[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 212
23 804
113
Ausztriában mi a pontos szabályozás sportfegyver tartására?

Igazolt tagja kell legyel egy lovesz klubnak, reszt kell venned egy orvosi es pszichologiai vizsgalaton, fegyvervizsgat tenni. Ha ezek meg vannak, akkor tulajdonkeppen el van intezve a dolog. Befarad az ember az illetekes kapitanysagra, mire kijonnek vasarol egy falhoz vagy talajhoz rogzitheto kazettat/fegyverszekrenyt. Tulajdonkeppen ha az embernek legalabb 5 eve van lakcime es tartozkodasi engedelye, buntetlen eloeletu itt es otthon -nekem kellett Mo-rol is erkolcsit kikernem- megfelel a vizsgalatokon akkor megkapja az engedelyt maximum 2 maroklofegyver megvasarlasara. Nem tul komoly, nem tul nehez, megeri a faradtsagot.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 212
23 804
113
Svájcban van, briteknél van, volt jugó állampokban gondolom van éles fegyvertartás, viselés nem tudom mennyire. A magyarországinál csak a romániai elbaszottabb fegyvertartási- meg viselési szabályozás. Itt mégnagyobb komcsik vannak még mindig hatalmon.
A lőtér ahova járogattam, a tulaj mondta, hogy fegyverboltot akar nyitni. Mondom ok, de mégis minek, pontosabban kinek. A vadászok nem sűrűn cserélgetik meg bővítik az arzenált, és akkora mennyiséget lazán kielégít pár fegyverbolt. Ahoz, hogy gyűjtő legyek gyűjtő klubhoz kell tartozzak, lőszert nem tartahatok csak amíg kérek a vásárlásra egy engedélyt és szoros határidőn belűl előre leegyeztetett időpontban ellövöm a lőtéren. Sportfegyverhez meg ugyancsak klubtagság kell, jelenteni a lőtérre menést, lőszert már nem tudom tarthatok-e, stb. Jah és nincsen se egyik se másik klub a közelben. Kérdem a faszitól, hogy akkor mégis kinek fog fegyvert eladni és nekem pl hogyan. Hát senkinek és sehogy.


Az ilyenek miatt kellene leváltani a kormányt vagy minimum azokat, akik ezeket a döntéseket hozzák. Milyen jogon tartja a saját népét alantasabbnak meg hülyébbnek, mint más népeket, ahol, engedélyezett a fegyvertertás?

Igen, itt is van, csak olyan dokumentumok es igazolasok kellenek amik nagyon nehezze teszik. Teszem hozza jogosan. Viszont ha ezzel rendelkezik az ember akkor kap. Nem ugy, mint peldaul Mo-n ahol gyakorlatilag nem kaphat senki onvedelmi fegyverre engedelyt.
Sajnos nem csinalhatok kepeket a loteren ahova jarunk. Ott van vasarlasi es berlesi lehetoseg is, de olyan fegyverek vannak, hogy aki szereti ezt a sportot az konkretan sirva tudna fakadni a latvanytol!:rolleyes:
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 878
31 309
113
Igen, itt is van, csak olyan dokumentumok es igazolasok kellenek amik nagyon nehezze teszik. Teszem hozza jogosan. Viszont ha ezzel rendelkezik az ember akkor kap. Nem ugy, mint peldaul Mo-n ahol gyakorlatilag nem kaphat senki onvedelmi fegyverre engedelyt.
Sajnos nem csinalhatok kepeket a loteren ahova jarunk. Ott van vasarlasi es berlesi lehetoseg is, de olyan fegyverek vannak, hogy aki szereti ezt a sportot az konkretan sirva tudna fakadni a latvanytol!:rolleyes:
Miért nem lehet fotózni és miért a sírás a látvány miatt?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 461
23 734
113
Miért nem lehet fotózni és miért a sírás a látvány miatt?

A rendőrhatóság szereti nézegetni a képeket a neten, és ha egy olyan kép kerül fel amelyen a legkisebb szabálytalanság látszik (nagyon szigorúak a lőtérre vonatkozó rendőrségi szabályok), akkor akár a lőtér engedélyét is bevonhatják.
Vannak lőterek ahol olyan fegyverek vannak, amelyeket az átlagember csak filmeken lát (legendás filmek legendás fegyverei, hihetetlen drága cuccok), ezeket sok lőteren "civilek" is kipróbálhatják, persze borsos áron!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 461
23 734
113
A rendőrhatóság szereti nézegetni a képeket a neten, és ha egy olyan kép kerül fel amelyen a legkisebb szabálytalanság látszik (nagyon szigorúak a lőtérre vonatkozó rendőrségi szabályok), akkor akár a lőtér engedélyét is bevonhatják.
Vannak lőterek ahol olyan fegyverek vannak, amelyeket az átlagember csak filmeken lát (legendás filmek legendás fegyverei, hihetetlen drága cuccok), ezeket sok lőteren "civilek" is kipróbálhatják, persze borsos áron!

Ja most látom, hogy ez az osztrák lőterekre vonatkozik.
Az enyém a magyarra érvényes!
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 142
16 666
113
Üdvözlégy a NER rendszerében...

Azert abban van nemi irónia hogy azon méltatlankodsz, hogy a ZÀRÓVONALAT átlépőt megbüntetik, de pár hónapja még piramist rakták volna az autósok fejéből, akik a Kolosy térnél jobbra fordulnak vagy a Szent Sárga Hernyót akadályozzák küldetése bevégzésében...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 878
31 309
113
A rendőrhatóság szereti nézegetni a képeket a neten, és ha egy olyan kép kerül fel amelyen a legkisebb szabálytalanság látszik (nagyon szigorúak a lőtérre vonatkozó rendőrségi szabályok), akkor akár a lőtér engedélyét is bevonhatják.
Vannak lőterek ahol olyan fegyverek vannak, amelyeket az átlagember csak filmeken lát (legendás filmek legendás fegyverei, hihetetlen drága cuccok), ezeket sok lőteren "civilek" is kipróbálhatják, persze borsos áron!
Szóval ezzel magyarázzák, hogy az adminisztratív személyzet egy része a rendőrségnél egész nap csak facebookozik. Azzal a résszel egyet értek, hogy a szabályokat be kell tartani, mert csak megvan a veszélye ha idióta ott valaki. Ahova járogattam ott nyugodtan lehetett fotózni, videózni, ők is tettek ki bőven anyagot az oldalukra. Ami érdekes volt, hogy életem első lőteres élményén (másik lőtér) utólag vettük észre a képeken, hogy a faszi ott áll a hátunk mögött, kikapcsolt fegyvertárral, kezel a G19-en és várja hátha valamelyikünk hülye lesz és nem csak a céltáblára akar lőni. A mostani lőtéren rákérdeztem, de nem volt egyértelmű, hogy ez kötelező az oktatónak vagy csak melegen ajánlott, de véleménye szerint kurvaszarul néz ki és náluk azért nincs ilyen, na meg előre szembe kell nézni az emberrel mielőtt fegyvert adsz a kezébe.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Én sem értem. Mitől? Aki maffiózó, az eddig is be tudta szerezni. A pitik, meg a mostani vadászokat is kerülik. Arról nem beszélve, hogy amíg az első lemezszekrénnyel matat, könnyen kaphat a popsijába. Nem hülyék ám a parasztok, bármennyire szeretné elhitetni a pesti "elit". :)
Nem vagyok pesti :) és elit sem :)
Viszont jogászként látom hogy milyen eszközöket használnak egymás ellen a polgáraink.
Egyszerűen nem érett rá a társadalom. Elképesztő frusztráció él az egyes emberben, és ahhoz nem szükséges még csak szegénynek sem lenni. Azok az esetek mutatják pl, amelyek a családokon belüli feszültségekről szólnak, a közelmúltban nem egy és nem kettő eset volt amikor egy ilyen megborulás során legyilkolta valaki a teljes családját hirtelen felindulásból. És itt sajna nincs előrelátásra lehetőség, nincsenek figyelmeztető jelek. Továbbá a magyarok öngyilkossági "hajlama" sem utolsó tényező. Na meg azokról sem beszéltünk, akik nagy átlagban csapatostul szoktak közlekedni a problémáik lerendezése céljából, minimum valami hitvány szamurájkard-másolattal.
https://index.hu/belfold/2017/05/31/elkaptak_a_szolariumbarna_g-merci-tolvajokat/
https://kronika.ro/kulfold/pancelszekrenyt-loptak-nemetorszagban-a-romaniai-magyar-betorok
http://www.shootingpress.hu/vadaszpuskakat-loptak/

http://www.police.hu/a-rendorsegrol/statisztikak/bunugyi-statisztikak
Önmagában nem is az emberöléssel lenne a gond, elsősorban, hanem a vagyon elleni bűncselekmények elkövetési eszközeinek átstruktúrálódásával.
Tudom, hogy itt a fórumon nagyjából mindenki tudja kontrollálni magát az eszközt és a helyzetet, annak jelentőségét,de olyan törvényt nem írhatok, hogy kivéve a htka fórumozóit :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and nekerdez

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 878
31 309
113
Nem vagyok pesti :) és elit sem :)
Viszont jogászként látom hogy milyen eszközöket használnak egymás ellen a polgáraink.
Egyszerűen nem érett rá a társadalom. Elképesztő frusztráció él az egyes emberben, és ahhoz nem szükséges még csak szegénynek sem lenni. Azok az esetek mutatják pl, amelyek a családokon belüli feszültségekről szólnak, a közelmúltban nem egy és nem kettő eset volt amikor egy ilyen megborulás során legyilkolta valaki a teljes családját hirtelen felindulásból. És itt sajna nincs előrelátásra lehetőség, nincsenek figyelmeztető jelek. Továbbá a magyarok öngyilkossági "hajlama" sem utolsó tényező. Na meg azokról sem beszéltünk, akik nagy átlagban csapatostul szoktak közlekedni a problémáik lerendezése céljából, minimum valami hitvány szamurájkard-másolattal.
https://index.hu/belfold/2017/05/31/elkaptak_a_szolariumbarna_g-merci-tolvajokat/
https://kronika.ro/kulfold/pancelszekrenyt-loptak-nemetorszagban-a-romaniai-magyar-betorok
http://www.shootingpress.hu/vadaszpuskakat-loptak/

http://www.police.hu/a-rendorsegrol/statisztikak/bunugyi-statisztikak
Önmagában nem is az emberöléssel lenne a gond, elsősorban, hanem a vagyon elleni bűncselekmények elkövetési eszközeinek átstruktúrálódásával.
Tudom, hogy itt a fórumon nagyjából mindenki tudja kontrollálni magát az eszközt és a helyzetet, annak jelentőségét,de olyan törvényt nem írhatok, hogy kivéve a htka fórumozóit :)
Minden társadalomban van frusztráció. Azoknál az eseteknél meg ugy-e milyen "szépen" ki tudta végezni a családot pisztoly nélkül is? Rontott volna, a helyzeten, ha pisztolya van? Nem. Aki meg öngyilkos akar lenni az megteszi, akinek meg nincsenek meg a tökei hozza (mert elég komoly döntés) annak se fegyverrel, se kádba hajszárítóval, se hírdól leugrással nem fog menni.

Olyan törvényt viszont írhatsz, hogy bűntetlen előéletű, épelméjű, minimum érettségivel vagy minimum felsőfokú végzettséggel rendelkező, stb. Ez kiszűrné a szamurájkardosokat elég hamar, mert neki a nyolc osztály (három első és öt második) azonnali kizáró tényező lenne. Mire 100 évesen meg meglenne az érettségi, arra 40 éve úgyis halott lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 212
23 804
113
Miért nem lehet fotózni és miért a sírás a látvány miatt?

Biztonsagi okokbol -gondolom en. A loter honlapjan sincsenek kepek csak a kinti teruleterol. A siras pedig... az oromtol! :D Az oreg Walther PPK-tol kezdve az 50-es kaliberu mesterlovesz puskaig vannak berelheto es kiprobalhato fegyverek. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 878
31 309
113
Biztonsagi okokbol -gondolom en. A loter honlapjan sincsenek kepek csak a kinti teruleterol. A siras pedig... az oromtol! :D Az oreg Walther PPK-tol kezdve az 50-es kaliberu mesterlovesz puskaig vannak berelheto es kiprobalhato fegyverek. :)
Hol ez a lőtér? Mi a honlapja? Jöhet privátban is, ha reklámnak számítana. Jó, hogy vannak ilyen lőterek, az egyik magyarországi fegyverbolt-klub-lőtér szervezett régebb (lehet ha most is) 500 méterre gyorstalpalót, érdekesnek tűnt, rájuk írtam, hogy kipróbálnám de kellene felszerelés is (nem ingyen), mert az nekem nincs, arra is szartak rá, hogy visszaírják: Kedves XY! Faszt! Üdvözlettel ....
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 212
23 804
113
Nem vagyok pesti :) és elit sem :)
Viszont jogászként látom hogy milyen eszközöket használnak egymás ellen a polgáraink.
Egyszerűen nem érett rá a társadalom. Elképesztő frusztráció él az egyes emberben, és ahhoz nem szükséges még csak szegénynek sem lenni. Azok az esetek mutatják pl, amelyek a családokon belüli feszültségekről szólnak, a közelmúltban nem egy és nem kettő eset volt amikor egy ilyen megborulás során legyilkolta valaki a teljes családját hirtelen felindulásból. És itt sajna nincs előrelátásra lehetőség, nincsenek figyelmeztető jelek. Továbbá a magyarok öngyilkossági "hajlama" sem utolsó tényező. Na meg azokról sem beszéltünk, akik nagy átlagban csapatostul szoktak közlekedni a problémáik lerendezése céljából, minimum valami hitvány szamurájkard-másolattal.
https://index.hu/belfold/2017/05/31/elkaptak_a_szolariumbarna_g-merci-tolvajokat/
https://kronika.ro/kulfold/pancelszekrenyt-loptak-nemetorszagban-a-romaniai-magyar-betorok
http://www.shootingpress.hu/vadaszpuskakat-loptak/

http://www.police.hu/a-rendorsegrol/statisztikak/bunugyi-statisztikak
Önmagában nem is az emberöléssel lenne a gond, elsősorban, hanem a vagyon elleni bűncselekmények elkövetési eszközeinek átstruktúrálódásával.
Tudom, hogy itt a fórumon nagyjából mindenki tudja kontrollálni magát az eszközt és a helyzetet, annak jelentőségét,de olyan törvényt nem írhatok, hogy kivéve a htka fórumozóit :)

Igen, ennek egy reszevel maximalisan egyet kell ertenem. Velemenyem szerint ahhoz, hogy csak megkozelitoen laza fegyvertorveny legyen peldaul, mint az USA-ban -nezve a legszigorubb allamot is- nalunk rendkivul hosszu idonek kellene eltelnie, hogy normalis modon viszonyuljanak az emberek. Csak kezdjuk onnan, hogy videken mar gyerek korban 22-est kapnak a gyerekek. Biztonsagosan megtanuljak a kezeleset, megszokjak es teljesen termeszetes, hogy a csaladban tobb puska vagy felautomata fegyver van. Konkretan sokkal termeszetesebb, mint Europaban a legpuska... Innentol kezdve pedig kialakult egy olyan folyamat, hogy hiaba van tucatjaval fegyveruk ezek szamahoz kepest nem extrem vagy kirivoan sok az ilyen fegyverekkel elkovetett buncselekmenyek szama. Pontosan tudjak, hogy minden csalad tele van fegyverekkel. Persze a nagyvarosokban mas a helyzet, de konkretan a soretes es otthonvedelmi vonalon indultunk el, ugye es nem a rejtetve hordott onvedelmi fegyveren...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 878
31 309
113
Igen, ennek egy reszevel maximalisan egyet kell ertenem. Velemenyem szerint ahhoz, hogy csak megkozelitoen laza fegyvertorveny legyen peldaul, mint az USA-ban -nezve a legszigorubb allamot is- nalunk rendkivul hosszu idonek kellene eltelnie, hogy normalis modon viszonyuljanak az emberek. Csak kezdjuk onnan, hogy videken mar gyerek korban 22-est kapnak a gyerekek. Biztonsagosan megtanuljak a kezeleset, megszokjak es teljesen termeszetes, hogy a csaladban tobb puska vagy felautomata fegyver van. Konkretan sokkal termeszetesebb, mint Europaban a legpuska... Innentol kezdve pedig kialakult egy olyan folyamat, hogy hiaba van tucatjaval fegyveruk ezek szamahoz kepest nem extrem vagy kirivoan sok az ilyen fegyverekkel elkovetett buncselekmenyek szama. Pontosan tudjak, hogy minden csalad tele van fegyverekkel. Persze a nagyvarosokban mas a helyzet, de konkretan a soretes es otthonvedelmi vonalon indultunk el, ugye es nem a rejtetve hordott onvedelmi fegyveren...
De amíg felnőtt sem vehet még légpuskát sem, nemhogy egy kis szaros .22-est vagy sörétest, akkor mégis hogyan tudna kialakulni egy ilyen kultúra? Mindent valahol el kell kezdeni, mert hanem mindig csak ott tartunk, hogy nincs hagyománya, nem alakult ki a biztonságos kezelés kultúrája, stb. A beígért 200 lőtér jó kezdés lenne, meg mondjuk évente valami engedmény tétele a fegyvertartók irányába ahogy gyarapodnak és "okosodnak", de azokat a lőtereket sem látom, hogy gombamód nőnének ki a földből.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 212
23 804
113
Hol ez a lőtér? Mi a honlapja? Jöhet privátban is, ha reklámnak számítana. Jó, hogy vannak ilyen lőterek, az egyik magyarországi fegyverbolt-klub-lőtér szervezett régebb (lehet ha most is) 500 méterre gyorstalpalót, érdekesnek tűnt, rájuk írtam, hogy kipróbálnám de kellene felszerelés is (nem ingyen), mert az nekem nincs, arra is szartak rá, hogy visszaírják: Kedves XY! Faszt! Üdvözlettel ....

Nem tudom mennyire reklam vagy sem.:D Google-ba keress ra, hogy Shootingpark Leobersorf. Igazabol leginkabb szoveget fogsz latni, minimal kep van a puskas versenyeken kivul konkretan semmi.
Erdekes ez, en otthon anno meg voltam shotgun loveszeten, kepzesen nehany 10ezer Ft-ert. Rendkivul ertekes volt es megerte.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 212
23 804
113
De amíg felnőtt sem vehet még légpuskát sem, nemhogy egy kis szaros .22-est vagy sörétest, akkor mégis hogyan tudna kialakulni egy ilyen kultúra? Mindent valahol el kell kezdeni, mert hanem mindig csak ott tartunk, hogy nincs hagyománya, nem alakult ki a biztonságos kezelés kultúrája, stb. A beígért 200 lőtér jó kezdés lenne, meg mondjuk évente valami engedmény tétele a fegyvertartók irányába ahogy gyarapodnak és "okosodnak", de azokat a lőtereket sem látom, hogy gombamód nőnének ki a földből.

Igen, ez sajnos tokeletesen igy van... :(
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 878
31 309
113
Nem tudom mennyire reklam vagy sem.:D Google-ba keress ra, hogy Shootingpark Leobersorf. Igazabol leginkabb szoveget fogsz latni, minimal kep van a puskas versenyeken kivul konkretan semmi.
Erdekes ez, en otthon anno meg voltam shotgun loveszeten, kepzesen nehany 10ezer Ft-ert. Rendkivul ertekes volt es megerte.
Jól néz ki a hely, de sokmindent tényleg nem tudtam meg az oldalról.
Azt a shotgunos lövészetet én is kipróbálnám. Alapvetően tetszik a sport, de kurva körülményes itt a jogszabályok és a kevés lőtér miatt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 878
31 309
113
Már hogyne vehetnél.
7.5 alatt teljesen szabadon.
Jó, de ettől azért nem kell hasraesni. Ha esetleg két rugót belezsúfolsz és 7,5 fölé megy, akkor sok bajod lehet miatta és akkoris csak egy szaros légpuska marad. Néha még a hírekben is mutatják a "hatalmas fegyver- meg lőszerfogást" pár doboz ólom lövedékkel és néhány légpuskával. Egy .22-est meg továbbra sem vehetsz meg egykönnyen, sörétest dettó.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Minden társadalomban van frusztráció. Azoknál az eseteknél meg ugy-e milyen "szépen" ki tudta végezni a családot pisztoly nélkül is? Rontott volna, a helyzeten, ha pisztolya van? Nem.

Csak nem mindegy mekkora. Azt azért ne mondd nekem, hogy a dán vagy az osztrák polgárok akár összehasonlíthatók a mieinkkel.
Na látod, éppen elég ha 1-2 ilyen történik, fegyverrel a kézben ennek többszöröse lenne. Nemcsak az élet elleniek, hanem leginkább a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények. Több emberöltőnyi zavartalan polgári lét szükségeltetik ahhoz hogy egyáltalán szóba jöhessen a lazítás, az amerikai helyzetet pedig ne keverjük ide. Teljesen más alapokon nyugszik, Európában sehol nincs akkora szabadság mint náluk. Ajánlanék mindenkinek egy hónapnyi bűnügyi, szabálysértési előadói, vizsgálói gyakorlatot, hogy rálássunk igazán a magyar morál rejtett bugyraira.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 878
31 309
113
Csak nem mindegy mekkora. Azt azért ne mondd nekem, hogy a dán vagy az osztrák polgárok akár összehasonlíthatók a mieinkkel.
Na látod, éppen elég ha 1-2 ilyen történik, fegyverrel a kézben ennek többszöröse lenne. Nemcsak az élet elleniek, hanem leginkább a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények. Több emberöltőnyi zavartalan polgári lét szükségeltetik ahhoz hogy egyáltalán szóba jöhessen a lazítás, az amerikai helyzetet pedig ne keverjük ide. Teljesen más alapokon nyugszik, Európában sehol nincs akkora szabadság mint náluk. Ajánlanék mindenkinek egy hónapnyi bűnügyi, szabálysértési előadói, vizsgálói gyakorlatot, hogy rálássunk igazán a magyar morál rejtett bugyraira.
És mekkora ez a fegyveres rablási-, rablási volumen azoknál a személyeknél, akik bűntetlen előéletűek, minimum van egy érettségijük vagy felsőfokú végzettségük és anyagilag vannak olyan szinten, hogy egy fegyvert ki tudjanak fizetni a fölös pénzükből meg az enegedélyezési eljárás költésgeit?
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov
Status
Not open for further replies.