[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kollégám tervezte, Ő mesélte, de a projekt belsőéítészétől is hallottam... Mi céljuk lett volna valótlant állítani? Van pontosabb infód?
Nem fujnak semmilyen levegot a muteti teruletre. A falevel pedig nem jut at a belso hepa szurokon. Ahogy mas elfertozodott sebeket, ugy a kitalalt tortenetben levot is ki lehetett volna tisztitani. Ha megis beut egy fertozes, akkor azt is lehet gyogyitani. Valahogy semmi sem sikerult ennek a paciensnek... o_O Oke, elofordul, de csak nagyon ritkan. Nem ez az altalanos.

Tisztaban vagyok vele, hogy Mo-on nem tudnak korhazat tervezni. Egeszen elkepeszto, hogy mennyire nem. De ez mar egy masik tema es messzire vezetne.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Hmm... kezdem úgy érezni, hogy helyes döntés volt a biztpol teljes tiltása. Egy próbát még megért a dolog, de számomra csak egy plusz megerősítése az eredeti elképzelésnek.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ja, értem. Nekem ez meg úgy csapódott le, hogy a megélhetési költségeim lakásfrontot 20%-ot nőttek emiatt fél év alatt. Lakást nem terveztem venni, de ezek után már nem is akarok. Lényegében az épitőipar benyelte komoly részben az egészet, a beömlő "igyenpénz" (értsd az adófizetők pénze) miatt minden lakás drágább lett, ahogy ezt előre meg is jósolták.

Ennek kellene tapsolni? A családi adókezdvezmény ellenben tényleg jó ötlet.

Mondod ezt, amíg össze nem hozol egy hármasikret. :p

Mindennek van pozitív és negatív vetülete is.
A fiatalok nagy része azért nem vállal gyereket, mert nincs megoldott lakhatása. A CSOK megoldást kínál erre. Persze akik nem akarnak egy gyereket sem, azokat hátrányosan érinti. Akik egyet vagy kettőt akarnak, azok is kapnak 1,6 illetve 3,2 milliót, szóval ők "kártalanítva" vannak.
A lakhatási problémát jobban nem oldottad volna meg te sem. Ha állami cégeken keresztül építenének lakást, akkor az építőanyagok drágulása miatt problémáznál.
Másik jótékony hatása a CSOK-nak az új lakásépítések növekedése. Ezáltal korszerűsödik a lakásállomány, nő a foglalkoztatás, nő a GDP, és igen, áttételesen a te fizetésed is emiatt is nőtt., stb.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hmm... kezdem úgy érezni, hogy helyes döntés volt a biztpol teljes tiltása. Egy próbát még megért a dolog, de számomra csak egy plusz megerősítése az eredeti elképzelésnek.
Most kapott egy varatlanul nagy zakot az ellenzek. Ehhez kepest egyaltalan nem durva ami itt megy. Forditott esetben en is ki lennek akadva. Majd idovel lenyugszanak es minden megy tovabb.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Momentum?

Semmiféle érved nincs arra, hogy miért jobb megtartani egy tolvajbandát ahelyett, hogy lecserélnéd az egész bagázst egy olyanra, aki tiszta lappal indul. Kapaszkodj meg, rendőrséggel ez játszották már el a nagyvilágban. Akkor ez miért is lenne elképzelhetetlen politikai vezetéssel...? Hm...?

Kurvára elegem van abból, hogy itt mantrázod, hogy "kit kellett volna". Választék volt bőven. Olyan, mintha azt mantráznád, hogy "melyik istent kéne imádni"....

https://improvingpolice.wordpress.c...nce-of-police-reform-the-republic-of-georgia/

Az a Momentum, akiknek írtál, hogy ne ellenezzék Paksot, és megnyugtattak, hogy még nincs határozott álláspontjuk, pár hónappal később pedig beszántanák még a helyét is?
Hány stadionnyi kárt okoznának azzal országnak? Gondolom a 3 szoros áramárak, meg pangó ipar mellett téged az feldobna, hogy legalább nem épül stadion.
Erről beszélek, a többi párt mégha nem is lopna semmit, akkor is sokkal károsabbak lennének, mert egyenesen katasztrofális gazdaságpolitikát akarnának követni. Ezek lopnak, legalább előrébb is viszik az országot és nem vissza a középkorba. Jah, nem, áram az újkorban sem volt, szóval csak az újkorig röpítenének vissza.
 
M

molnibalage

Guest
Mondod ezt, amíg össze nem hozol egy hármasikret. :p

Mindennek van pozitív és negatív vetülete is.
A fiatalok nagy része azért nem vállal gyereket, mert nincs megoldott lakhatása. A CSOK megoldást kínál erre. Persze akik nem akarnak egy gyereket sem, azokat hátrányosan érinti. Akik egyet vagy kettőt akarnak, azok is kapnak 1,6 illetve 3,2 milliót, szóval ők "kártalanítva" vannak.
A lakhatási problémát jobban nem oldottad volna meg te sem. Ha állami cégeken keresztül építenének lakást, akkor az építőanyagok drágulása miatt problémáznál.
Másik jótékony hatása a CSOK-nak az új lakásépítések növekedése. Ezáltal korszerűsödik a lakásállomány, nő a foglalkoztatás, nő a GDP, és igen, áttételesen a te fizetésed is emiatt is nőtt., stb.
Össze tetszik keverni a folyamatot...
Első lépésben el kellene költözni otthoról, hogy az ember önállóan felnőtten élhesse életét. Ma a fővárosban 60-70-kért adnak ki szobát, amiért cserébe a kolis emlékek köszönnek vissza, mert az nem önálló élet, hogy a lakást 2-3 másik emberrel osztod meg.

A problémát egyes országok az alacsony elvonással és újraelosztással oldjá me, hogy nem más faszával verik a csalánt. A pénzr az embereknél hagyják és ők arra költik, amir szeretnék. Egyesek számára irritáló, hogy más folyton a zsebében turkál...

Az én fizetésem a szakmai tapasztalatom növekedésével nőtt nem azért, mert a lakásépítés kilőtt az egekbe... Meg azért, mert a kollégák kezdék elhagyni a céget és mikor megkérdeztem, hogy akkor lehet-e számítai erre hogyhogynem egyből emeltek elég rendesen. (Ez azután volt, hogy 15 hónap alatt a 16 fős szakáhból elment 4 ember.)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Igaz, hogy sok a felvidéki magyar, meg a tót a környezetemben, na de én mint felvidéki? Ezt honnan veszed? Totál rossz az irány. Magyar vidéki realitás. :p
Elnézést összekevertelek arcas-al, neki is ilyen szép fekete logója van. :rolleyes: Ezzel együtt igaz az, hogy vidéken sok faluban összesen két buszjárat van, egyik hajnalban viszi a melósokat, másik este hozza őket haza. Ezzel nemigen lehet megoldani a szomszéd faluba járatni a gyereket, egy kis 6-8 évest meg akkor se ha óránként jár a busz. Szóval városban könnyű válogatni az iskolák között, de menj el a fővárostól 100km-nél messzebbre is (van ahol annyira se kell), és nézz körül ott hogy lehetne ezt megoldani autó nélkül.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem fujnak semmilyen levegot a muteti teruletre. A falevel pedig nem jut at a belso hepa szurokon. Ahogy mas elfertozodott sebeket, ugy a kitalalt tortenetben levot is ki lehetett volna tisztitani. Ha megis beut egy fertozes, akkor azt is lehet gyogyitani. Valahogy semmi sem sikerult ennek a paciensnek... o_O Oke, elofordul, de csak nagyon ritkan. Nem ez az altalanos.

Tisztaban vagyok vele, hogy Mo-on nem tudnak korhazat tervezni. Egeszen elkepeszto, hogy mennyire nem. De ez mar egy masik tema es messzire vezetne.


Ha akarod tudni, konkrétan nekem azt mesélték a kollégák, hogy a műtő steril klmalevegő légcsatorna szerelésénél követettt el a kivitelező hibát. Egyrészt szerelés közben szennyződésekkel volt tele a légcsatorna, amit ki kellett volna tisztítani, de nem tették. Másrészt pedig az illesztések sem voltak gáztömörek, magyarábn a műtő steril klíma vezetéke nem szűrt levegőt, hanem szokványos levegőt szívott. Nem az én projektem volt, de ismerem azokat jól, akik ezt mondták. Neked ez elképzelhetetlen? Egyébiránt a kivitelező ugyanaz volt ott mint az én egyik projektemben. Utólag rekonstruáltam, mi történt, mert engem mószerolt be a kivitelező meg a műszaki ellenőr, hogy rejtett tervhiba miatt volt a nagy gebasz. A hőhasznosítandó víz tározót építés után nem tisztították ki, ezért tele ment mocsokkal. A rohammunkában végzett üzembe helyezéskor a rengszerbe épített durvaszűrő és a hőszivattyú primer körére felszerelt "Y" szűrő eldugult. Kitisztították, majd újra eldugult. Ekkor egy nem mérnök zseni, kivette mindegyikből a szűrőbetéteket. Elégedett is lehetett a munkájával, mert így működött is a rendszer kb . 3 hónapot. Aztán a fűtési szezon közepén kiállt hibára mindkét 565kW-os berendezés. Szakcég próbálta mosatni, sikertelenül. Erre flexxel kellett gyógyítani. Láttam a primer köri hőcserélőket. A szivattyúk által ősszetört levélen, fűtörmeléken, még műanyag kötözőzsinór is volt bennük, de már úgy nézett ki a töltelék, mint a nemez. Kb. 15 midi volt a kár. Mivel mindenki csókos volt, ezért kitalálták, hogy vihar miatt az elektronika ment tönkre és a biztosító fizetett, mert szakvélemény is készült róla... Ezek után ne adjak hitelt a kórházas sztorinak? Még most is Tamáskodsz?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hmm... kezdem úgy érezni, hogy helyes döntés volt a biztpol teljes tiltása. Egy próbát még megért a dolog, de számomra csak egy plusz megerősítése az eredeti elképzelésnek.

Mac, szerintem, bár forrnak indulatok, de azért más fórumokon volt már ennél gyatrább szinvonal és komolyabb anyázás. Én pld. sokkal, de sokkal rosszabbra számítottam. És vannak pozitív jelek, néhányan és nemcsak az én köreimből valók egész értelmes é kérdéseket feszegetnek, nagyon kulturáltan. Inkább ennek örülj, mert ha a társadalomban nem is, itt se mindenkivel, de azért zajlik párbeszéd. Meg pörög a topic, sok a látogató, Tcat lassan már szervezhetné a politikai és egyéb -fizetős- hirdetéseket. Hagyjál még minket. Még nem tudtam -virtuálisan elvágni- mindenki torkát. Mellesleg meg sokakról kiderül, milyenek is ebben a szegmensben. Vannak akikben csalódtam, de olyanok is tettek bizonyságot vitakultúráról, akiktől erre nem számítottam. Pld. engem kihoztak a sodromból egyesek, így akik 3 nap után is szépen kérdeznek, engem is megszégyenítenek ezzel jogosan. Molni -ra sem lehetne sok rossz szót szólni. Máhol sokkal keményebb, itt meglepően visszafogott. Ha neadj isten lezárod a topicot nyissál egyeet a nagy magyar polgárháborúnak, hogy ott irogathassunk. Az már HT téma... Köszi a kísérletet, szerintem nem sült el rosszul. Nagyobb volt az esélyegyenlőség a kormányoldal és az ellenzék között, mint a köztévében.

Hajrá HTKA, hará Mac, hajrá Tcat!
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hmm... kezdem úgy érezni, hogy helyes döntés volt a biztpol teljes tiltása. Egy próbát még megért a dolog, de számomra csak egy plusz megerősítése az eredeti elképzelésnek.
Aki egy hétvégi poharazásról szóló bejegyzést is képes valamiért belpolnak minősítve törölni, az ne nagyon húzza ki magát büszkén hogy ő ezt mennyire jól gondolta. :hadonaszos:
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Össze tetszik keverni a folyamatot...
Első lépésben el kellene költözni otthoról, hogy az ember önállóan felnőtten élhesse életét. Ma a fővárosban 60-70-kért adnak ki szobát, amiért cserébe a kolis emlékek köszönnek vissza, mert az nem önálló élet, hogy a lakást 2-3 másik emberrel osztod meg.

Kezdjük ott, hogy a budapesti lakásárak a kereslet-kínálat miatt alakulnak úgy, ahogy.
Nagy a kereslet, kevés a kínálat, naná, hogy felmennek az árak.
Miért nagy a kereslet?
1. Mert brutálisan nő a turizmus.
2. Mert a fél Magyarország oda akar költözni, többek között te is beköltöztél.
Emiatt is a kormány a hibás, nem?
A CSOK hosszútávon pont, hogy javít a helyzeten, hisz csak új építésűekre adják, így aki megkapja, az újat épít és nem régit vesz, vagyis pont, hogy a Pesti régi lakásokat pont, hogy ez nem drágítja, hanem inkább olcsóbbítaná (ha közben nem nőne sokkal gyorsabban a kereslet).

A problémát egyes országok az alacsony elvonással és újraelosztással oldjá me, hogy nem más faszával verik a csalánt. A pénzr az embereknél hagyják és ők arra költik, amir szeretnék. Egyesek számára irritáló, hogy más folyton a zsebében turkál...

Megjegyzem, ha nagyobb lenne a fizetés Magyarországon, akkor a Pesti lakásárak még durvábbak lennének. Néz körbe kicsit, mi van nyugaton. Ott sem tud senki eladósodás nélkül lakást venni.

Az én fizetésem a szakmai tapasztalatom növekedésével nőtt nem azért, mert a lakásépítés kilőtt az egekbe... Meg azért, mert a kollégák kezdék elhagyni a céget és mikor megkérdeztem, hogy akkor lehet-e számítai erre hogyhogynem egyből emeltek elég rendesen. (Ez azután volt, hogy 15 hónap alatt a 16 fős szakáhból elment 4 ember.)

A kollégák akik elmentek, hova mentek? Gondolom, volt aki külföldre, mások meg belföldre másik céghez.
Miért mentek másik céghez? Mert nőtt a foglalkoztatás, nőtt a gazdaság.

Itt rögtön jössz mindjárt, hogy nemzetközi környezet, meg máshol is nőtt.

Megspórolom neked, leírom már vagy 10-re, hogy 2006-ban és 2007-ben is nőtt brutálisan gyorsan mindenhol máshol a gazdaság, csak nálunk nem akart, sőt, nálunk már akkor csökkent, ELADÓSODÁS MELLETT, amikor máshol még fujták a buborékot.
 
M

molnibalage

Guest
A kollégák akik elmentek, hova mentek? Gondolom, volt aki külföldre, mások meg belföldre másik céghez.
Miért mentek másik céghez? Mert nőtt a foglalkoztatás, nőtt a gazdaság.
Külföldre már korábban elmentek 3-an évekkel ezelőtt. Ez volt a második hullám, ha szabad így fogalmazni. Nem mindegyikről tudom, hogy hova mentek, csak háromról.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Elnézést összekevertelek arcas-al, neki is ilyen szép fekete logója van. :rolleyes: Ezzel együtt igaz az, hogy vidéken sok faluban összesen két buszjárat van, egyik hajnalban viszi a melósokat, másik este hozza őket haza. Ezzel nemigen lehet megoldani a szomszéd faluba járatni a gyereket, egy kis 6-8 évest meg akkor se ha óránként jár a busz. Szóval városban könnyű válogatni az iskolák között, de menj el a fővárostól 100km-nél messzebbre is (van ahol annyira se kell), és nézz körül ott hogy lehetne ezt megoldani autó nélkül.

Nem, neki nem ilyen szép. :D :p
Nyilván, van ahol nagyságrendileg 2 buszjárat van (egy irányba). Ellenben erre is tudok példát, hogy mégis normális időben átjut a gyerek a szomszéd faluba busszal és onnan vissza. Jah és ahonnan az egyik megy, oda a másik faluból meg jön. Szóval a "két járattal" is simán megoldott. És megint csak nem gazdagékról van szó. Igaz, hogy nem ált isk. de középiskolába is simán eljutnak, kétfelé is (hogy csak a közelebbiket vegyem). Egyébként olyan is van, hogy szülők hozzák-viszik a gyereket, többen egy kocsival. De mondom, kocsi szinte mindenhol van, ahol nincs, ott azért, mert nem akartak, vagy nem volt rá ok.
Úgyhogy hidd el, nem csak, hogy elsős gyereknél, még óvodásnál is meg lehet oldani, ha valaki nem csak az akadályokat, hanem a lehetőségeket is nézi.

Emel, mondom a valóságot, nem hallomásból, de látom nem hiszel nekem, mond hova menjek távolabb, hogy bizonyítsam be, hogy igenis, egy működő dologról beszélek? Ha még kettőt lépek a fővárostól távolodván akkor átesek a piros vonalon, és nem a sógoroknál landolok. Úgyhogy azt nem ér mondani, hogy menjek távolabb. :)
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 757
3 983
113
Zsolti, örülj neki hogy te kivételezett vagy, de nem mindenki a fővárosban él hogy válogatni tud az iskolák között!! Mi van ha a másik iskola vagy óvoda (ha van egyáltalán) csak a szomszéd faluban van 20km-re, és be se fogadják a gyereket?!! Azt hiszed mindenkinek telik autóra a versenyszférában mesterségesen lenyomott bérekből hogy ezt megoldja?!! Na meg a 12 órás műszak mellett hol őrzik neked a gyereket hajnali öttől este hétig?!! Tudom, hogy Bp.-en ez egyszerűbb, de a többség Magyarországon vidéken él ...
Van itt az Észak-Alföldön olyan kistérségi város ahonnan a környező falvakba viszik a gyerekeket iskolába, meg a szomszéd megye városába! Igaz, az egy kicsit trükkös, mert a gyerekeket papíron át kell költöztetni abba a városba, mert egyébként nem járhatna oda iskolába. A nagyok mennek busszal, a kisebbeket meg a szülők felváltva összefogva több gyereket szállítanak reggel meg délután. A szülő sok mindent megtesz a gyerekéért. Vállalja anyagilag és az idejét áldozza rá.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ezek után ne adjak hitelt a kórházas sztorinak? Még most is Tamáskodsz?
Nem kell senkit sem paraztatni a korhazaktol es nem kell sarozni sem az eu dolgozokat (foleg nem amikor nem ok a hibasak). Csak kiderul a sztori vegere, hogy nem az eu-sok hibaztak, hanem... a.. mindenkinel okosabb... mernokok. :oops:
Nem az én projektem volt, de ismerem azokat jól, akik ezt mondták.
En is ezt mondanam. :p
Neked ez elképzelhetetlen?
Eleg hibas korhazepitest lattam es sajnos hiaba telik az ido, nem javul a helyzet. Igaz, ilyen elcseszett(re tervezett) szellozetorendszert elkepzelni sem tudtam korabban. Mindig meg tudnak lepni. (Pedig olyan egyszeru lenne a megoldas... :rolleyes:)

20 ev alatt eddig egy hasonlo esetrol tudok (leszakadt mutolampa). Ott is a korhazat kopkodtek, de pont az ott dolgozok tehettek a legkevesbe rola.
Egyébiránt a kivitelező ugyanaz volt ott mint az én egyik projektemben.
Az ilyen esetekhez komoly tervezoi es kivitelezoi hiba kell, de megis ugy csapodik le a sztori, mintha a baj az eu-vel lenne. Ja es "mocskosorban/szemetgyurcsany!" "A korhaz egy elfekvo." Es meg meg is usszak a felelosok. :hadonaszos:
.


De ami ennel is fontosabb: Szoval te vagy az akit mar regota el akarok kapni a korhazak hibas tervezeseert (es kivitelezeseert)? (Gondold meg mit valaszolsz! :))
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus
Status
Not open for further replies.