[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

torsen

Guest

Idézet a cikkből:
" Bár az előkészítéshez szükséges költségek nem ismertek, az ottani telekárak jelenleg 1,5 millió forint körül vannak hektáronként (150 forint négyzetméterenként), így ha piaci áron vásárolja fel a telkeket a város, akkor a költség 98 százalékát az infrastruktúra kialakítása teheti ki."


Amúgy a helyet jól belőtték: 500 méterre vannak az autópályától (M35), 100-500 méterre a Debrecen-Füzesabony vasútvonaltól (igaz az egynyomú). Az autópályát ha elérik (500m),dél felé haladva elkerülik a várost és kb. 20km városmentes (ebből kb.10km autőpálya) utazás után repülőtéren vannak. Erről álmodik most a Merci Kecskeméten.
 
T

torsen

Guest
Győr is hogy megszívta, az Audit. Kecskemét rongyokban a Mercedes miatt. Most annyi Debrecennek. Vége. Sóval fogják behinteni, még a környékét is.
Szerintem Mutti így akarja megbuktatni Viktort!

Köszönjük az iróniát!

Lehet, hogy nem így akarja megbuktatni Viktort, de ha Viktor ezek után megpróbál kilépni az Unióból vagy megpróbálja szétcseszni, akkor előtte jó sokáig kell majd vakarnia a fejét!
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Feleslegesről beszéltem, olyanokról akikből dunát lehet rekeszteni, jogász, közgázos, genderes, könyvtáros. Mechatronikai és programozót értelmesen tudod használni, míg az országnak tegyük fel éves szinten kell 100 jogász viszont kitermel 1000-et az felesleges.

Épp ezért van 100 állami finanszírozott jogász férőhely már egy ideje. Az a korábbi állapot, hogy volt 1000-1500 fős évfolyam országosan, valóban fölösleges volt. Most van 100 államis a többi meg fizet érte. Úgyhogy lelke rajta.

Ámde. Per pillanat jogászból amióta bevezették a korlátozott férőhelyet, kezd érződni a hatása. Konkrétan hiány van ott is pályakezdőből. Álláshirdetésekből meg a masszívan emelkedő kezdőfizetésekből látszik.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Jól felment az ára, azt érteném meg, hogy miért?

Állami támogatások? állítólag nagy biznisz - én még ilyen párszázezres árakra emlékszek hektáronként, de az még a válság után volt.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Plusz a kíváncsi lennék rá, hogy hány csókos földjét kell most jóárasítva megvenni - ami földterület után nem volt rest éveken át felvenni az EU-s támogatást... Inkább nem mondok semmit
 
  • Tetszik
Reactions: Lapua and fishbed
T

torsen

Guest
De jó is lenne ha ilyen földárak lennének. Ennyiért szerintem már sehol se kapni földet.

Nem tudom az árakat, az egy idézet a cikkből...

Plusz a kíváncsi lennék rá, hogy hány csókos földjét kell most jóárasítva megvenni - ami földterület után nem volt rest éveken át felvenni az EU-s támogatást... Inkább nem mondok semmit

Ilyen is lehet, de már tiltakozó hangok is voltak a földek "kisajátítása" ellen,éppen a magas aranykorona értékre hivatkozva.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Jól felment az ára, azt érteném meg, hogy miért?

Állami támogatások? állítólag nagy biznisz - én még ilyen párszázezres árakra emlékszek hektáronként, de az még a válság után volt.

Most egy jobb minőségű termőföld 3 millió. (http://hirdetmeny.magyarorszag.hu/ helyrajziszám alapján meg böngészhetsz a mepar.hu-n)
Befektetés. Bérbeadása, adás-vétele adómentes. Aki termel, az egyre nagyobb területen tudja biztosítani életszínvonalát, aki meg befektet, az hosszú távon kiadja bérbe jelenleg kb. 80-100 000/ha/év, kevesebb a gond vele, mint pl. egy lakással, kisebb is az értékcsökkenés kockázata; ezzel szemben mindig ki lehet adni hosszútávra, közben a földárak meg folyamatosan emelkednek és a nyugat-európai árak töredéke, tehát van még hova emelkednie. Az összegek talán nem pontosak, de az arányokat jól szemlélteti. (cikk itt)
11_termofoldar.jpg


Támogatást meg lehet kalkulálni a http://www.nak.hu/kapcalk# -on.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Plusz a kíváncsi lennék rá, hogy hány csókos földjét kell most jóárasítva megvenni - ami földterület után nem volt rest éveken át felvenni az EU-s támogatást... Inkább nem mondok semmit
Nyugodtan mondj amit akarsz, kivéve azt hogy a telekspekulációt csak Magyarországon űzik, ezt már azért úgyse hinném el neked sem (de szerintem mások se sokan).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 342
113
Azért én speciel sajnálom a szántókat, azon élelmiszer termelés folyik ami létkérdés szerintem ebben a klímaváltozos világban. Mindenfele epulik be ezeket, lakóparkot, raktárak, autópályák, napelempark, gyárak,, bevásárlóközpontok, terjeszkednek mindenfele. Megnézném szívesen hogy a harminc evvel ezelottihez képest mennyi mgi, vagy felhagyott bokros fás rész veszett el. Közben meg még mindig omladoznak mindenhol a húsz harminc éve otthagyott ,felszámolt és szetrabolt üzemek, telephelyek,laktanyák stb, azokat még lebontani, rekultivalni se akarják.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Azért én speciel sajnálom a szántókat, azon élelmiszer termelés folyik ami létkérdés szerintem ebben a klímaváltozos világban. Mindenfele epulik be ezeket, lakóparkot, raktárak, autópályák, napelempark, gyárak,, bevásárlóközpontok, terjeszkednek mindenfele. Megnézném szívesen hogy a harminc evvel ezelottihez képest mennyi mgi, vagy felhagyott bokros fás rész veszett el. Közben meg még mindig omladoznak mindenhol a húsz harminc éve otthagyott ,felszámolt és szetrabolt üzemek, telephelyek,laktanyák stb, azokat még lebontani, rekultivalni se akarják.

100% ban egyetertek, ugyanezt gondolom.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
https://index.hu/techtud/2018/08/03/peto_andrea_szovjet_katonak_ii._vilaghaboru_nemi_eroszak/

Hatartalan magyar es ferfi gyulolet. Tenyleg varom mikor lesz vegre kipaterolva a CEU.

Gatlastalan hazugsagok (itt eroszakosabbak voltak a szovjetek mint mashol), ordas baromsagok (a militarizmus a maszkulinitas csucsa) stb.


Összes ország összes hadserege végigerőszakolta(ja) a nőket ott ahol átvonult. Ilyen volt a magyar, ilyen most az amerikai is. Mellesleg 2. világháborúban a németek próbáltak ez ellen tenni (főleg azért, hogy ne szedjenek össze a katonák mindenféle nemi betegségeket), így jött létre a guminő.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
Status
Not open for further replies.