak, aki Erdélybe született, de ímmáron 100 év és több generáció elteltével még mindig magyarnak tartja magát és szeretne magyar állampolgár lenni?

Egyébként megvjegyzem, hogy ha még nem esett volna le, akkor az állampolgárság és a szavazati jog megadása is nagyon sokat segít abban, hogy a határon túliak megmaradjanak magyarnak, vagy esetleg Magyarországra vándoroljanak. Személyesen is ismerek olyan embert, akit 10 éve még menthetetlenül elrománosodottnak gondoltam (a gyerekét román ovódába akarta adni, ő maga még a magyarokkal is románul beszélt), aztán megszerezte a magyar állampolgárságát, hogy hátha majd jó lesz valamire, azóta meg büszke magyar lett belőle és a gyerekét is magyarnak neveli.

Még valami. Magyarországon minden normális embert már csak a Paks 2 szembeni ellenzéki vélemények is el kellett volna tántorítsanak attól, hogy az ellenzékre adja le a voksát. Mindegyik ellenzéki megakadályozta volna. Gondolj már bele mit veszített volna ezzel rövid és hosszá távon az ország. Rövidtávon kaptuk volna az oroszoktól a büntetést a szerződésszegésért. Hosszú távon meg a viccerőműveket és a német villanyárakat (ha egyáltalán lett volna áram). Na olyan áramárak mellett biztos szárnyalt volna az iparunk.
Értem én, hogy Fidesz, meg korrupció, de azért azt is tegyük már hozzá, hogy nem mindegy, ha egy beruházásból lopnak, vagy, hogy be sem ruháznak és mégis lopnak.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Honnan veszed hogy ránk ez vonatkozik hogy a KDNP nem szeretne minket, milyen ?

Nem a hatalomnak számít. Nekem. Én így hívom és nem szarkupacnak.


Akkor te is naív vagy egy kicsit, no meg idealista. Vannak, vagyunk még itt páran ebből a fajtából, ki ebben, ki másik kérdésben...De tisztelem a kiállásod!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 183
113
Csürhe, ennyi. Ahol a bájer, bencsik és társai az erkölcsi talapzat, ott ez belefér... Mondjuk azon is nagyot néztem, hogy amikor a hitgyüli történelemi egyház lett, akkor kuss volt mindenhol. Az a sarlatán rendezett imaláncot a pannonducse ellen, mára besorolt, ment is a boríték.

Nem bántom tovább ōket, csak lopni tudnak, ennyi. A versenyszférában nem termett babék. Nárcisztikus pszichopata vagyok!? Akkor irány a politika. Nekik lopni kell, a népnek vezetō kell, mindenki megtalálja az igazolódási pontot.

Valahol a vezetōség leképzi a teljes szervezetet. Itt sincs másként. Sem a munkahelyen, sem az országban - mindegyikben.
Van sajnos igazad, de tőled is csak annyit tudok konkrétan kérdezni mint Celebrától tettem, hogy ki a túróra kellett volna most behúzni az X-et aki jobb lett volna?
Én ilyet nem láttam, és ez akkor meg marad tényszerű, hogy nem a sok jobbnál jobb alternatíva helyett lettek megválasztva megint, hanem a legkisebb rossz elve alapján. S igen, nekem is tiszta sok minden amivel támadjátok őket, JOGOSAN, csak pl. nem láttam a szellemi/erkölcsi fölényt sehol máshol, ha meg úgy nézem, az elmúlt 8 évben anyagilag sokkal több megbecsülést kapott minden hivatásos, és mint nagycsaládos is sokkal jobban jártam.

Akkor most így, ezek tudatában ki a túróra kellett volna szavazzak? De tényleg?
 
M

molnibalage

Guest
Van sajnos igazad, de tőled is csak annyit tudok konkrétan kérdezni mint Celebrától tettem, hogy ki a túróra kellett volna most behúzni az X-et aki jobb lett volna?
Én ilyet nem láttam, és ez akkor meg marad tényszerű, hogy nem a sok jobbnál jobb alternatíva helyett lettek megválasztva megint, hanem a legkisebb rossz elve alapján. S igen, nekem is tiszta sok minden amivel támadjátok őket, JOGOSAN, csak pl. nem láttam a szellemi/erkölcsi fölényt sehol máshol, ha meg úgy nézem, az elmúlt 8 évben anyagilag sokkal több megbecsülést kapott minden hivatásos, és mint nagycsaládos is sokkal jobban jártam.

Akkor most így, ezek tudatában ki a túróra kellett volna szavazzak? De tényleg?
Momentum?

Semmiféle érved nincs arra, hogy miért jobb megtartani egy tolvajbandát ahelyett, hogy lecserélnéd az egész bagázst egy olyanra, aki tiszta lappal indul. Kapaszkodj meg, rendőrséggel ez játszották már el a nagyvilágban. Akkor ez miért is lenne elképzelhetetlen politikai vezetéssel...? Hm...?

Kurvára elegem van abból, hogy itt mantrázod, hogy "kit kellett volna". Választék volt bőven. Olyan, mintha azt mantráznád, hogy "melyik istent kéne imádni"....

https://improvingpolice.wordpress.c...nce-of-police-reform-the-republic-of-georgia/
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Igen,számunkra a határon belül van a kultúrális probléma.Már irtam is,hogy számunkra nem Abdulék,hanem Gazsiék a veszélyforrás.És nem azért,mert barna a böre.De szerintem nem az MH feladata a probléma megoldása.Főleg nem,hogy szerintem a Honvédséget meg kell tartani hivatásos haderőként.Na nem a mai üdhadsereg formában.Viszont szerintem milicia jellegű erőként meg kellene alakitani a sorköteles Nemzetörséget,aminek már lehetne ilyen szerepe is.De leginkább szerintem a komplett állami intézményrendszer jókora reformjával kellene kezdeni.Ma az államhatalom számára nem lényeges kérdés,hogy mi lesz a jövő.Csak a jelen,és csak a saját érdekük számit nekik.Cigányság integrációja sem érdekli.A magyar állampolgár sem érdekli.Az adófizető 4évenként,mint szavazógép számit,különben inkább csak jobbágynak tekinti.Van cigány munkatársam,aki becsülettel dolgozik.De ez a kissebbség elenyésző kissebbsége.Szerintem a klasszikus,konzervativ liberális jogállam lehetne az első lépés a megoldás felé.Ahol a hatalmi ágak ténylegessen szét vannak választva.Ahol a jogok és kötelességek arányban vannak egymással,és mindenkire egyformán érvényessek.Ahol a törvény uralkodik,és nem a törvénnyel uralkodnak.Akkor a Gazsi pprobléma magátol megoldodik.Mert az a részük,amelyik akar és tud,az integrálódik.Aki meg nem akar,az elvándorol.Ajánlom Kiss Álmos Péter irásait.Egykét félmondatban,mert nyiltan nemigazán lehet,leirja,hogy bizony készülni kellene a határonbelüli kultúrális-etnikai-társadalmi konfliktusokra,mert lesznek.Nem Abdulékka.És alavetően az állam intézményrendszerének belterjes kontraproduktiv működésrendszere okozza,hogy ez a probléma növekszik csak,és semmiféle hatékony megoldás nem kerül szoba sem,nemhogy kivitelezésre.És középtávon szerintem,ha nem lesz változás,semmi jó nem várható.

Jah, azért adnak 10 milliót a DOLGOZÓ 3 gyerekeseknek és segélyt sem adnak, csak közmunkát, mert nem érdekli őket a jövő.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 183
113
Momentum?

Semmiféle érved nincs arra, hogy miért jobb megtartani egy tolvajbandát ahelyett, hogy lecserélnéd az egész bagázst egy olyanra, aki tiszta lappal indul. Kapaszkodj meg, rendőrséggel ez játszották már el a nagyvilágban. Akkor ez miért is lenne elképzelhetetlen politikai vezetéssel...? Hm...?

Kurvára elegem van abból, hogy itt mantrázod, hogy "kit kellett volna". Választék volt bőven. Olyan, mintha azt mantráznád, hogy "melyik istent kéne imádni"....

https://improvingpolice.wordpress.c...nce-of-police-reform-the-republic-of-georgia/
Nekem a momentum lett volna a legutolsó akire szavazok. Daniel T. Berg és hozzá hasonló kiváló fiatalemberek gyülekezete, leírtam már korábban, szerintem azok az érdekkörök rakták beléjük a pénzt, próbálták felfuttatni őket akik meg akarták csinálni egy kicsit a fesztivált jóbaráttal is. Semmi más célt nem láttam mögöttük csak azt, hogy lehetőleg ha helyzetbe kerülnek, ráálljunk mi is egy Lengyel-Román pályára, felbontsuk paksot, azonnal cseréljük az Orosz földgázt amcsi palagázra, és kértük volna fél éven belül hogy legyenek nálunk is AEGIS ASHORE bázisok. Ezt a vonalat nagyon nem szeretném...


Ha ezt félretesszük, és pusztán csak a kormányváltás lett volna a célom, akkor sem tartottam volna jó iránynak pont őket választani, mert a leggyengébb ellenzéki párt elveszett szavazat, ahogy ez aztán be is igazolódott, egy fő nem jutott be tőlük. Tehát ha rájuk szavaztál, taktikai hibát is követtél el.
 
M

molnibalage

Guest
Jah, azért adnak 10 milliót a DOLGOZÓ 3 gyerekeseknek és segélyt sem adnak, csak közmunkát, mert nem érdekli őket a jövő.
Ja, értem. Nekem ez meg úgy csapódott le, hogy a megélhetési költségeim lakásfrontot 20%-ot nőttek emiatt fél év alatt. Lakást nem terveztem venni, de ezek után már nem is akarok. Lényegében az épitőipar benyelte komoly részben az egészet, a beömlő "igyenpénz" (értsd az adófizetők pénze) miatt minden lakás drágább lett, ahogy ezt előre meg is jósolták.

Ennek kellene tapsolni? A családi adókezdvezmény ellenben tényleg jó ötlet.
 
Status
Not open for further replies.