[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Celebra, ha még mókázhatnék egy kicsit, mert Zsolti azt hiszi csak az arcom nagy (ami azért rosszul esik valljam be, mert minden alkotó ember kissé nárcisztikus lélek. Van aki bevallja, van aki nem...!). Amikor a Talmácsi a Balaton Ring mellett korteskesett, én terveztem a szennyvíz tisztítót hozzá, meg a sávolyi szennyvízcsatornát. Meg is valósult, 1000 m3/napra, minden egyéb szálloda, pálya nélkül, így szívnak is vele a helyiek rendesen...MOL-os koromban meg arra kutattuk az olajat (pld,. Szőkedencs, Somogyzsitfa). Nekem innen a helyismeretem arrafelé, de azért örülök, hogy találkoztam itt virtuálisan valakivel, aki legalább tudja, miről beszél konkrétan az ember....
Semmi nem valósult meg a tervekböl.De pl a Marcali fűrdőtervek is annyira felemássan,hogy több a kára mint a haszna.Tele van az ország az ilyen félbemaradt,vagy éppen valójában felesleges,csak néhány embernek érdekében álló beruházással.Az a néhány ember jol meggazdakszik,az ország meg fizet.Ráfizet.Nagyanyám meg szőkedencsi parasztlány volt.Zalamerenyén még szölőhegyünk is volt.Kölökkoromban elég sokat kolbászoltam arra.Akkoriban, főleg a karosi térség eggyáltalán nem volt egy cigányputri vidék.Komárnak a Magyaród felöli fele viszont már akkor is katasztrófális volt,de nem no-go zona.Háztájibol és a tsz-böl egész jol megéltek az emberek,az idegenforgalombol még a vaj is meglett a kenyérre.Volt fejlődési ppotenciál a vidékben,de ma már hiányoznak hozzá az emberek.Előrehaladott az elcigányosodás,no-go zóna minden második falu.Nyugodj bele,Bp.n is terjedni fog a nyolcker.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 040
16 148
113
Nyugodj bele,Bp.n is terjedni fog a nyolcker.

Az meglepne, tekintve hogy pont fordítva van és rohadtul tisztul éppen, van amelyik része luxus kategória és kezd egész élhető lenni a többi, korábban élhetetlen helyen is.

A betelepített cigányok vagy tíz éve szorulnak ki, a kilencben konkrétan szanálják és bontják egymás után a cigányházakat.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 912
113
Az meglepne, tekintve hogy pont fordítva van és rohadtul tisztul éppen, van amelyik része luxus kategória és kezd egész élhető lenni a többi, korábban élhetetlen helyen is.

A betelepített cigányok vagy tíz éve szorulnak ki, a kilencben konkrétan szanálják és bontják egymás után a cigányházakat.
Így igaz, a régi kilenc is pont úgy mint a nyolc egy része mostanra hihetetlenül megszépült. A Lónyai u. környékén ahol 20 éve még szurkálósék laktak, mostanra tiszta, virágládás kiülős teraszos étteremsorok és sétálóutcák kerültek.
Angyalföld meg mára a második legdrágább pesti kerület.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az meglepne, tekintve hogy pont fordítva van és rohadtul tisztul éppen, van amelyik része luxus kategória és kezd egész élhető lenni a többi, korábban élhetetlen helyen is.

A betelepített cigányok vagy tíz éve szorulnak ki, a kilencben konkrétan szanálják és bontják egymás után a cigányházakat.


Ez így szép és jó, meg örülök is neki, de a vidék tényleg tele van itt is no-go zónákkal. Mivel vidékre többet járok , mint Pestre sajnos az általatok leírt jótéteményekből kimaradok....
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 694
16 902
113
Semmi nem valósult meg a tervekböl.De pl a Marcali fűrdőtervek is annyira felemássan,hogy több a kára mint a haszna.Tele van az ország az ilyen félbemaradt,vagy éppen valójában felesleges,csak néhány embernek érdekében álló beruházással.Az a néhány ember jol meggazdakszik,az ország meg fizet.Ráfizet.Nagyanyám meg szőkedencsi parasztlány volt.Zalamerenyén még szölőhegyünk is volt.Kölökkoromban elég sokat kolbászoltam arra.Akkoriban, főleg a karosi térség eggyáltalán nem volt egy cigányputri vidék.Komárnak a Magyaród felöli fele viszont már akkor is katasztrófális volt,de nem no-go zona.Háztájibol és a tsz-böl egész jol megéltek az emberek,az idegenforgalombol még a vaj is meglett a kenyérre.Volt fejlődési ppotenciál a vidékben,de ma már hiányoznak hozzá az emberek.Előrehaladott az elcigányosodás,no-go zóna minden második falu.Nyugodj bele,Bp.n is terjedni fog a nyolcker.
Nem piskóta követni az érvelést, de összefoglalva; Orbán köcsög, mert lop és közben segélyekből tengődünk. 2 aki nem ezt vallja, ugyanúgy köcsög v hülye, és ha tehetné megölne. Hagy említsek pár példát a baloldali kirakatvárosból! 1 partfal "megerősítés, méterenként 1,5 misiért. 2 buszmegálló felújítás, darabja 11,5 misiért. 15 éve ígért 3. híd. 4: százmilliós bicikli állomás-üresen pusztul. 3szor újrarakott díszburkolatok, lebontott műemlék épületek. Döngeti a polgi a mellét, h 3% alatti munkanélküliség, közben a város nyugdíjas lerakat. Évente több mint fél milliárdnyi "segílyke". Ja és a migrik közpénzből való staffirungozása. A fentiek miatt szavaztam a jelen kormányra, mert nem akartam ugyanezt nagyban látni. Ja és az sem lényegtelen, hogy van értelme többet dolgoznom, mert jóval többet hagynak a zsebemben adózás után. Az igazi nekem egy gazdapárt lenne...esetleg egy htka párt.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem piskóta követni az érvelést, de összefoglalva; Orbán köcsög, mert lop és közben segélyekből tengődünk. 2 aki nem ezt vallja, ugyanúgy köcsög v hülye, és ha tehetné megölne. Hagy említsek pár példát a baloldali kirakatvárosból! 1 partfal "megerősítés, méterenként 1,5 misiért. 2 buszmegálló felújítás, darabja 11,5 misiért. 15 éve ígért 3. híd. 4: százmilliós bicikli állomás-üresen pusztul. 3szor újrarakott díszburkolatok, lebontott műemlék épületek. Döngeti a polgi a mellét, h 3% alatti munkanélküliség, közben a város nyugdíjas lerakat. Évente több mint fél milliárdnyi "segílyke". Ja és a migrik közpénzből való staffirungozása. A fentiek miatt szavaztam a jelen kormányra, mert nem akartam ugyanezt nagyban látni. Ja és az sem lényegtelen, hogy van értelme többet dolgoznom, mert jóval többet hagynak a zsebemben adózás után. Az igazi nekem egy gazdapárt lenne...esetleg egy htka párt.


Áruld már melyik az az ellenzéki kirakatváros? Érdekelne?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Marha idegesítő ám, hogy TE meghatározod hogy ki mit értett abból az agymenésből amit idetoltál és tolsz minden nap kommentcunamiként, sokszor saját magad megidézve. Van igazad is néhány dologban, de egy igazi befordult, frusztrált és nagyot mondani szerető valakinek jössz le nálam, aki szerint Magyarország a világ legszarabb helye.
Fogadd el hogy nem mindenki ért veled egyet, szerencsére.


KÉRLEK ÍRJAD LE, HA MÁR MEGVÁDOLTÁL, MIBEN MONDTAM NAGYOT (SZERINTED!)! EZ ESETT A LEGROSSZABBUL A KOMMENTEDBŐL..EGYÉBKÉNT...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem piskóta követni az érvelést, de összefoglalva; Orbán köcsög, mert lop és közben segélyekből tengődünk. 2 aki nem ezt vallja, ugyanúgy köcsög v hülye, és ha tehetné megölne. Hagy említsek pár példát a baloldali kirakatvárosból! 1 partfal "megerősítés, méterenként 1,5 misiért. 2 buszmegálló felújítás, darabja 11,5 misiért. 15 éve ígért 3. híd. 4: százmilliós bicikli állomás-üresen pusztul. 3szor újrarakott díszburkolatok, lebontott műemlék épületek. Döngeti a polgi a mellét, h 3% alatti munkanélküliség, közben a város nyugdíjas lerakat. Évente több mint fél milliárdnyi "segílyke". Ja és a migrik közpénzből való staffirungozása. A fentiek miatt szavaztam a jelen kormányra, mert nem akartam ugyanezt nagyban látni. Ja és az sem lényegtelen, hogy van értelme többet dolgoznom, mert jóval többet hagynak a zsebemben adózás után. Az igazi nekem egy gazdapárt lenne...esetleg egy htka párt.
Nos,ha a másik kommentemre összpontositod a figyelmedet,és a régebbieket is felidézed,talán kilogikázhatod,hogy nem vagyok baloldali beállitottságú.Inkább a nemzeti szabadelvűség és a nemzeti konzervatizmus határvidékén lavirozok.És a gyakorlatilag 1948 őta regnálló intézményrendszer leváltását tartom kivánatosnak.Viktorka szerintem nem más,mint Ferike jóvalhatékonyabb,okossabb kiadása.Valójában nincs elvi szinten különössebb különbbség közöttük.Eggyik sem az ország érdekében,hanem a saját hatalmi csoportja érdekében ppolitizál.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hagy említsek pár példát a baloldali kirakatvárosból! 1 partfal "megerősítés, méterenként 1,5 misiért. 2 buszmegálló felújítás, darabja 11,5 misiért. 15 éve ígért 3. híd. 4: százmilliós bicikli állomás-üresen pusztul. 3szor újrarakott díszburkolatok, lebontott műemlék épületek. Döngeti a polgi a mellét, h 3% alatti munkanélküliség, közben a város nyugdíjas lerakat. Évente több mint fél milliárdnyi "segílyke". Ja és a migrik közpénzből való staffirungozása.


Közben egy kisangyal megsúgta a titkot. Mármint, hogy melyik az ellenzéki fellegvár...Egyébként én is erre tippeltem volna, de így biztosra mentem. Az elmúlt két évben rendszeresen előfordultam nálatok, a vezetőiteknél, akiket annyira nem szeretsz, de velem pld. nagyon kedvesek, emberségesek, nyitottak voltak. Elhívtam Őket a Dunántúlra még a kezdet-kezdetén, egy kisbusszal jött hozzám a városi küldöttségetek. De én is kirándulásként fogtam fel a dolgot, hiszen nem élek ott, de régről (szerelem, egy szőke nyelvtanár lány a JATE-ról), is szép emlékeim voltak onnan. A belváros szép, de mint minden mai magyar városra a kétarcúság a jellemző. Meg elég sok a bunkó. Nem tetszett, ahogy a gyalogátkelőkön símán úgy köpködnek hogy körbe sem néznek, kocsikból meg sorozatban dobálják ki a csikkeket. Mint azt már máshol leírtam, sok helyen megfordultam és dolgoztam az országban, így nálatok is, a polgi egy kirakat beruházásán, ami azért nem saját találmány, hanem egy országos program része. Mint a stadionok.. (Ezt most az Ő védelmében írom ezen a ponton.) Rá fogsz jönni, hogy nem humbukolok, ha csak annyit is írok a helyszínről: Etelka-sor. Megnyugtat, hogy sikerült legalább nekem is magánosítani egy kis közpénzt nálatok is..(Remélem megvalósul, mert akkor kinéz a számomra egy nyolc számjegyű sikerdíj is). Ez most csak szintiszta cinizmus volt a részemről. Most Zsolti remélem megérti, nem mondok el mindent, meg nem is tudok mindent, de alaptalanul sem írogatok. Egyébiránt nekem az lenne az ideám, ha MO-n egy olyan közélet lenne, ahol bátran vállalható lenne, hogy egy-egy polgár kire szavazott, és nem félni attól, hogy kirúgják, ha megtudják. Én emlékszem a 94-es választások után, még a munkahelyen (akkor a MOL Rt-nél dolgoztam tudományos főmunkatársként, egyébként ez volt életem egyetlen nem saját tulajdonú munkahelye, de mint ilyen beosztásból rendszeresen elő fordultam Algyőn is) átbeszéltük kinek jött be és kinek nem a politikai stratégiája. Álmunkban sem gondoltuk volna, hogy ebből valakinek baja lehetne. És láss csodát, nem is lett. Kb. annyi volt a súlya az egésznek, mintha a piaci bevásárlásokról beszélgettünk volna.. Meg persze a velünk nem egy véleményen lévő kollégákat sem hurrogtuk le, vagy ahogy itt szokás, nem küldtük el a melegebb éghajlatra. Akkor azt hittem, hogy a különböző képzettségű politikai nézetű emberek együtt fogják építeni az országot, hogy élhetőbb legyen. Azóta persze változott a világ. Épp a minap beszéltem egy MNB-és ismerőssel, aki elmondta, külön figyelik a privát, otthoni kommentjeiket és egy nem megfelelő helyre adott like miatt már repül is az illető. Hát nekem ez nem tetszik. De ez szükségszerűen következik az agresszív mostani retorikából... amiről elsősorban a politikusok tehetnek. Azok a kisbűnösök, mint akik itt is beállva abba az irányba amerre a mértékadó szelek fújnak és itt eljátsszák szinte ugyanazt, mint nagyban szintén jórészt áldozatai az eltékozolt éveknek. Miközben ment a privatizáció, a társadalmaz is sikerült szétzülleszteni, csordásítani. de a SZÖRNY Rt-ben is erre volt szükség.....
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 631
9 175
113
Betegnek tartom többezer oldalon át azon rágódni hogy mennyire szar Magyarország és mennyire jó máshol. Az a máshol sem olyan jó mint sokan gondolják, sehol sincs kolbászból a kerítés. Sokan a "nyugati" országokhoz mérik a magyar életszínvonlat és a gazdasági teljesítményt ami nem túl objektív, minimum 50év (békében elért gyarapodás) a különbség! Magyarországnak van hova fejlődnie ez tény de rossznak sem mondható. Korrupció is mindenhol van, csak a "gazdag nyugaton" több pénzből lopnak így kevésbé feltűnő. Ha megfigyelitek minden országnak megvan a maga baja és a jó oldala is, sajnálattal közlöm hogy a tejjel-mézzel folyó kánaán nem létezik.

Ilyen szintű korrupció, mint ami Magyarországon kialakult 2010 óta, az azért kicsit is fejlettebb országokban ritkaságszámba megy. Vagy hogy az ország vezetője egyben az ország leggazdagabb embere lesz nyolc év alatt. De az meg igazán párját ritkító, hogy egy ember megváltoztassa saját hóbortjából az ország nevét.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
. De az meg igazán párját ritkító, hogy egy ember megváltoztassa saját hóbortjából az ország nevét.
Rettentően naív vagy ha azt hiszed hogy ez egyszerű hóbort, nem hallottál még az ÉRDEK-ről, ami mozgatja az emberiséget?!!
Az ország átkeresztelésétől kezdve az összes előre kinyomtatott hivatali, ön/kormányzati papír amin az ország neve szerepelt: KUKA. Az összes pecsétnyomó amin az ország neve szerepelt (a cégesek is!): KUKA. Az összes olyan számítógépes program, ahol nyomtatásnál automatikusan nyomtatták bele bármibe az ország nevét: KUKA. Lehetett mindenből újat rendelni tonnaszám (esetleg irányítottan, hogy honnan). Amikor átkeresztelték Liszt Ferihegyet ott ugyanez ment, és gondolom sok más helyen is. És nehogy azt hidd, hogy ez csak nálunk van, dolgoztam olyan multinál, amit ötévente KICSIT átkeresztelték a céget (aztán mikor másfelé is érdeklődtem elég sok volt a pozitív válasz hasonló akciókról), mert akkor újra indultak az ötéves kedvezmények és stb, szóval volt kitől tanulni az "ügyességet", ez ott is úgy műkszik ahol "kolbászból van a kerítés", csak te (szelektíven?) nem veszed észre!!
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 694
16 902
113
Közben egy kisangyal megsúgta a titkot. Mármint, hogy melyik az ellenzéki fellegvár...Egyébként én is erre tippeltem volna, de így biztosra mentem. Az elmúlt két évben rendszeresen előfordultam nálatok, a vezetőiteknél, akiket annyira nem szeretsz, de velem pld. nagyon kedvesek, emberségesek, nyitottak voltak. Elhívtam Őket a Dunántúlra még a kezdet-kezdetén, egy kisbusszal jött hozzám a városi küldöttségetek. De én is kirándulásként fogtam fel a dolgot, hiszen nem élek ott, de régről (szerelem, egy szőke nyelvtanár lány a JATE-ról), is szép emlékeim voltak onnan. A belváros szép, de mint minden mai magyar városra a kétarcúság a jellemző. Meg elég sok a bunkó. Nem tetszett, ahogy a gyalogátkelőkön símán úgy köpködnek hogy körbe sem néznek, kocsikból meg sorozatban dobálják ki a csikkeket. Mint azt már máshol leírtam, sok helyen megfordultam és dolgoztam az országban, így nálatok is, a polgi egy kirakat beruházásán, ami azért nem saját találmány, hanem egy országos program része. Mint a stadionok.. (Ezt most az Ő védelmében írom ezen a ponton.) Rá fogsz jönni, hogy nem humbukolok, ha csak annyit is írok a helyszínről: Etelka-sor. Megnyugtat, hogy sikerült legalább nekem is magánosítani egy kis közpénzt nálatok is..(Remélem megvalósul, mert akkor kinéz a számomra egy nyolc számjegyű sikerdíj is). Ez most csak szintiszta cinizmus volt a részemről. Most Zsolti remélem megérti, nem mondok el mindent, meg nem is tudok mindent, de alaptalanul sem írogatok. Egyébiránt nekem az lenne az ideám, ha MO-n egy olyan közélet lenne, ahol bátran vállalható lenne, hogy egy-egy polgár kire szavazott, és nem félni attól, hogy kirúgják, ha megtudják. Én emlékszem a 94-es választások után, még a munkahelyen (akkor a MOL Rt-nél dolgoztam tudományos főmunkatársként, egyébként ez volt életem egyetlen nem saját tulajdonú munkahelye, de mint ilyen beosztásból rendszeresen elő fordultam Algyőn is) átbeszéltük kinek jött be és kinek nem a politikai stratégiája. Álmunkban sem gondoltuk volna, hogy ebből valakinek baja lehetne. És láss csodát, nem is lett. Kb. annyi volt a súlya az egésznek, mintha a piaci bevásárlásokról beszélgettünk volna.. Meg persze a velünk nem egy véleményen lévő kollégákat sem hurrogtuk le, vagy ahogy itt szokás, nem küldtük el a melegebb éghajlatra. Akkor azt hittem, hogy a különböző képzettségű politikai nézetű emberek együtt fogják építeni az országot, hogy élhetőbb legyen. Azóta persze változott a világ. Épp a minap beszéltem egy MNB-és ismerőssel, aki elmondta, külön figyelik a privát, otthoni kommentjeiket és egy nem megfelelő helyre adott like miatt már repül is az illető. Hát nekem ez nem tetszik. De ez szükségszerűen következik az agresszív mostani retorikából... amiről elsősorban a politikusok tehetnek. Azok a kisbűnösök, mint akik itt is beállva abba az irányba amerre a mértékadó szelek fújnak és itt eljátsszák szinte ugyanazt, mint nagyban szintén jórészt áldozatai az eltékozolt éveknek. Miközben ment a privatizáció, a társadalmaz is sikerült szétzülleszteni, csordásítani. de a SZÖRNY Rt-ben is erre volt szükség.....
Azért az ordas kamu, hogy ha nem fideszes like-ot nyomsz, akkor repülsz. Mindenki a környezetemben tudta, h melyik pártnak adtam tanácsokat (ingyen, ellenzéki) de nem volt fideszes retorzió. Ellenben nézd meg mit művel márkizay Hmvhelyen...aki nem akar a kamukban részt venni, vagy tudja, h mást gondol...
Korrupcióra két reflexió...mennyit lopott a bal oldal, ha az adóprések, Imf hitel ellenére még stadion sem épült?! A másik, hogy ki is épített (feleslegesen) viaduktot, olyan áron, amiből a Vegas melletti viaduktból 4 db kijön? Hát a buckákba alagutat? Mi a helyzet a Félegyháza-Szeged közötti gyatra minőségű M5-össel, ami km-ként 2-2,5 szöröse az akkoriban épült horvát hegyi pályának?
Nem azt állítom, hogy ma kizárt a korrupció és túlárazás...de, hogy 2 nagyságrenddel szerényebb, mint előttük az fix.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 694
16 902
113
Ilyen szintű korrupció, mint ami Magyarországon kialakult 2010 óta, az azért kicsit is fejlettebb országokban ritkaságszámba megy. Vagy hogy az ország vezetője egyben az ország leggazdagabb embere lesz nyolc év alatt. De az meg igazán párját ritkító, hogy egy ember megváltoztassa saját hóbortjából az ország nevét.
Khm...2008 wall street... Álomvilágban élsz. A leggazdagabb emberekről szerintem sem neked, sem nekem, sem a hvg-nek fogalma sincs. Erről az a pécsi vállalkozó jut eszembe, akinek csak kocsikban van vagy 2 milliárdja, és rajta sincs a 100ason. Vagy az a volt főnököm, akinek maybach van a feneke alatt, meg repcsi. Floridában van villája, és a 4 cége közül csak a kisebb is több milliárd...csak eszközben. Egyik sem fideszes ;)
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Ilyen szintű korrupció, mint ami Magyarországon kialakult 2010 óta, az azért kicsit is fejlettebb országokban ritkaságszámba megy. Vagy hogy az ország vezetője egyben az ország leggazdagabb embere lesz nyolc év alatt. De az meg igazán párját ritkító, hogy egy ember megváltoztassa saját hóbortjából az ország nevét.
Azért nézz körül jobban a világban! Akárcsak a szomszédainkban is lehetne hasonlót találni. Ugyanakkor a korrupció elítélendő és szomorú, hogy egyáltalán csak szóba kerül a téma.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 008
113
Csak érdekességképpen, azoknak, akik csak károgni tudnak:

Előirányzott bérnövekedések az Euban.

projected-real-wage-growth-europe-2018.png


Magyarország a 15. legbékésebb ország a világon!

1920px-GPI_2017.jpg
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 434
11 332
113
Csak érdekességképpen, azoknak, akik csak károgni tudnak:

Előirányzott bérnövekedések az Euban.

projected-real-wage-growth-europe-2018.png


Magyarország a 15. legbékésebb ország a világon!

1920px-GPI_2017.jpg

Hiszem, ha majd én is tapasztalom:
"...A kormány elismerte, hogy több mint 160 ezer ember maradt ki a közszféra béremeléseiből az utóbbi tíz évben - írja a Népszava. A munkavállalók érdekeit képviselő szervezetek vezetői közül többen is megerősítették a Népszavának, hogy a nemzetgazdasági tárca ágazatonként összesítette azoknak a műszaki, technikai és adminisztratív területen dolgozóknak a létszámát, akik legfeljebb a kötelező minimálbér-emelést kapták meg az utóbbi évtizedben..."

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/a_magyar_kormany_elismerte_sokan_nagyon_megjartak.662691.html
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hiszem, ha majd én is tapasztalom:
"...A kormány elismerte, hogy több mint 160 ezer ember maradt ki a közszféra béremeléseiből az utóbbi tíz évben - írja a Népszava. A munkavállalók érdekeit képviselő szervezetek vezetői közül többen is megerősítették a Népszavának, hogy a nemzetgazdasági tárca ágazatonként összesítette azoknak a műszaki, technikai és adminisztratív területen dolgozóknak a létszámát, akik legfeljebb a kötelező minimálbér-emelést kapták meg az utóbbi évtizedben..."

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/a_magyar_kormany_elismerte_sokan_nagyon_megjartak.662691.html


"A dolgozók kétharmada az átlagbér alatt keres - írja a Népszava."
Dobbenet! Svajcban is. o_O

"A közalkalmazotti bértábla fizetési fokozatainak 71 százalékát lefedi a minimálbér vagy a garantált bérminimum, ami azt jelenti, hogy a mintegy 800 ezer közalkalmazott kétharmada csak a legkisebb béreket keresi meg."
Tele van a net hamis bertablakkal. Miert? Itt vannak a 16 es 20 kozotti bertablak.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 434
11 332
113
"A dolgozók kétharmada az átlagbér alatt keres - írja a Népszava."
Dobbenet! Svajcban is. o_O

"A közalkalmazotti bértábla fizetési fokozatainak 71 százalékát lefedi a minimálbér vagy a garantált bérminimum, ami azt jelenti, hogy a mintegy 800 ezer közalkalmazott kétharmada csak a legkisebb béreket keresi meg."
Tele van a net hamis bertablakkal. Miert? Itt vannak a 16 es 20 kozotti bertablak.

Egészségügyben dolgozó közalkalmazottként saját bérjegyzékemnek már csak kénytelen vagyok hinni...
 
Status
Not open for further replies.