[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Csak nem értem. Szánalmas. Ez az állandó agresszív okoskodás súlyos személyiségzavart jelez.


Hagyjátok már ezt...Azért nem kell MOLNI-n elverni a port. Tudnék már legalább tíz nicket ide idézni, ha nem huszat, akik hasonló cipőben járnak. Csak akik egymással egy követ fújnak, azok jobban megértik egymást..
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Muszáj minden nap hülyét csinálni a narancsos propagandistáknak abból, hogy ezen ordas hazugságokat lazán elfelejtitek? Hm...?
Te is csak bőszíteni jársz ide meg politizálni, technikai topikban még nem láttalak...

Nem is beszélek bele, és nem is okoskodok azokon a területeken amikhez nem értek.
Nincs semmiféle narancsos propaganda.
Valamit nem értetsz, nem látod be, hogy hülyeséget beszélsz, nem vagy hajlandó végiggondolni sem csak agresszíven támadsz mindenkit.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem is beszélek bele, és nem is okoskodok azokon a területeken amikhez nem értek.
Nincs semmiféle narancsos propaganda.
Valamit nem értetsz, nem látod be, hogy hülyeséget beszélsz, nem vagy hajlandó végiggondolni sem csak agresszíven támadsz mindenkit.


Igenis van propaganda.. Narancsos is.. Nem egy államtitkárral beszéltem, akikről kiderült 10 perc alatt, hogy olyan buták ahhoz a kérdéshez, amiben meg akarnak erőszakolni egy projektet, mint a föld.. Mikor finoman vitatkozni mertem, valszeg a legutóbbi elgondolkodott a dolgon arról, hogy ki mihez is ért? Mert azóta közvetlenül nem állt velem szóba, csak a sameszein keresztül. besértődött a kritikán.. Nem érthet mindenki mindenhez..(Én sem értek mindenhez..)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Igenis van propaganda.. Narancsos is.. Nem egy államtitkárral beszéltem, akikről kiderült 10 perc alatt, hogy olyan buták ahhoz a kérdéshez, amiben meg akarnak erőszakolni egy projektet, mint a föld.. Mikor finoman vitatkozni mertem, valszeg a legutóbbi elgondolkodott a dolgon arról, hogy ki mihez is ért? Mert azóta közvetlenül nem állt velem szóba, csak a sameszein keresztül. besértődött a kritikán.. Nem érthet mindenki mindenhez..(Én sem értek mindenhez..)
A magánnyugdíj pénztári számlákról volt szó és az itteni kommentekről. Te egy másik blogot olvasol?
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Hagyjátok már ezt...Azért nem kell MOLNI-n elverni a port. Tudnék már legalább tíz nicket ide idézni, ha nem huszat, akik hasonló cipőben járnak. Csak akik egymással egy követ fújnak, azok jobban megértik egymást..
Ha tudnál magyarul akkor értenéd, hogy sokkal inkább védeni próbálom.
Leginkább saját maga ellen.
Nem könnyű feladat.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A magánnyugdíj pénztári számlákról volt szó és az itteni kommentekről. Te egy másik blogot olvasol?


Megszoktam már az utóbbi 45 évben, hogy a sorok között olvassak.. De biztos azt írtam le, ami ezzel a témával kapcsolatosan asszociatíve az eszembe jutott.. Bocs, hogy élek!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ha tudnál magyarul akkor értenéd, hogy sokkal inkább védeni próbálom.
Leginkább saját maga ellen.
Nem könnyű feladat.


Biztosan rád van szorulva... Tudod úgy vagyok vele, hogy

Ments meg, Uram, barátaimtól, ellenségeimmel magam is elbánok.

Gondolom vagyunk még itt így páran...
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Megszoktam már az utóbbi 45 évben, hogy a sorok között olvassak.. De biztos azt írtam le, ami ezzel a témával kapcsolatosan asszociatíve az eszembe jutott.. Bocs, hogy élek!
A magánnyugdíj pénztári számlák megszüntetése egyszerű pénzügytechnikai kérdés.
Nem lehet ilyen, vagy olyan oldalról nézni.
Amúgy persze, hogy van propaganda minden oldalon. A hozzá nem értőt is meg kell győzni valahogy.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A magánnyugdíj pénztári számlák megszüntetése egyszerű pénzügytechnikai kérdés.
Nem lehet ilyen, vagy olyan oldalról nézni.
Amúgy persze, hogy van propaganda minden oldalon. A hozzá nem értőt is meg kell győzni valahogy.


Nem tudom kit kell meggyőzni és miről. Mert Mulder megírta a frankót. Egyet is értek vele. Az egész csak jópofa de komolytalan ígérgetés volt. És pont... Kellet a pénz másra...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Elég megalapozatlan és átgondolatlan, amit írsz, mert MO-n ki gátolta meg azt az utat (amit a csehek bejártak)??? Talán Gorbacsov elvtárs szólt le Bp-re a moszkvai pártközpontból 90-ben???? Persze, amit írsz, az igaz, de ismétlem, mi miért nem erre az útra léptünk 90-ben??? Amit írsz, az nem érv ebben a "vitában, legfeljebb annak a megállapítása, hogy a csehek jobban csinálták!!! De ez tény! Te is elismerted az előző hsz-eddel, de ez sem a múlton, sem a jelenen és a jövőn nem változtat. Éljen 2020-ban is a posztkommunista MO!!!!!!

Kérdezd meg az akkori bandát, hogy miért nem arra az útra léptünk.
Akkoriban ugyanis nem a mostani banda volt a hatalomban.
A mostani 8 éve örökölt egy elkurt országot. Na ebből kellett gazdálkodjanak.
Nem hiszem, hogy nem emlékszel arra, ami 2009-2010-ben volt. Szinte Görögországgal egy ligában emlegettek minket, tudod, akikről találgatták, hogy vajon csődbe mennek-e. Én még emlékszem azokra a hírekre. Na ehhez képest most már évek óta szép GDP növekedést hozzuk össze, még csökkenő GDP arányos államadóssággal is.
Szerintem nem jogos felhozni, azt, hogy 8 év alatt abból a helyzetből nem csináltak Svájcot Magyarországból.
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Kérdezd meg az akkori bandát, hogy miért nem arra az útra léptünk.
Akkoriban ugyanis nem a mostani banda volt a hatalomban.
A mostani 8 éve örökölt egy elkurt országot. Na ebből kellett gazdálkodjanak.
Nem hiszem, hogy nem emlékszel arra, ami 2009-2010-ben volt. Szinte Görögországgal egy ligában emlegettek minket, tudod, akikről találgatták, hogy vajon csődbe mennek-e. Én még emlékszem azokra a hírekre. Na ehhez képest most már évek óta szép GDP növekedést hozzuk össze, még csökkenő GDP arányos államadóssággal is.
Szerintem nem jogos felhozni, azt, hogy 8 év alatt abból a helyzetből nem csináltak Svájcot Magyarországból.


Akkor ezek szerint már nem fogom megérni, hogy Svájc legyünk. Kár...

De a viccet félretéve akkor nem MDF, KDNP és FGKP koalíció volt, amit a FIDESZ pont libsi oldalról támadott???
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A közgazdaságtanban ennél nagyobb szamárságot tán mondani se lehet. Tőkét akarsz teremteni a semmiből. Mintha a saját hajadnál fogva akarnád kihúzni magadat a gödörből.

Tőke úgy terem, ha alacsonyak az adók (és ebből következőleg a szociális ellátások is), exportra kell termelni, tanulni ás dolgozni és akkor felhalmozódik a tőke. Mindenki így csinálta. Japán is.

Előny ha vannak természeti kincsek (nálunk ugye ez nincs), előny ha külföldi tőke és tudás érkezik be az országba (ez nálunk megvolt) és óriási előny ha érkezik külföldi támogatást (Marschall-segély, EU-támogatás stb). Ez is van nálunk.

A rendszerváltás után nálunk túl erős szociális rendszer, túlméretezett állam épült ki/maradt meg, amik miatt nem lehetett alacsonyak az adók, nem lehetett hatékony állam stb. A Kádár-rendszerből örökölt munkamentalitás meg katasztrófa. Ezeken kellett volna változtatni. Ezért aki a rendszerváltás óta nem szorított meg, az rosszul csinálta. Az volt a szerencsénk, hogy az MSZP - minden hibája ellenére - képes volt megszorítani amikor már a szükség rávitte. Ezért nem mentünk csődbe. Sajnos az MSZP másra nem is volt képes mint tűzoltásra.

UI: Nem baj, ha nem értesz a gazdaság működéséhez, de az már szomorú jelenség, hogy az írásodra 11 lájkot kaptál. Az emberek egyszerűen érzelem alapján ítélnek meg mindent, fittyet hányva a valóságra.


Ezzel az értékeléssel szinte maradéktalanul egyet tudok érteni..
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Persze, mert mi magyarok vagyunk mindenben a legjobbak. Nélkülünk elbukott volna a török ellen a kereszténység, meg mi találtunk fel mindent (bár ezt a szovjetek is állították), meg persze a magyarok nélkül az USA sem lenne az, mint ami... stb, stb. Csak pont mi maradtunk ki ebből as globális dicsőségből és vagyunk itt porbafingónak a Kárpát-medencében...

Elbukni nem buktak volna, csak eljutott volna a török minimum Dél-Németországig.
Ki tartotta volna fel őket, az az Ausztria vagy Csehország amelyiket mi lazán levertünk Mátyás idejében?
Nézd csak meg, hogy amikor mi már 30000-res seregeket állítottunk ki a török ellen, akkor a nyugat-európai "nagyhatalmak" alig tudtak összekuporgatni a csatáikra 10000-20000 katonát. Ha mi az 1400-as években nem vagyunk, nagyon nyögvenyelős lett volna a kereszténység túlélése Közép-Európában.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Elbukni nem buktak volna, csak eljutott volna a török minimum Dél-Németországig.
Ki tartotta volna fel őket, az az Ausztria vagy Csehország amelyiket mi lazán levertünk Mátyás idejében?
Nézd csak meg, hogy amikor mi már 30000-res seregeket állítottunk ki a török ellen, akkor a nyugat-európai "nagyhatalmak" alig tudtak összekuporgatni a csatáikra 10000-20000 katonát. Ha mi az 1400-as években nem vagyunk, nagyon nyögvenyelős lett volna a kereszténység túlélése Közép-Európában.


Hát igazándiból egy urban legend, amit leírtál. Most sajna mennem kell, de holnap talán megírom a véleményemet...

UI.: szerintem megér egy misét, de azon is el kellene gondolkodni, miért van az, hogy mi magyarok előszeretettel gyártunk magunkról pozitív (de nem igaz) mítoszokat. Ez a török elleni harc, mint toposz pont ilyen...
 
M

molnibalage

Guest
UI: Nem baj, ha nem értesz a gazdaság működéséhez, de az már szomorú jelenség, hogy az írásodra 11 lájkot kaptál. Az emberek egyszerűen érzelem alapján ítélnek meg mindent, fittyet hányva a valóságra.
És te ezen meglepődsz? Elég megnézni a sok önjelölt "környezetvédőt", energetikai "szakember" - a ferde hajítást nem értik, de atomenergiában szakértenek - stb.
A HTKA lájkrendszerénél is volt ez már említve n+1-szer a MiG-31-es topik múltjában...
 
M

molnibalage

Guest
Hát igazándiból egy urban legend, amit leírtál. Most sajna mennem kell, de holnap talán megírom a véleményemet...

UI.: szerintem megér egy misét, de azon is el kellene gondolkodni, miért van az, hogy mi magyarok előszeretettel gyártunk magunkról pozitív (de nem igaz) mítoszokat. Ez a török elleni harc, mint toposz pont ilyen...
Pontosan ezt látom.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Balázs, már oldalakkal ezelőtt Fennek megpróbálta igen egyszerűen elmagyarázni.
Muszáj neked ezzel a szabolcsi közmunkás színvonalú manyupozással minden nap hülyét csinálni magadból?
Szerintem inkább próbáld meg pontonként megcáfolni amit írt, az hatásosabb lehet mint lehülyézni a másikat érvek/cáfolatok nélkül. Persze cáfolni lehet hogy nehezebb vagy nem is fog sikerülni?!!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem tudom kit kell meggyőzni és miről. Mert Mulder megírta a frankót. Egyet is értek vele. Az egész csak jópofa de komolytalan ígérgetés volt. És pont... Kellet a pénz másra...
Azért gondold meg hogy miket irkálsz!! A komolytalan ígérgetést azt nálam úgy hívják hogy hazugság (ami már az ígéret pillanatában is komolytalan, lásd: "nem lesz gázáremelés"). És akkor már nem is jópofa dolog ... legalábbis nálam!! Ha szerinted az, akkor az a te dolgod ...
 
M

molnibalage

Guest
Elbukni nem buktak volna, csak eljutott volna a török minimum Dél-Németországig.
Ki tartotta volna fel őket, az az Ausztria vagy Csehország amelyiket mi lazán levertünk Mátyás idejében?
Nézd csak meg, hogy amikor mi már 30000-res seregeket állítottunk ki a török ellen, akkor a nyugat-európai "nagyhatalmak" alig tudtak összekuporgatni a csatáikra 10000-20000 katonát. Ha mi az 1400-as években nem vagyunk, nagyon nyögvenyelős lett volna a kereszténység túlélése Közép-Európában.
  1. Nagyon nem állítgattunk ki csak úgy 30 ezres seregeket, ha a harcoló erőt nézed...
  2. Crécy vagy más csatánál voltak ekkora seregek 200 évvel korábban... Mohács után 50 évvel Lepantónál mekkora erők csaptak össze?
  3. A török seregek kiindulási pontja nem tette lehetővé a Bécsen túli akciózást, mert télre mindig visszamentek délre.
Egész egyszerűen nem értem, hogy miért kell ilyen turbóhülységeket leírni...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hát igazándiból egy urban legend, amit leírtál. Most sajna mennem kell, de holnap talán megírom a véleményemet...

UI.: szerintem megér egy misét, de azon is el kellene gondolkodni, miért van az, hogy mi magyarok előszeretettel gyártunk magunkról pozitív (de nem igaz) mítoszokat. Ez a török elleni harc, mint toposz pont ilyen...

Az 1400-as években, amikor mi a török ellen védekeztünk, a tőlünk nyugatabbra lévő országok még mind szétaprozódott kis államocskák voltak. Az erejüket jól mutatja az, hogy Mátyás Magyarországa elfoglalta Ausztria és Csehország nagy részét, úgy, hogy még Lengyelország és a Német-Római Birodalom is támogatta ezeket és még a török ellen is kellett időnkét harcoljon.

https://hu.wikipedia.org/wiki/I._Má...:Európa_Mátyás_király_uralkodásának_végén.png
 
Status
Not open for further replies.