[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Ha 10 méteren rám fogsz egy gumilövedékest, akkor én elfutok, de más nem biztos. Ha 5 méteren belül, akkor neked megyek, legfeljebb lesz egy lövésnyi idōd, ami vagy talál, vagy nem, de ez rajtad már nem fog segíteni... Ezzel nem azt akarom mondani, hogy vérengzō ōrült vagyok, csak ismerem ezeket a helyzeteket.

Eleve - legalábbis én így gondolom, hogy ha valaki támadni fog, az azért támad, mert valamivel erōsebb/képzettebb/vagy jobb fegyvere van. Nem a balfékek kötnek beléd - vagy ha igen, akkor ott a hamarabb kiosztott 4-5 maflásnak több hatása van - meg az mindig nálad, szemben egy gázfegyverrel.

Aki meg a fajsúlyos bűnözō, az meg eleve fölénybōl megy. Sokat gyakoroltunk késes támadó ellen. Hidd el, ha valaki képzett, akkor az megfingat. Vagy eldobja feléd a kést (itt vesztettél 4-5 métert...) vagy bevállalja azt az egy lövést. Ha fel vagy spannolva, dolgozik az adrenalin, annak az egy lövéstōl az ipse még menni fog feléd.

Ez a téma messze menne, nekem a véleményem az, hogy ezek a gumilövedékes cuccpk nem sokat érnek, ellenben hamis biztonság illúzióját adják. Ha olyan a helyzet, akkor futni kell.

Próbáld egyszer ki, hogy egy haverodnak a zsebében telefon van, te nekimész 5 méterrōl és neki az a feladata, hogy a telefont nyomja oda a nyakadhoz, te meg próbáld meg földre vinni. Na ez a helyzet az utcán. Olyan nem lesz, hogy felállnak elōtted 15 méterre és elmondják mi lesz. Olyan viszont van, hogy elōtted 2 méterre ketten félreugranak és rádmozdulnak, akár az utcán, akár a lépcsōházban...
Nekem ilyen tapasztalataim nincsenek,de ha elfut az illető az lenne a legideálisabb.
Ha nem,akkor marad a gyorstüzelés.
Viszont köszönöm,hogy erre felhívtad a figyelmemet!Most márcsak valamelyik havert kell rábírnom a humántesztre..:D (mobiltelefonos tipp nem rossz,de mégis :rolleyes::D)
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Kárpátalja aranyérmet nyert, Székelyföld pedig negyedik helyezést ért el a CONIFA világbajnokságon. Grat nekik! Nagyobb lélekkel küzdöttek mint a "hivatalos" csapat az elmúlt 2 évben.
35054403_620546358320383_2101717584595386368_n.jpg
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Hát kb. Igazából az "éles" fegyó a szokásos utcai szitukban (max is 4-5 méteren belül támadó, de inkább 1-2 méterről) nem sokat ér.. Képzetlen ember reakcióideje ezt nem fedi le. Szóval nagyjából arra jó az "átlagpógár" kezében, hogy agyonlövesse magát, vagy jól elvegyék tőle... A szituációs lövészet nem hülyeség ám, na de itthon...
Így van, de akkor már már ne egy gumilövedékes izével lövöldözzék agyon a jóembert, hanem végezzenek vele elsőre.;):D:D
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram
T

Törölt tag 008

Guest
Ha 10 méteren rám fogsz egy gumilövedékest, akkor én elfutok, de más nem biztos. Ha 5 méteren belül, akkor neked megyek, ......
A betörő leugrik az elsőröl és elszalad.......öööö......csak hallottam. :D
Nem tudják, hogy GR, Gumi vagy igazi. Gumissal megvan az előny, ha mégis lőni kell és nem szalad, akkor hatásos. Gáz téged is kiüt, élesnél meg garantált pár év sitt, még ha igazad volt akkor is.

A törvény úgy tudom kimondja, hogy egy darabra kaphatsz viselési engedélyt. .....
Bármennyire kaphatsz, de egyessével kell kiváltani. 1 kártya 1 gáz fegyver. Ha 5 van 5x állsz sorba 5x fizetsz és 5 kártyád lesz.

48 nm-re vegyél egy rendes ajtót és egy macsétát. Ha fegyver kell, akkor meg vegyél egy Glockot, azt a pár ellenörzést meg csak kibírod.
Rendes ajtó 200 000+ tól indul. Macsettével meg a ruandai parasztok hadonásznak. Tisztességes ember beltéren wakizashit használ. :)
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Direkt odaírom hogy ne Németországgal stb. hasonlítsuk össze, na de feszt csak... Mostanában Szlovákiában meg Lengyelországban voltam. Szlovákiában észak-dél (Tátra)viszonylatban gyakorlatilag nincs olyan, amit autópályának lehet nevezni, ami van az is botrányosan szar vonalvezetésű és nagyon gyenge minőségű Magyarországhoz képest. Alsóbbrendű utak még aljábbak, tele van kátyúval mindenütt, a szlovák vezetők vérmérsékletét pedig hagyjuk).

Lengyelország egy fokkal jobb, ott legalább épülget valami S-Bahn szerűség, de nagyrészt ott is örülsz, ha végre valami gyorsforgalmi út szerűségre végre rákerülsz, mert amúgy nincsen semmi. Alsóbbrendű utak egy kicsivel jobbak, mint szlovákiában, egál vagy kicsit gyengébb mint Magyaroszágon, és a lengyelek legalább normálisan vezetnek, igaz, nemzeti hobbi hogy mindenki légvédelmi fényszórót szerel be lámpa helyett.

Csehország. Egy vicc. Nem tudom hány éve építik már a prágai autópályát, mert ami volt az gyakarolatilag a 80-as évek betonlapos balatoni útja. 30-as években különben csináltak a birodalomban (vagy még az is lehet, hogy a protektorátus idején építették).

Ausztria többnyire príma autópályák, az alsóbbrendű utak azért ott is bőven tele vannak lemorzsolódással, fagyáskárral.

Romániát majd jövő hónapban megvizsgálom, de kinti ismerősök szerint szar. 5 éve voltam asszem utoljára, bármelyik vidéki magyar faluba menő útért ökölre mennének szerintem. Na majd meglátjuk mi változott.



Üres, demagóg lózung.Tényeket!

M 1 Budapest és Tatabánya között!!!! ERRE VÁLASZOLJ ÉRVEL !!!4
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
M 1 Budapest és Tatabánya között!!!! ERRE VÁLASZOLJ ÉRVEL !!!4
https://24.hu/belfold/2018/04/05/elkezdodott-korunk-nagy-csataja-az-m1-es-felujitasa/
nem tudom mi kell még?
Amúgy meg a háromsávossá alakítás is folyamatban van. De jelenleg valóban szar a burkolat minősége.
Viszont az is tény hogy én még külföldön csak Németországban láttam olyan autópályát aminek a vonalvezetése, kialakítása lett volna olyan jó mint az itthoniak. Az hogy elhasználódik az egy dolog. De ami megépül az nagyon jó minőségű.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Úgy voltam vele, hogy július elején megveszem az új kocsit, de...

Kolléga 1-esen ment Komárom-Győr között. Sehol semmi lassújel (nem tudom minek hívják közúton :D ), előzni tilosoknál az elől haladó rendszeresen lelassított 50-re.
Kettővel ment mögötte, férje már őrjöngött, de csitítgatta mert 3-mal mögöttük jött egy rendőrautó és olvasta facebook-on, hogy ez a legújabb pénzbeszedési módszer.
Férje kiröhögte, hogy persze facebook, közben az előttük menő megunta és előzni kezdett.
Abban a pillanatban ahogy átlépte a záróvonalat kivágódott a rendőrautó is, felkapcsolta a villogót és leintette a "szabálytalankodót".

Én is láttam már jó pár disznóságot, de ez túltesz mindenen... B*****k meg, úgyis ingyen van a vonat.
 
M

molnibalage

Guest
Úgy voltam vele, hogy július elején megveszem az új kocsit, de...

Kolléga 1-esen ment Komárom-Győr között. Sehol semmi lassújel (nem tudom minek hívják közúton :D ), előzni tilosoknál az elől haladó rendszeresen lelassított 50-re.
Kettővel ment mögötte, férje már őrjöngött, de csitítgatta mert 3-mal mögöttük jött egy rendőrautó és olvasta facebook-on, hogy ez a legújabb pénzbeszedési módszer.
Férje kiröhögte, hogy persze facebook, közben az előttük menő megunta és előzni kezdett.
Abban a pillanatban ahogy átlépte a záróvonalat kivágódott a rendőrautó is, felkapcsolta a villogót és leintette a "szabálytalankodót".

Én is láttam már jó pár disznóságot, de ez túltesz mindenen... B*****k meg, úgyis ingyen van a vonat.
Üdvözlégy a NER rendszerében...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
Végén még a finugor mániások és magyarokat alsóbbrendűségét hirdetők nem kapnak majd kutatási pénzt ! De jó !!!

Jaja! Végre értelmesebben is el lehet majd költeni a kutatási pénzeket. Lehet végre kutatni az örökmozgót, a tízparancsolat szerepét a gyógyításban, a homeopátiát stb.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Úgy voltam vele, hogy július elején megveszem az új kocsit, de...

Kolléga 1-esen ment Komárom-Győr között. Sehol semmi lassújel (nem tudom minek hívják közúton :D ), előzni tilosoknál az elől haladó rendszeresen lelassított 50-re.
Kettővel ment mögötte, férje már őrjöngött, de csitítgatta mert 3-mal mögöttük jött egy rendőrautó és olvasta facebook-on, hogy ez a legújabb pénzbeszedési módszer.
Férje kiröhögte, hogy persze facebook, közben az előttük menő megunta és előzni kezdett.
Abban a pillanatban ahogy átlépte a záróvonalat kivágódott a rendőrautó is, felkapcsolta a villogót és leintette a "szabálytalankodót".

Én is láttam már jó pár disznóságot, de ez túltesz mindenen... B*****k meg, úgyis ingyen van a vonat.
Átlépte a záróvonalat és az a gond, hogy a rendőr megbüntette? Ez miért is baj?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Ha otthon szeretnel gumilovedekest, akkor nincs is szukseged ra. Olyan gumilovedekes amihez pedig engedely kell teljesen ertelmetlen, mert pont az a tartasi engedely kell hozza, mint az "eles" fegyverhez.
Azonbon osztom cinikus kollega velemenyet vagy elest vagy semmit. Ha valoban csak otthon vedelemre van szukseged, akkor elhatarozod, hogy "sportlovesz" leszel. Lemesz a helyi sportlovesz klubhoz, beiratkozol, kersz verseny engedelyt -online, 1500 Ft talan-, elmesz tanfolyamra, levizsgazol, sportorvos engedelyt csinltatsz, a sport klubod kiallitja az megszerzesi javaslatot, helyi rendorsegre befaradsz es leadod az altaluk kert papirokat. Nagyjabol ennyi. hosszunak hangzik, de nem egy tul bonyolut folyamat igazabol. Igy sportloveszetre lehetoseged van engedelyt szerezni es fegyvert vasarolni. Elotte meg azert fegyverszekrenyt.
A vadaszpuska sem bonyolultabb verzio, viszont otthon vedelemre sokkal jobb...:rolleyes::D
A vadászpuska miért lenne jobb otthon védelemre mint egy maroklőfegyver? Használtad már valamelyiket?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Nem akarok embert ölni.
Márpedig mikor sorkatona voltam (lövész rpk),világosan elmagyarázták,miért kell megölni a támadót ha őrségben vagyunk.
Mivel nem akarok embert ölni és kardozni sem akarok,gumilövedékessel 2szer hasbalövöm oszt jónapot.
Nem is igazából lakáson belül gondolkodok,hanem a lépcsőházzal kapcsolatban.
Ha gebasz van.
Ha a támadón van egy póló+pulóver, télen még kabát is mit érsz a gumilövedékessel?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Úgy voltam vele, hogy július elején megveszem az új kocsit, de...

Kolléga 1-esen ment Komárom-Győr között. Sehol semmi lassújel (nem tudom minek hívják közúton :D ), előzni tilosoknál az elől haladó rendszeresen lelassított 50-re.
Kettővel ment mögötte, férje már őrjöngött, de csitítgatta mert 3-mal mögöttük jött egy rendőrautó és olvasta facebook-on, hogy ez a legújabb pénzbeszedési módszer.
Férje kiröhögte, hogy persze facebook, közben az előttük menő megunta és előzni kezdett.
Abban a pillanatban ahogy átlépte a záróvonalat kivágódott a rendőrautó is, felkapcsolta a villogót és leintette a "szabálytalankodót".

Én is láttam már jó pár disznóságot, de ez túltesz mindenen... B*****k meg, úgyis ingyen van a vonat.

Azon túl, hogy a büntetés nyilván jogos, de ennyi erővel a forgalmat fenntartó autóst kellene elsőnek kiemelni a forgalomból ugyanis: "nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza."
 
Status
Not open for further replies.