[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
OFF
Most már többször is felhívod a figyelmet mások kommentjeinek a likeolását...
Téged ez flusztrál?
Szeretnél többet magadnak,több elismerést?
ON
Mikor az EU-ba lépést szorgalmazták idehaza,a lényegi érv az volt,hogy egyenrangú partnerként kezelnek minket.
Szolidarítási alapon várják el tőlünk nem csak a migrációt,de külpolitikánkant is.
Majdan után,a legtöbb kritika akkor ért minket,mikor elsőként fogadtuk Putyint.
De aztán fogadták Bécsben is..
Az,hogy Putyinnak mennyire légypiszok ez az ország,4000 milliárdos hitellel beruháznak Pakson..

OFF
Kicsit kezd elegem lenni belőled.
Nekem nagyon visszatetsző az,ahogy sorba a topikokat kezded kisajátítani,egyre inkább "saját tapasztalataidból" probálsz mindenben érvelni.
Én nem te miattad regisztráltam ide és nem is azért,hogy téged megismerjelek minnél jobban.
Nem akarsz inkább egy blogot készíteni?
Mondjuk: Szpg9 élete és eddigi észrevételei címen?
Nem mintha igényem lenne rá,de inkább másokat olvasok szívesen itt.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
HÁT AKKOR kit AKARNAK KÖNYÖRGÖM????:hadonaszos:


Az emberek szeretnének lehetőleg még a saját életükben a lehetőségekhez képest a legjobban élni.(Persze vannak nézetkülönbségek, de azoknak nem kellene olyan erősnek lennie, hogy cáfolja a tézis igazságát.) Marxnak abban volt igaza, kb. 1510 éve, hogy a lét meghatározza a tudatot. De ezt az akkori viszonyokra értsed. Nem volt még globalizáció , internet, tv, rádió és távközlés. Az azóta eltelt évtizedek legzseniálisabb újítása ennek megfordítása, a tudatra hatva akarják a létet meghatározni... Ennek tényleg brilliáns példája volt a 2018-as kanpány.. Egyébként én sem a szocikat sírom vissza, hanem azt a butaságot nem bírom, amit direkt beleplántáltak a fejekbe és ott gyökeret eresztettek.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
NEM KIT,HANEM MIT.Egy élhető,nem oligarhikus,nem nepotista,nem mindenre rátehénkedő,az országot agyonnyomó államot akarnak.RENDSZERVÁLTÁST AKARNAK: Azt ami 90ben elmaradt,mert csak gengszterváltás lett belőle.


Még 95-2010 között voltak érdekes politikai vitaműsorok a TV-ékben, (rendszeresen néztem is azokat), ahol nemcsak az egyik fél versenyzői vettek részt lelkesen tapsikolva egymásnak (Lásd OV-Bayer interjú). A vitaműsorok órákig tartottak és nemcsak kampányidőszakban. Beszélt ott a FIDESZ, MSZP, MDF, Kisgazdák, SZDSZ, stb... És nem egy két mondatban összefoglalható hülyeséget erőltettek, hanem terítékre kerültek gazdasági, szociális, politikai, egészégügyi, környezetvédelmi kérdések is sok máson kívül. Jelentős terjedelemben vitatkozhattak az egymással ellentétes nézeteket vallók. 2018-ban, meg az országos listát állítottak, kaptak 5 percet a köztévében.

Emiatt, aki nézte ezeket a műsorokat, több oldalról láthatott rá a különböző témákra. És jobban összeállt a kép. Igenis, 2010-ig kiegyensúlyozottabb volt a köztévé. Ha nem hiszitek nézzetek utána, számos eelemzés van fenn a net-en... Utána annyira egysíkúvá vált az egész, hogy lelenleg egyetlen csatorna sincs bekötve hozzám. Elég a net, de ha megyek máshova, akkor azért hallok és látok. Pld. van olyan ismerősöm, akinél igaz kis hagerővel, de folyamatosan az M1 megy a háttérben, míg dolgozik (építész tervező). De nem szoktam basztatni, csak érdekes, hogy értelmes ember létére hogyan hallgathat ennyi egyoldalú szennyet.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
NEM KIT,HANEM MIT.Egy élhető,nem oligarhikus,nem nepotista,nem mindenre rátehénkedő,az országot agyonnyomó államot akarnak.RENDSZERVÁLTÁST AKARNAK: Azt ami 90ben elmaradt,mert csak gengszterváltás lett belőle.

Szépen leírtad, én is ilyesmit szeretnék. Felőlem maradjon Fidesz kormány, habár nekem személyesen még jobban megfelelne hogy koalícióra kényszerüljenek egy kis LMP-vel vagy Jobbikkal. A többi +9 millió mit szeretne :D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 481
113
Alapban is Fidesz többséget vizionáltak, amit a hódmezővásárhelyi időközi polgármester választás megingatott. itt volt kicsit a kutya elásva, mert úgy érezték sokan, megingott a Fidesz. Azonban ez nem így történt. Nem térek ki sokadszor a kampány sikerességére kormányzati oldalon és a sikertelenségére, ellenzéki oldalon, mert írtunk itt róla már. Annyit jegyeznék még meg mit gondolok, arról, hogy az ellenzékkel mi történhet. Nos, szerintem ott is összeáll valami, "egy a tábor, egy a zászló" pártszövetség. Erre kényszerülhetnek. Balliberális oldalon mindenképp. Az, hogy a Jobbikból Balabbik lesz-e, még nem tudjuk. Kiderül. Azonban bárhogy is csinálják, egy dolgot már nem kerülhetnek meg. A szervezetépítést országosan. Az nem megy hogy csak a fővárosban létezik valaki és országos sikert vár. 2006. után már országos választást, népszavazást, nem tudott nyerni a baloldal. Pontosan ezért is talán, mert Gyurcsány után az MSZP totális erjedésnek indult, pláne vidéken. A sokasodó balliberális mindenféle szerveződés, csak a fővárosban vert gyökeret. Vidéken semmi. A Fidesz jelen van, minden településen. Városokban, nagyobb községekben van Fidesz szervezet. Kisebb falvakban pedig, általában, egy-két emberük. Jelen vannak a helyi közéletben, az ott élők ismerik őket, beazonosíthatók. Ezzel szemben ellen oldalon, a Jobbik rendelkezik szervezetekkel, de max., kisvárosi szint, ahol még jelen vannak. Falvakban nincsenek már ott. Balos szervezetek már kisvárosi szinten sem nagyon élnek. Kicsit van MSZP, de ez minden. Együtt, DK, LMP, Momentum, meg mit tudom én még hányféle csapatuk is létezik, nos belőlük már megyeszékhely szinten sincs mindegyikből. Kisvárosokban egyáltalán nincsenek jelen. Ez is oka lehet, hogy nem veszik a vidéki emberek komolyan őket. Amikor egy parlamenti választásra, Budapestről, vagy a megyeszékhelyről kell hozni képviselőjelöltet, mert senkijük nincs a körzetben, egyébként, az előrejelzi hogy mire lehetnek képesek valójában. A Fidesz 2002-ben megtanulta a leckét. Utána kezdődött a szervezetépítés magas hőfokon. Minden településen, ha lehet minden utcában legyünk jelen. Hangzott akkoriban. Kiépült a rendszer, 2010-ben jelentős baloldali kormányzati médiafölény ellenére, Fideszes 2/3 lett a vége. Szerintem más mellett, ez is oka, komoly oka, hogy a Fidesz, választásról választásra, népszavazásokon, nem tud megtörni.
Valamit még valami lehet. Amikor ilyen választás van, akkor óhatatlanul is megjelenik a lehetséges miniszterelnök személye. Nos úgy gondolom, a mostani felhozatalt is látva, egyértelműen Orbán Viktor volt ez esetben is a legjobb jelölt. Sokan szavazhattak így is.
Nyilván sok oka van még a mostani eredménynek, de szerintem ezek is benne vannak, amiket leírtam.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Még 95-2010 között voltak érdekes politikai vitaműsorok a TV-ékben, (rendszeresen néztem is azokat), ahol nemcsak az egyik fél versenyzői vettek részt lelkesen tapsikolva egymásnak (Lásd OV-Bayer interjú). A vitaműsorok órákig tartottak és nemcsak kampányidőszakban. Beszélt ott a FIDESZ, MSZP, MDF, Kisgazdák, SZDSZ, stb... És nem egy két mondatban összefoglalható hülyeséget erőltettek, hanem terítékre kerültek gazdasági, szociális, politikai, egészégügyi, környezetvédelmi kérdések is sok máson kívül. Jelentős terjedelemben vitatkozhattak az egymással ellentétes nézeteket vallók. 2018-ban, meg az országos listát állítottak, kaptak 5 percet a köztévében.

Emiatt, aki nézte ezeket a műsorokat, több oldalról láthatott rá a különböző témákra. És jobban összeállt a kép. Igenis, 2010-ig kiegyensúlyozottabb volt a köztévé. Ha nem hiszitek nézzetek utána, számos eelemzés van fenn a net-en... Utána annyira egysíkúvá vált az egész, hogy lelenleg egyetlen csatorna sincs bekötve hozzám. Elég a net, de ha megyek máshova, akkor azért hallok és látok. Pld. van olyan ismerősöm, akinél igaz kis hagerővel, de folyamatosan az M1 megy a háttérben, míg dolgozik (építész tervező). De nem szoktam basztatni, csak érdekes, hogy értelmes ember létére hogyan hallgathat ennyi egyoldalú szennyet.
Tiszta röhej,de 90ben a Fideszre szavaztam.Akkor még azt a liberális jogálami intézményrendszert hirdették,ami ellen ma harcolnak.Vagy emlékszel a 3pilléres nyugdijtervezetükre?Állami alapnyugdij+magánnyugdipénztár+a leszármazottak TB befizetésének 5-10%a.Nem volt ez egy rossz elgondolás.Ma viszont a törvények szerinti kormányzás helyett,a törvények általi uralkodás folyik
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Tiszta röhej,de 90ben a Fideszre szavaztam.Akkor még azt a liberális jogálami intézményrendszert hirdették,ami ellen ma harcolnak.Vagy emlékszel a 3pilléres nyugdijtervezetükre?Állami alapnyugdij+magánnyugdipénztár+a leszármazottak TB befizetésének 5-10%a.Nem volt ez egy rossz elgondolás.Ma viszont a törvények szerinti kormányzás helyett,a törvények általi uralkodás folyik


Én meg 2010-ben is rájuk szavaztam, mert Gyurcsóékat, mindenképp meneszteni szerettem volna... Úgyhogy rám sem mondhatja itt senki, hogy nem szavaztam soha rájuk...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Alapban is Fidesz többséget vizionáltak, amit a hódmezővásárhelyi időközi polgármester választás megingatott. itt volt kicsit a kutya elásva, mert úgy érezték sokan, megingott a Fidesz. Azonban ez nem így történt. Nem térek ki sokadszor a kampány sikerességére kormányzati oldalon és a sikertelenségére, ellenzéki oldalon, mert írtunk itt róla már. Annyit jegyeznék még meg mit gondolok, arról, hogy az ellenzékkel mi történhet. Nos, szerintem ott is összeáll valami, "egy a tábor, egy a zászló" pártszövetség. Erre kényszerülhetnek. Balliberális oldalon mindenképp. Az, hogy a Jobbikból Balabbik lesz-e, még nem tudjuk. Kiderül. Azonban bárhogy is csinálják, egy dolgot már nem kerülhetnek meg. A szervezetépítést országosan. Az nem megy hogy csak a fővárosban létezik valaki és országos sikert vár. 2006. után már országos választást, népszavazást, nem tudott nyerni a baloldal. Pontosan ezért is talán, mert Gyurcsány után az MSZP totális erjedésnek indult, pláne vidéken. A sokasodó balliberális mindenféle szerveződés, csak a fővárosban vert gyökeret. Vidéken semmi. A Fidesz jelen van, minden településen. Városokban, nagyobb községekben van Fidesz szervezet. Kisebb falvakban pedig, általában, egy-két emberük. Jelen vannak a helyi közéletben, az ott élők ismerik őket, beazonosíthatók. Ezzel szemben ellen oldalon, a Jobbik rendelkezik szervezetekkel, de max., kisvárosi szint, ahol még jelen vannak. Falvakban nincsenek már ott. Balos szervezetek már kisvárosi szinten sem nagyon élnek. Kicsit van MSZP, de ez minden. Együtt, DK, LMP, Momentum, meg mit tudom én még hányféle csapatuk is létezik, nos belőlük már megyeszékhely szinten sincs mindegyikből. Kisvárosokban egyáltalán nincsenek jelen. Ez is oka lehet, hogy nem veszik a vidéki emberek komolyan őket. Amikor egy parlamenti választásra, Budapestről, vagy a megyeszékhelyről kell hozni képviselőjelöltet, mert senkijük nincs a körzetben, egyébként, az előrejelzi hogy mire lehetnek képesek valójában. A Fidesz 2002-ben megtanulta a leckét. Utána kezdődött a szervezetépítés magas hőfokon. Minden településen, ha lehet minden utcában legyünk jelen. Hangzott akkoriban. Kiépült a rendszer, 2010-ben jelentős baloldali kormányzati médiafölény ellenére, Fideszes 2/3 lett a vége. Szerintem más mellett, ez is oka, komoly oka, hogy a Fidesz, választásról választásra, népszavazásokon, nem tud megtörni.
Valamit még valami lehet. Amikor ilyen választás van, akkor óhatatlanul is megjelenik a lehetséges miniszterelnök személye. Nos úgy gondolom, a mostani felhozatalt is látva, egyértelműen Orbán Viktor volt ez esetben is a legjobb jelölt. Sokan szavazhattak így is.
Nyilván sok oka van még a mostani eredménynek, de szerintem ezek is benne vannak, amiket leírtam.
Igen,OV profi bolsevik politikusként kiépitette a pártállamot,és a személyi kultuszt.Nabravó....Találkoztam vele 90ben,még beszéltem is vele.Az akkori OV az első lámpavasra kivánná a mostani önmagát.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Alapban is Fidesz többséget vizionáltak, amit a hódmezővásárhelyi időközi polgármester választás megingatott. itt volt kicsit a kutya elásva, mert úgy érezték sokan, megingott a Fidesz. Azonban ez nem így történt. Nem térek ki sokadszor a kampány sikerességére kormányzati oldalon és a sikertelenségére, ellenzéki oldalon, mert írtunk itt róla már. Annyit jegyeznék még meg mit gondolok, arról, hogy az ellenzékkel mi történhet. Nos, szerintem ott is összeáll valami, "egy a tábor, egy a zászló" pártszövetség. Erre kényszerülhetnek. Balliberális oldalon mindenképp. Az, hogy a Jobbikból Balabbik lesz-e, még nem tudjuk. Kiderül. Azonban bárhogy is csinálják, egy dolgot már nem kerülhetnek meg. A szervezetépítést országosan. Az nem megy hogy csak a fővárosban létezik valaki és országos sikert vár. 2006. után már országos választást, népszavazást, nem tudott nyerni a baloldal. Pontosan ezért is talán, mert Gyurcsány után az MSZP totális erjedésnek indult, pláne vidéken. A sokasodó balliberális mindenféle szerveződés, csak a fővárosban vert gyökeret. Vidéken semmi. A Fidesz jelen van, minden településen. Városokban, nagyobb községekben van Fidesz szervezet. Kisebb falvakban pedig, általában, egy-két emberük. Jelen vannak a helyi közéletben, az ott élők ismerik őket, beazonosíthatók. Ezzel szemben ellen oldalon, a Jobbik rendelkezik szervezetekkel, de max., kisvárosi szint, ahol még jelen vannak. Falvakban nincsenek már ott. Balos szervezetek már kisvárosi szinten sem nagyon élnek. Kicsit van MSZP, de ez minden. Együtt, DK, LMP, Momentum, meg mit tudom én még hányféle csapatuk is létezik, nos belőlük már megyeszékhely szinten sincs mindegyikből. Kisvárosokban egyáltalán nincsenek jelen. Ez is oka lehet, hogy nem veszik a vidéki emberek komolyan őket. Amikor egy parlamenti választásra, Budapestről, vagy a megyeszékhelyről kell hozni képviselőjelöltet, mert senkijük nincs a körzetben, egyébként, az előrejelzi hogy mire lehetnek képesek valójában. A Fidesz 2002-ben megtanulta a leckét. Utána kezdődött a szervezetépítés magas hőfokon. Minden településen, ha lehet minden utcában legyünk jelen. Hangzott akkoriban. Kiépült a rendszer, 2010-ben jelentős baloldali kormányzati médiafölény ellenére, Fideszes 2/3 lett a vége. Szerintem más mellett, ez is oka, komoly oka, hogy a Fidesz, választásról választásra, népszavazásokon, nem tud megtörni.
Valamit még valami lehet. Amikor ilyen választás van, akkor óhatatlanul is megjelenik a lehetséges miniszterelnök személye. Nos úgy gondolom, a mostani felhozatalt is látva, egyértelműen Orbán Viktor volt ez esetben is a legjobb jelölt. Sokan szavazhattak így is.
Nyilván sok oka van még a mostani eredménynek, de szerintem ezek is benne vannak, amiket leírtam.


Alapjában most sok igazság volt abban amit leírtál. Csak azt ne feledd, most hogy Simicska is bedobja a törölközöt,a médiafölény még erősebb lesz a vállalkozói réteget kilóra megveszik, a választási törvény nekik kedvez...Ezt mind tudatosan építették ki, azért hogy egyre nehezebb legyen leváltani Őket. Az ellenzéki pártépítéshez, pedig ugyanaz lesz, mint ami a háborúhoz kell, pénz, pénz és pénz...Ez pedig nincsen meg az ellenzéki oldalon, ezért alulszervezettek az ellenzéki pártok. Ha lenne Soros-terv, nem a civileknek adna némi pénzt, hanem az ellenzékipártokba tolt volna bele hatalnas összegeket. És nem a kampányidőszakban, hanem sok évvel korábban. De azt te is látod, hogy ez, annak ellenére hogy sokat súlykolták, mégsem volt meg. Az előzőek alapján pedig ezért írtam korábban, hogy ez egy burkolt egypárt rendszer, mert az ellenzékiségnek nincsen meg az anyagi alapja. A FIDESZ ezt tudatosan építette fel így, bármilyen választáson óriási előnnyel indul az előzőek miatt....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 468
55 508
113
szpg9

Látom nagyon magadra vetted az Ausztriás kommentem , pedig általánosságban írtam.
És igen, a középkortól kezdve a német területek, így Ausztria is gazdagabb volt nálunk, akár csak az Észak-Olasz részek vagy Csehország. Ez az idő múlásával semmit sem változott, mindig csak az arányok.
Aztán a második vh. után nyugatra ment USA segély, mi tőlünk meg mindent kicuccoltak az elvtársak az SZU-ba, e mellet a szétlőtt országot a nyakunkra ültetett közgazdasági analfabéták szervezték újra. Ebből azért erősen következik, hogy 90-re le voltunk maradva ismét a fejlett világtól.
És igen, a Csehek előttünk jártak a szockó érában is. Ők gyártottak vadászgépet, meg atomreaktort, mi meg buszt :)
Ezek után jött a rendszerváltás, ami talán nálunk sikerült gazdaságilag a legrosszabbul. Szétloptak mindent.
E miatt nagyobb lett a lemaradásunk a nyugathoz képest, mint ami addig volt, szóval nem előre léptünk hanem még vissza....
Aztán 98-tól kezdtünk magunkhoz térni, majd a tehetségtelen kormányzás és a világválság akkora kárt okozott az országnak, mintha megvívtunk volna egy vesztes háborút.... (Az ország gazdasági teljesítményének közel 30%-a elveszett, miközben eladósodtunk!)
Ezek után most jött egy olyan kormány, ami úgy ahogy de rendet rakott, és végre megint fejlődünk.
Igaz nem élünk úgy, mint az osztrákok, de az a sz@r hírem van, hogy nem is fogunk....
Jól látszik az elmúlt 300 év történelméből, hogy közeledni van lehetőségünk, de beérni őket nem.
Persze számon lehet kérni a kormányon, hogy államcsőd után 8 év alatt miért nem értük utol Ausztriát de én nem érzem reálisnak... Ausztria a II. VH után lineárisan tudott fejlődni, független államként.
Hazánkban meg a II. VH után rablás volt, aztán forradalom, aztán szockóság, aztán új gazdasági mechanizmus amit az SZU nyomására le kellet állítani (sajnos!), aztán e miatt pangás, majd ismét szabad rablás gengszterváltás néven majd elkezdődött végre a polgári kormányzás amit nagyon gyorsan váltott az osztogatunk/fosztogatunk kormányzás és végül be állt a csőd a világválsággal 2008-ban..... Zseniális karrier.....
Ezek után szerintem érthető, hogy miért nem élünk úgy mint az osztrákok :cool:

Én úgy gondolom, hogy hazánkat a V4-hez és az Észak-Balkánhoz kell mérni. Úgy gondolom, hogy sok mindent lehetett volna jobban csinálni, de végre nem állunk rosszul. Az egész térség szépen fejlődik. A szerbek és a horvátok szegényebbek nálunk, szlovákiából is járnak át hozzánk dolgozni, nem csak mi oda.
A lengyelek és a csehek előrébb járnak nálunk, a szlovének szintén. Itt is közép mezőny vagyunk szerintem. Ez a realitás , de lesz jobb is ;)


A személyemre vonatkozó kérdések egy része pedig olyan ami nem fórum téma.
Röviden annyit, hogy a Csepel-szigeten lakom, diplomás vagyok, melósként kezdtem, egyéni vállalkozóként folytattam, most pedig saját KFT-m van ami csak az enyém, és még nem vagyok 30 éves...
Eddig minden választáson részt vettem, és most először szavaztam a fideszre ;)
Viszont kisregényt tudnék abból írni, hogy miért tettem, annyi indokom lett rá, míg az "ellenzékkel" fordított a helyzet számomra.
Ennyit rólam :p
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 498
113
Szerintem - ha jól számolom, körülbelül 150 év a lemaradásunk. Miért? Mert aki odafigyelt Orbán Viktorra anno, az tudja, mi folyik itt. Megmondta, hogy a kommunizmus örökségeként itt maradt gazdasági elitet is le fogják váltani. Azért, mert gátlástalanul eladták, kiárusították, szétlopták az országot. Mi folyik most? Egy magyar oligarcha réteg felmelelése, ami az USA-ban is megtörtént anno. Így keletkeztek a Morganok, Rockefellerek, Gettyk, stb. Itt lesznek Mészáros Lőrincek. Nem szép, igen. Nem igazán etikus, igen. De szükséges!!! Mert olyan elit kell ide, aki 1. magyar, 2. magyar érzelmű, 3. magyarnak ad munkát, 4. a hazája az első. Az régi elit pedig - külföldi támogatóival, üzletfeleivel együtt védi az érdekeit és alá fog, alá akar vágni Orbánnak. Pedig ez az egyetlen módja, hogy ne droidnemzet legyünk, gyarmat Európa közepén. Erre KELL 25-30 év.
Jól látod a helyzetet. Ennek így kell lennie, te legalább lemerted ezt írni. Magyar tőkés réteg kell.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 727
2 504
113
30705552_1521213991340187_6482308170511997938_n.jpg
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
szpg9

Látom nagyon magadra vetted az Ausztriás kommentem , pedig általánosságban írtam.
És igen, a középkortól kezdve a német területek, így Ausztria is gazdagabb volt nálunk, akár csak az Észak-Olasz részek vagy Csehország. Ez az idő múlásával semmit sem változott, mindig csak az arányok.
Aztán a második vh. után nyugatra ment USA segély, mi tőlünk meg mindent kicuccoltak az elvtársak az SZU-ba, e mellet a szétlőtt országot a nyakunkra ültetett közgazdasági analfabéták szervezték újra. Ebből azért erősen következik, hogy 90-re le voltunk maradva ismét a fejlett világtól.
És igen, a Csehek előttünk jártak a szockó érában is. Ők gyártottak vadászgépet, meg atomreaktort, mi meg buszt :)
Ezek után jött a rendszerváltás, ami talán nálunk sikerült gazdaságilag a legrosszabbul. Szétloptak mindent.
E miatt nagyobb lett a lemaradásunk a nyugathoz képest, mint ami addig volt, szóval nem előre léptünk hanem még vissza....
Aztán 98-tól kezdtünk magunkhoz térni, majd a tehetségtelen kormányzás és a világválság akkora kárt okozott az országnak, mintha megvívtunk volna egy vesztes háborút.... (Az ország gazdasági teljesítményének közel 30%-a elveszett, miközben eladósodtunk!)
Ezek után most jött egy olyan kormány, ami úgy ahogy de rendet rakott, és végre megint fejlődünk.
Igaz nem élünk úgy, mint az osztrákok, de az a sz@r hírem van, hogy nem is fogunk....
Jól látszik az elmúlt 300 év történelméből, hogy közeledni van lehetőségünk, de beérni őket nem.
Persze számon lehet kérni a kormányon, hogy államcsőd után 8 év alatt miért nem értük utol Ausztriát de én nem érzem reálisnak... Ausztria a II. VH után lineárisan tudott fejlődni, független államként.
Hazánkban meg a II. VH után rablás volt, aztán forradalom, aztán szockóság, aztán új gazdasági mechanizmus amit az SZU nyomására le kellet állítani (sajnos!), aztán e miatt pangás, majd ismét szabad rablás gengszterváltás néven majd elkezdődött végre a polgári kormányzás amit nagyon gyorsan váltott az osztogatunk/fosztogatunk kormányzás és végül be állt a csőd a világválsággal 2008-ban..... Zseniális karrier.....
Ezek után szerintem érthető, hogy miért nem élünk úgy mint az osztrákok :cool:

Én úgy gondolom, hogy hazánkat a V4-hez és az Észak-Balkánhoz kell mérni. Úgy gondolom, hogy sok mindent lehetett volna jobban csinálni, de végre nem állunk rosszul. Az egész térség szépen fejlődik. A szerbek és a horvátok szegényebbek nálunk, szlovákiából is járnak át hozzánk dolgozni, nem csak mi oda.
A lengyelek és a csehek előrébb járnak nálunk, a szlovének szintén. Itt is közép mezőny vagyunk szerintem. Ez a realitás , de lesz jobb is ;)


A személyemre vonatkozó kérdések egy része pedig olyan ami nem fórum téma.
Röviden annyit, hogy a Csepel-szigeten lakom, diplomás vagyok, melósként kezdtem, egyéni vállalkozóként folytattam, most pedig saját KFT-m van ami csak az enyém, és még nem vagyok 30 éves...
Eddig minden választáson részt vettem, és most először szavaztam a fideszre ;)
Viszont kisregényt tudnék abból írni, hogy miért tettem, annyi indokom lett rá, míg az "ellenzékkel" fordított a helyzet számomra.
Ennyit rólam :p


Köszi azt, amit megosztottál magadról, némi kiigazítást azért tennék:

MO a középkor-kora újkor idejében sem volt gazdaságilag egységes. A Habsburgok a török ellen lényegében a Rába vonalat védték, az a teröletsáv, ami ma mo-hoz tartozik Burgenlanddal egyetemben, egyáltalán nemvolt fejletlen, a legkorszerűbb gazdálkodási módok jellemeztés, és hadak is ritkán tapodták. Nem úgy mint a többi területrészt, meg a többit.... Ezért ezzel nem értek egyet, de talán a mai képben nem is ez a leglényegesebb, de mindenképpen a mozaik része.

A csehek iparilag volt amig fejlettebbek voltak, de azért ott is ugyanolyan gyárakban ugyanúgy gyártották a sört. Csak míg itt volt amit bezártak,ustav Husak, azért tett róla, hogy a rendszerváltás után ne legyen akkora előnyük a cseheknek. Meg nálunk sem csak buszt gyártottak, hanem több más között erőművi turbinákat is...

Azt, hogy mikor fogjuk utólérni ausztriát, OV mondta, nem én találtam ki De kínomban jót röhögtem rajta.

Ha elkezdjük a Balkánhoz mérni magunkat, akkor én azonnal költözni fogok, mert az egész történelmünk során sosem tartoztunk a Balkáni országok kőzé, még akkor sem, ha határosak voltak velünk.

Ha azt mondod, a horvátok szegényebbek nálunk, akkor miért járnak ki az emberek Zala megyéből oda dolgozni, kütyü-mütyü szereldékbe (csáktornya mellé), ami kb. 40 km-re van a határtól és miért nem MO-n dolgoznak? Erre a kérdésre légyszíves válaszolj, még Pest távlatából is, mert jellemző... Aki meg képzetlen megy ki Zalából mezőgazdasági munkára. Biztos sportból, bár itthon is vannak megművelhető szőlők, gyümölcsösök? Biztos a zalaiak valami irracionális népség...

A V4 még lehet viszonyítás, de LO azt hiszem politikailag és gazdaságilag is lelépett minket. A Szlovákok sötét lovak nálam nem voltam ott az elmmúlt 20 évben...A legjobb esetben is a 4-ból csak harmadikok l vagyunk.

Végül szerinted miért pont itthon ment idióta módon a rendszerváltás privatizációs része.? Ez fontos kérdés, de nem jó válasz, ami kézenfelvő, ez is a magyar pártkáderek bűne. Ugyanis a csehszlovák állampárt még a bukáskor is vonalasabb, sztálinistább volt, mint a magyar megfelelője. Ha tudsz jó választ feltétlen írjad meg.


Korom 51, úgyhogy személyes tanúja voltam az eseményeknek, ezért nem hiszek el mindent, ami a tankönyvekben le van írva.

Végezetül az utolsó kérdésem, milyen ország lenne az az MO, ahol nyugatról is egy ukrajna szintű országgal lennénk határosak?

Mert többszzezer feketemunkás segít magán és az államon is azzal, hogy kint dolgozik. Egyrészt nem kapnak semmilyen támogatást, másrészt nem is munkanélküliek, mert már olyan régóta kikerültek MO-ról, hogy semmilyen álláskereső nyilvántartásban sem szerepelnek, pedig fizetik a min. 7000 Ft/havi TB-t. (A valós viszonyokat jobban tükrözné, ha a min. TB-t fizetőket is hozzácsapnánk a közmunkásokkal együtt a magyarországi munkanélküliekhez. Egyrészt azért, mert a közmunka az nrm igazi teljesítmény orientált munkahely. Másrészt pedig, aki csak a 7000 FT/hó minimum TB-t fizeti, az is munkanélküli, csak éppen fekete munkából tartja el magát. Ez főleg a külföldön fekete munkát végzőkre jellemző. Aztán vannak hivatalos adatok arról, hányan dolgoznak kint hivatalosan. Ha mindezeket a számokat szépen összeraknák egészen más szám jönne ki a foglalkoztatással kapcsolatosan, mint amit a kormány propagál.. (Nem véletlen, hogy ezt nem teszik meg...)


Csak nem a kurzus haszonélvezője vagy?

Várom válaszod, persze csak arra, amire akarsz...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Jól látod a helyzetet. Ennek így kell lennie, te legalább lemerted ezt írni. Magyar tőkés réteg kell.


Akkor az a kérdésem, hogy a csehek pedig miért jártak be más utat a rendszerváltás utáni privatizációkor és miért jutottak máig nálunk többree???. OV. msagyarázata az kb. csak egy jópofa magyarázata arra, miért a haveroké ma a fél ország.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szerintem - ha jól számolom, körülbelül 150 év a lemaradásunk. Miért? Mert aki odafigyelt Orbán Viktorra anno, az tudja, mi folyik itt. Megmondta, hogy a kommunizmus örökségeként itt maradt gazdasági elitet is le fogják váltani. Azért, mert gátlástalanul eladták, kiárusították, szétlopták az országot. Mi folyik most? Egy magyar oligarcha réteg felmelelése, ami az USA-ban is megtörtént anno. Így keletkeztek a Morganok, Rockefellerek, Gettyk, stb. Itt lesznek Mészáros Lőrincek. Nem szép, igen. Nem igazán etikus, igen. De szükséges!!! Mert olyan elit kell ide, aki 1. magyar, 2. magyar érzelmű, 3. magyarnak ad munkát, 4. a hazája az első. Az régi elit pedig - külföldi támogatóival, üzletfeleivel együtt védi az érdekeit és alá fog, alá akar vágni Orbánnak. Pedig ez az egyetlen módja, hogy ne droidnemzet legyünk, gyarmat Európa közepén. Erre KELL 25-30 év.


Akkor az a kérdésem, hogy a csehek pedig miért jártak be más utat a rendszerváltás utáni privatizációkor és miért jutottak máig nálunk többree???. OV. msagyarázata az kb. csak egy jópofa magyarázata arra, miért a haveroké ma a fél ország. Meg kérlek olvasd el néhány bejegyzésem és ha lenne hozzáfűzni valód érvekkel , akkor hozd a tudomásomra... (Ajánlom átolvasásra és megválaszolásra a Flip7 számára írtakat és a neki feltett kérdéseimet.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szerintem - ha jól számolom, körülbelül 150 év a lemaradásunk. Miért? Mert aki odafigyelt Orbán Viktorra anno, az tudja, mi folyik itt. Megmondta, hogy a kommunizmus örökségeként itt maradt gazdasági elitet is le fogják váltani. Azért, mert gátlástalanul eladták, kiárusították, szétlopták az országot. Mi folyik most? Egy magyar oligarcha réteg felmelelése, ami az USA-ban is megtörtént anno. Így keletkeztek a Morganok, Rockefellerek, Gettyk, stb. Itt lesznek Mészáros Lőrincek. Nem szép, igen. Nem igazán etikus, igen. De szükséges!!! Mert olyan elit kell ide, aki 1. magyar, 2. magyar érzelmű, 3. magyarnak ad munkát, 4. a hazája az első. Az régi elit pedig - külföldi támogatóival, üzletfeleivel együtt védi az érdekeit és alá fog, alá akar vágni Orbánnak. Pedig ez az egyetlen módja, hogy ne droidnemzet legyünk, gyarmat Európa közepén. Erre KELL 25-30 év.
OV egy MSZMP pártitkár fia,Pokornyi apuci a belső elháritás ezredese volt,stb.A banda a komunista elitképzön jött össze,ahova pártprotekcióval lehetett csak bejutni.Ők maguk a kommunista elit folytatása.Pártálamot is épitenek.
Amerikában vadkapitalista módon,de piaci alapon folyt az elitt kiemelkedése,és az állam több-kevessebb sikerrel törvényes keretek közé szoritotta őket.Lasd a karter ellenes törvény,monopolium ellenes törvényes törvény.Standard Oil feldarabolásával,stb.És az elitkiemélkedés,cserélődés ma is zajlik,piaci alapon.Nálunk ezzel szemben a hatalom korrupcival és sima,de gátlástalan lopás módszerével épit egy oligarhacsoportot(önmagát),éltorzitva a piaci viszonyokat.Mert egy törvényes piacgazdasági keretben,a hatalom nélkül seperc alat tönkremennének.Ezek csak sima rabllovagok,nem tőkések.
Az a kormányzat,ami inkább ukránokat hozza be,ahelyett,hogy megbecsülné a magyart,amelyik szándékossan hagyja a trvényi keretek változtatásával kizsákmányolni a munkaerőt,amelyik pénzért nemzetközileg kereset bűnözőt enged letelepedni,ami a Nemzeti Lobogót csak a lopás leplének használja,az mi a büdös franctol lenne nemzeti?
A Te szöveged szerint Somoza volt Nicaragoa legnagyobb szerencséje.A lopás igazolása éppolyan bűn,mint maga a lopás.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
OV egy MSZMP pártitkár fia,Pokornyi apuci a belső elháritás ezredese volt,stb.A banda a komunista elitképzön jött össze,ahova pártprotekcióval lehetett csak bejutni.Ők maguk a kommunista elit folytatása.Pártálamot is épitenek.
Amerikában vadkapitalista módon,de piaci alapon folyt az elitt kiemelkedése,és az állam több-kevessebb sikerrel törvényes keretek közé szoritotta őket.Lasd a karter ellenes törvény,monopolium ellenes törvényes törvény.Standard Oil feldarabolásával,stb.És az elitkiemélkedés,cserélődés ma is zajlik,piaci alapon.Nálunk ezzel szemben a hatalom korrupcival és sima,de gátlástalan lopás módszerével épit egy oligarhacsoportot(önmagát),éltorzitva a piaci viszonyokat.Mert egy törvényes piacgazdasági keretben,a hatalom nélkül seperc alat tönkremennének.Ezek csak sima rabllovagok,nem tőkések.
Az a kormányzat,ami inkább ukránokat hozza be,ahelyett,hogy megbecsülné a magyart,amelyik szándékossan hagyja a trvényi keretek változtatásával kizsákmányolni a munkaerőt,amelyik pénzért nemzetközileg kereset bűnözőt enged letelepedni,ami a Nemzeti Lobogót csak a lopás leplének használja,az mi a büdös franctol lenne nemzeti?
A Te szöveged szerint Somoza volt Nicaragoa legnagyobb szerencséje.A lopás igazolása éppolyan bűn,mint maga a lopás.
Az apák "bűneiért" nehogy már a fiaikat büntesd. Orbán Viktor apja Mszmp párttitkár? A te apád mi volt az átkosban?Ugyan már! 19-ben jön a polgi választás. Kicsit szedjétek össze magatokat jobban.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 599
16 254
113
Tanult barátom, amit leírsz, mint jelenséget, azt nem gondolod, hogy nem ok, hanem okozat? Akiket K-MO-n felvennél, mert jó szakemberek, azok már megléptek nyugat felé?
M A K-MO-ra meg fogadni mertem volna, mert NYMO-n mindenki ismeri azt, amit leírtam. Alig lehet itthon pld. köműveshez jutni, mert akik jó szakemberej a határ túloldalán dolgoznak Itthon az az öreg alkesz maradt, akit Te sem vennél fel semmi pénzért... Hidd el, többen kint vannak, mint te gondolod. De mondok egy másik pld-t. Sorra mennek tönkre a butikok Gausztriával határos területen. Egyrészt azért, mert a kínai elözönlött mindent, másrészt meg az osztrákok ruhát negyedévente, bútort pedig kb. 3 évente cserélnek És nálad jobban tisztában vannak milyen helyzet van nálunk és a selejtezés előtt álló, egyébként igen jó minőségű dolgokat, felajánlják ingyen a takarító nőjüknek, kertészüknek, stb... A barátnőmnek 5 butikja volt, minőségi olasz ruhákkal. Be kellett zárnia és csirkeboltot üzemeltet. Meg vet 6 db új építésű lakást a nővérével közösen, 2 régit meg felújíttatott, de szakikat én szereztem nekik 150 km-ről és imába foglalták a nevemet, mert mondtam más megoldás nincs... Sopronban és most azokat adják ki jó pénzért K-MO-ról jövők részére, akik szintén Ausztriában próbálnak szerencsét...A Te problémáid és az általam leírtak összefüggenek egymással, és nem rra utalnak, hogy itt minden fenékig tejfel, bhanem arra, hogy a hülyéjk kivételével a jó szakik már elmentek tőletek is Nyugatra...
Nem fogunk egyetérteni, mert elbeszélünk egymás mellett. Kik is mentek ki...egy nagy csomó tróger, aki itt is kerülte a munkát. A másik csapat bevásárolt a devizahitellel és kényszerből (azért fura volt annó, hogy a 6misis lakásért leraktunk 4-et és 2 milliót alig adtak úgy, hogy a munkásaim 10-eket kaptak). A harmadik rész fiatalként nem akar ranglétrát járni-majd kint fog. Végül vannak, akik szakmai okokból. Elárulom, a német is kimegy, csak ők a kanadába. El kell fogadni, hogy függetlenül attól, hogy itt mennyi a fizu, milyen a kormány, ennek a FŐ oka az, hogy szabadon utazhatsz és még olcsón is. Aki marad, az meg azért teszi, mert már itthon is megél. Az meg, hogy kénytelen az ember önmagát képezni az a gyors technológia váltás miatt KELL. 30 éve a lézervágás volt csoda, ma a rapid proto, holnap meg ki tudja.
Lassan el kell fogadjam, mint konzervatív, hogy egy büdös gyökér vagyok, mert a tényeket részesítem előnyben a "haladó" nyugatos-proletár-szocialista-kommunista-liberális-gender elvekkel szemben.
 
Status
Not open for further replies.